Meslek Rehberi RSS
Yazilar
Yorumlar

ANESTEZİ TEKNİSYENİ
__________________________________________________________

TANIM

Her türlü ameliyatta hastanın uyutulması (anestezi) ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayan ve hekime yardımcı olan kişidir.

GÖREVLER

- Anestezide kullanılacak araç-gereci hazırlar,
- Hastanın ameliyathaneye alınmasını sağlar,
- Hastayı ameliyata hazırlar, hastanın özelliğine göre uyutmadan önce cesaret iğnesi yapar,
- Anestezi uzmanı veya cerrahın kontrolünde hastanın yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre uyutucu madde (Narkoz) vererek hastayı uyutur,
- Ameliyat sonrası hastanın ameliyathaneden yoğun bakım ünitesine usulüne uygun olarak, naklini sağlar ve hasta kendine gelene kadar onu gözlem altında tutar.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER

- Anestezi cihazı (larangoskop),
- Endotrakeal tüp (gazların olduğu tüp),
- Anestezi ilaçları,
- Alkollü pamuk,
- Damlalıklı kazı seti,
- Turnike (kola bağlanan plastik).

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Anestezi teknisyeni olmak isteyenlerin;
- Sürekli ayakta durması gerektiğinden, bedence sağlam,
- Kimyasal madde kokularına karşı allerjisi olmayan,
- Dikkatli, sabırlı, titiz, sorumluluk sahibi,
- Yönergeyi doğru anlayıp uygulayabilen
kimseler olmaları gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Anestezi teknisyenleri, ameliyat yapılan her türlü sağlık kurum ve kuruluşlarında kimyasal madde kokularının yoğun olduğu kapalı bir ortamda çalışırlar. Meslektaşlarıyla, hastalarla, hemşirelerle, doktorlarla, diğer sağlık personeli ile iletişimde bulunurlar.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Anestezi Teknisyenleri olarak devlet hastanesi, özel hastane, doğumevi, üniversite hastaneleri, özel klinikler gibi ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumlarında çalışırlar.

Bu meslekte yetişen meslek elamanları, rahatlıkla alanları ile ilgili iş bulabilirler. İnsan sağlığı söz konusu oldukça meslekte yetişmiş elemana her zaman ihtiyaç duyulacaktır.

MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Bu mesleğin eğitimi; Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Meslek Liselerinde Anestezi ve Anestezi Teknisyenliği bölümlerinde verilmektedir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık meslek liselerine girebilmek için, ilköğretim okulu mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim kurumuna kayıt diploma notu başarısı dikkate alınarak yapılmaktadır.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Sağlık meslek liselerinin “Anestezi Bölümü”nde 4 yıl süre ile eğitim verilmektedir. Meslek eğitiminde genel kültür derslerinin yanı sıra meslek dersleri ve uygulamalı dersler önemli yer tutmaktadır.

MESLEKTE İLERLEME

- Sağlık Meslek liselerinin “Anestezi” ve “Anestezi Teknisyenliği” bölümünden mezun olanlar, istedikleri taktirde, Anestezi, Anestezi Teknikerliği, Elektronörofizyoloji, Sağlık Kurumları İşletmeciği (Açıköğretim) ön lisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.
- Sağlık meslek lisesi “Anestezi Teknisyenliği” bölümünü bitirenler “Anestezi Teknisyeni” unvanıyla sağlık kurumu ve kuruluşlarında görev alırlar.
- Üniversitelere bağlı sağlık hizmetleri meslek yüksek okullarında 2 yıl süreyle verilen eğitim programını tamamladıklarında “Anestezi Teknikeri” unvanı almaya hak kazanırlar.

BENZER MESLEKLER: Hemşire, Ebe, Anestezi Teknikeri, Sağlık Memuru.

BURS, KREDİ VE ÜCRET DURUMU

Mesleki eğitim süresince kazanç söz konusu değildir.
Anestezi teknisyeni olarak mezun kişilerin Sağlık Bakanlığı tarafından ihtiyaçlar ölçüsünde Devlet Memurları Sınavını (DMS) kazananlar arasından seçme yapılarak atamaları yapılır ve 12. derecenin 3. kademesi ile göreve başlatılır. Anestezi teknisyenleri 657 sayılı Devlet Memurları Yasasındaki özlük haklarına sahip olup diğer devlet memurlarından farklı olarak Sağlık Hizmetleri Tazminatı” adı altında maaşa ek olarak ücret alırlar.
“Anestezi Teknisyeni” olarak göreve başlayan bir kişi net asgari ücretin yaklaşık 2 katı kadar maaş almaktadır. Özel hastane, kurum ve kuruluşlarda çalışanlarda ise ücret daha fazla olabilmektedir.

DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER

- İlgili Eğitim Kurumları,
- Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma Merkezi,
- Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İl ve Şube Müdürlükleri.

(Bu meslek rehberi yazısı 154971 kez okundu)

“Anestezi Teknisyeni” için 916 Yorum

 1. canan diyor ki:

  nurhayat arkadaşıma yazıyorum bunu
  evet bizim mesleğimizin parası ii ama eğer bu mesleği para için seçeceksen zaten seçme insanlarımızın para için kendilerini emanet edebilecekleri bir anesteziste ihtiyaçları yok….

 2. canan diyor ki:

  haklısın arkadaşım koter kokusu çok kötü ama merak etme insan en kötü kokuya bile 21 saniyede alışıyo alışırsın yani

 3. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Gizem’e aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler.

 4. rıdvan diyor ki:

  ya ben bu sene sağlık meslek lisesini tercih ettim ama üniversitede 4 yıllık okuyabiliyomuyuz

 5. rıdvan diyor ki:

  gizem abla yardımcı olabilirmisin e-postam rado_baba@hotmail.com acill!!!!

 6. Meslek Rehberi diyor ki:

  Hayal’e: Meslek Yüksek Okulu düzeyindeki Anestezi Teknikeri yazısına bakınız.

 7. canan diyor ki:

  arkadaşlar bende anestezi son sınıfım ewet gizeminde dediği gibi ilk üç yıl çok zorluyo ama sonra rahat edeceksiniz emin olun bu iş oturabileceğiniz tembellik yapabileceğiniz bi iş değil aslında burada biz ne kadar anlatsakda siz yaşamadan olmaz ama sevebilen için çok güzel bence ben çok sevdim

 8. yaprak diyor ki:

  ben kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü okudum.2006 mevzunuyum bu sene sınava girdim 160brajını ble geçemedim.direk geçiş hakkımı kullanıyorum ama hiç biyer gelmiyor.ortaöğretim başarı puanım 069,953 ve ağırlıklı orta öğretim başarı puanım ise 074,597 diploma notum ise 067,83 acaba bu notlarla biyer gelir mi.nasıl tercih yapabilirim bana yardım edermisiniz ek kontenjandan gitmeyi çok istiyorum.cevabınızı bekliyorum çok acale iyi günler

 9. orçun diyor ki:

  ark.bende bu sene kazandım anestez bölümünü bu yıl okuyorum çok ağır dersleri var kelimeler hep latince ezberlencek bir çok kelime var ama çalışırsan çok kolay vede heyecanlı bir meslek herkes lise 3 okurken sen lise 3 te maaşa bağlancak onuda geçtim hastene bir çok kişiye hizmet vermek daha güzel ve gurur verici bişi ben ce sadece bu bölüm değil sağlığın her bölümü çok güsel kazanan kaçırmasın derim !!!

 10. orçun diyor ki:

  esra ark. 2 yıılığa geçiş hakkımız yok artık kalktı diye biliyorum ben üni.sınavına girip kazanırsan 4 yıllık kazanamassan kpss ye girip görev başı yapıyosun

 11. semra diyor ki:

  bi sorunuz olursa bana ulaşabilirsiniz

 12. nurcan diyor ki:

  ben 2000 yıllarında sağlık meslek lisesini kazanmıştım fakat imkansızlıklar yüzünden bir türlü okuyamadım acaba şimdi hiç bir şansım yokmu??

