Meslek Rehberi RSS
Yazilar
Yorumlar

ACİL TIP TEKNİSYENİ

_______________________

TANIM

Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle birdenbire hastalanan insanlara iyileştirici yönde ilk müdahaleyi yapan kişidir.

GÖREVLER

- Yaraları tedavi eder, sarar,

- Şiddetli kanamaları önler,

- Solunumun durması halinde sun’i teneffüs yaptırır,

- Zehirli maddeleri vücuttan temizler,

- Deriyi yıpratan maddeleri temizler,

- Şoka giren hastaları şoktan çıkarmaya çalışır,

- Tansiyon ölçer, iğne yapar.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER

- Tansiyon aleti,
- Pamuk,
- Merhemler, ilaçlar,
- Sonda aletleri,
- İlk yardım çantası,
- Sargı bezi.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Acil tıp teknisyeni olmak isteyenlerin;

- İnsanlara yardım etmekten hoşlanan,
- Dikkatli, temiz, titiz,
- Soğukkanlı,
- Ani durumlarda hızlı ve doğru karar verebilen,
- Bedence sağlam ve güçlü kişiler olmaları gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Acil tıp teknisyenleri bazen açık havada (trafik kazaları vb. durumlar) bazen de hastane vb. sağlık kuruluşlarında kapalı ortamlarda çalışırlar. Çalışma saatleri düzenli olmayıp gece nöbetleri vardır. Çalışırken hastalarla, hasta yakınları ve diğer sağlık personeli ile iletişimde bulunur.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Acil tıp teknisyenleri genellikle kamu ve özel hastaneler ile polikliniklerde çalışırlar. Meslekte iş bulma olanağı ise cinsiyet ayrımı gözetmeksizin kamu sektöründe az, özel sektörde ise yetenek ve bilgiye bağlıdır.

MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER

Acil Tıp Teknisyenliği mesleğinin eğitimi, Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Meslek Liselerinin “Acil Tıp Teknisyenliği” bölümünde verilmektedir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık meslek liselerine girebilmek için, ilköğretim okulu mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim kurumuna kayıt diploma notu başarısı dikkate alınarak yapılmaktadır.
EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

- Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.

- Eğitim süresince genel Kültür dersleri, sağlık mesleği ile ilgili temel bilim dersleri ile, ilk yardım bakımı planlama, ilk yardım bakımı uygulama, acil bakım ünitesi araç ve gereçlerini kullanma, kazazedeyi koruyucu ve acil bakım ünitesine alarak onu iyileştirme müdahaleleri uygulama dersleri okutulmaktadır.
MESLEKTE İLERLEME

Sağlık meslek liselerinin “Acil Tıp Teknisyenliği” bölümünden mezun olanlar istedikleri takdirde,Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ameliyathane Teknikerliği, İşçi Sağlığı ve İş güvenliği, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama bölümlerine istenilen şartları taşımaları durumunda sınavsız olarak yerleştirileceklerdir. Çalışma hayatında ise; Ayrıca değişen ilk yardım tekniklerini takip etme ve beceri ile yeteneklere bağlıdır. Bu koşullara göre ekip başı ve kısım şefi olma olanakları vardır.

BENZER MESLEKLER: İlk yardım ve acil bakım makineleri operatörü, Hemşire, Sağlık memuru.
BURS, KREDİ VE ÜCRET DURUMU

Eğitim süresince herhangi bir kazanç söz konusu değildir.Mesleki bilgi ve beceriye göre asgari ücretin 1,5 katı kadar ücret alırlar.
DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER

- İlgili Eğitim Kurumları,

- Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma Merkezi,

- Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İl ve Şube Müdürlükleri.

(Bu meslek rehberi yazısı 124343 kez okundu)

“Acil Tıp Teknisyeni” için 571 Yorum

 1. Meslek Rehberi: Meslekler, meslekler rehberi » Meslek Rehberi Arşivi » Meslek Rehberinden Türkiye’de Bir İlk diyor ki:

  […] Acil Tıp Teknisyeni […]

 2. Bloglar bloglar bloglar ……….. » Türkiye’deki Meslekler diyor ki:

  […] Acil Tıp Teknisyeni […]

 3. Meslek Rehberi diyor ki:

  Daha çok bunun tersi isteniyor Türkiye’de. Yani meslek liselerinden düz liseye geçmek isteyenler ağırlıkta. Bununla ilgili yazıyı aşağıda bulabilirsiniz. Tersiyle ilgili durum daha zor görünüyor. Bu biraz da hangi sınıfta olduğunuza bağlı. Üst sınıflarda daha da zor. Çünkü pekçok meslek dersini ve pratik çalışmalarını yapmamış olacaksınız.

  Meslek Liselerinden Düz Liseye Geçiş
  —————————————–
  Standart Meslek Liseliler Düz Liseye Geçebilecek
  Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) meslek liselerinden genel liselere öğrenci geçiş yasağını yumuşattı. Daha önce meslek liselerinin 9. sınıfında ‘sınıfta kalan’ öğrenciler genel liselere nakil yaptırabilirken, şimdi 10. sınıfta ‘sınıfını geçen’ öğrenciler de geçiş yapabilecek.
  Meslek liseli öğrenciler hazırlık ve 9. sınıflarda düz liselere ‘doğrudan’ nakil yaptırabilecek. 10. sınıfın sonunda ise öğrenciler ‘düz lisede gitmek istediği alana kaynaklık eden derslerin yıl sonu notlarının ortalamasının en az 3 olması halinde’ nakil yaptırabilecek. Böylece meslek lisesinde başarılı olan öğrenciler 11. sınıftan genel liselere devam edebilecek.
  MEB, kamuoyunun 6 yıldır tartıştığı ‘Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Nakil ve Geçiş Yönergesi’ni değiştirdi. Talim ve Terbiye Kurulu’nun kabul ettiği yönerge Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in onayıyla yürürlüğe girdi. Eski yönergede, meslek liselerinden genel liselere geçiş, ‘hazırlık sınıflarında başarılı veya başarısız olunması ve 9. sınıflarda sınıf tekrarına kalınması’ halinde yapılabiliyordu. Yeni yönergede ise, bu geçişin ‘hazırlık sınıfları ile 9. sınıflarda doğrudan, 10. sınıfın sonunda geçeceği alana kaynaklık eden yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamasının en az 3 olması durumunda yeni ders yılının ilk bir ayına kadar’ yapılması öngörülüyor. Sağlık durumunun öğrenim gördüğü alana engel teşkil ettiği resmî sağlık kurumlarından alınacak kurul raporuna dayalı nakil isteklerinde bu not şartı aranmayacak. Meslek liselerinden genel liselere geçiş isteği kabul edilen öğrenciler, önceki okullarında görmedikleri dersler ile gördükleri halde haftalık ders saati sayısı, bir ders saatinden fazla olan derslerden sorumlu tutulacak. Bu öğrenciler ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları dönemlerinde sınavlara alınarak borçlu derslerini verecek. Spor ve Anadolu güzel sanatlar lisesi öğrencileri genel liselere geçiş yapmak isterse, meslek lisesi gibi değerlendirilecek. Genel liselere, ‘resmî ve özel Anadolu lisesi, yabancı dil ağırlıklı lise, Anadolu öğretmen lisesi, fen lisesi ve sosyal bilimler lisesi’ öğrencileri eskiden olduğu gibi ciddi bir sorunla karşılaşmadan geçiş yapabilecek.

 4. ilyas diyor ki:

  ben meslek lisesinden düz liseye geçmek istiyorum ama 8 ci sınıf ögrencisiyim ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.

 5. seren diyor ki:

  bn düz liseye gitmek istiyorum bana düz liseler ile bilgi gönderebilirmisiniz

 6. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Evinizin hemen yakınındaki bir liseye gidip gerekli bilgileri alabilirsiniz. Meslek liselerine yapılan kesintiler nedeniyle üniversiteye başvururken (en azından şimdilik) düz liseler daha avantajlı. Ama üniversiteyi kazanamayınca elde meslek adına birşey de olmuyor. Üniversiteyi kazanamayınca düz lise hiçbir işe yaramıyor.

 7. merwe diyor ki:

  ben henüz liseye başlamadım tercihlerimde 15 tane saglık meslek lisesi tercih ettim ama bir bile tutmadı bana 1sene düz lise okuduktan sonra saglık meslek lisesine geçiş yapa bilirsin dediler lütfen cvp verin çok istiyorum saglık meslek lisesi okumak lütfen yardımcı olun….

 8. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Sağlık Meslek Liseleri OKS sonucuna göre öğrenci almaktadır.

 9. ZEYNEP diyor ki:

  acil tıbbi teknisyenim bölüm değiştirmek istiyorum anestezi teknikerligi için neler ypmam lazım

 10. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Kestirmeden meslek hayatına atılmak için meslek liseleri iyi olabilir. Meslek Yüksek Okulu ya da Teknik Eğitim Fakülteleri (yeni adıyla Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri) için ek puan sağlandığından avantaj. Ama mühendislik ve tıp gibi alanlarda okumak için meslek liseleri maalesef katsayı nedeniyle şu anda problem. Tamamen ileride ne olacağınıza düşünerek karar veriniz.

 11. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Elif’e: Öncelikle, Meslek Lisesi 1.sınıfta başarılı olursanız Teknik Liseye geçebilirsiniz. Daha sonra Teknik Liseler arasında geçiş olabilir. Son sınıfta da düz liseye geçmek teoride mümkün. Ama genellikle zorluklar mevcuttur. Nedeni, geçişlerde sınırlı kontenjan olması ve başarı puanlarının esas alınması..

 12. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Hilal’e: Düz liseye gittikten sonra da 1.sınıftan sonra geçiş yapabilirsiniz. Tabi kontenjan durumu ve sınıf başarı puanlarınız da önemli bu durumda.

 13. selma diyor ki:

  merhaba ben imam hatip lisesi iknci sınıf öğrencisiyim yani ikinci sınıfa yeni geçtim sağlık meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum hemde çok lütfen bana yardımcı olun o liseye gitmeyi çok istiyorum biran önce cevap yazarsanız çok sevinirim hoşçakalın

 14. selma diyor ki:

  ne zaman cevap yazacaksınız

 15. selma diyor ki:

  lütfen biraz acele edin ben kardeşim adına yorum yaptım lütfen ona sürpriz yapmak istiyorum tabi bana cevap yazarsanız

 16. muhammed emin diyor ki:

  ben imam olmak istiyorum ne yapmam gerek lütfen cevap yazın

 17. selma diyor ki:

  hala sizden bir cevap bekliyorum lütfen biraz acele edin lütfen

 18. selma diyor ki:

  merhaba imam hatip hakkında yorum yapan arkadaşa katılıyorum bende aynı düşüncedeyim biz bir islam ülkesinde yaşıyoruz hemde islamiyetin lideri olarak öncü bir ülkede böyle sorunlar olmamalı bence bu ülke neler atlattı bunları da atlatır inşaallah

 19. selma diyor ki:

  yaptığım yorumu yayınlamadınız ama neyse soruma cevap bekliyorum artık bir cevap verin kayıtlar bitiyor yavaş yavaş

 20. selma diyor ki:

  soruma cevap bekliyorum artık bir cevap verin kayıtlar bitiyor yavaş yavaş

 21. burak diyor ki:

  ben lise 1.sınıfa gidiyorum geçen sene tercih yaptığım halde gelmedi acaba lise 1 den sağlık okuluna geçiş yapabilirmiyim lütfen cevap yazın çok istiyorum

 22. öznur diyor ki:

  slm ben öznur ben lise 3 tm sınıfında okuyorum ama ben saglık meslege gecıs yapmak ıstıyorum nasıl yapabılrım ve oks puanıylamı ? yoksa dıploma notuylamı benı alorlar lutfen cwp atın sımdıden tsk. ama accıl yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lutfennnnnnn kafayı yıgıcemm

 23. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Düz liseler ve meslek liselerinde 1.sınıf dersleri ortaktır. Düz liseye meslek lisesi 1 den sonra geçiş mümkündür. Ancak sağlık meslek liselerine giriş OKS sınavıyla olduğundan bu pek mümkün gözükmüyor.

 24. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Gizem’e: Her okulun puanları her sene değişebiliyor. Puanlarla ilgili sorularınızı ilgili kayıt yaptırmak istediğiniz kuruma sormanız gerekir.

 25. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Maaalesef Meslek Liseleri Bilgisayar veya Bilişim Teknolojileri bölümünden bilgisayar mühendisi olmak, katsayı problemi nedeniyle çok zor. Bilgisayar ya da bilişim teknolojileri öğretmeni olmak isteyenler içinse oldukça avantajlı. Meslek liselerinden mühendislikleri kazanmak genelde oldukça zor (katsayı problemi nedeniyle)

 26. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Sağlık meslek lisesine ancak OKS sınavı sonucu giriş yapabilirsiniz.

 27. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Gülşen’e: Evet şu anda düz lisede eğitiminize başlamış oluyorsunuz. O yüzden bulunduğunuz düz lisede 1.den 2.ye geçerseniz meslek lisesine geçiş yapabilirsiniz. Meslek lisesine şu halde girmeniz, tercih yapmış olmanız nedeniyle ve sınıfı geçememeniz yüzünden mümkün gözükmüyor. Yine de bulunduğunuz yerdeki bir meslek lisesi müdürlüğüyle görüşünüz.

  Selin’e: Lütfen daha önceki konulardaki yorumlara bakınız.

 28. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  OKS ile alınan dallara düz liseden geçiş mümkün değil maalesef.

 29. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Hayır. Eczacılık Fakültesine (üniversite) gitmelisiniz.

 30. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Hasan Yurtseven: Okulunuzun websitesine bakınız. Elbette kavramalısınız. Kavramayı nasıl etkili başarıyorsanız öyle davranın. Herkesin ders çalışma ve kavrama stili farklıdır.

 31. damla diyor ki:

  merhaba..ben düz lisede okuyorum.ve ben bu yıl kaldım.ama meslek lisesine geçmek isitoyrum.düz lisede çok zorlandım.ortaokul diploma notum 4,12.çocuk gelişimini çok istiyorum.bu yıl geçiş yapabilirmiyim acaba????bu benim için çok önemli….

 32. bilge diyor ki:

  meslek liselerimi düz liselerimi daha iyi bn 340 aldım ist oturuyorum anadoluya giremedim lütfen cevap yazın

 33. bilge diyor ki:

  sağlık meslege gitmedim ögretmenler önermediler sizce hatamı yaptım

 34. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Eczacı olmak için hangi liseye gideceğiniz önemli değil. Eczacı olmak için Eczacılık Fakültesinde okumak gerekir. Yani üniversitede seçilecek bir meslek..

 35. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Tabi ki hayır. Ayrıca daha da başarılı bir eczacı olabilirsiniz.

 36. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Sağlık Meslek Lisesi 1. sınıftan 2.ye geçtiğinizde düz liseye geçebilirsiniz. Yani bu sene Sağlık Meslek Lisesi okuyup seneye düz lise 2den devam edebilirsiniz.

 37. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Meslek liselerindeki katsayı problemi nedeniyle Tıp Fakültesi ve diğer bölümlerde giriş zorlaşmakta. Eğer üniversiteye devam edecekseniz pekçok bölüme girmede şansınız azalır.

  Ezgi, Tıp Fakültesine girişte problem olabilir.

  Genele: Meslek lisesi ve düz lise seçimi için bir yazı planlanmakta bekleyin.

  Ceren: 1.sınıf dersleri ortak zorlanmazsın.

 38. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Sağlık Meslek Lisesi 1den 2ye geçerken düz liseye geçiş yapabilirsiniz. Ortaöğretim kurumları arasında geçiş yönergesine bakmalarını söyleyiniz.

 39. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Ceren: Eczacı olmak için Sağlık Meslek Lisesine gitmek zorunda değilsiniz. Eczacı olabilmek için Eczacılık Fakültesini okumak zorundasınız.

  Burcu: Sağlık Meslek lisesi OKS sonucuna göre almaktadır. Ayrıca okullararası geçişler de pratik olarak sadece 2.ye geçiş sırasında olmaktadır. Kayıtların bitmiş olması gerekir. Yine de en yakın Sağlık Meslek Lisesine sorunuz.

 40. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Pratik olarak imkansız.

 41. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Serap: Evet. 2.sınıfa geçişte Ticaret Lisesi 2. sınıftan devam edebilirsiniz.

 42. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Ezel, çevrenin sizden ne istediği değil sizin ne olmak istediğiniz ve yetenekleriniz önemli. Kan görünce dayanamayan birisi iseniz, yarın canlı cansız organları kesip kesemeyeceğinizi de hesaba katın. http://www.oyunlariniz.com/ adresinde bazı doktorculuk flash oyunları var bir deneyin bakalım. Orada kesip biçme işlemleri var. Oradakiler sanal, siz onların gerçeğini yapacaksınız.

 43. tuğba diyor ki:

  yaa ben kız meslekte okuyorum lise1gidiyorum sağlık meslek acil tıp bölümüne geciş varmı ayrıca sınıf geçme derecemin kaç olması grekir diploma notum 4\37

 44. tuğba diyor ki:

  lütfen çooooooooooook acilllll

 45. eda diyor ki:

  ben ticaret meslek lisesindeyim 9. sınıftayım seneye sağlık meslek lisesine geçiş yapmam mümkün mü

 46. tuğba diyor ki:

  daha hala cevap gelmemiş ya kimileri var diyo kimileri yok lütfen ya şu işi aydınlığa ulaştıralım

 47. tuğba diyor ki:

  ya kaç hafta oldu ne cevap var ne bişey bütün sınıf merakla cevabınızı bekliyoruz lütfennnnnnnnnnn

 48. tuğba diyor ki:

  öff be sizde bir cevap verceksiniz kaç haftadan beri bir cevap yok

  http://www.meslekrehberi.org/meslek-tanimlari/acil-tip-teknisyeni.html

 49. SİNAN diyor ki:

  ben 10. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim gıda meslek lisesine geçmek istiyorum bu mümkünmü

 50. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  İlginç bir durum. Yetkililerle görüşün. Olsa bile tahminen 1 yıl kaybedebilirsiniz.

 51. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Yani Grafik tasarımdaki 10.sınıfın tüm derslerini almak zorundasınız.

 52. CaNaN diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliğini kazandım ama açıkcası benm bu bölümle ilgili pek fazla bilgim yok çok bu yüzden endişemde var. ben bu okul bittiğinde radyoloji ve radyoloji gibi diğer bölümlere sınavsız geçiş yapabilirmiyim?1.sınıfı okuduktan sonra 2.sınıfta anadolu liselerine geçebilirmiyim?sorularıma cevap bekliyorum acil çünkü kayıt yaptırıcam LÜTFENN..en kısa zamanda cevabınızı bekliyorumm…!!

 53. CaNaN diyor ki:

  yha soruma cevap yazın lütfenn…lütfen…!!

 54. Meslek Rehberi diyor ki:

  Öncelikle tebrikler. OKS ile girilen başka yerlere geçiş yapamazsınız. Ama düz liselere ya da diğer bazı meslek liselerine geçiş yapabilirsiniz. Buradan Sağlık Meslek Yüksek Okullarındaki diğer bölümlere de geçişte diğer lise mezunlarına göre çok avantajlı durumda olursunuz. İlla ki Acil tıp teknisyenliği devamı olmak zorunda değil.

 55. CaNaN diyor ki:

  sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği sonucunda öğretmen olunabiliyomu?

 56. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Esra: Maalesef mümkün değil. Ama Sağlık meslek lisesinden düz liseye geçiş mümkün.

  Canan: Daha Sonra Sağlık Bilimleri Fakültelerine giderseniz olabilirsiniz. ÖSS Sınavına girmelisiniz.

 57. CaNaN diyor ki:

  tşkrler çoq yardımcı oldunuz=)

 58. gözde diyor ki:

  ark.bnm oks puanım mf:279.303 tm:290.379 bu puanlarla bakırköy 70.yıl sağlık m.lisesine girebilir miyim? yardımcı olursanız çok svinirim bu okula girmeyi çok istiyorum.1.yerleştirmede o okulu kazanamadım çünkü:(

 59. lütfullah diyor ki:

  BİZE MESLEKLER KONUSUNDA YARDIM ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

 60. Meslek Rehberi diyor ki:

  Esra: 4. sınıfa gidiyorsanız değiştiremezsiniz. Ama şehir değişikliği vs gibi önemli nedenler varsa belki mümkün olabilir.

 61. MeRvE diyor ki:

  ben saglık okuyorum 3.sınıfa gectım bolumm acıl tıp teknısyenı we halımden meslegımden cok memnunum staj yapıyorum ınsanlara yardım etmek cok guzel

 62. "olamaz diyor ki:

  _att_ bence çok yanlış söylüyorson bence hiç öyle degil kazanma olanagı çok az sonuçta saglıga gidersen ordan mezun oldukt6an sonra bi iş sahibi olabilirsin bence en iyi saglık meslek

 63. akıllım diyor ki:

  bwncwdw öyle olamaz çok dogru söylüyorsun en iyi saglık meslek bide puanın tutarsa senden iyisi yok

 64. akıllım diyor ki:

  pardon baştakiler eeee

 65. aylin diyor ki:

  ben düz lise 1.sınıftan 2ye gectim ve saglık meslek lisesine geciş yapmak istiyoum mümkünmü?

 66. volkan diyor ki:

  ben 9. sınıfı inönü end. meslekte okudum, ve bölümlere giriş puanım 3.78 ve elekt.elektronik bölümünü seçtim ama gitmek istemiyorum en yakın ticaret meslek lisesine nakil için başvurdum ve ek-2 ye ticaret lisesinde tek bölüm olduğu için muhasebeyi yazdım. sizce 3.78 le ticaret meslke lisesine girebilirmiyim lütfen cvp yazın.

 67. volkan diyor ki:

  lütfen en kısa zamanda cvp yazın

 68. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Sağlık Meslek Lisesine girmek için OKS sınavına girmiş olmalısınız.

 69. tansu diyor ki:

  ya acil tıp teknisyenleri ne kadar maaş alıyolar bu öğrenmek istiyorum sadece

 70. tansu diyor ki:

  ben acil tıp teknisyenliğini kazandım.merak ettiğim tek şey kendi bölümümde üniversite okuyabiliyormuyum.hemşireliğe geçiş hakkım var mı?en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum…teşekkürler

  bide bu

 71. nuran diyor ki:

  ben anadolu meslek liselerinni birinde grafik ve fotoğraf alanını kazandım. grafiker olmak istiyorum. liseyi bitirince direkt grafiker olabilirmiyim yoksa 2 yıllık üniversiteye gitmek zorunda mıyım? üniversiteye gitmek zorundaysam grafiker olabilmem için hangi bölüme gitmeliyim?yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

 72. nuran diyor ki:

  ben üniversitede tıbba gitmek istiyorum. bunun için lisede sayısal bölüme gitmek zorunda mıyım? sözele gitsem olu mu?

 73. nuran diyor ki:

  ben ilerde tıbbı okumak istiyorum. bunun için lisede sayısal bölüme gitmek zorunlu mu? sözlee gitsem olmaz mı? lütfen acil cevap belkiyorum

 74. nuran diyor ki:

  ben ierde tıbba gitmek istiyorum. bunun için lisede sayısala gitmek zorunda mıyım? sözele gitsem olmaz mı? lütfn acil cvp belkiyorum

 75. :D:D:D:D:D diyor ki:

  bn bu sene oksde tm 316 çektim mersinde herhangi bir sağlık meslek lisesine attye gidebilirmiyim cvp???

 76. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Nuran,
  Tıp için sayısal gerekmektedir. Bu yüzden sözele gitmeyiniz.

 77. derya diyor ki:

  ben düz lisede okuyorum sorumlu geçtim sağlık meslege geçerbilirmiyim cvp yazın

 78. derya diyor ki:

  ben yine derya lütfen soruma cvp verin

 79. dilber diyor ki:

  ya ben 8. sınıf ögrencisiyim sizce meslek lisesimi yoksa düz lisemi daha iyi cevap bekliyorum

 80. emine diyor ki:

  ben bu sene lise1 geçtim benim en buyük hayalim sağlık okumaktı ama puanım ona yetmedi ben aihl kazandım ama düz liseye gitcem inşallah. ya sağlığa nasıl geçiş yapılır ltfen cevaplayın yanıtınızı bekliyorum.

 81. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Merwe: Büyük ihtimalle hakkınız yanmıştır. Ama ilgili Sağlık Meslek Lisesine sorun. Mümkün olsa bile uyumda sorun olacaktır. Aradaki meslek derslerini tamamlamak oldukça zor olabilir.

 82. hatice diyor ki:

  ben şu an lise 1 deyim düz liseye gidiyorum ve ikinci senemde olursa eğer sağlık meslek lisesi istiyorum acaba derslerim iyi geçebilirmiyim sağlık meslek lisesine lütfen cvp bekliyorum

 83. Fatihcan Akşahin diyor ki:

  SELAM ARKADAŞLAR
  BEN ACİL TIP TEKNİSYENLİĞİ SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM VE YORUMLARINIZA SON NOKTAYI KOYMAK İSTİYORUM.

  1-sağlık meslek lisesine kayıt yaptırmayı bir gün bile geciktirirseniz ömür boyu giremezsiniz.(aslında bu herşeyi açıklıyor ama olsun)

  2- sağlık meslek liseleri öyle amele meslek liselerine benzemez puanları gittikçe yükselmektedir ve başarı ister.

  3- sağlık meslek liselerinde bir gün bile bir konuyu kaçırdığında çok şey kaybedersin ki arkadaşlar nerdeyse dördüncü sınıftan geçecekler.asla ve asla başka bir okula kayıt yaptırdıysanız geçemezsiniz.

  4- senin eline insan hayatı emanet edilecek sen nasıl ne hakla ikinci yılında geçiyorsun ki biz ana tıbbi dersleri birinci sınıfta görüyoruz…

  5- ben çalışkanım yaparım diyen arkadaşlar hiç konuşmasınlar bu dersler öyle her derse benzemez adını bile bilmediğin derslere çalışmak zorunda kalırsın hiçde öyle başarılı olamazsın…

  yani sonuç olarak neymiş …

  geçti bor’un pazarı, sür eşeği’ni, niğdeye….

 84. büşra diyor ki:

  sana tamamen katılıyorum fatihcan ana dersler birinci sınıfta veriliyo yani ikinci üçüncü yada dördüncü sınıfta sağlık meslek liselerine geçiş yapamazsınız

 85. Fatihcan Akşahin diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN DERDİMİ KİMSEYE ANLATAMIYORUM.
  SAĞLIĞA GEÇİŞ YOK YOK YOK…
  DEĞİL MESLEK DEĞİL ANADOLU DEĞİL FEN LİSESİNDE OLSAN BİLE AFEDERSSİNİZ AMA AH GEÇERSİNİZ….
  ____________________________________________

  çevre ssağlığı teknisyenleri lise olarak hemşirelikle aynıdır resmi kanuna göre…ve aynı şartlarda sınava girerler tek fark atamaları farklı yerlere olur.

  ____________________________________________

  yusuf kaan senin aklın nerde mantıklı ol düz liseden kazanamazsan ortada kalırsın demiyorum kazanırsan hiçbir baltaya sap olamazsın diyorum. tıp ve mühendislik düşünüyorsan ah olur gerisini sağlığa niye tercih ediyorsun anlamadım. senin yerinde olmak isteyen kişi bir beyin cerrahı olmak isteyen kişiden çok kafanı kullan hepimizin hayalleri var ama burası türkiye.
  ve eğer hayallerine ulaşmak istersen soyadın sabancı yada koç olması lazım.

  _____________________________________________

 86. büşra diyor ki:

  ya arkadaşlar ya siz anlamıyorsunuz yada biz anlatamıyoruz hangi lisede olursanız olun dersleriniz ne kadar ii olursa olsun SAĞLIK MESLEK LİSESİNE GEÇİŞ HAKKI YOOOKKKKKKK…………
  çünkü sağlık meslek liseleride anadolu yada fen lisesi gibi puanla öğrenci alıyo yani oks puanı ile şimdi de sbs puanı ile öğrenci alacak siz ne kadar çırpınırsanız çırpının SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE GEÇİŞ YOOOKKKKKK…..
  var diyenler yalan sölüyorlar çünkü ben sağlık meslek lisesinde okuyorum ve biliyorum artık geçeiş yapabilir miyim felan diye sormayın yani kısacası bu………

 87. büşra diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesinde okuyorum benim neden bundan haberim yok
  ne yani ben dört sene boyunca meslek derslerini işleyim ama düz lisede okuyan biri sadece hasta bakım kursu alarak meslek lisesi diploması alsın olur şey değil bence sen yanlış biliyorsun böyle birşey kesinlikle olamaz İMKANSIZ BİRŞEY BU

 88. melike diyor ki:

  bn sağlık meslek lisesinde okuyorum ve bu müslümanlarla imam hatiplilerle uğraşan bazı kişiler yüzünden hem onların önü kapanıyor hemde sağlık meslek vede diğer meslek liselerinin bu uğraşanları hakkatten anlamıyorum bi,z müslüman bir devletiz ve öyle kalıcaz yeter uğraşmayın kat sayılar kalksın devleti rahat bırakın

 89. büşra diyor ki:

  arkadaşlar ben sağlık meslek lisesine gidiyorum ve bu siteye en az 3 kez yorum yaptım ama hala bazı arkadaşlar anlamak istemiyorlar DÜZ LİSEDEN SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE GEÇİŞ HAKKI YOK BUNU SİZE KAÇ DEFA DEMEMİZ GEREKİYO Kİ BİLMİYORUM bi insana bir kere söyleyince anlar ama siz hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz
  __________________________________________________________
  DAMLA bende sağlık meslek lisesini kendi isteğimle seçmemiştim ama şu anda iyikide bu lisede okuyorum diyorum inan bana ama yinede sen bilirsin ben derim ki lisene devam et yok ben bırakacağım bu liseyi dersen oda kendi bileceğin tabi ben karışamam
  ________________________________________________________
  BENAN sen ilk önce ne olacağına karar verdinmi onu söle biz şu bölümü seç deriz ama sen o bölümden olmak istediğin bir meslek yoktur boşona seçmiş olursun o bölümü
  _______________________________________________________________
  ARADAŞLAR SON KEZ SÖLÜYORUM DÜZ LİSEDEN SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE GEÇİŞ HAKKI YOK BOŞUNA ÇABALAMAYIN………….

 90. mine diyor ki:

  slm ben sağlık meslek lisesine gidiyorum(bülent akarcalı s.m.l) ve bölümümde att .ayrıca ben sağlıktan çok memnunum ve sinemide K-I-N-I-Y-O-R-U-M.Ne hatasıymış bence sen giremediğin için kısksnıyor.ayrıca;nazar etme noolur çalış seninde olur!!!

 91. büşra diyor ki:

  bende mineye katılıyorumbende sağlık meslek lisesi son sınıf öğrencisiyimve okulumdan da çok memmunum kıskananlar çatlasın:D

 92. büşra diyor ki:

  salaklar diyorum size başka bişi demiyorum anlaması gıtlar SAĞLIK MESLEK LİSESİNE BAŞKA LİSEDEN GEÇİŞ HAKKI YOOOKKKKK.

 93. seren diyor ki:

  ya ben imam hatipte okuyorum ama okulumdan memnun değilim yani o okulda okumak istemiyorum dönem arası veya sene sonu meslek lisesine geçiş yapabilirmiyim lütfen söyleyin arkadaşlar cvp pls

 94. seren diyor ki:

  arkadaşlar ben imam hatipte lisesinde okuyorum lise 1 öğrencisiyim ve meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum 2.dönem veya sene sonunda yapabilirmiyim yapabilirsem nasıl lütfen söylermisiniz not ortalamam nasıl olmalı

 95. büşra diyor ki:

  melek bildiğime göre böle bişi yok ama sen gidip milli eğitime sor istersen

 96. büşra diyor ki:

  arkadaşlar anlayan yokmu beni ben sağlık mesleklisesinde okuyorum ve sağlıkmeslekliselerine geçiş hakkı yok anlayın artık bunu lütfen ben söylemekten yoruldum siz anlamamaktan yorulmadınız

  ahmet eğer normal meslekliselerindeki bölümlerden birini okumak istiyorsan senin için meslek iii ama başka bölümlerde tercih etmek istiyorum diyorsan sen okulunda kal ama ikinci sınıfta okul değiştirisen bilki tekrar birinci sınıf okursun die biliyorum ben

  setenay meslek liseleri öss ye birinci bölümden giriyo yani yanlızca brinci bölüm yapıyoruz ikinci bölümden soru yapman senin avantajına olmaz bunu bil boşuna yapmış olursun

 97. büşra diyor ki:

  SEVGİLİ YASEMİN VE GÜLSÜM ADANIR ARKADAŞIM SAĞLIK MESLEK LİSESİNE GEÇİŞ HAKKI YOK BUNU O KALIN KAFANIZA SOKUN ANLAMASI GITLAR

 98. büşra diyor ki:

  arkadaşım gülsüm ben defalarca sağlık meslek lisesine geçiş yok dedim ama arkadaşlar devalı bu soruyu sordular bende o yüzden bu şekilde yazdım anlatabiliyor muyum yoksa ben kötü söz kullanmayı hiç seven biri değilimdir inan bana ki ben sml ii bilise demiyorum ve anlıyorum seni inan bana çok iii anlıyorum ama sen beni anlamıyorsun ben yanlızca boşuna bi çaba olur die sizin iyiliğiniz için sölüyorum ama iyilik yapmıcam bundan sonra ki ne demişler
  iyilikyap denize at balık bilmezse halik bilir

 99. büşra diyor ki:

  arkadaşım şu durumda küstah sen oluyorsun bilip bilmeden konuşma tamam mı bilip bilmeden yorum yapma bir daha

 100. büşra diyor ki:

  BEN PAZARTESİ SALI VE ÇERŞAMBA GÜNLERİ STAJDAYIM AMA YARIN STAJDAN SONRA OKULA GİDERİM SENİN İÇİN SORARIM MÜDÜR BEYE

 101. büşra diyor ki:

  SİNAN SENİN VARYA BEN AZINA………… GERİSİNİ SEN GETİR ARTIK DEVAMINI YAZMAYA TERBİYEM MÜSADE ETMİYO

 102. büşra diyor ki:

  ARKADAŞIM GÜLSÜM BU ARADA PUANIN ÇOK DÜŞÜK BİZİM OKUL 420 İLE ALDI BU YIL MORALİNİ BOZMAK İSTEMEM AMA

 103. büşra diyor ki:

  SİNAN SENİN AZINA…… YAPSINLAR BAŞKA BİŞİ DEMİYOM ANLAMIŞINDIR SEN GERİSİNİ BU ARADA BEN KAYSERİLİYİM

 104. büşra diyor ki:

  GÜLSÜM İSTERSEN SEN VER BANA MSN ADRESİNİ

 105. büşra diyor ki:

  yazıyom ya bende abinin numarasını arayamam ve msn mide veremem

 106. büşra diyor ki:

  ya arkadaş banane nereliisen kimin fesi isen beni ilgilendirmez terbiyesissin ben onu bilirim

 107. büşra diyor ki:

  nese dediğim gibi ben yarın sorarım müdür beye

 108. büşra diyor ki:

  mehmet sanırım engel teşgil eder çünkü üniversitede sağlık raporu isteniyo ve 2005de sağlık meslek lisesini kazanman bir şey ifade etmez biliğime göre bende sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği okuyorum son sınıftayım benim girmem bile zor sen nasıl gireceksin ki……

 109. büşra diyor ki:

  ben okula gittim ama müdür bey yokmuş soramadım söyedim ama gitmedi galiba yorumum

 110. büşra diyor ki:

  gülsüm bence böle düşünme sana demiştim bence fazla ümitlenme olmaz çünkü bu sene puanlar çok arttı dersler başladı hiçbirokulun seni kabul edeceğini sanmıyorum çünkü seni alırlarsa onlarca yüzlerce insanın binlece insanın hakkını yemiş olurlar okula gittim ama müdür bey yokmuş bu arada dediğim gibi fazla pardon hatta hiç ümitlenme

 111. büşra diyor ki:

  anlıyorum seni ama o sorunun cvpsini vereck bi psikolojide değilim ben şu anda duygusal bi çöküntü içerisindeyim

 112. büşra diyor ki:

  ben bu gün hiç ii değilim valla ne yazdığı bilmeden yazmışım k.bakma valla özür dilerim yarın müdüre sorucam ve serkan ne yazık ki benim öyle bi tanıdığım yok olan varsa sölesin

 113. büşra diyor ki:

  AYNEN ÖLE AŞK….

 114. büşra diyor ki:

  burda mı anlatım olmaz bende aile zoru ile gittim şimdi son sınıftayım ve çok seviyorum S.M.L. Yİ

 115. büşra diyor ki:

  kim ne derse desin ben okulumu seviyorum sevmeyen bıraksın okulu en kesin meslek sağlıktır bence ve tülay sanada hiçbirşey demiyorum çünkü diyecekbirşey bulamıyom

 116. büşra diyor ki:

  tmm mustafa ewet sen haklısın ö.değil elimden gelen yardımı yaptım arkadaşlara ve sorularıolan olursa yardım etmeyede hazırım beni düşündüğü için ayrıca mustafaya tşk edrim eğer seninde yardıma ihtiyacın varsa sanada yardım ederim

 117. büşra diyor ki:

  tabiki yarın sorarım hocalara yardım etmeyi severim

 118. büşra diyor ki:

  arkadaşlar ben size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ama bazı arkadaşlar benim adımla girenler var ben öyle şeyler yazmam ben yanlızca size yardım etmek istedim o kadar

 119. büşra diyor ki:

  olmaz dedi hocalar sordum gülsüm

 120. büşra diyor ki:

  rica edrim ben bişi yapmadım ki

 121. büşra diyor ki:

  bizim burada 420 ile alıyo diğer yerleri bilmiyom ben sordum ama olmaz dediler yinede sen istresen git bi s.m.l.ye sor bana inanmıyorsan

 122. büşra diyor ki:

  sorusu olan varsa sorabilir her zaman cvp veririm bende s.m.l.deokuyorum acil tıp teknisyenliğinde

 123. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Önemli uyarı: Gülsüm, Selen, Tülay ve bazen de erkek isimleri kullanarak yazan kişi aynı kişidir. Büşra hanım başta olmak üzere sitemizde yazan diğer değerli okurlarımızın değişik isimlerle yazan bu kişiyi kaale almamaları ve telefon numarası ya da msn adresi gibi özel bilgilerini vermemeleri özenle rica olunur.

  Gülsüm gibi takma isimleri kullanan kişiye: İnternette değişik isimlerle yazarak kendinizi saklamaya çalışmanız nafile çabadan ibarettir. Başta IP numarası olmak üzere değişik bilgileriniz yorumlarınızla kaydedilmekte. Eğer hukuki yola başvurursak hangi internet kafeyi ya da kimlerin bilgisayarını kullanıyor olursanız olun sizi girdiğiniz bütün deliklerden çıkarırlar. İnternette bazı şeyleri bilmediğiniz açık. Daha bu sene aynı sizin durumda olan birisi internet kafeden bir siteyi uzun süre meşgul etmişti. Site sahipleri mahkemeye gitti ve bu kişi mahkeme kararıyla bulundu mahkemeden 3500 YTL ceza aldı. İnternette araştırın, arayıp bulun ve öğrenin. Size ilk ve son uyarımız.

  Meslek Rehberi Sitesi Yöneticisi
  Doç. Dr. B. Gültekin Çetiner

 124. büşra diyor ki:

  arkadaşım ben sağlıkta okuyorum ve sağlık mesleklisesine geçiş hakkı yok

 125. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Meslek Rehberi adına Sağlık Meslek Lisesi mensubu Büşra hanıma değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisinin bu konuda önemli bir sosyal sorumluluk göstererek yararlı yorumlarda bulunmasından dolayı kutluyoruz.

 126. büşra diyor ki:

  arkadaşlar başka sorusu olan olursa ben her zaman yardıcı olurum ayrıca damla arkadaşıma katılıyorum ben mesleğimi çooo..k seviyorum

 127. büşra diyor ki:

  merve nasıl ne var anlamadım

 128. büşra diyor ki:

  asikız benim bildiğim kadarı ile sağlık meslek liseleri oks ile öğrenci alımı yapıyo yani sen sağlık meslek lisesine geçiş yapamazsın yok ben geçmek istiyorum senin sölediklerine de güvenmiyorum dersen git bi sağlık meslek lisesi müdürüne sor benim bilidiğim her zamanda dediğim gibi sağlık meslek lisesine geçiş yokkkk….