 13. seçil diyor ki:

  arkadaşlar bende lise 2 anestezi bölümündeyim istemeden geldim ve şuanda hem istiyor hemde istemiyorum derslere gelince bence kolay dersler ama meslek zor bişe gibi ama napalım seçtiysek ilerlicez

 14. seçil diyor ki:

  arkadaşlar bende lise 2 anestezi bölümündeyim istemeden geldim ve şuanda hem istiyor hemde istemiyorum derslere gelince bence kolay dersler ama meslek zor bişe gibi ama napalım seçtiysek ilerlicez ya ayrıcada hangi üniverstelere gidebiliriz yardımcı olurmusunuz geçişde kalkcak off napcaz ya

 15. Meslek Rehberi diyor ki:

  Anestezi teknisyenliği ilköğretim düzeyinden sonra elde edilen lise ayarında bir meslektir. Lise çıkışlılar kabul edilmemektedir. Sağlık Meslek Yüksek okullarını inceleyiniz.

 16. Meslek Rehberi Sitesi diyor ki:

  Hayır. Eğer smlliler yerleştikten sonra açık kaldıysa girebilirler.

 17. derya diyor ki:

  ben gaziantep lisesinden bir ögrencigim bu sene lise 2ye geçtim saglık meslek lisesine geç yapmam mümkünmü?

 18. zeeyneep diyor ki:

  slm arrkadaşlar ben sml anestezi böllümünü okuyorummmm çokk zevkli bir iş herkese tavsiye ederim iş imkanı çalışma koşullarıda uygun saadece gereken dikkat ve özveri ben çok seviyorum stajda çok süperrrrr böyle meslek nerde? geçişde vr

 19. MERİÇ diyor ki:

  bende sml de okuyorum att bolumunde memnunum 4.SINIFTAYIM AMA SML DEN CIKINCA NE OLAMAYI DUSUNUYORUM AMA BIR TURLU KARAR VEREMIYORUM ARKADASLAR BAN AYARDIM EDEBILIRMISINIZ MSN MI VEREYIM ILETI ATARSINIZ OLUMR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM (meeric_@otmail.com)

 20. Mehmet diyor ki:

  arkadaşlar bn mehmet yha düz lise mezunuyum öss puanımla bi yerleri yazmaq istiyorum ama internette bi türlü bulamıyorum nese ya sizin bildiğinz üniversiteleri yazarsnz chok süPeer olur ..

 21. özkan diyor ki:

  değerli arkadaşlar ben 2005 sğml anestezi teknisyeni 2008 dokuz eylül ünivetsitesi mezunuyum bu meslek gercekten çok dikkat ve beceri siteyen iştir kendini sürekli geliştirmek gerektiriyo ben su anda tek başıma kvc ameliyatı alacak duruma geldim tek tavsiyem ilaçların doz hesaplamaları çocuk ve yetişkin olarak ve hangi hastalıkta hangi tür ilaç kullanılacağı çok önemli. el pratiğide çok önemli. anestezi konusunda cevrenizde iş arayan varsa antalya cevresinde emeil atabiirler herkesi i günler

 22. ecem özge diyor ki:

  arkadaşlar ben bu yıl 8.sınıfa geçtim anestezi teknisyeni olmak isiorum kac puan almam lazım lütfen beni bilgilendirin

 23. melda diyor ki:

  ben 8. sınıf öğrencisiyim inş. smlye gitmek istiyorum ve anestezi bölümünde okucam çok güsel bi meslek olduğu anlaşılıyo allah herkese istediği şeyi kısmet etsin inş.

 24. alperen diyor ki:

  slm melisa son mesajında anestezi bölümünün 9 bin ytl aldığını yazmışsın…o sadece özel üniversitelerdeki fiyatı,ancak başkent gibi bi üniversiteden mezun olduğun çok güzel yerelerde iş imkanın olacaktır.daha fazla bilgi almak istersen mail adresime msj bırak cevap veririm..herkese başarılar
  fearless0187@mynet.com

 25. SerHat diyor ki:

  selam ben serhat ben düz lisede okuyan 12.sınıf öğrencisiyim düz liselilerin anestezi bölümüne yerleşebilme imkanları varmı biri cevaplarsa çok sevinirim.ben bu bölümü yapabileeğime inanıyorum en kısa zaman da cevap bekliyorum lütfen

 26. AHMET diyor ki:

  ewet böyle bir ihtimal var eskidende vardı ama önce sağlık liseleri yerleşiyordu ve kontenjan kalıyorsa yerleşiyordun şimdi ise meslek liselerinden 2 yıllığa dikey geçiş kalktı yani düz liselilere şans doğdu ama daha uygulamaya geçmedi

 27. AHMET diyor ki:

  ya arkadşlar meslek liselilere sesleniyorum bizler senelerce bitmek bilmeyen katsayı probleminin kalkması için dua ederken böyle bir hayaller kurarken artık meslek liselilerin avantajlarından biri olan 2 yıllıklara dikey geçişleri ortadan kaldırıyorlar bu ileriye değil geriye adım atmaktır ve böylelikle meslek liselerine verildiği önemin ne kadar az olduğu ortaya çıkmaktadır neyse ben genede bizim o meşhur sözümüzü tekrarlıyim meslek lisesi memleket meselesi . lütfen ben bunları kötü maksatlı yazmadım sizlerden benim bu yaptığım yoruma katılıp katılmadığınızı öğrenmek istiyorum acaba herkes benim gibimi düşünüyo meslek rehberi sitesindende cvb bekliyorum acaba ben haklımıyım…

 28. SERHAT diyor ki:

  Öncelikle teşekür ediyorum ahmet kardeşim cvp verdiğin için demek şansımız var ha bende bu sene tercih vermeyi düşünüyordum.ben gerçekten bu bölüme gitmek istiyorum ayrıca kaç puan almam gerekiyo hem 4 yıllık mı 2 yıllık mı

 29. damla diyor ki:

  slm bu mesleğe hayatımı adamak istiyorum neden bilmiyorum ama çok sewiyorum öss de kaç puan almam lazım ayrıca iki senelik mi dört mü iş olanağı nasıl acaba hemen iş bulabilirmiyiiiimm şimdiden tşkleeeerrr byyyyyyyyy

 30. AHMET diyor ki:

  serhat geçen sene sadece van elazığ ve bir ünivessite daha vardı aklıma gelmedi sadece bunlar sağlık meslek dışı liselerden öğrenci aldı sanırım taban puanı 310 olması lazım damla arkadaşım sana gelince ewet çok doğru söylüysun sağlık meslek liseleri hayatını adıyacağımız yerler arsında iş probleminde bir sorun çıkmaz bu meslekte ekmek var ve geçimini rahatça sağlarsın

 31. elazığmehmet diyor ki:

  ahmet sen tek başına uyutup uyandırabiliyonmu her hastalığa göre.birde bende elazığlıyım ve 316 ile yerleşemedim bu sene elazığ anesteziye ve elazığ anestezi her bölüm az çok bu sene puanı düşmesine rağmen elazığ anestezi 7 puan yükseldi 323 ile kapattı.

 32. gülşen diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben özel hastanede anestezi teknisyeni olarak çalışıyorum ve bu sene ilk defa kpss ye girdim puanımda 68 ilk atamada yerleşemedim tabiki sizce şubattaki atamalarda yerleşebilirmiyim bu konu hakkında denyimli olanlar varsa ve yorum yaparsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 33. mustafa diyor ki:

  slm merhaba arkadaşlar bişey sorcam ben ben sbsden 441.399 aldım kocaeli sağlık meslek lisesine girmek istiyorum aama ben sakaryada oturuyorum babam lar izin werdi kocaelide bu sende 415 puan alırsam kazana bilirmiyim ama anestezi bölümüne nolur acil cevap yazın

 34. mustafa diyor ki:

  gülşen abla bende anestezi bölümüne gidmek istiyorum inş.. sbsden 441,399 yaptım şimdi 415 puan yapsamda girabilirmiyim hehh ban anestezi bölümüne kendi istagimle girmek istiyorum nolur bana yarıdım gülşen ablaa nolurrr…….