 129. büşra diyor ki:

  cidden sorduğun soruyu anlamadım tekrar sorarsan sevinirim

 130. büşra diyor ki:

  bildiğime göre hayır ama bide şu var ki sınavsız geçiş kalkıyor

 131. büşra diyor ki:

  ahmet ben her zaman diyorum sağlık mesleğe geçiş hakkı yok die ama arkadaşların bir kulağındam giriyor diğer kulaklarından çıkıyor
  ve gülay ewt sbs puanı etkiler sağlık meslek lisesine girmeni

 132. büşra diyor ki:

  daha önce nasıl oks ile giriliyorsa şimdi de sbs ile girilecek

 133. büşra diyor ki:

  arkadaşım araştır ösym ye gir bul

 134. büşra diyor ki:

  bence kendi araştırsın ve kendi bulsun biz ne dersek yanlış olabilir ya dershanelerin rehberlik bölümüne yada öğretmenlerine sor yani ahmete katılıyorum

 135. büşra diyor ki:

  sana tamamen katılıyorum ahmet arkadaşım okuluna asla iğrençdiyemezsin o okul olmasa seni kimse almaz hastaneye okulunun kıymetini bilmen gerekir

 136. büşra diyor ki:

  bencede böleleri bu bölümü hatta bu gibi bölümleri hak etmiyolar aslında böle okullara mülakatla almaları lazım öğrencileri ama olmuyo….

 137. büşra diyor ki:

  arkadaşlar sağlıkmeslek lisesine geçiş varmı die artıksormayın vallaha ben yazmaktan yoruldum sağlık meslek liselerine hiçbir liseden geçiş yokkkkk ayrıca kübra daha 1 senen daha var iyi değerlendirirsen girersin

 138. büşra diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim niye sordun kübra???

 139. büşra diyor ki:

  her meslek bir değil bende meslek lisesindeyim ama sağlık meslek lisesindeyim ve okulumdan çok memunum

 140. büşra diyor ki:

  kübra ben pişmanım felan demedim aslada pişman değilim okulumu çok seviyorum istediğin yapmak istediğin meslek sağlıksa git yoksa başka okula git

 141. büşra diyor ki:

  bebim okulumdaki att bölümü 405 ile aldı bencede daha çok çalışmalısın ki istediğin yerde okuyabilesin

 142. büşra diyor ki:

  ben böle bişi olduğunu bilmiyordum

 143. büşra diyor ki:

  arkadaşlar bu konuyu araştıran olursa bizide bilgilendirirse sevinirim

 144. mevlüt diyor ki:

  BEN KIZ MESLEK LİSESİ 9. SINIFTAYIM OKS PUANIM 315 DİPLOMA PUANIM 86 9.SINIFTAN SONRA SAĞLIK MESLEĞE GİTMEK İSTİYORUM GİDEBİLİRMİYİM.YADA DÜZ LİSEYE GİDİYİMMİ MESLEK LİSESİNDEMİ KALIYIM MESLEK LİSESİNDE KALMAYI PEK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ BENİM SEVİYEM O OKULUN SEVİYESİNDEN ÇOK YÜKSEK.ACİL GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

 145. büşra diyor ki:

  ben defalarca dedim sağlık meslek lisesine hangi sınıfta hangi okulda olsanızda geçiş hakkı yooooookkkk….

 146. büşra diyor ki:

  canan arkadaşım öle bi hak yok sınavsız geçişhakkı zor desem daha doğru olur galiba şimdi sınıvsız geçiş hakkı elde edebilmek için ilkönce öss ye girmen sınavı geçmen sonra da dikey geçiş sınavlarına girmen lazım yani ölem eşşeğim yaz gelsin ve şuda varki çocuk gelişimibölümünün ikiyıllığı yok die biliyorum ben ama doğru mu bilmiyorum lafım kısası sen her şartta öss sınavına gireceksin

  sbs kurbanı arkadaşım sağlık meslek lisesine girebilmen için ilk önce anadolu lisesi kadar puan alman lazım o yüzden çok çalışman lazım

 147. büşra diyor ki:

  ben bu sene öss ye giricem ve emin ol senden daha çok şey biliyorum öss hakkında asıl sen daha fazla araştırma yapsan çok iiolur

 148. büşra diyor ki:

  ookula gidip sorman gerekir kaç puanla aldıklarını

 149. büşra diyor ki:

  ewet ahmet arkadaşımın dediği gibi biz bu puanları bilemeyiz puanlar her sene değişiyor siz bol bol çalışın ne olur ne olmaz

 150. büşra diyor ki:

  uğur arkadaşım bildiğim kadarı ile birinci sınıftan başlarsın okula ama tambi bilgim yok araştırsan bu konuyu senin için daha ii olur

 151. büşra diyor ki:

  her sene puanlar değişiyor benim okuduğum okul bu sene 420 ile aldı benim gerdiğim sene 370 ile aldı her sene değişiyor işte sana belli bir puan söleyemem

 152. büşra diyor ki:

  sağlık meslek liseleride oks puanı ile alıyo o yüzden sağlık meslek liselerine geçiş yok

  sözelden sayısala geçişin nasıl olduğunu bilmiyorum oyüzden birşey diyemem

 153. emine b diyor ki:

  slm arkadaslar ben liseye gitmedim 16 yasındayım ve cok pişmanım şimdi ise acıköğretim lisesine basvurmak istiyorum.acaba?acıköğretim lisesinde saglık meslek lisesi varmı?eger varsa ATT bölümü varmı?

 154. büşra diyor ki:

  emine b açıköğretimden bildğim kadarıile sağlık yok ama varsa ben bilmiyorum git onu bi sağlık meslek lisesi midürüne sor
  ____________________________________________
  mursel senin sorunun cvp sini ben bilmiyorum ama istediğin bir bölüme geçebilirsin öss bildiğim bu ilahiyat okuman lazım sanırım ama sen detaylı bi araştırma yap bence
  _______________________________________
  axi* endüstri meslek liseleri puanla almıyor ama anadolu teknik liseleri puanlı benim bildiğim bu
  ____________________________________
  emrecan senin soruna ben cvp vermiştim azıcıkyukarı bakman yeterli
  __________________________________
  gözde ben bu soruya en az bin defa cvp verdim HANGİLİSEDEN OLURSA OLSUN SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE GEÇİŞ YOOOOOKKKKKK…. BOŞUNA ÇABALAMA

 155. büşra diyor ki:

  ahemt arkadaşım yanlızca merak ettim sen hangi sağlık meslek liseisnde okuyorsun ben nevşehirde okuyorum yanlızca merak ettim başka birşey değilyani yanlış anlama

 156. büşra diyor ki:

  rubar böle bişiolmaz e.ağırlığa geçemezsin

  kardelen ewt diploma notu önemli zaten 2 yıllıklara geçiş çok zor http://www2.dogrutercih.com eğer bu siteye girersern aradığını bulursun

 157. büşra diyor ki:

  dgs(dikey geçiş sınavı) sınavına girmek gerekir bu sınavı geçen çok az sayıda kişi olduğunu duydum bende dgs ile değil öss ile giricem üniversiteye
  ________________________________________
  yasin boşuna sene kaybı olur senin için yani 2 seneyi boşuna okumuş gibi olursun bildiğime göre ama sen yinede daha fazla araştırma yap benim bildiğim bu tekrar baştan okuman gerek meslek lisesine geçeceksen o iki seneyi

 158. AHMET diyor ki:

  yasin arkadaşım benim bildiğim kadarıyla meslek liselerine lise 2 de geçiliyo çünkü normal meslek liseleri lise 2 de bölüm dersleri görüyo sağlık meslek liselerine ise geçiş yok çünkü ana bölüm dersler lise 1 de başlıyo lise 3 e kadar gelmişsin artık biraz geç olmuş gibi geldi bana düz lisedende gitmek istediğin meslek lisesinin 2 yıllığınıda okuma şansın artık arttı çünkü bundan böyle meslek liseliler 2 yıllıklara dikey geçiş yapamıcak buda düz liselilere çok büyük şans bence …

 159. emrececan diyor ki:

  yeni geldim büşra yazdıklarını yeni fark ettim sağol canim kardeşim bi abi olarak öptüm ellerinden:) kib..

 160. seher diyor ki:

  bende bağlık mesleğe gitmek istiyorum.Çok güzel bir lise

 161. kardelen diyor ki:

  meslek rehberimiz nerdesiniz ya ihtiyacımız var sizin yorumlarınıza

 162. Meslek Rehberi diyor ki:

  sayın Kardelen
  Sağlık Meslek Liseleri şu anda oldukça popüler. Pekçok kişi kazanmak için hal oluyor. Düz liseye geçmek için iyi düşünün. Bulunduğunuz ilde veya yakın bir Sağlık Meslek Lisesine nakil aldırabilirsiniz. İlgili yerdeki Sağlık Meslek Lisesi Yetkilileriyle görüşebilirsiniz.
  2 yıllık konusunda şu anda YÖK’te Meslek Liselerinden 2 yıllığa sınavsız geçişler kaldırılmaya çalışılıyor. Şu anda sınavsız geçiş mümkün. Yalnız kızınızın not otalamasını yüksek tutturmasında fayda var. Kontenjanlar dolu olduğunda mezuniyet ortalamasına bakılır. O zaman sorun olabilir.

  Düz liseye geçiş ilk sınıftan sonra kolaylıkla yapılır. Diğer sınıflarda da sınırlama olmasa da eski derslerin alınması gerekmektedir. O yüzden sonradan geçişlerde uyum sorunu yüksektir. 4 yıllık lisans okulları Sağlıkla ilgili okullardır. Ayrıntılı bilgi için geçen seneki ÖSS kılavuzuna bakabilirsiniz.

 163. aycan diyor ki:

  ya slm ben teknik lise 10.sınıf öğrencisiyim dersler çok ağır 2.dönem başka bir meslek lisesine geçebilirmiyim ne olur yoksa kendime zarar vericem.çok çalışıyorum ama hocalarda kötü böyle bi şansım varmı

 164. kardelen diyor ki:

  teşekkür ederim rehber

 165. seyma diyor ki:

  bende acıl tıp teknısyenliği okumak istiyorum amma dahha 8. sınıf öğreencisiyyim . SBS puanıom 309 amma bu ssenne de bu civarlarda alsam sağlık meslek lisesine girebilirmıyım (ammma cok istiyorum bu bolumu )

 166. büşra diyor ki:

  senin gitmek istediğin okulun puanını öğren öyle karar ver

 167. SAHRA diyor ki:

  Merhaba ben Keşan sağlık meslek lisesi 9 sınıf acıl tıp teknisyenliği bölümünde yatılı okuyorum. İkametgahım tekirdağ Çorlu sağlık meslek lisesi hemşirelik veya tıbbi sekreterlik bölümüne nakil yaptırabilirmiyim teşekkür ederim

 168. İBRAHIM diyor ki:

  arkadaslar bende saglık meslek lısesıne gıdıorum bolumum acıl tıp teknısyenlıgı bence bolumunuzde ayrılıp baska bı okula gıtmeyın cunku turkıyenın halı zaten ortada saglıkcılar ac kalmaz dıyorum we bolumumu sewe sewe okuyorum bu arada EGER BOLUMUNUZDEN MEMNUN DEILSENINZ 9.SINIFIN SONUNDA BASKA LISELERE GECEBILIRSINIZ FAKAT DIER LISELER SAGLIK MESLEK LISESINE GECIŞ YAPAMAZLAR CUNKU ZATEN BELLI BIR KONTENJAN WARDIR WE OKUL O KONJETANA GORE OGRENCI ALIR YANI DIER LISELERDEN SAGLIK MESLEK LISESINE GECIS OLMAZ ANCAK SAGLIK MESLEK LISESINDEN SAGLIK MESLEK LISESINE AYNI BOLUME GECIŞ HAKKI OLABILIR MESELA İSTANBUL SAGLIK MESLAKTE OKURSUNUZ ANKARA SAGLIK MESLEGE AYNI BOLUM ICERISINDE NAKIL YAPABILIRSINIZ YARDIMCI OLABILDIYSEM NE MUTLU BANA

 169. AHMET diyor ki:

  seyma biraz zor gibi geliyo çok çalışman lazım iyi derecede bir puan alman lazım

 170. AHMET diyor ki:

  sahra arkadaşım nakil işlemlerin çeşitli hususlara bakar eğer nakil olucağın okulun kapasitesinde yani kontejanında eksiklik varsa nakil olabiliyosun ama çoğunlukla nakil işlemlerin gerçekleşiyo

 171. AHMET diyor ki:

  ibrahimin söylediği sözler gerçekten çok doğru sağlık meslekten bence başka liselere geçiş yapmayın daha sonra kafanızı artık taşlaramı vurursunuz bilemem ama iyi düşünün hiçte bu mesleği istemiyorsanız işte o zaman işler değişir bilinmelidirki sevilmeyen bir meslek insanı yaşamı boyunca darma dağın eder bunlar sadece benim görüşüm ve size önerim…

 172. büşra diyor ki:

  ahmet arkadaşıma tamamen katılıyorum

 173. seyda diyor ki:

  ya ben 9. sınftayım meslege gecmek ıstıorum cocuk gelısımıne nası olcak dıplama puanmı
  ıstıyorar
  ve kac puan ıstıyorla yardımcı olrsanız sevınırm???

 174. seyda diyor ki:

  yardm belıyorm?????

 175. AHMET diyor ki:

  valla şeyda biz o okulda okumadığımız için bilgim yok istersen bu mesajını kız meslek liselerinin meslek rehberi sitesine sor

 176. samet diyor ki:

  yeni kanuna göre meslek lisesi okuyup öss ye girince başka bir meslek okuyabilirmisin yani avukatlık mesela öyle birşey varmı ???

 177. merwe diyor ki:

  ben att bölümü öğrencisiyim. hangi illerde att üniwersiteleri war çok merak ediyorum we üniwersitede hangi bölümlere ek puanla gidebilirim ??? birçok yeri araştırdım ama tam olarak bilgilendirilemedim.yardımcı olursanız çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

 178. AHMET diyor ki:

  Merve çoğunlukla bütün illerde var sayılır ancak üniversiteye giriş konusunda kafam çok karışık belki duymuşsundur yeni sistem geliyo bundan sonra dikey geçişler kalkıyor onun için sistemin rayına oturması lazım

 179. nesli diyor ki:

  slmlar ben şuanda imam hatip lise 1 öğrencisiyim 1.dönemi imam hatipten bitirdim ve teşekkürle geçtim aceba 2. dönem düz liseye geçe bilirmiyim lütfen cevap yazın saygılar….

 180. büşra diyor ki:

  geçersen bildiğime göre ama sen düz liseye gidp bi sor istersen

 181. nesli diyor ki:

  teşekkür ederim büşra ama geçilmiyormuş 2. dönem. ama yardımcı olduğun için saol…

 182. büşra diyor ki:

  ne demek senin sayende bende geçilmediğiniöğrendim sende saol

 183. merwe diyor ki:

  ben araştırdım 7 ilde falan war diolar att üniwersitesi. kafam çok karıştı ya.ne karışık bi işmiş üniversite.meslek rehberinin görüşlerini öğrenmek istiyorum.(lütfen yardımcı olur musunuz???)

 184. büşra diyor ki:

  gel sen onu birde bana sor üniversiteye gitmek için öss lugatı gerek öss ye girecek öğrencilere:D:D:D

 185. meryem diyor ki:

  bn 8. sınıftayım sbs ye giricem başarılı olursam sağlık meslek lisesine gidip orada bölüm yapıp mesela tıp teknisyeni okuyupta daha sonra ünüversitede eczacılık okuyabilir miyim? yani kazanma şansı yüksek mi sağlık meslek lisesinden eczacı olunur mu? tabii orada bölüm okunuyo nasıl olacak.cvp bekliyorum acail teşekkürler

 186. PiRSuSLU diyor ki:

  Mrb Ben ACıkogretim Lisesini OKuyorum Ve Mezun Olmama 1 sınav Kaldı Ticaret Lisesine Geçiş Yapabilirmiyim Acaba ?? Cvp BEKliYORum

 187. büşra diyor ki:

  meryem evet gidilebiliyor hatta tıppa bile geçiş var artık

 188. meryem diyor ki:

  büşracım cvbın için teşekkürler biraz açarmısın tıp teknisyenliğini okuyupta eczacılık nasıl olacakhiç bi bilgim yok açıklarsan sevinirim teşekkür ederim:)

 189. cansu diyor ki:

  bakın arkadaşlar ben sağlık meslek lisesi öğrencisiyim şuan 3.sınıf öğrencisiyim düz liseden imam hatipten vs. geçiş yok sadece oks ouanıyla girebiliyorsunuz şuan haftanın 3.günü staj yapmaktayım ve maaşla yazında çalışabiliyoruz okulumuz bu yıl tıbıı sekreterlikte 300 ve üzeri puanla öğrenci hemşireliğe ise 330 civarı ile öğranci aldı ilk iki sene çok zor ve yoğun biz 36 saat ders görüyork haftada satja gelince ise daha kolay atamasıda çok basit ve düz lisenin sağlıkçı olması için 2 yılı bitirmesi gerekiyor bizde öle bir şart yok :D istediğimiz zaman iş hazır şimdilik bu kadar yeter yardımxı olabildiysem tşk

 190. şükran diyor ki:

  merhaba ben sağlık meslek lise 3 öğrencisiyim.artık 2 yıllık üviversteye bile sınavla alıyorlar.sağlık yüksek okulun 4 yıllığı var mı? Beni acilen aydınlatırsanız sevinirim. saygılarımla…

 191. eser diyor ki:

  ATT mezunları için dört yıllık bir bölüm varmı tercih edebilicekleri
  sınavla kazanackları bir yer var mı yani kısaca att nin dört yıllığı varmı

 192. tuğçe diyor ki:

  Yha ben düz lise 9.sınıf öğrencisiyim sml ni çok istiorum ama geçiş olmuo çünkü onların 9.sınıfta gördükleri sağlık dersler war ancak şöyle bişi war die duydum geçiş warmış sml ne ama 9.sınıftan tekrar başlammak kaydıyla sağlık derslerini görebilmek için ve 9.sınıf diploma notu ile alınıomış böle bişi gerçekten warmı bilen sölesin lütfen özellikle büşra abla lütfen yardımcı olcaksın msn de weririm lütfen

 193. gülçin diyor ki:

  bn ticaret meslek lisesindeyim ama 2. yıl sağlık meslek lisesine geçiş var mı ?

 194. seda diyor ki:

  mrb ben seda ben acil tıp teknisyeni olmak istiyorum fakat ne yapmam gerek bilmiyorum sbs puanım 310 ama kaç puanla alıyo acaba yardımcı olurumusunuz? lütfen çok isitiyoru çockluktan beri istediğim bi meslek ama sizin yardımlarınıza ihtiyacım var

 195. 112_uğur diyor ki:

  seda kardeş boşver att okulunu seçme en güzeli düz lise ve dengi okullarda okumak oke …

 196. yelız diyor ki:

  slm ılk olarak ben duz lısedeyım ve oks puanım 360 dı dıfloma ntum ıse 87 bn saglık meslk lısesını ıstıyorum 1.donemde dıfloma notum 80 szce 2.donem yada lıse 2 de gecelırmıyım?okula sorucam ama gıtmeden once bılmek ısterım lutfen cevabınzı beklıyrum:)bılıyorum cok zor bu ama:Sbı umut vrmı?

 197. büşra diyor ki:

  küçük de olsa senin için bir umut yok yelizcim çünkü sağlık meslek liseleri oks puanı ile öğrenci alıyor bu bakımdan sen giremezsin sağlık meslek lisesine ama başka meslek liselerine gidebilirsin

 198. __pelin__ diyor ki:

  yha bn açktan okuyablrm dimi att yi bnu çok istiorm. şuan açık okuduum için bni genel kültr bölümüne yönlendirdiler bu bölümü istediim için. beni aydınlatrsanz sevinirm :(

 199. büşra diyor ki:

  pelincim ben sağlık meslek lisesi att bölümüne gidiyorumben bile iki yıllığa zor girerken sen nasıl gireceksin benim bile iki yıllağa girmem meçhul girebilecekmiyim bilmiyorum

 200. kübraaaaa diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesi 3.sınf öğrencisiym gerçkten çok memnunm meslek lisesi okumaktan bu yaşta meslek sahibi oluoruz.tavsiyem kndnze uygun bir bölüm seçin…herkese başarılar.

 201. betül tuğçe yazıcı diyor ki:

  ben afyonkarahisar atatürk saglık meslek lisesi öğrencisiyim bu sene mezun olacagım bölümüm anestezi ama acil tıp teknisyenliğinede ilgi duyuyorum bana bu konuda bilgi verecek yada anestezi yada saglık alanında yorum yapmak isteyenler adresimi alsınlar canim_sin.03@hotmail.com

 202. ümran diyor ki:

  yha ben okadar başarılı olamasamda ben daha bu sene sınava gircm inşallah kazanırımmm …çok istiyorumm

 203. ümran diyor ki:

  yha ama çalışıcm ve bende sağlık meslek lisesini kazanıcam…

 204. mine diyor ki:

  arkadaşlar ben sağlık meslek att 4.sınıf öğrencisiyim gerçekten çok zevkli bi meslekk ama soğuk kanlı olmalısınızz inşlh hepiniz istediğiniz okulu ve bölümü kazanrsınızz bişeyi sewerek yapmak o işte başarılı olmak anlamıyla eş değerdir unutmayın…

 205. ümran diyor ki:

  ben ümran sizden burayı kazanmak için neler yapa bilirim o bilgileri istiyorum lütsen bana yollayınn ben sağlık meslek lisesini kazanmayı çok istiommS:S:S:

 206. ümran diyor ki:

  :D:D:D

 207. büşra diyor ki:

  çok çalışmalısın ümra sadece bunu söleyebilirim sana

 208. eren diyor ki:

  ya ben lise 2 muhasebe böölümünü okuyorum sağlık meslek lisesie geçe biliyormuyum

 209. eren diyor ki:

  cvp veren yok mu ya…

 210. selim diyor ki:

  vay ben bu siteyi icat edenin
  ellerini …..

 211. büşra diyor ki:

  eren daha önceki yazıları okusan bi bilgin olurdu ama okumamışın belli hiç şaşırmadım ben yine sölüyorum hiçbir okuldan sağlık meslek lisesine geçiş yokkkkk….

 212. eren diyor ki:

  bilgilendirdigin için saol büşra…

 213. eren diyor ki:

  ya peki lise bittikden sonra öss ye girip att bölümünü sece biliyoz mu ayrıca iş imkanı oluyo mu…

 214. burcu diyor ki:

  ben düz lise 1.sınfta okuorm yha sağlık meslek lisesine gecmek istiorm acil tıp bölümüne diploma notum 86.

 215. burcu diyor ki:

  cewap bekliorum

 216. hilmiye diyor ki:

  ben su anda kız meslek lisasinde 10 sınıf ögrencisiyim ve saglık meslekte acil tıp teknisyenligini okumak istiyorum napa bilirim saglık meslege gecip tekrar 9 sınıftan mı baslıcam yoksa direk 10 sınıftan devam ede bilir miyim

 217. kübra diyor ki:

  ben kübra şuanda balıkesir kız meslek lisesi öğrencisiyim.ortaokul diploma notum gayet yüksek 4.95 oks puanım 295.ama ben sağlık okumak istiyorum şuandada derslerim çok iyi ve başarılar elde ettim okulumda.balıkesirin ilçeleride olabilir ama yeter ki sağlık meslek lisesi olsun.lütfen bana yardım edin

 218. semra diyor ki:

  ben meslek lisesi elektrik bölümü okuyorum saglık meslege gecme hakkım var mı

 219. semra diyor ki:

  ben meslek lisesi elektrık bolümünde okuyorum saglık meslege gecme hakkım ıhtımalım var mı cvp verırsenız sevınırım

 220. yaren diyor ki:

  bn 8. sınıfa gidiyorum saglık meslek lisesine ne kadar puan gerekli acaba ???

 221. eren diyor ki:

  hiçbir okuldan sağlık meslek lisesine geçiş yokkkkk…. arkadaşlar

 222. büşra diyor ki:

  tşkler eren beni yormadığın için saol

 223. tugba diyor ki:

  arkadaslar duzden meslege gecıs yok k.bakmayın

 224. nas diyor ki:

  sağlık meslek kaç puan

 225. mERYEmm diyor ki:

  Sa. ben imam hatipde okuyorum 11. sınıftayım bildiğinizi gibi imam hatipler meslek lisesi die geçiyo bende son senemde öss ye girdikten sonra kazanamazsam eğer direk olarak 2 yıllık üniv. ye geçiş yapma gibi bi şansım varmı.Meslek liselerinde böyle yanlış bilmiyosam eğer.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun.SElametle ae olun.

 226. ahmethan artukoğlu diyor ki:

  selam ben 7. sınıf öğ. siyim ben liseyi istanbulda okumak istiom lise seçimim ise sağlık meslek lisesi bölüm:acil tıp teknisyenliği okulu bitirince acıbadem hastanesinde çalışcam amcam sedat artukoğlu oranın genel müdürü inşallah kazanırım istanbulda okumayı istiyorum yardımcı olurmusunuz

 227. eren diyor ki:

  ahmet kardeşim diyon ki amcan oranın genelmüdürü ona sorsan daha ii olur.

 228. eren diyor ki:

  meryem artık liseden üniv. deye geçişler kalktı.öss ye girmek sorundasın. başarılar…

 229. ASYA diyor ki:

  bence att olmak ayrıcalıktır bide iş bulabilsem daha iyi olacak

 230. Mustafa Kemal SML diyor ki:

  ATT geleceğin popüler mesleklerinden birisi olacak. Bu bölüm okulumuzda da var. Okulumuza ait bilgilere www.mustafakemalsml.k12.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Bu arada bu siteyi hazırlayan arkadaşlara da verdikleri emek ve hizmet için teşekkür ediyorum.

 231. narkozcu diyor ki:

  arkadaşlar en iyi bilgiyi size mezun bir sağlıkcı olarak ben vereyim. sağlık meslek liseleri günümüzde iş imkanı olarak çok elverişli hem özelde hemde devlet kadrosunda kolay ve dolgun ücretli iş bulabilirsiniz. bende sağlık lisesi anestezi mezunuyum, yatay geçişle üniversitede gene anestezi alanında yüksek öğrenimimi tamam ladım ve şuan özel bir hastanede görev yapmaktayım.2750tl maaş+ ssk+genelsağlık sigortası+lojman imkanım var yani işlerim kebab darısı başınıza. ama herhangi bir liseden sağlığa geçiş zor geçseydi anadolu lisesinden yiğenim geçerdi.ben büyüğünüz olarak tavsiye ederim sağlık lisesini emin olun aç kalmazsınız.paraya para deyil sipali dersiniz.hem 2 yıllık üniversiteden sonra 4 yıllık sağlık fakültesinedi geçebilirsiniz tabi okumak istersen. size bol şanslar diliyorum arkadaşlar.

 232. mehmet diyor ki:

  slm ben lise 2 elektrik bölümü öğrencisiyim ben sağlığa geçmek istiyorum öyle bi ihtimalim var mı tekrar lise 2 den okumaya razıyım yardımcı olursanız sevinirim

 233. muhammed diyor ki:

  ben 2 sene 9 cı sınıfta kaldım 1 senede ara verdim meslek lisesinde devam edebilirmiyim lütfen yardım edin acil

 234. meryem karabulut diyor ki:

  ya ben acil tıp teknisyeni olcam ama bunun sbs puanları kaç söyler misiniz?

 235. büşra diyor ki:

  ben şuan düz lisede 9. sınıfa gidiyorum seneye sağlık lisesine geçiş yapmak istiyorum mümkünmü acaba ne olur cvp yazın

 236. esra diyor ki:

  ben orta sona gidiorum sağlık meslek lisesini kazanabilmemm için kaç puan geçerli lütfen cevap yazarsanız sevinirim tanı torpilde yapılıyor ama nese

 237. damla diyor ki:

  arkadaslar bende bu sene sbs girip bende saglık meslek istiyom ama net ve puanı bilmiyom gecen sene ben sbs den 350 puan cıkardım girebilirmiyim ya bilen varrrmı

 238. acil tıp tekniksiyeni diyor ki:

  arkadaşlar eğer sağlık mes.geçmek istiorsanız öncelikle oks puanınıın ii olmasıgerekio ben turizm anadolu otelcilikten 2.yıl sağlığa geçiş yaptım ama şunuda göz öünde bulundurmalısınız eğer boş kontenjan warsa….

 239. acil tıp tekniksiyeni diyor ki:

  arkadaşlar ben turizmden 2.yıl sağlığa geçiş yaptım…eğer bununla ilgili sorunlarınız warsa bir sağlık mes. lisesine başvurun…saygılarımla…

 240. Büşraaaaa diyor ki:

  ben 2yıldır sağlık meslek lisesinin att bölumunde okuyorum ve çok memnunum eğer liseden sonra çalışmasak bile düz liseden mezun birinden çok farkınız oluo en azından bir çok şeyi biliyorsunuz tavsiye ederim..:)

 241. erdal diyor ki:

  ben suan endüstri meslek lisesinde okumaktayım ama ben acil tıp teknısyenliğine ğeçmak istiyorum bunun için ne yapmam lazım sizden cevap beklıyorum ve son sınıfta okumaktayım sızden cevap beklıyoum

 242. erdal diyor ki:

  ben su an endüstri meslek lisesınde son sınıfta okumaktaım ve direkt 2 yıllık tercihimi yaptım ama ben 2 yıllık ta acil tıp teknisyenliğine ğitmek stiyorum bunun için ne yapmam lazım sızden cevap beklıyorum

 243. erdal diyor ki:

  ben su an endüstri meslek lisesınde son sınıfta okumaktaım ve direkt 2 yıllık tercihimi yaptım ama ben 2 yıllık ta acil tıp teknisyenliğine ğitmek stiyorum bunun için ne yapmam lazım sızden cevap beklıyorum…….

 244. mercan diyor ki:

  benimde tam bilgim yok ama geçiş hakkı sadecesağlık mesleğe

 245. zuhal diyor ki:

  ben düz lise 9.sınıf öğrencisiyim oks punım 305 tm 297 mf diploma notum 88.8 ben sml.ye gecebilirmiyim en son arastırdığım da bir sml.de 1 kişi boş kontenjan war dı. oraya geciş yapma gibi bir imkanım warmı. bide benim öğrenmelerim sınawla geciş oluyor ddi. ama bizim okulun mudür yardımcısı yok dedi. hengisine inancam sasırdım . ama sml. gercektn çok istiyorum.

 246. ÖZGE diyor ki:

  ben düz lise 1. sınıftayım şuan 1. sınıfın sonunda 10. sınıfı sağlık meslek lisesine geçiş yaparak orda okuyabileceğimi okulun rehberlik servisinden öğrendim yukarıdaki cvplarınıza bakıorum oks puanıyla alınıor diorsunuz sağlık meslek lisesine geçiş yapmayı çok istiorum sizden ricam bu durumu bi açıklığa kavuşturmanızdır ben geçiş yaparken yine oks puanına mı bakılacak yoksa 9. sınıf yıl sonu ortalamasına mı ya da ne bileyim işte bi puana bakılacaksa bu hangi puan olacak cevabınızı en kısa zamanda bekliorum lütfen…!!!

 247. ÖZGE diyor ki:

  TM Puanım 312 MF Puanım 287 diploma notum 90.80

 248. ÖZGE diyor ki:

  LÜTFEN CVP YAZIN !!!!

 249. ÖZGE diyor ki:

  rica ederim cvp …………….. !!!!!!!!

 250. ÖZGE diyor ki:

  MESLEK REHBERİ lütfen bir cvp verin kafam çok karışık bu yılın sonunda bi seçenek yapmam lazım düz liseye devam etmek istemiyorum bu isteksizlik yüzünden ders notlarım çok düştü lütfen….!!!!

 251. murat diyor ki:

  acaba acil tıpteknisyenliyinin kaç para maaş alır?

 252. hamza diyor ki:

  mrb ben hamza. Ben oks’de iyi bir puan yapamadım.Sonrada a.ö.l’ye gitmaye karar verdim. Şimdi a.ö.l. imam hatip 1.sınıfa gidiyorum. ama şimdi düz lise ye gitmek istiyorum ,yani meslek lisesi ne açık tan düze geçiş yapabilirmiyim. Birde meslek lisesine kaçıncı sınıf olarak devam edecem.bu sene den sonra geçmeyi düşünüyorum . yardımcı olursanız sevinirim.

 253. merve diyor ki:

  bn sağlık meslek lisesindeyim dersler felan çok güzel anatomi dersi çok zevkli tavsiye ederim derste herşeyin büyük maketi var–sırf kalbin maketi buzdolabı büyüklüğünde– herşey çok gzl uygulamaya gidince daha gzl olcak

 254. merve diyor ki:

  bu arada sağlık mesleğe girmek istiyosanız yeterli puan almanız gerekmektedir herhangi bi liseden sağlık mesleğe geçemesiniz

 255. kßrA diyor ki:

  okul deiştirirken notlar önmlimi yani 1kaç zayıfın olunca değiştirme imkanın olmuyomu

 256. mücahit diyor ki:

  slm ya ben simdi 9. sınıf özgrencisiyim düz lise okuyorum ama saglık meslek lisesine gecmek istiyorum acaba gecis var mı beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum>>>>

 257. mücahit diyor ki:

  slm ya lütfen bana cevap gönderin e maile size verdim zaten bu sordugum soruda cevap bekliyorum lütfen

 258. cansu diyor ki:

  merhaba ben cansu.ben doktor olmak istiyorum hem de çok u sene liseye geçeceğim.Doktor olamazsam çok istiyorum ama eğer olamazsam acil tııp teknisyeni olmak istiyorum gnel şartları okudum göz bozukluğu olanlar giremezmiş galiba ben gözlük kullanıyorum ama 18-19 ya da 20 yaşında gözüm kediliinden iyileşecek.Yani çizdirme filan olmayacak acaba sağlık mesleği kazansam alırlar mı beni_?LÜTFEN YERDIMCI OLUN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

 259. ayşe diyor ki:

  merhaba acil yardıma ihtiyacım var ben şuan anadolu meslek lisesi çock gelişimi bölümü okuyorum.9.sınıftayım.önümüzdeki yıl taşınma nedeniyle başka bir okula geçeceğim acaba sağlık meslek lisesine geçiiş yapabilir miyim?

 260. sedaa diyor ki:

  mrb ben seda şuanda düz lisede 9. sınıf okuyorum ama sağlık meslek lisesine geçmek istiyorum acaba bu mümkün mü ve geçebilirsem sınıf tekrarı gibi bi durumla karşılaşırmıyım ayrıca sağlık meslek liselerinin anestezi bölümlerinin çalışma alanları hakkında bilgi verirseniz sevinirim…

 261. Yusuf diyor ki:

  Düz lise mezunu olup neslek lisesinden diploma almak isteyenler bende aynı durum dayım.Sağlık m.y geçiş yapılabilecek tek açık lise bölumu yaşlı ve hasta hizmetleri bölümü var bu bölümü okuduktan sonra..

  cerrahi teknikerliği

  diyaliz teknikerliği

  Ambulans ve acil bakım teknikerliği

  acil yardım teknikerliği

  bölümlerine sınavsız geçiş yapılabılıyor.Tek yapılacak açık öğretımden’yaslı ve hasta bakımı hizmetleri’ bölumunu okumak.bunun içinde sınıf acılması ıcın toplam 12 kişi başvuru yapması gerekıyor.bu sınıfı oluşturmak ve bu sınıfta okumak ısteyen arkadaslar bana ulaşabilirsiniz
  seninleyim_23@windowslive.com

 262. seyda diyor ki:

  arkadaşlar hemşirelik zormu okuması ama saglık meslek lisesinden okuması zor mu lütfen söleyin acil…bn saglık meslek lisesine gitmek istiyorum.. nasıl olucak bilmiyorum..YARDIM EDİNbiri anlatsın iyice bana

 263. nurdan diyor ki:

  ben imam hatip lisesinde okuyorum 10.sınıf öğrncisiyim.Düz liseye geçiş yapmak istiyorum acaba bu mümkünmü???

 264. ayşe irem diyor ki:

  ben 8. sınıf öğrencisiyim sbs puanım 372 sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum ama fen dersini sevmiyorum ne yapmam gerek?lütfen yardımcı olun

 265. ayşe irem diyor ki:

  sbs puanım 372 hangi mesleği seçebilirim lütfen yardımcı oluuuuuuuuuuuuuuun

 266. merve diyor ki:

  ya ben ilkçğretim 7.sınıfa gidiyorum sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum bu okul puanlı mı alıyor ne olur cevap yazın puanlı alıyorsa kaç puan ama taban puanı ne olur yardımcı olun

 267. hsmli girls diyor ki:

  arkaslar sağlık meslek liselerri istanbulda en az 350 istiyo
  geçen yıl en az 350ydi sanırım. benim okulumda 420 ye kadar gelen vardı bu arada ben sağlık meslek 10 snf anesteziyim puanlar bölüme görede deişiyor en yüksek anestezi:))

 268. hsmli girls diyor ki:

  ben haydarpaşa smlden imran 10 anesteziyim fen le pek işmiz olmuyo ezberin kuvvetliyse yada çabuk anlıyosan avantaj ama süper bişey sml tavsiye ederim yani

 269. hsmli girls diyor ki:

  arkadaşım gözlük ssorun deil bende kullanıyorum anestezi işsiz kalmaz onuda söliyim bu arrada gerçekten çalişirsanız sağlık meslek zor diil her bölümde kolaylıkla mezun olursunuz ama biras kasmak lazım sonuçta ilerde uzmanlarla çalışçaksınız rezil olmamak istiyosanız 4 sene içinde öğrenebiliceğiniz en fazla şeyi öğrenmek için çok çalışmanız lazım

 270. VoLkAn diyor ki:

  Anestezi organizmanın bir bölümünde ve ya tamamında oluşan duyu kaybıdır.(ilk önce ans nin tanımını yapmak gerekir) Anestezi teknisyeni olmadan ameliyat olmaz. Anestezi teknisyeni ameliyat olmadan önce anestezi makineseinin durumuna bakadr noksanları tamamlar hastanın ameliyata alınmasını sağlar damar yolu açar, hastaya ilk olarak anestezşk ilaç vererek(daha çok tiyopental) hastanın uyumasını sağlar. anestezik ammde dediğim sizin bildiğiniz narkoz.daha sonra bir takım ilaçlar verilir hastanın kendiliğinden solunumunun kaybolur. hastanın solunumunu sağlamak için entübasyoon ilemi yapılır. yani hastanın soluk borusuna tüp yerletirilerek onun havalanması sağlanır daha sonra hastanın ameliyat süresince nabzını ateşini tansiyonunu vs. kontrol eder.daha sonra hastanın ameliyat bitiminde bakımını sağlar. imran a tşk ederim bilgi vermiş. ayrıca o benm sınıf arkadasım kanki yaa:d:d:d:d

 271. hsmli girls diyor ki:

  volkan :d:d:d

 272. gülbahar diyor ki:

  Ben sağlık meslek lisesinde acil tıp teknisyenliği okuyorum. Bu sene 3, sınıfa geçeceğim. Acil tıp teknisyenliğinin 4 seneliği varmı? Varsa nerede, hangi okulda var? Yardımcı olursanız sevinirim. Araştırdım fakat tam bi bilgi bulamadım.

 273. hürkan diyor ki:

  ben lise 1 e gidiyorum denizcilik meslek lisesine geçmek istiyorum nasıl geçiş yapabilirim ? cevaplarsanız sevinirim

 274. gülbahar diyor ki:

  Bir ara sorularımızı cevaplarsanız iyi olur. Buraya sorularımıza cevap bulmak için mesaj yazıyoruz.

 275. nazzz diyor ki:

  bn son sınıfa geçtim. teknisyenlik düşünüyorum ama iş bulma oranı nasıl bilmiyorum puanıda nasıl acaba??

 276. hsmli girls diyor ki:

  nazz sanırım sağlık teknisyenliği düşünüyosunn iş olanakları geniş olan bi sektör puanları istanbul 360 üzerii

 277. gizem diyor ki:

  Bnde bakırköy sağlık meslek lisesine grmk istiyorum ama diploma notumn yüksek olduğu halde sbs puanım düşük bu şartlar altında bu lise ye girebilirmiyim

 278. hsmli girls diyor ki:

  gizem ortalama puanının 360 370 ten yüksek olması lazımm

 279. gülbahar diyor ki:

  hsmli girls benim sorumada bilgin varsa cevap verebilirmisin? Acil tıp teknisyenliğinin 4 senelik üniversitesi varmı? Araştırmama göre canakkalede acil yardım ve afet yönetimi var die gözüküyor. Fakat afet yönetimi işin içine girince bizim bölümden bi farkı oluşuormu? Bn sağlık meslek lisesi att lik okuyorum..