 35. gülşen diyor ki:

  mustafa sana yardımcı olmayı çok isterdim ama şimdiki sınav sistemiyle bizim zamanımızdaki sistem çok farklı o yüzdenbu konu hakkında hiçbir bilgim yok ama inşallah istediğin olur ve kazanırsın bu istekle çok başarılı olacağına inanıyorum…. ya arkadaşlar benim soruma cevap verebilecek kimse yomuuuuuuuu……….

 36. mustafa diyor ki:

  genedee çok saoll Gülşen ablacıgımmmmmm teşşekür ederimmmm…. (-_-)

 37. gökhann diyor ki:

  Gülşen abla slm ya ben bişey sorcam ben sağlık meslek lisesinde anestezi bölümünde okuyorum lise 4 teyim gülşen abla hangi üniversiteye gideyim yada sen hangi üniversiteye giddin gülşen abla yardım et nolur…

 38. mustafa diyor ki:

  s m l

 39. mustafa diyor ki:

  s m l oleyyyyyyyyyy

 40. gülşen diyor ki:

  gökhan ben üniversiteye gitmedim işe başlamayı tercih ettim ama direk geçiş vardı vebenim arkadaşlarımın yarısı üniversiteye gitti bu sene okulları bitiyor bence yapabilirsen ankaraya git şimdi direk geçiş varmı bilmiyorum eğer varsa öncelikle kendi iline veriyorlar seni ama okuduğun ilde bölüm yoksa yakın iller veriyorlar mesla ben kırıkkalede okudum ve sınıftan üniversiteye gidenlerin hepsi konyaya yerleşti bişey duydum doğrumu bilmiyorum;artık bu konuda düz liselere göre bir önceliğimiz olmayacakmiş eğer doğruysa bizim iişimiz zorlaşır inşallah öyle bir saçmalık yapmamışlardır.umarım yardımcı olabilmişimdir

 41. gökhann diyor ki:

  tamam gülşen ablaa

 42. tuğçe diyor ki:

  yha bnde bişi srcam cevapşarsnz çok seviirim bn düz lisede okuyom derslerimde gayet ii bnde bitirdiktn sonra girebilirm deme illa sağlık meselk okumam gerekmio dimi lütfen cevap verin

 43. tuğçe diyor ki:

  lütfen yardım edn gisem ablam ve tüm ablalar …

 44. SeRHaT diyor ki:

  tuğçe aynı kaderi paylaşıyoruz.umarım bu sene bizimde şansımız olur ben birşeyi anlayamadım 300 310 lu puanlardan bahsediolar. bende 2008 tercih rehberine bakıom tüm anesteziler 280 290 civarı yani buna bir açıklık getirirseniz sevinirim şimdiden teşekürler.

 45. selenay diyor ki:

  MF mi ya bunu soleyin valla cok rahatlıcam ins deildir:S

 46. Anestezi Teknikeri diyor ki:

  Bir Anestezi Özeti :
  1) Anestezi bölümünü bitirdiğinizde (önlisans düzeyinde) ANESTEZİ TEKNİKERİ ünvanı alırsınız.
  2) Anestezi teknikerleri devlet , üniversite , eğitim ya da özel hastanelerde çalışabilir.
  3) Bu kişilerin görevi sadece hasta uyutup uyandırmak değildir. Ameliyathane , yoğun bakım , acil servis vb. anestezi ekibine ihtiyaç duyulan her birimde görev alabilirler.
  4) Maaş değişkendir. Bazı anestezi teknikerleri özelde çok para kazanabildiği gibi bazı özel hastanelerde fazla para kazanamazlar. Yani 900-1000 TL gibi bir ücret alırlar ki aslında bu da az değildir. Bazıları da oldukça iyi paralar alırlar. 2000-2500 TL alanları da vardır. Bu zamanla ve kendini göstermeyle olur.
  5) Atanmak isteyenler KPSS’ye girerler ve tercihleri doğrultusunda atanırlar. Devlet hastanesindeki çalışma koşulları daha rahattır.
  6) Sağlık meslek lisesi mezunları Anestezi Teknisyenleri’dir. Bu kişiler mevcut sistemde sınavsız geçiş ile Anestezi Teknikerliği eğitimi veren yüksekokullara geçebilmektedir. Ancak sınavsız geçmenin kaldırılması gündemde.
  7) Düz lise mezunları mevcut sistemde sınavsız geçişten kalan kontenjanlara 0.3 AOBP ‘Lİ SAY1 puanları ile girebilmektedirler. İster sayısalcı , ister sözelci , ister eşit ağırlıkçı olsunlar. 0.3′lü say1 puanı dikkate alınmaktadır.
  8) Anestezi Uzmanı olmak isteyenler Anestezi lise ya da üniversite programına devam ederlerse değil , tıp fakültesini bitirip tıpta uzmanlık sınavında başarılı olurlarsa hedeflerine ulaşabilirler. ( 6 yıl tıp eğitimi + 4 yıl uzmanlık eğitimi )
  9) Sınavsız geçişin kalkması durumunda düz liselerden anestezi okumak isteyen kişilerin şansı çok ciddi bir şekilde artacaktır.
  10) Anestezi önlisans programında okutulan bazı dersler aşağıdaki gibidir :

  - Anatomi
  - Fizyoloji
  - Mikrobiyoloji
  - Biyokimya
  - Tıbbi Terminoloji
  - Farmakoloji
  - Anesteziyoloji
  - Reanimasyon
  - Tıbbi Etik
  - Hastalıklar Bilgisi
  - İlkyardım ve Acil Müdahale
  - Klinik Beceriler
  - Sterilizasyon Esasları
  - Hasta İle İletişim Becerileri
  - Enfeksiyon Hastalıkları
  - Sağlık Hizmetleri Yönetimi
  - Temel ve İleri Yaşam Desteği
  - Türkçe
  - Tarih
  - Bilgisayar
  - İngilizce
  - Güzel Sanatlar

  * Her üniversitenin eğitim programı farklıdır.

  Anestezi güzel bir bölümdür. Yoğun bir bilgi birikimi gerektirir. Sorumlulukları fazla olan bir alandır. Sağlık alanında hiçbir personel anestezi ekibinin yerine bakamaz , ayrı bir titizlik ve bilgi gerektirir.
  Sorularınız varsa vaktim olduğunca cevaplarım , kolay gelsin.

 47. tuğçe diyor ki:

  çok sağolun işl sınavsız geçiş kalkar …..