 280. att _ duyqu diyor ki:

  arkadaslar ben saqlık meslek lisesinde 4 . sınıftayım merak ettiqinis soruları bana sorabilirsinis acil tıp teknisyenliqinin 4 yıllık bölümü acil tıp tekniseyeni adı altında yok 2 yıllık üniversite mezunu paramedik olarak qecio . düz liseden veya imam hatipten gecis yapamassınız . okul puanları qenelde 300 ila 380 arası kazanmak zor deqil okumak zor latince ağırlıklı görüosunuz dersleri . meslek liseleri düz liselere qöre daha avantajlı cünkü üniv . okumasan bile mezun olduktan soora özel hastanelerde veya klinklerde rahatlıkla is bulabilirsiniz . aklınız varsa meslek liselerini özellikle saqlık meslekleri tercih edin derim pisman olmazsınız inanın bana cünkü staj ortamına atıldıqınız zaman bile mesleqinin avantajlarını güzelliklerini anlıo insan . . . :)

 281. salak duygu ya diyor ki:

  ne salak şu att duygu çok bilmiş gerizekalı

 282. hsml li girl diyor ki:

  sen daha iisini biliyosan söyle bilmiyosan sus bilenede mani olma

 283. salak duygu ya diyor ki:

  sen sus imran

 284. mhrbn diyor ki:

  arkadaşlar ben 8. sınıfı bitirdim şimdi sbs sonuçlarını bekliyorum geçen iyi bi puan yaptım ama ben sml istiyorum karasız kaldım acaaba anestezi mi att mi hemşirelik mi? ne okıyim hem iş imkanı olan parası iyi olan beni çok yormayan hangisi merak adiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim:)

 285. VoLkAn diyor ki:

  sende çok fazla şey istiosun hem yorulmucan hem de parası fazla olacak sana şöyle anlatayım bi anestezi tekn. hemşirelik te yapabilir att lik de ama hiç bir hemşire ve att anestezinin yaptığı işi yapamaz

 286. hsml li girl diyor ki:

  volkan sen yasdın dimi onuu:))

 287. hsml li girl diyor ki:

  neyden basettimi anlladın senn

 288. elif diyor ki:

  ya arkadşlar ya imam htipten düze lisye geçecektm ama kaldm meslege geçiş yapabilrmiyim bu mns kızlardn cvp bekliyorum eklesinler bu msn yi seni_seviyorum_199435@windowslive.com

 289. alev diyor ki:

  mrb ben 7.sınıfta sbsden 384 aldım bu sende 360 felan bekliyorum sağlık meslk lisesine gidebilir miyim ?

 290. alev diyor ki:

  lütfen acil cevap bekliyorum

 291. hsml li girl diyor ki:

  hangi şehir olduna bağlı ama bence girersin

 292. gamze diyor ki:

  ben 8. sınfa geçtim we ileride acil tıp teknisyeni olmak istiyorum we bunun için çok çalışıyorum yaa inşallah olurum çok istiyorum

 293. zeynep diyor ki:

  bende 11.sınıfa gectim amaben düz liseden ticaret meslek lisesne gecmk istym gecis varmı ltfn yardm edin

 294. selin diyor ki:

  bnn orta okulu bıtırdım sbs ye gırdım diploma notum 74,20 acil tıp teknısyenı olmam için sbs notum ne kadar olmalı simdiden tskur edeım

 295. ece&naz diyor ki:

  ben duz lıse ıkı terkım ama acık lısede okumak ıstıyorum saglık meslek okulu olurmu

 296. şeyma diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben 8. sınıfa geçtim we meslek seçimi konusunda çok kararsızım aslında ben hep doktor olmak istemiştim ama bu sene fikirlerim deişti ben şu anda ne olucağıma karar weremeyorum fakat aklıma en çok yatan eczacılık bunun için hangi liseye gitmeliyim notlarım çok iyi karne ortalamam 96,25 sbs puanımda yüksek geçen sene 486 almıstım bu sene daha belli deil hangi mesleği seçmeliyim ? sadece fen lisesinden mi aczacılık kazanablrm? bunu örenmek istiyorum acil cevap beklyrum yetkililerdn bazı arkadaşlara bi ay cvp vrlmemiş acl cvp almam lzm…

 297. ümran diyor ki:

  merhaba ben liseye yeni geçtim ve sbs puanım 402 aslında anadoluya gitmek istiyordum ama puanım tutmadı şimdi ya hemşire ya acil tıp teknisyeni olmak istiyorum ama karşıma neler çıkacagını ve ne yapacagımı bilmiyorum üniversite bittikten sonra acildemi çalışacagım? hangi derslerimin iyi olması gerek? lisede staj görecekmiyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim tercih yapmadan önce buna ihtiyacım var

 298. gizem diyor ki:

  ya ben istambuldan çannakkaleye tasindim acaba kepezde hiç saglik lisesi yokmu lutfen hemen yazin yarin tewrcih yapılcak bide taban puani lutfen

 299. rukiyé diyor ki:

  SML SML

 300. leyla diyor ki:

  lütfen bana yardım edin puanım tutuyordu sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği bölümüne tercih verdim seçtim fakat şimdi ben anestezi teknisyenliği istiyorum tercih yaparken hangi bölümü seçmişsek o bölümmü kalacak yoksa 11. sınıfa geçerken seçtigimiz bölümmü önemli yani anestezi tteknisyeni olabilirmiyim bu arada daha okula başlamadım yeni başlıyacağım meslek rehberi abla bana cevap yaz

 301. leyla diyor ki:

  hadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cevap

 302. fulya diyor ki:

  bnde düz lise9. sınıf bitti ama ben sağlık meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum 9. sınıf başarı puanım 4,67 8.sınıf diploma 90,67 oks puanım 331 sağlık meslek lisesine geçiş yapmak istiorum lütfen yardımcı olun girebilme imkanım var mıı lütfen hızlı yazın cünkü gecikme oldu mu aalmıolarmıss

 303. fulya diyor ki:

  yukarıda yazmıssınız 1, sınıf bitikten sonra geçiş yapılabilir diye bnm arkadasım 338le girmiş sağlık mesleğe bn 331yle girebilir miyim
  lütfen cevappp yazın

 304. buraK diyor ki:

  2 yıllık sağlık hizmetleri yüksekokullarında bu sene 3-4 tane yeni açılan bölümler varmış mesleki liseler haric gene say-söz-ea0,3lük puan sistemiİlemi alıyo yooksa farklI Bi sistemdemi alıyo sağlıkcılar? aciL cevap lütfen!

 305. yunus diyor ki:

  ben spor lisesi 2. sınıftayım düz liseye yada imam hatip lisesi ne geçiş yapabilirmiyim

 306. rmys diyor ki:

  konak atatürk sağlık meslek lisesinde ouyupta 10.sınıfta başka bir sağlık lisesine kayıt yaptırılabiliyormuyuz.çok acil öğrenmem lazım

 307. II__KYC__II diyor ki:

  ben 429 aldım bu sene ama yinede sağlığa gidecem

 308. halil diyor ki:

  ben siverek anadolu öğretmen lisesinde okuyorum.ailemin diyarbakıra tayini çıktı bu yüzden onlarla beraber gitsem kaydımı oradaki imkb anadolu öğretmen lisesine aldırabilir miyim bir sorun çıkar mı?kaydımı oraya aldırabilmem için herhangi bi şart falan gerekli mi?ii günler

 309. kübra h. diyor ki:

  ben kübra h. bu yıl sbs den 387.82 puan aldım diploma notum 90.26 12 tane tercihimin hepsi sağlık meslek liseri idi son tercihim olan çevre sağlığı bölümü tuttu fakat ben hemşire olmak istiyorum tek hayalim bu acaba bu bölüm yerine hemşirelik bölümüne geçiş yapabilirmiyim bunun için ne yapmam lazım lütfen bir cevap yazarmısınız kayıt için cvp larınızı bekliyorum lütfen bir cvp yazarmısınız şimdiden teşekkürler

 310. kübra h. diyor ki:

  ben gebze sml çevre sağlığı bölümünü 3. asil olarak kazandım aynı okul içindeki acil tıp ve hemşirelik bölümlerinide tercih etmiştim hemşirelik bölümünü okumak istiyorum çevre sağlığı yerine hemşirelik bölümünü okumam mümkünmü lütfen cvp yazabilirmisiniz eğer bu mümkün değilse düz liseye gidip 10. sınıftan sağlık meslek hemşirelik bölümüne geçiş yapmam mümkünmü hemşirelik okumam için ne yapmam lazım lütfen bir cvp yazabilirmisiniz

 311. TÜLAY diyor ki:

  ben meslek lkisesinden menzunum kimya teknolojisi bölümünden ama ukudag 2 yıllık sınavsız geciş hakkımı kullanarak anestazi bölümüne gitmek istiyorum gidebilirmiyim acaba cevap bekliyorum.

 312. ırmak diyor ki:

  mrb ben meslek lısesı kımya bolumu cıkıslıyım ve altınoluk myo kımya teknolojılerı 2 sınıfa gectım bu yıl ossden 198 puan aldım paramedık okumak ıstıorum mumkunmu bu yada bole bı ıhtımalım varmı lutfen cvp beklıorummm ((( ılla cvp beklıorum dıyenlere ozellıkle cvp verılıo sankı ))) :) ):)simdiden cok tsk ederımmmm

 313. nuray diyor ki:

  yhaa ben hala bi karar veremeidm annem ögretmen ol diyo babam acil tıp teknisyeni bende aslında acil tıp teknisyeni olmak istiyom ama tercihlerde yıldırım beyztıt kız tekniğin bilgisayar bölümünü kazandım ama gitmedim 2 tercihi yaptım eger sağlık tutturamassam oraya gidicem ama bende bilgisyar bölümünü istemiyom ama napacam bilmiyon hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar banada yardım edin puanım 364.274 iiiii günler

 314. halil diyor ki:

  slm ben düz lisede okuyorum bu sene lise 2 ye geçtim sayısala geçebilmem için notlarım nasıl olmalı?

 315. GÜLŞAH diyor ki:

  SLM BEN KIMYA BOLUMU MEZUNUYM LISEDEN SUANDA 9 EYLUL UNI SINI KAZANDIM 2. SENEMDE WEYA 2.YIL BITIMINDE ATT YE GECEBILIRMIYM YANI ATT TE OKUYABILIRMIYM

 316. gizem diyor ki:

  sağlık meslek lisesine hiç bir şekilde geçiş yok çünkü düz liselerde ve diğer liselerde lise 1 de anestezi dersi görülmüyor iken sağlık meslek lisesine gidenler haftada 3 saat görüyor.. bende düz liseye gidiyorum ve 9. sınıfın yarısında geçiş yapamadım belki bu sene geçerim die 10. sınıfta kaldım ve yine gidemiyorum o yüzden karar vermeden önce 2 kere düşünün ve en güzel bölüm anestezi bölümü bence….

 317. gizem diyor ki:

  eğer biri sağlık mesleğe geçiş yapabilirse bana söyleyin bende yapıyım

 318. serap diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliğinde okuyorum ama lise bitince hemşirelik 4 yıllık üniversitesini okumak istiyorum çünkü att nin 4 yıllığı yok geçiş yapabilir miyim hemşireliğe????????ama lise bitince

 319. serap diyor ki:

  acil cvp lütfeeeeeeeennn bir bilgisi olan yazsın

 320. yeşim diyor ki:

  ben yeşim.14 yasındayım.diploma notum 84.bn sbs de 350 lerde bir puan aldım.ve bn hemşire olmak istiyorum.sağlık okumak istiyorum.ama bn zonguldakta oturuyorum buralardaki çok yüksek puanı.bn düz liseye gtmek istemiyorum.lütfen cevap yazın nolurrrrrrr.nasıl gidebilirim

 321. SEMRA.61 diyor ki:

  BEN LİSEYİ ÇOK PROGRAMLI LİSE.MUHASEBE ÇIKIŞLI ÜNİVERSİTE İŞLETME OKUDUM FAKAT BEN OKUDUM BÖLÜMDEN PEK MEMNUN DİLDİM HEP SAĞLIK OKUMAK İSTEDİM FAKAT AİLEM MUHASEBEDE DİDİNDİ ŞUANDA UMARIM BANA ÇOK GEÇ KALMIŞIN DEMZSİNİZ İKİ YILLIK SAĞLIK YÜKSEK OKULUNA GİDİP MESELA(ANESTEZİ)TEKNS OKUSAM OLABİLİRMİ PUANLARINDAN BİR BİLGİNİZ VARMI ÖZEL ÜNİVERSİTEYE BANA NE KADAR MAL OLUR VE GEÇ KALMAMIŞIMDIR UMARIM BÖLE BİR ŞEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN AMMA SORU SORDUM UMARIM HEMEN CEVAP GELİR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERRRRRRRR….

 322. SEMRA.61 diyor ki:

  ARKADAŞLAR BARI SİZ BANA BİLGİ VERİN LÜTFENNN … SİTE SAKINLERİ UYUYA KALDI GALİBA….

 323. harika diyor ki:

  ben saglik meslek lisesi acil tip teknisyenligini kazandim ilk senem bolum degismek istiyorum hemsirelige gecis yapma istiyorum yapabilirmiyim

 324. att diyor ki:

  ardadaşlar gördüm ki sağlık meslek liselerine çok büyük ilgi var. burda ki bi çok kişi girmek istemiş. bende sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği son sınıf öğrencisiyim ve mesleğimi çok seviyorum. ama şöyle 1 durum var başka liseye başladıktan sonra malesef sağlığa geçme şansınız yok çünkü 1. sınıfta meslek derslerimiz başlıyo bu yüzden de gelemiyosunuz. 2 yıllık üniversiteye gelince büyük öncelikleri sağlık meslek çıkışlı öğrenciler çünkü işin temelini almış kişiler daha doğru olur bu yüzdende malesef 2 yıllık sağlık bölümlerini tercih edemiyosunuz.

 325. att diyor ki:

  serap arkadaşım soruna cvp vermek istedim acil tıp teknisyenliğinin 4 yıllığı var hem de 2 tane çanakkale ve konya da

 326. tuğba diyor ki:

  ya bn meslekte okuorum şimdi ama kaydımı düz iseye aldım meslekten hanqi bölümdeyım die baktım kımya çıktı tekrardan mesleğe geçip kımya blümünde devam edebilirmiyim acaba

 327. tuğba diyor ki:

  ya ben meslekte okuyorum şimdi ama kaydımı düz liseye aldım meslekten hanqi bölümdeyım diye baktım kımya çıktı tekrardan mesleğe geçip kımya bölümünde devam edebilirmiyim acaba

 328. kader diyor ki:

  yha anestezi bölümünü bitirdim paramediğe geçiş hakkım varmı acil cvpppp ek kontenjanlara grcem ona greee

 329. helin diyor ki:

  hocam ben düz lise 9.sınıfta okuyorum sbsde 393 aldım sağlık meslek lisesini çeyrekten az puanla kaçırdım acaba 10.sınıfın başında sağlık lisesine geçiş yapabilir miyim lütfen cevap verin

 330. att_gülyüz diyor ki:

  helincim hangi liseye gidiosun acaba

 331. att_gülyüz diyor ki:

  yaa ben att yi kazandım bayıldım bu liseye mükemmel dersler çok zevkli kesinlikle att ye girin

 332. serpil diyor ki:

  arkdaşar bne bu yıl att bölümünden mezun oldum ve çok süper meslek şu an bi yerde çalışmıyorm kpssye hazırlanıyorm ama kesinlikle başka bölümlere geçemessizi eğer attlik bölümünü kasnmışsanız ilerdede değiştirmenz mümkün değil ama ilerde bu bölümü çok sewcksnz şuan bunu anlayamamış olmnz normal ama atanınca ayda en fazla 7 gün çalışıyosnz ve hasta dırdırınzda olmuyo ben 2 yıl hastanede staj yapmış biri olrak hemşirelerdende hemşirelik mesleğindende nefret ediyorum bütün ezik işleri onlar yapıyorlar ilerde stajlarda görceksnz bu bölüm yani 112 artık çok gelişti ve alımda çok oluyo çok kutsal bana güvenin ve mesleğinizi sewin ben aşığım mesleğime ne olursa kim ne derse desin kıskananlarda çatlasın…

 333. helin diyor ki:

  diyarbakır yunus emre lisesi düzdür

 334. helin diyor ki:

  diyarbakır yunus emre lisesi

 335. helin diyor ki:

  gülyüz abla kendi okulunun rehberlik hocasına sorar mısın lütfen msnme yolla ceabı helin_sibel_21@hotmail.com

 336. sibel diyor ki:

  ben açıktan okuorm üniversteyi kazanabilirmiym bide normal bi dershaneye gdeblrmym?acaba…

 337. büşra=) diyor ki:

  ben şu an düz lise 1. sınıftayım. 2. seneye başlarken düz liseden sağlık meslek lisesine geçiş yapabilirmiyim? ne olur bana doğru düzgün bir cvp verin herkes farkılı bişey sölüyor kafam karıştı ama geçiliyorsa derslerim de iyi bnm için çok iyi olur.

 338. nazLı diyor ki:

  yHa ben 6.sıNftA 319 puan yaptım 7.sınfta 289 puan yaptım acaba corLu saqLıK MESLeqe qirebiLr mym ?? LUtFeN BAnA Y0L qosDeRnn …

 339. nazLı diyor ki:

  ouff hALA KMSEDEN CEVAP GELMEMİŞ YHAA YARDIM EDİN BANA DİYORUM LÜTFEN BU BEBM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ SERVİS NERDESN YAAAAAAAAAAAAAAAAA :@ :@ :@

 340. tugce diyor ki:

  saglık meslek liselerine girerken sbs puanın çok önemli olmadıgı diploma notunun daha önmli olduguu söleniyor n kadr dogru acaba cvp bkliorum

 341. nazLı diyor ki:

  iLk defa duydummm :S :S :S :S

 342. doğancan diyor ki:

  ben meslek lisesi 2. sınıfta okuyorum ve düz liseye geçmek istiyorum acaba nasıl olabilir?

 343. şeyma diyor ki:

  bana yardım edin ne olur 1.sınıf düz liseden meslege geçiş istiyorum düz liseyi hiç sevmiyorum nasıl geçiş yapabilirim lütfen yardımcı olun

 344. şeyma diyor ki:

  lütfennn meslege geçiş yapmasam kumamayı düşünüyorum düz liseden bu kadar nefret ediyorum

 345. şeyma diyor ki:

  lütfennn meslege geçiş yapmasam okumamayı düşünüyorum düz liseden bu kadar nefret ediyorum

 346. Mehmet KARA diyor ki:

  bende sağlık meslek lisesinde okuyorum lise 3 üm ve şu an staj görüyorum satj cok sevkli ama liseden sonra üniversitesi varmı varsada nerelerde ?

 347. Mehmet KARA diyor ki:

  tuğce snn dediğin cook yanlış bende sağlık meslek lisesinde okoyorum ama bole bi şeyi ilk defa senden duyuyorum bizim okula bile taban puan olarak 370 görüküyor

 348. serhat diyor ki:

  benn tıbbi mümessillik ve pazarlama bölümündeyn hangi bölümlere geçiş yapabilirim.

 349. serhat diyor ki:

  tıbbi mümessillk ve pazarlama bölümü ön lisans mezunuyum.duydum ki att ye geçiş imkanımız varmış. bunun aslı var mıdır ya da başka hangi bölümlere geçiş yapılabilir. bilen arkadaşlardan yardım bekliyom..

 350. merve diyor ki:

  sizlere öncelikle tesekkür ederim BEN SBS YE GİRDİM VE 6 PUANLA SAĞLIK MESLEK LİSESİNİ KAÇIRDIM VE SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE OKUMAKTAN BAŞKA BİŞİY İSTEMİIORUM DÜZ LİSEDE ÇOK ÇALIŞIP SINIF PUANIMI VS.. YUKSEK TUTSAM SAĞLIK MESLEĞE GEÇEBİLİR MİYİM LÜTFEN EĞER SENEYEDE DÜZ LİSE OKURSAM OKULU BIRAKICAM NOLURSUNUZ YARDIM EDİNN LÜTFEN OKULU BIRAKMAMMA ADINA YARDIM EDSİNNNNNN BİRİLERİİİİİİİ=(CEVAP BEKLİYORUM HERKESE SORDUM BİŞİY YASMIO SİZDE YASMASSMAZZANIZ BIRAKICAM OKULU ARTIK YHAAAAAA

 351. belgüzar eken diyor ki:

  ben 2004 mezunu acil tıp teknisyeniyim.acil tıp teknikerliğini okumak istiyorum .açık öğretimi varmı,yoksa istanbulda okulu varmı ve nasıl bir süreç izlemeliyim ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.birde direk geçiş yapabiliyormıyum.