 48. mehmetelazığ diyor ki:

  bence gülşen sen iyi tercih yaparsan atanırsın bence benim arkadaş haziranda 67 ile atanmıştı

 49. elazığmehmet diyor ki:

  gülşen özelde bilgiye beceriye göre degişiyomu anestezicilerin maaşı

 50. nur diyor ki:

  ben bu bolumu cok ıstıorum ama suan duz lısede okuorum bu meslegı secebılmem ıcın kac puan almam gerekıo ama bı sorum daha olcak bunu kazanmak zormu lutfen iii bilen biri bana yardımcı olsun

 51. eliff diyor ki:

  yha bna yardımcı olurmusunuz nutfn 8.sınıfa gdyrum sml okumak ıstyorum ama hngı ne kdar puan grek blmıorm bna yardmcı olablırmısınız acaba ktu bı meslk mı zormu ması ne kadar oluyooo genelde yardm edersnz sevınırım kafam karmakarısıkanadolu veyaiş bulma ımkanı ne kadar yah secmelımym secmemelımıyım bn sbsdn 350 aldm bu sne kac alrsm gıreblrm kac puanla alınıyor en fzla (ıst ıcı )lısans unıverste lıseyle brlıkte tplam kac yıl oluyoo yardm edersenz swnrm:s

 52. tugßa diyor ki:

  qendinizi aşmışınız arkadaşlaR..:) bu meslegi para için yapanlar ve ben kan görmeye dayanamam gaz kokusu çekemem koter kokusu çekemem hastane kokusu beni bunaltır diyenleR bence bu bölümü seçmeyin .. gidebilcek baska arkadaslarımızıda engellemeyin pLS.. ANEZTEZİ dayanıklılık sabır ve dikkat ister..ayrıja elif arkadasım toplam lise 4 yıl universitede 2 yıl yani kısacası 6 yıl aneztezi okucaksın.. bu sene 375 taban puanıyla aldı bizim okul .. saglıga egilim arttıgı için puanlar yukseliyor dogal olarak..ilk 2 yıl acayip zorlucak seni 18 tane ders var + anatomi (latince) ögreniceksiniz! dr.dili deiyolar halk tabiriyle..bunun gibi biçok zor ders seni bekliyo katlanmayı göze alırsan girersin inş.:):)

 53. Özlem diyor ki:

  slm arkadaşlar. bn lise son and lisesi sayısal öğrncisiyim ve anestezi bölümünü istiyrm. okulda öğretmenlerin söylediklerine göre meslek liselerinde dikey geçiş ve katsayı farkı kalkmış. tüm liseler eşitlenmiş. yani slm de olmayıpda anestezi isteyenlerin şansı artdı. bnm merak etdiğim hangi üniv. lerde anestezi bölümü var? yardımcı olursanız sevinirim

 54. gülşen diyor ki:

  ya mehmet ben atanamadım işte puanlara baktım 62 ile atanan bile var ama ben atanamadım işte öbür tercihi bekliyorum bilgisi olan varmi acaba ne zaman yapılacak cevabıız için tşk

 55. =) diyor ki:

  ben düz lise 1. sınıfa gidiyorum. sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum oksden 356 puan aldım acaba sml ye geçebilirmiyim?

 56. halime diyor ki:

  bn lise son sınıf öğrencisiyim =) senin için söylüyorum arkadasım bizim okullarda ilk yıldan meslek dersi görülmeye baslandıgı için kazanıp yerleşmenin haricinde giriş yapılamıo üzgünüm ünide bekleriz.

 57. burcu diyor ki:

  merhabalar ben süper lise çıkışlıyım liseden 2008 de mezun oldum şimdi sınava hazırlanıyorum anestezi bölümünü seçmek istiyorum hangi üniversitelerde bu bolum vardır acaba? ve kaç puandan alıyolar lütfen beni bilgilendirin

 58. burcu diyor ki:

  lütfen beni bn konuda bilgilendirin çok önemli lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 59. dilek diyor ki:

  slm arkadaslar yorumlarinız cok guzel bizi aydinlattıgınız için saoln bende duz lise çikişliyim ama anasteziyi kazanmayı çok istıyorm turkçe matematik bolumundeyim kac puan almam gerekiyo yardimci olun anastezinin sartlari bana uyuyo ben çok titiz sabırli biriyim insallah dilegim gerçeklesir bu sene olmazsa artık seneye daha iyi calişip gitmek istıyorm

 60. dilek diyor ki:

  ben ve daha 2 arkadasim beraber gitmek istiyorz inş olur para benim için ikinci planda ilk asamayı gecelimde ondan sonrasi gelir oss yı kazanmak

 61. dilek diyor ki:

  tam olarak puani kaç yardimci olurmsnuz

 62. demet diyor ki:

  slm ben anestezi tknsyenlği okyrm lise 3tym dersler çok zor deil göznz korkmasn çalışan yapar 2.snftan itibaren staj görülüyor lise içn böyle ama yüksek okul içn bişy dyemycm benmde bu konuda bilgi almaya ihtiyacım var

 63. fadime diyor ki:

  ben türkçe matematik öğrencisiyim benim bu meslekte şansım ne? öss sınavında ne kadar sayısal1 istiyor?

 64. hatice diyor ki:

  ya bana yardımcı olur musunuz bende anestezi teknisyeni olmak istiyorum biri bana yardım etsin ama anestezi teknisyeni okuyanlar yada olanlar msn adrsim..kucuk.peri.35xp@hotmail.com….şimdiden teşekürler..

 65. ezgi_ceren diyor ki:

  arkadaşlar bende düz liseye gidiyorum anestezi bölümünü istiyorum fakat kaç puanla alındığını ve nasıl alındığını bilmiyorum bana bu konuda biraz yardım edermisiniz 2yıllık ve 4 yıllık puanlarını bilen varsa sölerse çok mutlu olurum

 66. mehmetelazığ diyor ki:

  ezgi ben bu sene düzliseden gittim say 1 310 üzeri alırsan gidersin düz liseyi alan 5 üni. var zaten iyi bölüm onu söyleyeyim 4 yıllığı yok

 67. mehmetelazığ diyor ki:

  msn em sefik-ceto@hotmail.com ben bu sene düz liseden mezun oldum ve anesteziyi kazandım okuyorum düz lisede olupta bu bölümü düşünenler msn mi eklesin her türlü yardımcı olabilirim

 68. fatoş diyor ki:

  mrb arkadaşlar size sorularım olacak cvplarsanız çok sevinirim ben lise yabancı dil bölümünden yeni mezunum üniversitede anestezi bölümünü tercih etmek istiyorum ama yabancı dil olduğu için seçebilirmiyim olursa kaç puan almam lazım yardım edermisiniz lütfen

 69. erşan diyor ki:

  ben sbsden 359 puan aldım bu sene kaç puan alırsam anestezi bölümüne girerim bilen biri lütfen yardım etsin

 70. MUHAMMED diyor ki:

  ARKADASLAR BEN 2 YILLIK ANESTEZII TEKNISYENIYIM 2 YILL BOYUNCA KVC DE GOREV YAPTIM GOREVIMI SEVEREKK YAPIORUM YORUMLARIN COGU KOTU DUSUNCELI YORUMLAR ALISACAKSINIZ MERAK ETMEYIN COK EGLENCELI BI MESLEKTIR

 71. rabia diyor ki:

  slm muhammet abı ben anadolu lısesıne gıdıorum ama saglık meslege gecıs yapmak ıstıorum sence dogru bı kararmı?* cvbını beklıorum

 72. rabia diyor ki:

  henuz lise 1 gıdıorum bana adresımden ulasırsan cook cook sevınırım yalan_dunya067@hotmail.com

 73. merve diyor ki:

  bana yardımcı olurmusunuz bn saglık meslek lisesine gtmek istıorum 8 sınıftayım tercıh yaparken çıkmama sansı vrmı dıyelım grdm lıseye o bölum için sınvmı ypıolar yoksa sbs puannınlamı girıyorsun

 74. merve diyor ki:

  yha bide bi sitede okudum görme yetersizlıgı olanlar girmıomuş bn mıyopum sizce sorun olurmu

 75. ceyda nur diyor ki:

  yaa siz iimisinz ben ne diyom siz ne diyonuz yaa sapıttınız yani tebrikler maaş soruluyo size iszde hiçç umurunuzda bile değil..elimde siteyi kim yapmışsa onunla konuşurum yahu şuna yanıt versin biri ant.teknisyeni kaç maaş alır hoppala yaaaa.siteyi lütfen düzeltin

 76. EMİNE diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesi tıbbı sekreterlik öğrencisiyim. ama anestezi olmak istiyom, anesteziliğe dikey geçişimiz yok .şansım nedir??????