 352. necla diyor ki:

  ya ben çocuk qelişiminden mezunum acaba acil tıp teknisyenliqine qidebilirmyim ünide bi açıklarmısınız ünide kazanırsam qidebiliomuyum çocuk qelişiminden????

 353. melek diyor ki:

  ben iletişim lisesi gazetecilik bölümündeyim bizim bolum tm die geçıo seneye meslek derslerımız bızım daha onde olucak yane seneye mat,dil ve anlatım,ingilizce ve edebiyat işlicez ama bu derslerımız duz lıseye gore net bi şekılde olmuycak yatay geciş kalktığı ıcın unıversite sınavına giricem ama 12. sınıfta sıtaj görüceğimiz için 2 gun sadece ders işlicez unuversiteyi kazanman zor olur dedı arkadaşlarım acaba geçsem mı çok kararsız kaldım???

 354. gamze diyor ki:

  ben şuanda ticaret lisesindeyim özel okulara geçiş ticaretten olmuyomuş peki ben 2. dönem düze gidip 2yılda özel okula geçiş yapabilirmiyim lütfen cevap:(

 355. afterqut diyor ki:

  yaf adamı hasta etmeyin cevap verene mani olmayın benim de bi sorum var spor lisesine geçiş oluyor mu ben anadolu lisesindeyim

 356. pelin diyor ki:

  ben şimdi düz lise 2′deyim.2.dönem kız meslek lisesine gitmek istiyorum acaba mümkün mü? cevabınızı bekliyorum.

 357. aycan diyor ki:

  slm ben bilgisayar bölümü mezunuyum ama att olmak istiyorum bana yardım edin ne yapmam gerekiyor cevapınız için şimdiden teşekür ediyorum.

 358. nalan diyor ki:

  ben anadolu imamhatip lisesinde okuyorum gebze sağlık meslek lisesine geçmek istiyorum boş kontejyan varsa beni alın puanım 308 lise 1

 359. derya diyor ki:

  ben duz lise 11 sınıf öğrencisiyim. sağlık meslek lisesini geçmemin imkansız olduğunu söylüyolar ömnemli olan imkansızı başarmaktır ama hiç bir bilgiye sahip olmadığımdan bişey bilmiyorum yorumlarınızı bekleyorum şimdiden teşekkürler

 360. idil diyor ki:

  meslek liselerine dört yıllık geçiş hakkı için başvuru yapıldığını öğrendim doğrumu acaba…??..?

 361. qamz'e diyor ki:

  ben saqLık mesLek Lisesi 9. sınıf öqrencisiyim ..
  hemsireLik böLümündeyim ve üniverstede fizyoterapi istiyorum ..
  benm okuduqum okuL üniversitede fizyoterapiye ek puan verir mi cok merak ediyorm
  Lütfen bi biLqiye sahipseniz aydınLatıın ..

 362. özLem diyor ki:

  ben düz lisede 9. sınıf öğrencisiyim sağlık meslek lisesine qeçmek istiyorum. mümkün müdür acaba ?

 363. Büşra diyor ki:

  Ben 8. sınıfa gidiyorum ama gideceğim lise konusunda kararsızım. Bulunduğum ilin öğretmen lisesine gidebiliyorum fakat fen lisesi küçük bi ihtimal onun için biraz üzülüyorum sizce FL ile AÖL arasında çok mu fark var?

 364. gülümser diyor ki:

  ya ben düz lise 2.sınıftayım saglık meslege geciş yapabilirmiyim lütfen cevap yazın bekliyorum

 365. gönül diyor ki:

  ya arkadaşlar ben7. sınıf öğrencisiyim sağlık mesleğe gitmek vistiyom kaç puan istiyorlar

 366. tuğçe diyor ki:

  ben iğne fealn tutamam yüzden sağlık mesleği eledim kız meslek lisesi istiyorum ama çoğu kişi bana alanınımı darltcaksın fealn dediler düz lise diyorum ordan ünüversteyi kazanamaığın zman ne olcak diyolar :başarım iyi aslında hiç düz geçmedim ama çokda yüksek bir başarım yok istediğim sadece elime risksiz bir meslek alabilmek istiyorum tamam meslek lisesi istediğim anlaşılıyor ama ben ünüversite hayatınıda yaşamak istiyorum bana lise meznunu diye bakmasınlar istiyorum sizufk bir şey diyin meslek mi düz mü lütfen cvabınızı bekliyorumm

 367. tuğçe diyor ki:

  lütfen arkadaşlar sizden bir şeyler bekliyorum düz liseye gidenler pişmanmı yoksa memnunumu mesleğe gidenler pişmanmı yoksa memnun mu lütfen bana yol gösterin bu snen tercih yapmam lazım 2 ay kaldı ben daha karar veremedim

 368. asmin diyor ki:

  arkadaşlar lise 3.sınıftayım mesleğe geçiş yapabilir miyim lütfen bilgisi olanlar cvp yazınnnnnn lütfennnnnnnn arkadalarrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 369. seda diyor ki:

  bn 7. sınıfta okuyorum sağlık meslek lisesine kaç puanla girebiliriim neeeeeeeeeee oluuuuuuuuuuuuuuuuur söyleyin ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 370. yeşim diyor ki:

  ben düz lise son sınıf sayısal öğrencisiyim.ygs1den 247 puan aldım.olursa laborantlık istiyorum.böyle bi hakkım var mı?varsa kaç puan almam gerekiyor?hangi üni lerin bu bölümü var?ya da att ni seçebilir miyim?bu bölümü çok istiyorum.acil cevap bekliyorum.yardım ederseniz çok sevinirim.

 371. yeşim diyor ki:

  arkadaşlar bilgisi olan varsa lütfen yrdım etsin…

 372. özlem diyor ki:

  ben ticaret meslek lisesinde okuyom 9 sınıftayım 10. sınıfa geçerken başka bir meslek lisesine geçiş yapabilirmiyim lütfen benim için çok önemli

 373. fulya diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum. att vb. bölümleri sadece sağlık meslek lisesi okuyanları ve mezunları mı okuyabiliyor. ben sayısal mezunuyum ve sağlıkla ilgili bi kurumda çalışıyorum att okumayı planlıyorum fakat bilgi alamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

 374. burcu diyor ki:

  bu saatten sonra att olamazsın ama yüksekokulda sağlık bölümlerini arastırabilirsin hemşirelik gibi:))

 375. ahmet han diyor ki:

  slm aerkadaşlar benım ısmımı kım yazdıkı oraya yha

 376. gülsüm diyor ki:

  slm ben lise 1.snf öğrencisiyim 2.snfta sağlık meslek e gitmek istiyorum bu nsl olacak ne yapmam gerekir açklarmısınız

 377. handan diyor ki:

  merhaba ben ticaret lisesinde okuyorum 9.sınıftayım ama 10. sınıfı güzel sanatlar lisesinde okumak istiyorum acaba geçiş imkanı varmı yardımcı olursanız sevinirim…

 378. Tuğçe diyor ki:

  ben ticaret meslek lisesine gidiyorum 9.sınıf öğrencisiyim ticaret meslek lisesinden duyduğuma göre sağlık meslek lisesine geçiş olmuyormuş ben sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum lütfen yardımm edinn!!!

 379. Tuğçe diyor ki:

  ben ticaret meslek lisesine gitmek istemiyorumm biliyorum sağlık meslek lisesine geçiş yok ama sağlık meslek lisesine gitmek istiyorumm ayrıca sağlık meslek lisesine gidenler sizlere söylüyorum sağlık mesleğe gidiyoruz diye sewinmeyin hava atmayın bn ticaret mesleğe gidiyorum daha kaybedicek bişiyimiz yok ticaret meslekte tıp sekreterliğini seçersem üniversite de radyoloji teknisyenliğini seçebilirim böyle yapma şansımız da war benim gibi sağlık meslek lisesine gitmeyi çook isteyenler ama gidemeyenler lütfen üzülmeyin üniversitede istediğiniz mesleği seçebilirsiniz ama kendi şuan gittiğiniz lisedeki bölümünüzü üniversitede de seçerseniz artı 40 puan alınıyormuş böyle bir söylenti wardı. lütfen bizleree yardım edin. cevaplarınızı en kısa zamanda bekliyorumm e-posta adresimi yazmıştım oraya cevaplarınızı mail olarak atabilirsiniz. lütfennn yardım edin. sağlık meslek lisesi benimm hayalimdiii. nolurrr o liseye gitmek istiyorumm.

 380. berrak diyor ki:

  merhaba aradaslar ben berrak. meslek lisesi 2. sınıf öğrencisiyim ama imamhatibe geçmeyi cok istiyorum. geçiş yapabilirmiyim. lütfen cevap verin cok önemli.

 381. murat&hikmet diyor ki:

  anadolu taknik lisesi öğrencisiyim girme sansım varmıdır

 382. büşra diyor ki:

  bn teknik ve endüstri meslek lisesinde okuyorum saglık meslek lisesine geçiş yapabiliyormuyum?

 383. yaprak diyor ki:

  sanırım meslek rehberi sitesi artık öğrencilere cevap yazmıyor gördüğüm kadarıyla…merhaba bende şu an meslek lisesinde okuyorum.biliyorsunuz ki biz SBS e girdik.OKS kaldırıldı.şu an 9. sınıf ve bir meslek lisesinde okuyorum.ben şöyle istemiştim.2. sınıfta sağlık meslek lisesine geçmeyi.ama okuldan ve çevremden duyduğum kadarıyla artık sağlık mesleğe geçiş yapılamıyormuş.benim derslerim de şu an çok iyi.yani sayısalı yapabiliyorum.matematik,fizik,geometri,kimya vs. benim hepsi 5.şu an seneye düz liseye geçmeyi düşünüyorum deil geçiceğim.sizce düz liseye geçmem uygun mu ve sağlık meslek liselerine artık geçiş yapılamıyormuş buda doğru mu sizden hemen cevap bekliyorum.şimdiden çok teşekkür ederm.SAYGILARIMLA…

 384. Emre diyor ki:

  Merhaba Ben 1.Sene Düz Liseye Giittim Ve Kaldım Şmdide Bu Sene Turizm Otelciliğe Gitçem Tekrar 1.sınıftan Başlayacağım Sizce Etiler Turizm Otelcilik Lisesi Düz Liselere Göre Dersleri Daha Kolay Olabilirmi.Yani Daha Üstüne Düşmüyolardır Heralde

 385. kübra diyor ki:

  ben kübra saglıka gitmek istiyorum ama puanlarım 305-310 ama diplomam yüksek sizce girebilirmiyim

 386. aybuke diyor ki:

  ben 9. sınıf öğrencisiyim düz lisede okuyorum 10. sınıfa geçerken okul değiştirme hakkı var ama sağlık meslek lisessine geçiş yapabilir miyim?

 387. kübra diyor ki:

  LÜTFEN OKUYUN;
  arkadaşlar soruyorumki bülent akarcalıya diploma puanıyla girilebiliyormuş dogrumu bende bir yerde yorumları okurken duydum

 388. kübra diyor ki:

  DUYMAYAN KALMASINNNN;

  SAglık meslege gidenler müdürünüze yada rehberlik hocalarınıza sorarmısınız eger sorarsanız hem mutlu olurum hemde sizlere çok dua ederim çünkü acayip derecede merak ediyorum…

 389. kübra diyor ki:

  YANİ DİPLOMA NOTUYLA GİRİLİYORMU DİYE SORUN BENİM SBS NOTLARIM 305-310 GİREBİLİRMİYİM Bİ SORUN VEDE CEVAP VERİN LÜTFENNN

 390. seren diyor ki:

  ben açıktan düz lise okuyorum 10. sınnıf eşit ağırlık bölümündeyim fakat hemşire olmak istiyorum bunun için yapabiliceğim bişeyler varmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 391. Furkan diyor ki:

  sLm ben Endüstri meslek lisesi ögrencisiyim.bu sene 2.sınıfa geçtim ama saglık meslege gitmek iştiyorum.puanım 4,14 yeterlimi sizce??yada gecebilirmiyim saglık meslek lisesine?lutfen yardım olursanız sevinirim.

 392. leonfeto diyor ki:

  düz lise 1 deyim ort.yükseltmede veremedim af çıkarmı düzden mesleğe geçsem 10 sınıftan devam edebilirmiyim?

 393. uğurcan diyor ki:

  ben 8 sınıf oğrencısıyım bu sene lısse 1 gecıcem sbs puanım dusuk oluduhundan duzlıseye gıdıcem ama meslek secmekte zorlanıyorum we dıploma notum yuksek yarıdımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler

 394. uğurcan diyor ki:

  sağlık meslek kissesine diploma botuylamı giriliyor ??? giriliyorsa kac puan ıstedığını soylermısınız ?

 395. ena etel diyor ki:

  LÜTFEN OKUYUN VE YORUM YAZIN!:)
  Merhaba ben Ena..Size bir sorum olacaktı. Ben 8.sınıf öğrencsiyim.Sbs puanım(3yılın ort)392 ve diploma notum 92,11.ben mersin sağlık meslek lisesini att bölümünü istiyorum..Sizce o liseye girebilme şansım varmı?

 396. rana diyor ki:

  sayın rehberci benim 6.snftaki puanım 298,7.sınıfta puanım 274 8.sınıftaki puanım ise 300 2010 sağlık meslek lisesinin ebelik bölümüne girebilirmiyim lütfen biiiiiii cevap yazın saygılarımla……………

 397. ciha@d diyor ki:

  teşekkürler ama biraz daha açıklayıcı yazsanız iyi olur:)

 398. VoLkAn diyor ki:

  Hiçbir Sağlık Meslek Lisesi ne diploma notuyla girilmez.Ayrıca 1.sınfı düz veya herhangi bir meslek lisesinde okuyanlar 2.sınıfta sağlık meslek lisesine geçemezler.Çünkü sağlık meslek lisesinde 1.sınıfta bölüm seçilmektedir

 399. can diyor ki:

  slm bn 8 ci sınıfa geçtim hedefim eczacı olmak hangi lisaye gidmem gerekirve eczacı olmak ouanı kaçtır

 400. can diyor ki:

  slm gine bn can yanlış yazmışım :D 8.ci sınıfa geçtim eczacı olmak istiyorum ama hangi liseye gidcem ve kaç puan gerekir …… saygılar ve ne ne zaman cevap gelir ….. arkadaşlar

 401. gül diyor ki:

  ben psikoloji bölümü istiyorum ama dolgun maaşlı çalışma alanları bulabilmek mümkün mü bilmiyorum.var ise bu alanları öğrenebilirmiyim.

 402. gül diyor ki:

  ben psikoloji istiyorum. ama doyurucu iş alanları var mı bilemiyorum. bu alanları öğrenebilirmiyim.

 403. nesrin diyor ki:

  ben lissede tasarm bölumu varmı o bolmde okumak istiyorum

 404. mustafa diyor ki:

  benim diploma puanım 51 hangi liseye gidebilirim sbs puanlarım ise 186-222-216 böyle nolur çabuk söyleyin meslek lisesine girebilirmiyim

 405. emir diyor ki:

  sayın rehber ben lisayi saglık meslek lısesı acıl tıp teknısyenı bolumunden mezun oldum.
  osym’ye gırmek ıstıyorum ama ben 2 yıl okumak ıstıyorum acıl tıp teknıkerlıgı bolumunu okumak ıstıyorum bunun ıcın osym den hangı bolumu tercıh etmem gerekıyor cunku osym den bu bolumle ılgılı hıc tercıh baslıgı bulamadım bana bu konuda yardımlarınızı ıstıyorum. Sımdıden tesekkurler….

 406. izel diyor ki:

  merhaba meslek rehberi ben lise bire geçtim saglik meslek lisesini tippi teknisyenligini kazandım ama bu bölümü sevmiyorum bu liseye kayıt olupta hemşire bölümüne geçebilirmiyim acaba bunun için hemen bana cevap yazın çok önemli lütfen meslek rehberi

 407. béyzaa diyor ki:

  hemşirelik sağlık meslek lisinden mezun olanlar üniversitede tıppı veya eczacılığı seçebilirler mi ?… seçerlerse puanlarında düşüş meydana gelir mi ?

 408. deniz diyor ki:

  merhaba ben 9. sınıf düz lise öğrencisiyim ve sağlık meslek lisesine geçmek istiyorum acaba bu mümkün mü? teşekkürler .

 409. gülşah diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum öss yi kazanamadım. şuan özel bir hastanede çalışıyorum ama meslek lisesini okumak istiyorum daha doğrusu aci tıp teknisyenlik mesleğini yapmak istiyorum. bir kaç sitede okuduğum kadarıyla böyle bir şansım olduğunu gördüm. peki sizce bunun doğruluğu varmıdır?

 410. derya diyor ki:

  ben düz lisede 4. sınıfa gıdıyorum att olmak ıstıyorum .fakat saglık meslekten olanları unıversteye alıyolar benım öss sınavından kac puan almam lazımkı oraya gırebılım veya ne yapmam lazım o bolume gırmem ıcın lutfen yardımcı olun cok onemlı…

 411. deniz diyor ki:

  ARKADAŞLAR

  BEN

  AZ

  ÖNCE

  SAĞLIK

  MESLEK

  LİSESİNİ

  ARADIM

  VE

  HİÇBİR

  ŞEKİLDE

  GEÇİŞ

  YOKMUŞ

 412. sümeyye diyor ki:

  bakın bn şuan 7. sınıfı okuyorum 6. sınıfta sbs puanım iyi bn doktor olmak istiyorum ama ailem bni imam hatip lisesine gönderecek oraya gitsem ünüversitede tıpa gitmemi istiyolar yani bn bu şartlarda doktor olabilirmiyim.yada liseyi tıp okumamımı tavsiye edersiniz?soruma cevap verirmisiniz?

 413. fatoş diyor ki:

  slm bn açıköğretim lisesi okuyorum 2 bucuk yıl oldu sözel bölümüm suanda ama bn acil tıp teknisyeni olmak istiyorum bu yüzden ne yapmalıyım bana yardımcı olur musunuz…cevabınızı bekliyorum..

 414. haticegizemarpağ diyor ki:

  slm nen menemenden hatice su an 8 sınıfta okuyorum sbs pu anları 6. sınıftan beri 300 lerde alıtorum ileride atatürk sağlık meslek lisesinde acıl tip asısıtanlıgını okumak istiyoeum bunu için ne yapmam gerekır bna sylermisiniz?

 415. duygu diyor ki:

  slm ben düz lise mezunuyum saglık personeli veya hemşire olmak istiyorum şu an dış ticaret yapan bir firmada tıbbı sekreter olarak çalışıyorum fakat meslegim olsun istiyorum ne yapmam gerek hangi okullara başvurmma gerek. öss dısında özel okullara gidebilirmiyim bilgilendirmenizi rica ediyorum. istanbul’da oturuyorum.

 416. ayşegül diyor ki:

  slm ben 9. sınıf ögrencisiym kız meslekte okuyorum ve 10. sınıfta saglık meslege gecmek istyorum neye göre gidebilirm gitmeyi cok istiyorum yokmudur şansım

 417. zeeynep diyor ki:

  Sağlık meslek lisesine geçiş için gerekli olan puan ne kadar bilgisi olan var mı ?

 418. ümran diyor ki:

  ben 9. sınıftayım ticaret meslek lisesine gidiyorum ben tıbbı sekreterlik bölümünü okuyup ezacı dükkanı açabilirmiyim:)

 419. ümran diyor ki:

  offf ya size ihtiyacımız var hiç cewap yazmıonuz nasıl meslek rehberisiniz siz ya

 420. nurgül adıbelli diyor ki:

  ben açık ögretim lisesinde okuyorum 3 sınav geçirdim.melek lisesine geçiş yapmak istiyorum üniversite düşüyorum düz lise mi yoksa meslek lisesi mi daha avantajlı meslek lisesine nasıl geçiş yapabilirim ve şuana kadar topladıgım düz lise kredilerim meslek lisesine geçtgim zaman yok mu sayılacak yardımcı olursanız cok sevirim cevap beklyor olucam teşekkürler

 421. aysın diyor ki:

  ben anadolu lisesinde okuyorum 9.sınıf ögrencisiyim saglık meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum mümkün mü eger mümkünse nasıl geçerim ail cevaappp

 422. aytuğ diyor ki:

  hepinizin anasını avradını sikeyim a.q

 423. hazan diyor ki:

  düz liseden sağlık meslek lisesine geçiş var mı;? eğer varsa bu nasl karne puanıylamı yoksa eski sbs puanına mı bkıp alıyrlar ?

 424. birisi diyor ki:

  9.sınıfta derslerimiz iyiyse düz liseden sağlık meslek lisesine gidebilirmiyiz

 425. merve diyor ki:

  ben 9.sınıf öğrencisiyim düz liseye gidiyorum sbs ortlamam 356 diploma notum 81 9.sınıfta1.dönemde teşekkür aldım acaba sağlık mesleğe geçiş yapabilirmiyim lütfen bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?

 426. iklim diyor ki:

  sağlık meslek okumadan hemşire olmak mümkün mü

 427. kadriye diyor ki:

  ben anadolu imam hatip lisesi 11.sınıf öğrencisiyim 12.sınıfı düz lisede okumak istiyorum derslerim iyi geçiş yapabilir miyim?

 428. alevvv diyor ki:

  2001 acil tıp teknisyenliği mezunuyum üniversite sınavına girerek veya sınavsız geçişle acil tıp teknikerliği okuyabilirmiyim yaşla ilgili bir sorun cıkar mı?

 429. nurcan diyor ki:

  ben elektrık elektronık okuyorum ygs sınavına girdim 2 yıllık sağlığa gecıs hakkım var mı ?

 430. birgül diyor ki:

  ben düz lisede okuyorum acil servis teknisyenliğini tercih edebilirmiyim edebilirsem hangi punla gidebilirm iş sonra iş imkanı nasıl araştırdım ama fazla bilgi bulamadım lütfen yardımcı olun lütfeeeeeennnn…….

 431. ena etel diyor ki:

  herhangi bir düz liseden sağlık meslekğe giriş yok-BİRGÜL-

 432. leyhan diyor ki:

  herhangi bir düz liseden sağlık meslekğe giriş yok-BİRGÜL-

 433. ümran diyor ki:

  bn kız meslek lisesinde okuyorum 1 sınıftayım aCaba seneye alan seçreken sağlık meslek lisesini girebilirmiyim şuan ders ortalamam 80 lütfen cewp..

 434. yazgı diyor ki:

  ben yazgı.. 8 sınıf öğrencisiyim sağlık meslek lisesinde ACİL TIP TEKNİSYENLİĞİNİ okumak istiyorum.. büşra puanımın kaç olması gerekiyor yardımcı olurmusun bana lütfenn!!!!!

 435. suzan diyor ki:

  açıliseye yeni başladım ama sağlık okumak istiyorum mesleki açık öğretim lisesinde sağlık okuma şansım varmı acaba cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 436. ümran diyor ki:

  heyy yorum yapın .soruma cewwapp..

 437. suzan diyor ki:

  cevabınızı beklıyorum yardım edecekmisiniz

 438. pelin diyor ki:

  ben şu anda saglık meslek lisesi tıbbi sekreterlik bölümü son sınıf ögrencisiyim ve att olmak istiyorum.ben att olmak için yapmam gerekenler neler?bana yardımcı olurmusunuz lütfen çünkü bu konu hakkında hiç bilgim yokk şimdiden teşekkürler

 439. Özge diyor ki:

  İtfaiyecilik bölümüne sadece meslek liseleri mi girebiliyor? Düz lise mevzunları YGS6′dan giremez mi?

 440. VOLKAN diyor ki:

  Merhaba ben e.m.lisesinde okuyorum şu anda son sınıftayım ve ygs sınavına girdim notlarım hiç beklediğim gibi gelmedi hatta barajı bile gecemedim lys ye girmicem ben ygs den 2 yıllık okumak istiyorum notlarım YGS 1:139,305 YGS 2:145,059 YGS 3:168,749 YGS 4:156,222 YGS 5:159,449 YGS 6:154,538 aldığım notlarım boyle ayrıca okuldan ek puan olarak en az 70 gelir ve ben 2 yıllık acil tıp teknisyenliği veya tıbbi dokumantasyon ve sekreterlik ikisinden birisini gerçekten çok istiyorum ltfen bana yardım edin bu sene gitmem lazım şimdiden teşekkür ederim iyi gunler ….

 441. aydın diyor ki:

  Merhaba. ben kız meslek lisesine gidiyorum 9. sınıftayım. meslek liselerinde bölüm seçtiğinde üniversitede lisede seçtiğin bölümü okumak zorunlumu? bn lisede okudum bölümü üniversitede okumak kesinlikle istemiyorum eger okumassam üniversite sınıvına girdigimde kendi okulum benim okul puanımımı düşürüyor mu? kendi bölümümü okumadıgım için ya da puanmı wermiyor? sizce düz liseye mi gitmeliyim çünkü meslek lisesindeki bölümümü okumak istemiyorum üniversitede.? LÜTFEN CEVAP YAZIN.

 442. tuğçe diyor ki:

  ben bu sene ticaret meslek lisesinde okuorum ben 9,sınıf oğrencisi oldugum için düz liseye geçiş yapıp tp okumak istiorum hangi bolümü secersem düz lisede tıp okuyabilirim

 443. tuğçe diyor ki:

  benn tıpp okumak istiorumm düz lisede eşit ağırlık secersem tıp okyabilirmiyim

 444. tuğçe diyor ki:

  LÜTFEN CEVAP VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM LÜTFEN

 445. tuğçe diyor ki:

  YA LÜTFENN CEVAP VRRMİSİNİZ BENN TIPP OKUMAKK İSTİORUMM LÜTFEN YARDIMCI OLUN BEN DÜZLİSEDE EŞİT AGIRLIK BOLÜMÜ SECİP TIP OKUYABİLİRMİYİM YOKSA İLLA SAYISALA GTMEKMİ GEREKİO. BEN ESİT AGIRLIK SECİP TIP OKUYABİRMİYİMM?? LÜTFENNN YARDIMCII OLUNN

 446. eliffff... diyor ki:

  ben şuan düz lisede okuyorumm fakat sağlık lisesine geçmek çok istiyorumm sbs puanlarım da 306,309,374 eğer diploma puanıyla değilse bu puanlarla erzurumda sağlık lisesine geçebilirmiyimmm….lütfenn cevapp bekliyorummm

 447. hilal diyor ki:

  meraba bana acil yardım edin ben 8. sınıf öğrenvisiyim.benim en büyük hayalim ingilizce öğretmeni olmak puanım anadolua yetmiyor ama öğretmen olmayı çooook istiyorum nolur yardım edin . düz liseden ingilizce öğretmeni olunurmu ingilizceye yeteneğim var o yüzden ingilizce yi seçtim birde düz lise bölümleri nedir acil cevap lüüttttfeen sbs ye gircem noluur cevap

 448. merve diyor ki:

  ben 8.ci sınıf öğrencisiyim benim puanların 2 yıl da çok düşük tü ben anaokulu öğretmeni olmak istiyorum ama puanları çok fazla bana yardım edermisiniz?

 449. özge diyor ki:

  merhaba ben şuan düz lise 1. sınıftayım bitirdim ve 10. sınıfı meslek lisesinde devam ettirmek istiyorum fakat düz liseden üniversite şansım % kaç ve meslek lisesindeki bölümleri öğrenebilir miyim ? bölümlere puanlamı giriliyor örneğin ben güzellik okumak istiyorum onun giriş puanımı var acaba ?

 450. büşraaa diyor ki:

  ya ben 10.sınıftayım 11.sınıfta bölüm degiştirebilirmiyim .bölümüğm cocuk gelişimi meslek lisesindeyim acaba muhasebe bölümüne gecebilirmiyim böyle bir imkan varmı bilen varsa cvp versin önemli

 451. çigdem diyor ki:

  bn düz lise öqrencisiyim att bölmnde okuan bir arkadaşmdan öqrendm düz liseden att blmüne qidiliomş ama öncelik tabiki saglık meslek liselern anlcanz boş kontejyan olursa diqer liseleden alınıomş yoksa alınmıo puanunız yüksek olması lazm att blmüne düzden qeçmk içinn..

 452. ayşe diyor ki:

  ben 8. sınıfı daha yeni bitirdim ve acil istiorum öncelikle sbs biraz kötü geçti ama istediğim yere geçen senenin taban puanına göre kılpayı giriş yapabiliyorum benim asıl sormak istedigim mesela sultandağı sağlık mes. lisesine gidip 2. sınıfa geçin ce akşehir sağlık mes.lisesine nasıl gelebirim akşehir puanı daha yüksek ve ben akşehir istiyorum

 453. ayşe diyor ki:

  ne olur bana cevap yazın

 454. ayşe diyor ki:

  konyanın ılgın ilçesinde att var mı çok merak ediyorum benim içn bir araştırabilirmisiniz ben çok baktım bulamadım inşallah vardır

 455. çigdem diyor ki:

  ayşe kesin wardır çünkü her ilde kesinlikle olur saglık meslek lisesi araştırmada bulamadıysan bilen birisine sor rehberlik hocaları bilir bu konudada bilgi werir

 456. RAMAZAN diyor ki:

  ben şimdi a.ö.l devam ediyorum ve 55 kredim war.ben açıktan imam hatibe gecmek istiyorum.imam hatibe gecin ce kredilerim sıfırlanıyormu yoksa devam mı ediyor

 457. hemsiree diyor ki:

  bulunduğum çevrede benim gidebileceğim sağlık meslek lisesi yok.ben de bu yüzden düz liseye gitmek istiyorum.size sorum ben düz liseye gidersem hemşire olma gibi bir şansım var mı? varsa -ki hiç sanmıyorum-hangi dersleri seçmeliyim? lütfen beni cevapsız bırakmayın.tercihlerimi ona göre yapacağım.ne olur yardım edin lütfen … ALLAH RIZASI İÇİN…SİTEDE CEVAPLAMAZSANIZ E-POSTA ATIN MSN ME LÜTFENNNNN

 458. yaqmur diyor ki:

  mrb..ben duz lıse mezunuyum ve ygsden tercıh yapmak istıyorum anestezi bolumune puanım 250 bu puanla yerlesmem mumkun mu???

 459. gamze diyor ki:

  merhaba ben anadolu lisesi mezunuyum acil tıp teknisyeni olmak için üniversite de hangi bölümde okumam gerekli ve hangı unıversıtelerde var yardmcı olursanız cok sevınırım

 460. rukiye diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben 8, sınıf öğrençisiyim şişli sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum diploma puanıylamı yoksa sbs puanıylamı alıyorlar birde para vererek giriliyormu ne olur çewap verin bu arada anestezi tek olaçam ALLAH izinverirse şimdiden teşekürler

 461. elif diyor ki:

  11,sınıfdan bi üst sınıfa gecen ögrencilere alan degskliği hakkı tanınmış ben suan muhasebe okuyorm 12,sınıfa gectim hemsirelk yada att hemsireliği secme sansım var mı

 462. abdullah diyor ki:

  mrb sağlık meslek lisesi 4. sınf(yeni geçti) hemşirelik bölümünde okuyan bi arkadaşım var bu arkadaşımın hangi (2 yıllık yüksekokul) bölümlere direk geçiş yapabileceğini söylermisiniz.

 463. zühal diyor ki:

  merhaba ben anadolu teknik lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum.ama 2 yıllık sağlık meslek yüksek okuluna gitmek istiyorum.sizce girme şansım nedir ?

 464. kübra diyor ki:

  düz lisede okuyorum ama meslek lisesine gemek istiyorum 3 zayıfım var ortalamam 2.36 mesleleğe geçe bilirmiyim

 465. ayşegül diyor ki:

  merhaba ben 9.sınıfı teşekürle geçtim fakat şimdi tercih yapmam gerek aşırı kararsız biriyim hangi bölümü seçsem ilerde daha avantajlı olurum ve bu konuda bana yardım edebilirmisiniz

 466. burcu diyor ki:

  ben düz liseye gidiyorum fakat gittiğim lisede sayısal yok bu durmda sağlık lisesine gidersem doktor olabilirmiyim

 467. ayse diyor ki:

  slm acaba acil tıp tek. okuduktan sonra hemşireliğe geçiş yapabilirmiyim??

 468. sude diyor ki:

  mrb ben sude ben 9. sınıfı gectım ama 10. sınfta sınfta kaldım 10. sınıfı kız meslekte okuyabilirmiyim çocuk gelişimi istiyorum ??

 469. sude diyor ki:

  en kısa sure bana cvp verırsenz cokk mememnunn olurum bekliyorum siziiiiiii (:

 470. onur diyor ki:

  merhaba ben onur meslek lisesine gidiyorum .şunu merak ettim meslek lisesinde okuduğun bölüm sana ek puan veriyormu.bide meslek lisesinde üniversiteyi kazana bılırmiyim?

 471. sude diyor ki:

  onur meslek lisesinde okuyorsan tercıhlerınde okudugnu bölumu yazdıysan hem ordan ek puan gelcek hemde dıploma paunn gelck ama meslekte okudugn bölumu yazarsn ek paun gelebılır tabii kazanabilrsın unv

 472. ganimet diyor ki:

  ben sağlık meslek ett bölmümü kazandım kayıt yaptırıcam ama ben anestezi bölümü istiyorum acaba aynı okulumda anestezi bölümüne geçiş yapabilirmiyim………..şimdiden teşekürleeerrr saolun

 473. ganimet diyor ki:

  att bölümünden aynı lisede anestezi bölümüne geçebilirimiyimmm

 474. sena diyor ki:

  arkadaşlar merhaba. ben anadolu sağlık meslek acil tıp teknisyenliğini kazandım.lakin kazandığım okul evimize uzak.ulaşım metroya binip sonrasında bi 15 dkka yürüme mesafesinde.benim bağışıklık sistemim biraz zayıf. kışları falan hep rahatsızlanıyorum. devamsızlık yapmak zorunda kalıyorum.şimdi okulum eve uzak olacağı içinde zor olucak.normal anadolu liselernde yedekteyim. ilerde bu işi yaparken sağlık sorunlarm beni zorlayabilir diye düşünüyorum.ama buraya gitmeyide istiyorum bir yandan.erkenden hayata atılmış olacağım galiba.sizce anadolu sağlığa gitmelimiyim ? bu okulu bitirebilirmiyim ? arkadaşlar ne dersiniz ??

 475. Ensar diyor ki:

  Sayın Doç.Dr.B.Gültekin ben bu sene Antalya Anadolu sağlık meslek lisesi ATT bölümü kazandım ve kayıt yaptım.

  Ben internet sitelerinde ATT hakkında ki bilgilere bakıyorum.Ama herşey farklı yazıyor.

  Siz bu konuda bir bilgiye sahipseniz lütfen aşağıda ki yazdığım sorulara cevap verir misiniz ?

  1. ATT nin iş çercevesinde psikolojik sorunlar açıyor mu ?

  2. Özel hastanelerde iş buluyor mu ?

  3. Maaşı ne kadar ?

  4. ATT üniversiteye düz geçiş yapabiliyor mu ?

  5. Üniversite okuduk dan sonra Parematik oluyormus. Paremetik hakkında bilgi alabilir miyim ?

  Şimdiden teşekkür ederim. Ve böyle güzel bir bilgilendirme sitesi açtığınız için de sağolun.

 476. kübraa diyor ki:

  ben düz lise okuyorum bu sene lise 1 bitti lise 2 ye geçtim ama ben düz liseden meslek lisesine geçmek istiyorum bu mümknmü ? ayrıca sizce geçrsem iyimi yapmış olrm meslek lisesi daha avantajlı die duydum çok kararsızım biraz bilgi alırsam sevinicm :)

 477. esma diyor ki:

  ben bu yıl duz lıseden mezun oldum ve att okumak ıstıyorum ygs 2 puanım 310 meslek liselerinden yer kalıyor mu acaba benm bu bölüme girme sansım nedır cevaplarınızı beklıyorum şimdiden teşekkürler

 478. gamze diyor ki:

  ya ben bu sene sbs den 320 aldım orta öğretime yerleştirme puanımda 335 ben pu anla sağlık mesleğe gitmek isitourum ama gidemem bu puanla diplomayla girebilirmiyim acaba diplomamda 80. 47

 479. beste diyor ki:

  grafiker olmak için lisede matematik okumalımıyım yani TM seçmelimiyim ? matematikle alakası varmıı . grafiker dediğim reklam ajanslarının işleri gibi grafik tasarım

 480. hanife diyor ki:

  selam arkadaşlar….ben anadolu imam hatip lises,nden….lise sona geçtim ben bu sene ve sayısalım.ben sağlık alanı okumak istiyorum.anestezi yada acil tıp teknisyeni.üniversiteler bu bölümde ilk önce sağlık meslek lisesinden tercih yapanlara bakıolar.eğer kontanjanlar boşsa başka tercih edilene bakıolar.ama ben sağlık alanı çok istiyorum.puanım 350 yi geçerse 400 e yakın olursa marmara üniversitesine gidebilirmiyim..lütfen bana hemen cvb verin…..

 481. muhammed ipekçi diyor ki:

  AÇIK ÖĞRETİM SAĞLIK MESLEK LİSESİ VARMI :)

 482. Merve diyor ki:

  Ben 8.sınıfı yeni btrdim sağlk çk istiyodm ama olmadı anadolu.i.h.l den yada kız meslekten sağlığa geçiş varmı ? bide düz lise hakkında bilgi verirmisiniz ?

 483. özgül diyor ki:

  ben tıcaret lısesı 11.snftaym .muhasebe fınansman okuyorm .9.snıfta sglıkmeslege gecıs yapamdm ama acıl tıp teknısyenlıgı veya anestezı okumak ıstıyorm bu konuda bılgı verrmısınz ..ılerıde unıverrsıte ıcınn

 484. Buse diyor ki:

  ‘’Farklı tür program uygulayan orta öğretim kurumlarından genel liselere öğrenci nakil ve geçişleri;
  10 uncu sınıfın sonunda; geçeceği alana 9 uncu sınıfta kaynaklık eden derslerin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamasının en az “3.00” ve alan değişikliğinde sorumlu olacağı dersler dikkate alınmadan üst sınıfa devam etmeye hak kazanmış olması durumunda ders yılı sonundan itibaren yeni ders yılının ilk bir ayı içinde yapılır.
  Ancak sağlık durumu açısından öğrenim gördüğü alan/dalda öğrenime devam etmesinin mümkün olmadığına dair resmî sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuna dayalı isteklerde not şartı aranmadan yapılır.
  Nakil ve geçiş isteği kabul edilen öğrenciler; önceki okullarında görmedikleri dersler ile gördükleri hâlde haftalık ders saati sayısı farkı bir ders saatinden fazla olan derslerden sorumlu tutulur ve bu öğrenciler, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları dönemlerinde sınavlara alınırlar.'’
  Ben anadolu meslek lisesinde 10. sınıfı bitirdim.Düz liseye geçmem mümkün mü acaba? Ayrıca bu yazı meslek lisesinden düz liseye geçiş için geçerli mi? ‘Farklı tür program uygulayan orta öğretim kurumları’ derken ne kastedilmiştir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

 485. alim diyor ki:

  bn meslek lisesin de muhasebe bölümünü okuyrm ne zaman bitrcgimi blmyrm ve bölümüm iyi mi nasıl seçim yaptıgımı blmyrm askere de gtmk üzereyim bir iki aya lütfen yrdmcı olrmsnz bana yön gösterirseniz çok memnun olrm.

 486. zeynep diyor ki:

  arkadaşlar bn bu sene 9. sınıf öğrencisiym ve sml att bölümünü kazandım fakat bu meslekle ilgili bazı tereddütlerim var mesela bn ambulans doktoru olmak istiyorm fakat üniversiteyi kaç yıl okuyacağımm bunu bilmiyorm bilgilendirir misniz

 487. ayça diyor ki:

  diploma puanım 67,40 meslek lisesine girebilirmiyim ya .?

 488. Muhammet K. diyor ki:

  Merhabalar.
  Ben meslek lisesine gidiyorum 1 sene kaydımı dondurdum 1 sene kaldım 3. senemde lise 2 ye geçtim sonuçlada elektrik çıkmış fakat ben kız meslek grafik okumak istiyorum tercihlere grafikte yazmıştım ama 2 okulda tercihlerde o çıktıysa yapcak bişey yok diyor ben geçmeye hakkım oldğunu düşünüyorum ve Kız meslekte benim semtimde .

 489. Muhammet K. diyor ki:

  Ne yapa biliriz. Velim olmadan gidip sordum diyemi böyle yaptılar?