 77. kübra diyor ki:

  mrb arkadaşlar bn kübra arkadaşlar bn 8. sınıfa gidiorum ve bu sene eğitim hayatımı çok etkileyecek bi karar vermem lazım. meslek bn anestezi teknisyenliği istiyorum ve size bana yardım etmenizi isticem. şimdi sağlık liseleri öğrenci alıyomu orda ne gibi dersler görücem ve lise 1 2 3 4 nasıl olucak nelere ağırlık vermeliyim neler çok önemli bana bu yerlerden geçmiş bi abi abla anlatabilir se çok sevinicem tşk ederim

 78. emine diyor ki:

  merhaba sml öğrenci alıyo.anestezi olcam diyosan sml git 1 ve2 sınıflarda temel dersler 3 ve 4 de staj ve meslek dersleri görcen 2 senelik geçişin olcak.

 79. özge diyor ki:

  ben sml de okuyorum 3sınıftayım bence bu bölüm çok güzel staja da gidiyorum simdi durumu kötü olmayan bir hastayı uyutup uyandırabiliyorum bu iş çok zor değil beceri ve dikkat gerektiriyo
  bu bölümü seçenler pişman olmayacaktıremin olun

 80. özge diyor ki:

  anestezi teknisyenleri 900tlcivarında maasla işe baslar artı döner sermaye de var o da300-400 civarında diye biliyorum

 81. deniz diyor ki:

  slm ya ben hangi üniversitelerde ve kaç puanla aldıklarını öğrenmek istiyorum ayrıca düz lisede okuyorum ama bu bölümüde okumayı çok istiyorum ne yapmam gerekli bana yardım edermisiniz….??

 82. ayşe diyor ki:

  ben anadolulisesin de okuyorum neden anestezi teknisyenliği bölümünü istiyorsunuz çok merak ediyorum

 83. YnS diyor ki:

  arkadaşlar bakınız aneztezi bölümü düz liseli çışlılar için çok zor kazanılır.kısacası öss sınavında 290 puan al ama 0.3 le çarpılmış olacak
  o zaman yerleşit-rsin.baak mesala ben araştırdım .
  say 1 puanla alıyorlar bu bölümü.mat1 28 net.fen1 25 net türkçe 25 net yap gidersin bu bölüme ..
  yane 1 bölümü hemen hemen fullemen gerekiyor.
  buda bir düz liseli çıkışlı için MUCİZEE

 84. rümeysa diyor ki:

  merhaba bn 8. öğrencisiyim. 7. sınıfta 421 puan yaptım şimdi yine giricem. istanbul da oturuyorum.ve anestezi teknisyeni olmak herşeyden çok çok ama çokkk istiyorum. oturduğum yere yakın sml var ama anestezi bölümü yok. ansetzi bölümü olanlarda karşı tarafta kalıyo. oraya hergün gitmek 2-3 saat tutar.annem o yolu çekemezsin hergün madem o kadr çok istiyosun sni orada biyerde yurda veririz diyo. annemin arkadaşının bi yurdu var güvendiğimiz bi yer oraya.ama ben kararsız kaldım.fakat sml gitmezsemde ölürüm! sizce daha lisede evden ayrılmak nasıl olur? lütfen yardımcı olun.!

 85. rümeysa diyor ki:

  yaa lütfen biri bişey sölesin bu benim içi çok zor bir karar.geceleri uyuyamaz oldum!:(

 86. aysun diyor ki:

  madem bu kadar çok istiyorsun git o zaman evden uzak kalıcam diye de endişelenme ona da aılşırsın bi süre sonra. ama umarım ilerde sewerek yaparak yaparsın bu mesleği

 87. rümeysa diyor ki:

  severek yapıcamdan hiç şüphem yok.çünkü o mesleği yapmayı o kadr çok istiyorum ki!

 88. bahar diyor ki:

  Bişey sorucaktım cevabı alabilirsem çok ii olur..Ben düz lise mezunuyum ve eşit ağırlıkçıyım acaba bu bölümü tercih edebilirmiyim..Bikaç yere sorup durdum ama herkes farklı şeyler söylüyo..Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen..Bu bölüme girmeyi çok istiyorum..

 89. bahar diyor ki:

  Eşit ağırlıkçı olduğum için fen yapamıyorum haliyle..Sadece 1.bölümdeki türkçe sosyal ve matı fullemem yeterli olmazmı acaba.Kaç puan almam gerek.. Lütfen bu konuda aydınlatırmısınız beni..Elazığlı memet sen sayısal mezunumuydun onu merak ettimde…

 90. mercan diyor ki:

  ben düzlise 1. sınıftayım ama anesteziyi coook istiyom sağlık meslege geçiş var mı lütfen acil cevap bekliyom

 91. mercan diyor ki:

  ya cevap lütfennn

 92. bahar diyor ki:

  Mervecim kaç gündür bende bi cevap verilmesini istiyorum ama cevap veren yok..Kısacası bizi takan yok elbette bigün çıkıcaktır metin ol canım:)

 93. bahar diyor ki:

  BİDE BİŞEY DAHA SORUCAKTIM EŞİT AĞIRLIKÇI OLDUĞUM İÇİN BU MESLEĞİ TERCİH EDERSEM PUANIM DÜŞER Mİ..

 94. mercan diyor ki:

  ben sunu biliyorum düz liseden anesteziye gitmek cook zor yani üniversitesaglık meslek mezununu alıyo puan yetse bile almıyo bide

 95. rümeysa diyor ki:

  yaa benim öğretmenlerim meslek lisesine gidersen üniversiteyi ancak hayal edersin diyo! nabıcamı bilmiyorum. bu doğru mu? sağlık meslek lisesini bitirdikten sonra ne oluyor? yardımcı olurmusunuz..!

 96. esra diyor ki:

  ben össye hazırlanıyorum. çoğu hocalarımız öneriyo. meslek liselerine sınıvsız alıyolar. bizde tercih edebiliyomuyuz. hemde biraz bilgi verirseniz sevinirim…..

 97. esra diyor ki:

  mercan bende düz lisedeyim oluyo tabikide çoğu kişi geçiş yaptııı

 98. mercan diyor ki:

  nasıl oluyo bi anlatur mısın cok sevinirim

 99. hilal diyor ki:

  arkadaşlar ben labaratuar teknisyeni olmak istiyorum.aşıköğretim lise bitirdim ne yapmam gerekiyor bana yol gösterirmisiniz.adres seymanur8585@hotmail.com teşekkürler

 100. başak: diyor ki:

  slm arkadaişlar ben anestezi bölümünde okuyorum.öss ile girerseniz össde fazla puan almak zorundasınız 300 puanla faan çok zor daha doğrusu dıştan alım çok çok az denecek kadar az.lisesini okursanız daha kolaylık olur.

 101. mercan diyor ki:

  ya düz liseden geciş nasıl oluyo bi anlatır mısınız?
  acil lütfen………..

 102. mercan diyor ki:

  esra bi anlatır mısın?????????????????????????

 103. nazan diyor ki:

  bn sağlık meslek lisesinde okuyorum ama bölümüm çevre sağlığı tekniyeni üniverstede anestezi bölümüne geçmek istiyorum sınavlamı geçiliyor sınavsızda olabiliyor mu sınavlıysa kç puan gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz!!! yaaaa

 104. nazan diyor ki:

  bana kucuknazan_29@hotmail.com adresindn ulaşabilirsiniz mail olarak atın lütfen!!!

 105. gönül diyor ki:

  mrb arkadaşalr ben anestezi teknikeriyim sormak istediginiz bişey varsa sorabilirsiniz 4 yıldır bu işi yapıyorum

 106. nazan diyor ki:

  gönül ablacım sorularımı gördün yardımcı olurmusun bi yaaa

 107. abdullah can diyor ki:

  mrb ark. bn düz lisede okuyorm lise sondaym bu sene öss ye greceğim ve anestezi bölümnü çq istiyorm taban puanı ne kadr olduğunu bile ark. varsa bana yardımcı olabilr mi tşk. edrm iletişim abdullahcansari@hotmail.com

 108. nazan diyor ki:

  bende anesteziyi istiom ama sen benden daha çook istion samsunluuuuuuuuuuuu inş kzanırsn alla dua edecem bn sana benim daha 2 senem var sen de bana dua et tamam mı sorularına cevap veremedim amaaaaaaaa

 109. M.Eyyüp diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar. ben 9 senelik anestezi uzmanıyım.Bu meslek diğer mesleklere göre biraz daha zordur.ama insan oğlu çalışınca her şeyin üztesinden gelir.benim ömrümün yarısının fazlası bu mesleği okumakla geçti diyebilirim.toplam 16 sene okudum.ve 9 sene önce mezun oldum.parasını merak eden arkadaşlar teknisyenlerin maaşı 1500ytl civarında teknikerlerin ondan biraz yüksek.eğer okumayı seviyorsanız birazda bilginiz varsa benim gibi tıp’a gidip 10 sene okmanızı tavsiye ederim.benim şu anda ki maaşım bir çok doktorum maaşının üstünde.extra okumanın yararı bana extra 2500 ytl oldu.yani şu andaki maaşım 4000 bin ytl civarında((hastaneye göre değişebilir)) kendinize iyi bakın,derslerinize iyi çalışın,hoşçakalın…

 110. kübra diyor ki:

  ya arkadaşlarr şimdi bu sene sbs den kaç almam lazım 340 mı sml sinin puanı ne kadar bana söyleyinnn lütfennn !

 111. M.Eyyüp diyor ki:

  Abicim o okuluna ve tercih eden aday sayısına göre göre değişir.mesela antalya taban 360 civarında aldı geçen sene.bu sene çok müracaat olursa yükselir, az müracaat olursa düşebilir.sen elinden geleni yapmaya bak.hoşçakal…

 112. abdullah can diyor ki:

  tşk. edrm nazan inş. sende kaznırsın

 113. fatih diyor ki:

  herkese slm ya eyüp abi sen 360 puan diosun da anestezi bu kadar çok puan mı istio üniv tab puanlarında bu kadar yüksek göstermio ama cevabını bekliorum bi zahmet

 114. mertt diyor ki:

  yyaw fatih eyübün dediği büyük ihtimalle sbs puanı ama öss puanı 280-290 arası anesteziye gitmek için yeter.ama 0.3 çarpılmış hali olcak

 115. kübra diyor ki:

  ya tşk ederim inş allah bana o günleri gösterirde şu sağlığı kazanırım nolur bana dua edin

 116. M.Eyyüp diyor ki:

  mert arkadaşımıza katılıyorum.o puan sbs puanı…saygılarla

 117. mehmetelazığ diyor ki:

  arkadaşlar ben düz lise mezunuyum anestezi b yıl 1. sınıf bitmek üzere zaten haziranda sonra yaz stajı var düz lisede olupta bu bölümü düşünen herkese yardımcı olabilirim.sefik-ceto@hotmail.com

 118. diné diyor ki:

  ya arkadaslar ben düz lisede okuyorum durumum biraz karısık şuan esit agırlıkdayım ama bu yıl sayısala gecmeyi düşünüyorum ve eger gecersemde tercihim anestezi olcak.bu bölümün tahminen puanları yaklasık kaç olur yada bölüm değişim mi lütfen cewap şimdiden tesekkürler…..

 119. diné diyor ki:

  ya arkadaslar bnm durumum biraz karısık düz lisedeyim şimdi ama bu sene bölüm degistirmeyi düşünüyorum lise 2 öğrencisiyim sayısala gecersem anestezi secmeyi düşünüyorum.szce napım bu bölümün puanları yaklasık kaç olur ve kaç yıllık okurum lütfen cewap simdiden tesekkürler…….

 120. nazan diyor ki:

  anestezi süper bir bölüm arkadaşlar yaa o ameliyatta HASTANIN BAŞINDA DURUP ONU İNCELEMEK HARİKA BİR ŞEY BENCE HASTANIN HAYATI BİR NEVİ BİZİM ELLERİMİZDE ÇOK GÜZEL YAA İSTEYENLERİN HEPSİ KAZANIR İNŞALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

 121. abdullah diyor ki:

  arkadaşlar ben düz lise meuzunuyum anestezi istiyorum. say1 den en az kaç almam gerekio yardımcı olurmsunz

 122. diné diyor ki:

  duyduguma gre 300 310 civarı bi puan grekyo

 123. diné diyor ki:

  duyduguma göre bi 310 puan çekmek gerekiyo arkadaslar

 124. kübra diyor ki:

  sbs mi hangisi için

 125. uğur diyor ki:

  lütfen abiler ablalar bu meslek lisesi hakkın da bilgi almak isitrym. kaç ppuan, nasııl tercih yaparım ve ameliyatlar da ne gibi görevlerim var lütfen yardımcı olun bu sene liseye gidecerm yardımcı olun lütfen bwkliyom.

 126. uğur diyor ki:

  kaç puan gerek lütfen net bir sonuç almak istiyorum mns im: mathematician_ugur@hotmail.com lütfen bekliyorum . hemen cevap verin lütfennnnnnnnn!!!!!!!!

 127. ali0181 diyor ki:

  abdullah diyor ki:
  14 Mayıs 2009, 7:28 am tarihinde
  arkadaşlar ben düz lise meuzunuyum anestezi istiyorum. say1 den en az kaç almam gerekio yardımcı olurmsunz

  say 1 den 0.3 ile çarpılmış hali en az 280 almalısın.
  zaten okadar alırsan daha ii bölümlervar.

 128. abdullah diyor ki:

  ali0181 diyor ki:
  15 Mayıs 2009, 9:33 am tarihinde

  say 1 den 0.3 ile çarpılmış hali en az 280 almalısın.
  zaten okadar alırsan daha ii bölümlervar.

  tskr edıyorum anestezi benim için iyi bir alternetif oldu.peki çalışma ortamı nasıl ben sağlıkla ilgili hiç bişe bilmiyorum kazanırsam sml ler bende önde olcak benim için zor olurmu acaba? yani yetişebilirmyimki?

 129. eeeeeeee diyor ki:

  sex isteyen var mı

 130. seda diyor ki:

  arkadaşlar ne biçim yorum yazıosunuz burası bir bilgi sitesi admine sesleniyorum yorumu siler misniz?

 131. fatih diyor ki:

  herkese slm anestezi teknikeri ameliyatlatda tam olarak ne iş yapıo ve çalışma saatleri kaça kaç bir zahmet cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkürler…

 132. fatih diyor ki:

  üniversteye alırken normal liselerden önce sağlık liselerinden adam almaları gibi bir durum varmı? yoksa kaçpuan almışız ona göremi seçim yapılıo???

 133. fatih diyor ki:

  ya ben bu 0.3 le çarpılma mevzusunu anlamadım okul puanı 0.8 le çarpılacakken 0.3 le mi çarpılıo

 134. ali0181 diyor ki:

  fatih diyor ki:
  17 Mayıs 2009, 9:06 am tarihinde
  üniversteye alırken normal liselerden önce sağlık liselerinden adam almaları gibi bir durum varmı? yoksa kaçpuan almışız ona göremi seçim yapılıo???

  fatih diyor ki:
  17 Mayıs 2009, 9:36 am tarihinde
  ya ben bu 0.3 le çarpılma mevzusunu anlamadım okul puanı 0.8 le çarpılacakken 0.3 le mi çarpılıo

  ARKADAŞIM İLK SAĞLIK LİSESİNDEN OKUYANLARI ALIYORLAR BOŞ KALIRSA ÖSS PUANINA GÖRE ALIYORLAR.
  2.Sİ BÜTÜN 2 YILLIKLAR ALANDIŞI OLUYORÖRNEĞİN SEN SAYISAL ÖĞRENCİSİSİN 2 YLLIK SAYISAL BÖLÜMÜ SEÇERSEN ALANDIŞI OLUYOR YANİ 0.3 LE OKUL PUANIN ÇARPILIYOR.
  ÖRNEĞİN SANA OKULDAN 70 PUAN GELİYORSA 0.3 LE YAKLAŞIK 30 PUAN GELECEK Kİ BUDA YÜKSEK BİR PUAN DÜŞÜŞÜ.40 PUAN DÜŞECEK OKUL PUANINDAN.