 490. şahin diyor ki:

  selam açık öğretim lisesinden anestezi Bölümünü okuya bilirmiyim ?? Yada Hangi Türlü Yola Baş Vurmam LAsım Anestezi Okuma İçin ??

 491. emre diyor ki:

  merhabalar.. hocam ticaret meslek lisesi 4 yıllık fakulteini secebilirmi puan kesilmeden… ?

 492. ilyas diyor ki:

  arkadaşlar ben sml mezunuyum hiç kimse düz liseden veya ticaret,eml,kız meslek lisesinden saglıga geçiş yapamaz anadolu lisesi okuyosa gecebilir ambulans doktorunun da sml ile ilgisi yok tıp okumak gerek 6 yıl pratisyen hekimlik ama zaten att okuyup iki yıl paremedik okursanız yakında cıkacak bi kanunla ambulansda doktor yetkisinde olursun

 493. kader diyor ki:

  seLam arkdsLar . ben suan Lise 3üncü sınıftayım sayısal bölümü okuyorum ve aciL tıp teknsyenliğini okumak istiyorum ama düz okudugum için gecemezmişim böle bişe varmı gerckten saygılarımla.

 494. Burcu diyor ki:

  Ben düz liseye kayıt oldum fakat meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum anestezi bölümü için..
  Düz liseden mesleğe geçiş yapabilirmiyim lütfen yardımcı olun..

 495. hafize diyor ki:

  ben meslek lisesinde okuyorum 11 inci sınıfa geçdim bilgisyar bölümüyüm ve başka bir ilçedeki meslek lisesine kaydımı aldırabilirmiyim bir aynı bölüme gidcem yine bi arkadaşım kaydını vermiyolar dedi yardımcı olurmusunuzz

 496. mahsun diyor ki:

  düz lise okuyup teknisyen olabilirmiyim

 497. öğrenci diyor ki:

  Merhaba. Ben sağlık meslek lisesine gidiyorum,bölümüm hemşirelik fakat ben hemşire olmak istemiyorum bu okuldan mezun olsam bir tıp veya fen öğretmenliği gibi alan dışına çıkabilir miyim yoksa illa hemşire mi olmak zorundayım ? cevaplarsanız çok sevinirimmm ?

 498. eda diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben bu sene 9. sınıfa geçtim ve anadolu lisesinde okuyorum anadolu lisesinden sağlık lisesine geçiş yapmak istiyorum böyle birşey mümükünmü yardımcı olursanız sevinirm :D

 499. hikmet diyor ki:

  ben anadolu lisesinde okuyorum 9 sınıfta kaldım şuanda 9 a tekrar başlayaçam ama sağlık maslek lisesine geçmek istiyorum geçebilir miyim ?

 500. nida diyor ki:

  arkadaşlar bu meslek çok zor bir meslek ben okuyorum bu meslegi inanın herşey çok zor

 501. merve diyor ki:

  ben anadolu meslek lisesinin grafik ve fotoğrafçılık lise 2 öğrencisiyim acaba çocuk gelişimine geçebilir miyim bana lütfen acil cevap verin

 502. ziya alp diyor ki:

  selamu aleyküm ben düzlise 4 sınıf öğrencisiyim eşit ağırlık bölümdeyim ben sağlık bölmlerini tercih etmek istiyorum sece bililecekmiyim yada puanlarım düşecekmi düşecekse ne kadar düşecek teşekürler

 503. ridvan diyor ki:

  ben şu anda 8. sınıftayım üçkere sbs sınavlarına girdim çokta başarılı sayılmam amasağlık mesleği çok istiyorum

 504. irem diyor ki:

  yha sağlık meslek lisesini açık öğretimdn okuyabilirmyz ltfn acil cvp yazın

 505. damla diyor ki:

  slm ben ticaret lisesi tıbbı sekreterlik son sınıf öğrencisiyim. anestezi okumak istiyorum ama araştırmamalarıma göre sağlık meslek okuyanlara öncelik veriliyormuş. peki benm anestezi okumak için en az kaç puan almam lazım yardımcı olursanız sevinirm..

 506. hazal diyor ki:

  ben endüstri ve teknik meslek lisesinden sağlık meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum acaba bana yardımcı olurmusunuz

 507. fettah diyor ki:

  üniversitede nasıl bir tercih yapmalıyım

 508. fettah diyor ki:

  422 pun alman lazım

 509. burcu diyor ki:

  yha ben saglık meslek lisesi att bölümüne gitmek istiyordum fakat puanım tutmadı acaba anadolu lisesine gidip üniversitede att olabilme ihtimalim warmı ?? lutfen acil cwp wern cok önemlii

 510. peri diyor ki:

  bn aöfden 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği kazandım 4 yıllık hemşireliğe dikey geçiş sınavı ile hemşireliğe geçebilir miyim
  yardımcı olursanız çok sevinirim

 511. deriN diyor ki:

  bn açık ögretim genel kltür bölümü bitirdim ünw.sınavjna girip tercihimi saglık seçip okumak istiyorum ama saglık meslek okumuş olmamm gerektigini söylediler meslek lisesine mi geçiş yapmalıyım ATT olmak istiyorum neler yapmalıyım kafam çookk karışıkk bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederimm saygılarr ilgilileree. . .

 512. semih ekiz diyor ki:

  ANADOLU TİCARET MESLEK TE SON SINIFIM ACİL TIP TEKNİSYENİ OLMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOM

 513. Ecem su diyor ki:

  Ben 9.sınıf att bölümündeyimm
  hemşireliğee geçemek istiyorummmm
  nasıl hemşireliğe geçiş yapabilirimmmmm

 514. oğuz diyor ki:

  sağlık meslek lisesine gidemiyen arkadaşlar üzülmeyesinler lisede biraz daha gayret göstererek sağlık meslek yüksekokullarını kazanabilirler.

 515. hatice diyor ki:

  ben orta okul mezunuyum acık lıse saglık acıl tıp teknısyenlıgını okumak ıstıyorum bana yardımcı yada bılgı verebılır mısınız ?

 516. kezban diyor ki:

  ben suan 9 uncu sınıftayım normalde ticaret meslek lisesine gidiyordum ama yol nedenlerı alevı nedenlerden dolayı okula devam edemedım sınıf tekrarı yapmak zorunda kaldım evımın yakınlarında anadolu teknık teknık meslek ve enudtrı meslek lısesıne gıdıyrm endustrı bolumune . 10 sınfta saqlık mesleqı secmek ıstıyorum am sınıf tekrarı oldu dıe sorun çıkabılırmı?

 517. Güler diyor ki:

  Merhaba ben Güler Sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği okuyorum 1.sınıftayım hemşireliğe geçmek istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz nasıl bölüm değiştirebilirim lütfeeeeeeeeeen yardım edin banaaaaaaaaaa …….!!!!!!!!

 518. aysel diyor ki:

  ben açık öğretim öğrencisiyim şuan 7.sınıftayım ve sağlık meslek lisesini okumak istiorum yani hedefim de ambulans hemşiresi olmak var inşallah açıköğretimden okuyarak bu mesleği yapabilirmiyim;?

 519. adile diyor ki:

  mrb ben kız meslek lisesi mezunuyum (tekstil bölümü) şu an da malatya da 2 yıllık tekstil okuyorum sınavsız geçiş yaptım ama sınava girip iki yıllık att okumak istiyorum puanım kırılır mı ya da att okuma şansım var mı

 520. adile diyor ki:

  sınava girmedim inşallah puan kırılmıyo dur çok istiyorum sağlık okumayı 4 yıllık ypamam belki ama 2 yıllık bilee olsa sağlık okumak istiyorum bana biraz açıklama yaparsanız sevinirm:::))))))))

 521. adile diyor ki:

  ne zaman cevap yazarsınız

 522. edanur diyor ki:

  ben kız meslekte okuyorum diploma puanım kaç olması lazım veya ne yapmlaıyım sağlığa geçmek için bu bnm hep hayalim sağlıkta okumak lütfen yardımcı olablirmisiniz…

 523. edanur diyor ki:

  kız meslek 1 sınıftayım

 524. 5nnnnn1k diyor ki:

  Acil tıp teknisyenleri hemen devlette işe yerleşiyorlar çevremde çok var bu meslekten..
  http://www.5nnnnn1k.com/portal/forum.php

 525. edanur diyor ki:

  ya ben duydumda sağlığa kız meslekten geçiş var mış bnde bunu duyar duymaz emin olmak için size soruyorum kaç olması lazım diploma puanımında geçiş yapablyiiim hangi bölüm olması farketmezz razıyımm

 526. deniz diyor ki:

  ben sekizinci sınıf öğrencisiyim sağlık meslek lisesinde acil tıpta okumak istiyorum sbs puan ortalamam biraz düşük bu sene yüksek alsamda kurtaramıyorum. anadolu sağlık meslek liseslerine veya salık mesleklere diploma puanıyla alıyorlarmı?

 527. adsız diyor ki:

  ben 9.sınıf radyolojideyim başka bir şehirdi başka bir okulda radyolojiyi okumaya devam edebilirmiyim

 528. mer_can diyor ki:

  ben bir yıllık ATTyim ve üniverste okumak istiyorum. okul durumu tayini yaptırabileceğim hangi bölümleri okumak mesleğime yararlı olur? bize yardımcı olduğunuz için çok teşekkur ederiz

 529. EDANURRR diyor ki:

  arkadaşlar sağlık meslek liseleri sbs puanı 390 dan aşağı alınmıycakmış bu sene diploma puanı ile sağlık almyooo ama anadolu kız meslekler 80 den altı öğrenci almyo düz kız mesleklerde de 50 den altı almyooo sağlık isteyenler çook çalışın bnce bnde dahil tabiii :D

 530. nurettin diyor ki:

  ben dışardan lise okuyorum meslek, lisesi bölümlerinden hangisine geciş yapabilirim saygılar

 531. kader diyor ki:

  ben de acil tıpta okuyorum dua edin de hayırlısıyla kazanıyım……….:D

 532. engin diyor ki:

  merhaba acil tıp teknisyeni olabilmek için sağlık meslek lisesi mezunu olmak zorunlu özel ve devlet üniversitesi mezunu olunsa acil tıp teknisyeni olabilirmiyim yardım edin beyler bayanlar admin…

 533. Şule Nur diyor ki:

  Merhaba bn 9.sınıf ögrencısıym ve anadolu ögretmen lısesı kzndm. ama saglık meslek lısesı hemsırelık bölümğne gecmek ıstıyrm. puanımda kurtarıyor ama sanrm gecıs olmuyrms. bunun hkknda bilgi alabilir mym?

 534. ayşegül diyor ki:

  merhaba ben 9.sınıf öğrencisiyim sağlık meslek lisesinde okuyorum ma başka bir liseye geçmek istiyorum bu yılın sonunda acaba böyle bir şansım varmı.bir de artık sağlık meslek liselerinden kpss kalktı diyorlar yani artık meslek sahibi olabilmek için bizde mi üniversite okumak zorundayız .LÜTFEN YARDIMCI OLUN BANA CEVAP BEKLİYORUM…NOLUR!

 535. hAKKI diyor ki:

  merhaba 2 yıllık makine bölümü mezunuyum ygs sınavına girip acil tıp teknisyenliğini bölümü tercih edip yerleşebilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim

 536. BURAK diyor ki:

  YA BU ATT VE SAĞLIK MESLEK KAÇ PUAN İSTİYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 537. zeynep diyor ki:

  Merhaba.Ben acil tıp teknisyenliğini okumak istiyorum fakat yüzyüze eğitimden dolayı okuyamıyorum ve sağlık meslek liseleri hep denizden karşıda bunun için bir çözüm varmı.Şimdiden teşekkürler………

 538. mehmet diyor ki:

  merhaba ben mehmet dısardan saglık meslek lısesını okuyabılırmıyım yardımcı olabılırsenız cok sevınırım

 539. fatma diyor ki:

  ben lise 3 hemşirelik okuyorum paramediğe geçmek istyrm üniversite için…direk sınavsız geçiş var mı hemşirelere

 540. duygu diyor ki:

  ben 8.sınıf öğrencisiyim tercihimi sağlık meslek lisesi yapmak istiyorum puanım: 350 gide bilir miyim ?

 541. emriye diyor ki:

  mrb. arkadaşlar ben attyim. 2010 mezunuyum. ve bu sene de atandm şu an istasyonda görev yapmaktayım. çalışma şartları 5 e 1 dönüyoruz yani 24 saat çalışıp 4 gün evde oluyoruz ayda 6 nöbet tutuyoruz kocaelinde görev yapıorum yaklaşık dönerle birlikte 1600 tl alıorum tavsiye edebielceğim en güzel meslek diye düşünüyorum bnm zamanda 340 ile grmiştim ama şimdi ki arkaaşlar 400 üzeri giriyor nerdeyse kpss de de 73 puanla atandım eğer başka bir lliseden bu bölümü okumak isteyen varsa sadece üniversite de okuya biliyor o da attlerim bir üstü paramedic olarak çalışıyorlar 2 yıllıkk bir bölüm onlar da 2.000 tl ye yakın alıorlar çalışma şartları aynı ve kpss de daha düşük puanla aatanıyorlar tanıdığım arkadaşar 63 lerle atandılar

 542. ahmet diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben düz lise mezunuyum eşit qğırlık bölümü .paramedik istiyorum özel üniversite olsa bile okuyabilirmiyim?

 543. nesrin diyor ki:

  bn ticaret muhasebe son sınıftayım att düşünüyorum sizce gelme ihtimali ne

 544. melis diyor ki:

  ben lise 1′e gidiyorum.anadolu lisesindeyim fakat sağlık mesleğe geçmek istiyorum.2.dönem veya lise 2′de geçiş yapmak istiyorum.ama bu geçişi nassıl yapabilirim?? bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim :)

 545. tugcenaz diyor ki:

  ben lise son siniftayim kimya bolumu okuyorum . acil tip teknikerligi okumak istiyorum universitede tercih olarak yazmayi dusunuyorum boyle bi imkan varmi ?

 546. zehra diyor ki:

  merhaba ben sağlık meslek lisesi okuyorum 2.sınıfım yalnız sağlık meslek liselerine başka liselerine nakil yok diye biliyorum.ancak üniversitede paramedik tercih adilebiliyor ya da aabt

 547. büşra diyor ki:

  ben şuan 9 sınıf öğrencisiyim. 3 sene sbsye gırerek okula alındım. şuan anadolu lisesindn okumaktayım. ama ben sağlık meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum. 9 sınıfın sonun puan artırma sınavına girip sağlık meslek lisesine giriş yapabilirmiyim. sbs ortalamam=358 acil tıp bölümünü istiyorum. lütfen cevap verir misiniz geçiş yapabilir miyim.

 548. hüsniye diyor ki:

  ben düz lise son sınıf öğrencisiyim anestezi teknisyenliği ygs den hangi bölümle alıyor eşit ağırlık öğrencisiyim

 549. rabia diyor ki:

  merhaba ben düz lise 2 ögrencisiyim…ilk ve acil yardım teknikeri olmam için sağlık meslek lisesine geçiş yapmam lazım mı ? yoksa üniversite sınavına girip ordan mı gitmem gerek ?

 550. rabia diyor ki:

  alanımda sayısal ne yapmam gerek bana yardımcı olurmusunuz

 551. eminee diyor ki:

  att okuyabilmek için hangi sınava girmek gerekir öss de

 552. simenay diyor ki:

  selam ben düz lise mzeunuyum ve ATT bölümünü okumak istiyorum. bu bölüm kaç puanla alıyor. ygs kaç puanı gerek.

 553. beyzaa diyor ki:

  arkadaslar bu salak büsra kndırıo hepimizi bn dz liseden geciş yaptim inanmayin ona siz

 554. meryem diyor ki:

  meraba ben meryem düz lisye gidiyorum 9 sınıf öğrencisiyim 10 sınıfta sağlık meslek lisesine geçmek istiyorum geçebilirmiyim sorumu cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

 555. emre diyor ki:

  mrb lisede anadolu lisesinde okuyup üniversitede att bölümüne geçiş yapılabilirmi ???

 556. Hayal Deren diyor ki:

  ben anadolu lisesisi öğrencisiyim annemi dinlemeyip de öğretmenlerimi dinledim ve sağlık yerine anadolu tercih ettim ve çok pişmanım daha sonra sağlık meslek müdürü ile görüştük sağlığa geçebilirmiyim diye ama herşey için geç olduğunu söyledi.ama ben att te olmayı çok istiyorum fakat pek bir bilgim yok anadoluyu bitirdikten sonra att olabilirmiyim olabilirsem de nasıl olur açıklarmısınız lütfen çok kötüü bir durumdayımmmmmmmmmm

 557. Hayal Deren diyor ki:

  lütfen biri cevap yazsın kafam iyice karıştı
  lütfenn

 558. Hayal Deren diyor ki:

  emriyenin dedikleri doğrumu umutsuzluğa kapılmam gerekmiyormu yani süpermişşş

 559. ela diyor ki:

  mereba ben hemsıre olmak istıyorum acık ogretımden nsl okuyabılırım acaba yardımcı olurmusunuz lutfen

 560. fevzi diyor ki:

  ben anadolu turizm otelcilik meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim sağlık sektöründe ilerlemeyi hedefliyorum bu yüzden elimden geleni yapıyorum.ancak benm att olmam çok zor araştırmalarıma göre sağlık meslek lisesi mezunları tüm kontenjyanları neredeyse dolduruyorlar işim gerçekten çok zor 4 yıllık olarakta bi çanakkale üniverstesinde var oraya girebilmem için ne yapmalıyım ygs ye girmem yeterli mi yoksa lys yede giremem gerekiyormu meslek lisesi olduğum için bu benim için çok önemli lütfen bana yardımcı olun.

 561. hasann diyor ki:

  Slm Hayal Deren::> Ewt lise bittikten sonra ünw. snavına girerek seçebilirsin 2 yıllık bölümler var .. ama sadece 1 tane 4 yıllık bölüm var o da çanakkalede ve yüksek te değil puanı ben sağlık meslek lisesini seçtm ailemi dinleyip su an 4. sınıfım ve çok seviorum mesleğimi.. yani süper bir meslek :) :):)

 562. Büşra ... diyor ki:

  yaa ben düz lisedn sayısal istiyorm ordan da tıp fak. kazanmak için çalısacağım ama sorn larım var saglık meslek lisesine de gitmekk istıyorm vee kafam cok karısık yardımcı olrsanz sewınırım ozellikkleedee büşra abla ama 2009 dan beri yorm yapmişsonraki kişilern yormlara bakmadım büşra ablacım bende kayseriliyimm bi yardımcıı olrsan ok sewvincem iki konüdaadaa yaaa cok yardıma itiyacım var bü yormü okyanlarda yardımcı ollrsa cok sewinirim
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLEEERRR……!!!!!!!!!

 563. Büşra ... diyor ki:

  tm yormlarınnızı okdm azda olsa aklımda bişeyler olstü ama daha fazla yardıma ihtiyacım varr :/

 564. Hayal Deren diyor ki:

  teşekkürler hasan aydınlattığın için

 565. Hayal Deren diyor ki:

  eeeeee şu yeni çıkan haberlere ne diyosunuz ambulansta doktorların olması gerektiği gibi haberler çıktı….

 566. Hayal Deren diyor ki:

  neymiş canım att ler yeterli değilmiş ne düşünüyonuz bu konuda

 567. emin diyor ki:

  arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim att e okuyorum . okulumnu değiştirip özel anadolu lisesine geçmek istiyorum . ünüversite düşünüğüm için . geçiş olmadığını söylediler yardımcı olursanız sevinirim .

 568. murat can diyor ki:

  9,sınıf imam hatip lisesi öğrencisiyim başka bir meslek lisesine geçiş yapabilirmiyim 10,cu sınıftan itibaren beni bilgilendirirmisiniz . teşekkürler

 569. eda diyor ki:

  Ben ATT istiyorum SBS yükseltseniz faLaan . . sizi seviyorum

 570. candan diyor ki:

  bn saglık meslek lisesi son sınıf att bölümünde okuyorum mersin üniversitesinin paramedik bölümü için aradığı fiziksel özellikler(boy ve kilo) sınırı ne??????????

 571. Hillal diyor ki:

  Ben ticaret meslek lisesi son sınıf ogrencisiyim sağlık meslek lisesine gidemedim ama şuan ATT bolumu okumak istiyorum bu mümkün mü

Yorum Yapın

Meslek Rehberi Kategorileri (Büyük yazılılar daha çok yazı içermektedir)


Arama Motoru Optimizasyonu -------> Gültekin Çetiner