 135. ali0181 diyor ki:

  ARKADAŞLAR SORULARINIZ VARSA SÖYLEYİN ANEZTEZİ BÖLÜMÜ HAKKINDA.CEVAPLAYAYIM

 136. hanife diyor ki:

  fatih anestezi teknikeri ameliyatlarda hasta uyutur.normal presedürlere göre anestezi uzmanının gözetiminde uyutması gerek fakat türkiyede aneztezi uzmanı sayısı az olduğu için çoğu yerde teknisyen kendi başına uyutur.anestezi uzmanının olmadığı yerlerde de cerrahın gözetimi altında hastaya anestezi verilmesi gerekir fakat çoğu cerrah sana karışmaz,sen ne biliyorsan onu yaparsın.ameliyatı bitttiğinde eldivenini çıkarır atar gider sen hastayla başbaşa kalırsın.bunun dışında küçük bir hastanede çalışıyorsan acile entübasyon için çağırabilirler,gerektiğinde kalp masajı yapabilirsin,gerektiğinde hasta sevki için ambulansla gidebilirsin.çalışma saatleri çoğu yerde nöbet usulüne göre olsa da küçük ilçelerde icap nöbeti tutarsın(senlik bir şey olduğunda evden çağırırlar).

 137. VoLkan diyor ki:

  HANİFE ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSIN DA BİR DE ASLINDA KELİMLERİ HERKESİN ANLAYACAĞI ŞEKİLDE SÖYLSEN ARKADAŞLAR ENTÜBASYON HASTANIN SOLUK BORUSUNA TÜP YERLEŞTİREREK ONUN SOLUNUMUNU SAĞLAMAKTIR

 138. VoLkan diyor ki:

  ya yanlış anlama yani düzeltmek istedim

 139. kübra diyor ki:

  ya sizden bi soru cvbı istiorum şimdi sbs için kaç puan gerekiyo ???

 140. emine diyor ki:

  Sağlık Meslek liselerinin “Anestezi” ve “Anestezi Teknisyenliği” bölümünden mezun olanlar, istedikleri taktirde, Anestezi, Anestezi Teknikerliği, Elektronörofizyoloji, Sağlık Kurumları İşletmeciği (Açıköğretim) ön lisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.
  - Sağlık meslek lisesi “Anestezi Teknisyenliği” bölümünü bitirenler “Anestezi Teknisyeni” unvanıyla sağlık kurumu ve kuruluşlarında görev alırlar.
  - Üniversitelere bağlı sağlık hizmetleri meslek yüksek okullarında 2 yıl süreyle verilen eğitim programını tamamladıklarında “Anestezi Teknikeri” unvanı almaya hak kazanırlar.

 141. hehehe diyor ki:

  emine kız manyak o zaten yukarı da da yazıo manyak yaaa

 142. hhuuhhuu diyor ki:

  fatih diyor ki:
  17 Mayıs 2009, 9:36 am tarihinde
  ya ben bu 0.3 le çarpılma mevzusunu anlamadım okul puanı 0.8 le çarpılacakken 0.3 le mi çarpılıo

  evet ayunen öle..yaf zaten sağlık meslekte okuyan biri niye 2 yıl daha okusun ki zaten liseyi bitirdikten sonra aynı hiçbişey değişmeden bi işte çalışacak .boşuboşuna 2 yıl..

 143. memne diyor ki:

  fatih diyor ki:
  17 Mayıs 2009, 9:04 am tarihinde
  herkese slm anestezi teknikeri ameliyatlatda tam olarak ne iş yapıo ve çalışma saatleri kaça kaç bir zahmet cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkürler

  ameliyatlarda getir götür işi

 144. 123654. diyor ki:

  salaklarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 145. bahar diyor ki:

  ya ben bu mesleği çok istiyorum insanlara yardım etmeyi çok seviyorum inş sbs den iyi puan çekerim de aneztezi teknisyenliğini okurum (lütfen bu meslek hakkında kötü ve saçma sapan cümleler kurmayın bişe bilmiyosanız konuşmayın)

 146. fjevşdljisdpa diyor ki:

  salak salak bahar bahar

 147. fjevşdljisdpa diyor ki:

  hepiniz manyaksınız ama meslek güzel:d

 148. anestezi diyor ki:

  bence harka bir meslek kendi görüşüm ztn lisede anesteziye gideceğim…herzaman tutulan bir meslek

 149. fjevşdljisdpa diyor ki:

  sikişmek isteyen var mı

 150. fjevşdljisdpa diyor ki:

  altınıza alın beni erkekler adım seda
  msn verin

 151. anestezist diyor ki:

  slm arkadaşlar ben anestezi bölümü 3.snf öğrencisiyim…hanqi konuda takılırsanız bana sorabilrsnz….

 152. VoLkAn diyor ki:

  Arkadaşlar bende anestezi 3.sınıf öğrencisiyim merak edilen sorular varsa sorabilirisiniz

 153. sevda diyor ki:

  arkadaşlar ben sağlık meslek liseli anestezi bölümü son sınıf öğrencisiyim ve bu mesleği seviorum evet sorumluluğu çoq fazla ama bişileri başarmak bi hastayla ilgilenmek birinin hayatı için uğraşmak kadar güsel bişi yoq her mesleğin zorluığu ve güselliği vardır.. bu mesleği düşünnenler ve sorumluluk alabilcekler için tavsiyem kesinlikle anestezi teknisyenliğini secmelisiniz:)

 154. neziha ** diyor ki:

  mrb.. bn anestezi teknisyenliği 1. snf öğrencisiyim ama suandn mükmml oldğnu dsnyrm! kesinlkle herkese twsiye edeblrm. derslrde tbbi termler faln bi hayli cok kullanılıyor ama öğrenmesi ck koly we eğlnceli.. 1 sene icnde o kdr ck frklı we yeni sey öğrndm kii.. önmde dha 3 senem war mesleğe atlmk icn smdiden herkese twsiye edeblceğim bi meslek! insanlarn hytnı kurtrıyosn ya ne kdr güzl bisi birileri icn biseyler ypıyosn.. kısaca hrkese twsiye ederm kesnlkle trcih etmelisinz..!

 155. serap diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum ama anestezi okumak istiyorum bana bi çıkış gösterin napacağımı şaşırdım her kafadan bi ses çıkıyor bide bu işi bilenler konuşsun lütfen ya

 156. nida diyor ki:

  slm

 157. nida diyor ki:

  ben sağlık meslek lisesine gidicem.Anestezi düşünüorm.öönceden 2 yıllık üniv ye geçiş hakkı vardı sanırım kalktı anestezi bölümünün üniversitede 4 yıllık bölümü var mı varsa sağlık meslek lisesinden mi yoksa düz liseden girmek daha kolay yani meslek ünizersite için yeterli eğitim veriliyor mu.cevap için teşk.

 158. VoLkAn diyor ki:

  anestezi teknsiyenliğinin 4 yıllık eğitimi yok sadece lisede 4 yıl görüyorsunuz ayrıca geçiş hakkı kalktı arkadaşım bu mesleği yapacaksan seç beni kan tutar ameliyata giremem ben bu mesleği yapamam ama yine de okuyum gibi şeyler düşünüyorsanız sakın gelmeyin sml ye sonuçta insan sağlığı dimi?ama işini iyi bir ciddiyetle yapacak soğukkanlı bu mesleği seven kişiler gelsin… başarılı olacaktır onlar.. ama sonuçta karar sizin sml gerçekten çok iyi..

 159. ali993 diyor ki:

  geçiş hakkı kalktımı ben sağlık liseisnde okyor şimdi 2 yılık anesteziye geçiş yapamayacakmıym??

 160. nida diyor ki:

  bnm demek istediim ünversite sınavına ii hazırlıo mu ?yoqsa mesleği yapanilirim.kanla aramızda bi problem yoq dayanabilirim.

 161. anestezist diyor ki:

  arkadaşlarım sadece 1.sınıfta normal diğer liselerin gördüğü dersleri tam olarak görüyoruz 2.sınıfta fizk kimya biyoloji yok 3.sınıfta sadece dil ant.din inkilap bide felsefe var 4de ise yanılmıosam sadce din dil ant.bide geometri var bide bu bölümün 4seneliği yok tıp okuyorsun ondan sonra yuksek okl olarak anesteziyi 2sene daha okursan anestezi uzmanı oluyorsun bide 2senelik üniversite var ondanda tekniker oluyorsun…eqer üniversiteye qitmek istiyorsan dersane sart qibi yane yatay qeçiş hakkındanda sadece bu senenin 4leri yararlanacak….

 162. VoLkAn diyor ki:

  geçiş hakkı kalktı sadece bu seneki mezunlar faydalanabilcek ama isterseniz siz iyice araştırın

 163. nida diyor ki:

  cevap için teşekkür ederim.anestezi kesin olarak okumak istiyorum 2 yıllık üniversiteden sonra yurt dışında master durumu var mı,birde iş olanağı nasıl mezun olduktan sonra iş bulabilirmiyim.

 164. anestezist diyor ki:

  mezun olduktan sonra iş bulma olasılığın kpssde aldıın puana ve derslerinin durumuna bağlı. yurt dışı konusunda bn pek bişey bilmiorum.yanlız yurt dışında calışmak için ayrı bi sınava qirildiini ama ilk başta kendi vatandaşlarını aldıklarına boş yer kalrsa bizi aldıklarını biliorum….

 165. nida diyor ki:

  anestezist teşekkür edrim,ben yurt dışında çalışmak istemiyorum sadece ilerletmek için yurt dışında ne yapılır onu merak ettim tekrar cevap için sağol.

 166. anestezist diyor ki:

  nedemek:)

 167. VoLkAn diyor ki:

  anestezist sen çalışıo musun okuo musun birşey sorucam da çalışıosun ayıp olmazsa maaşını söler msn merak ediorum

 168. VoLkAn diyor ki:

  anestezist sen çalışıo musun okuo musun birşey sorucam da çalışıosan ayıp olmazsa maaşını söler msn merak ediorum

 169. VoLkAn diyor ki:

  Nese yukarıda öğrendim 3.sınıfmışsın sende bende 3.sınıfım hangi lisedesin

 170. semra diyor ki:

  herkese öncelikle selamlar ben semra hemşireliği çok seviyorum ama meslek kitabında anestezi bölümünü görünce çok merak ettim okudum baya bi araştırdım en sonunda bu siteye girdim ve çok mutlu oldum bana yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim beni baya bi bağladınız anestezi uzmanlığına sizlere sonsuz teşekkür ederim msleğimi elime aldığımda çok mutlu olacağıma çok inanıyorum bu arada bazı kişiler laf atıyolar anestezi uzmanlığına lütfen laf atmayın bu ülkemiz sağlık konusunda daha çok bilgilendirilmeli ve daha çok başvurulmalı ben geleceğin iyi olacağına çok inanıyorum sizlerede çok güveniyorum hepinize şimdiden başarılar allah yolunuzu açık etsin

 171. VoLkAn diyor ki:

  mesleği sevdiğine sevindim semrafakat sml mezunu sonucunda anestezi uzamnı değil anesteiz teknsiyeni olduyorsun uzman olabilmek için tıp fakültesini bitirip tus sınavına girdikten sonra ans uzmanlığı tercih edebilirin 4-5 yıl asistanlığını yaptıktan sonra uzman olabilirsin ama karalıysan bu anlattıklarım sana zor görünmez

 172. VoLkAn diyor ki:

  mesleği sevdiğine sevindim semra fakat sml mezunu sonucunda anestezi uzamnı değil anesteiz teknsiyeni olduyorsun uzman olabilmek için tıp fakültesini bitirip tus sınavına girdikten sonra ans uzmanlığı tercih edebilirin 4-5 yıl asistanlığını yaptıktan sonra uzman olabilirsin ama karalıysan bu anlattıklarım sana zor görünmez

 173. anestezist diyor ki:

  volkan bizim öğretmenmz anestezi teknisyeni olduğu için bizi bu konuda bilqilendirdi maaş 1500 2000 arası bide üstüne döner sermaye ekleniomuşş

 174. VoLkAn diyor ki:

  teşekkür ederim cevabın için bu arada hangi okuldasın?

 175. anestezist diyor ki:

  nie bu kadar merak ettiğini anlamadım:S

 176. VoLkAn diyor ki:

  belki aynı okuldayızdır die ist mu onu sölesen

 177. VoLkAn diyor ki:

  istemiossan söleme ama

 178. anestezist diyor ki:

  hayr istanbul deil

 179. VoLkAn diyor ki:

  tamam kızma yani aynı okuldaysak tanıomuyum die sorucaktım kusura bkma

 180. anestezist diyor ki:

  yoq kızmadımda sizin oklda kaç tane anestezi sınıfı varki???

 181. VoLkAn diyor ki:

  2 tane var

 182. anestezist diyor ki:

  sadece 3.sınıflardanmı 2sınıf var onu kastetmek istedim her sene 2sınıfmı alıo

 183. VoLkAn diyor ki:

  her sene 2 sınıf alıo 5 böüm var

 184. VoLkAn diyor ki:

  her böölmüden 2 şer sınıf açılıyor

 185. anestezist diyor ki:

  hmm tamam bizde sadece 1sınıf alıolar bnde her yerde ole sandım

 186. Gizem diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar.. Benim Bu Sağlık Meslek Liseleri Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var. Özellikle Aneztezi Bölümüyle Lütfen Biri Bana Yardımcı Olabilir Mi ? Anestezi Bölümü Okuyanlar Yada Anestezı Uzmanı Olanlar Bir Kaç Sorum Var Bana Yardımcı Olabilir Misiniz? Msn’mı Veriyorum Bu Konu Hakkında Gerçekten Bilgisi Olanlar Eklerseniz Çok Sevinirim.. Şimdiden Teşşekkür Ederimm.. gzm_ylmz314@hotmail.com

 187. ilkan diyor ki:

  slm … Ben ilkan 8. sınıfı daha yeni bitirdim lise olarak sağlık meslek lisesini düşünüyorum ve bölüm olarak anestezi teknisyenliğini bizde sbs sınavı sonuçları belirlendikten sonra liselere kayıp başlamış bulunmakta oluyor. Bu mesleği severek yapacağıma inanıyorum. Geniş çaplı bir araştırma yaptım ve şartların hepsini uygun buldum geriye sadece sbs puanı kalıyor. Rica etsem anestezi teknisyenliği hakkında bana yardımcı olurmusunuz? msn adresimden bana ulaşabilirsiniz ( yazgunesi07@live.com ) şimdiden teşekkürler….

 188. damla diyor ki:

  anestezist sana bişi sorabilirmiim.ben bu sene lise ye geçicem şişli sağlık meslek lisesini düşünüyorum ve anestezi teknisyeni olmak istiyorum düşündüğüm okul sence iyi mi?

 189. anestezist diyor ki:

  canım şişli nası bilemem ama sağlık meslek’i secmekle cok ii bi secim yaptıını soyleye bilirim…sağlık meslek qeleceğini düşününen biri için harika bi seçim.

 190. fatih diyor ki:

  şu anestezist çok bilmiş birşey

 191. anestezist diyor ki:

  hmm sorun olduysa sole.burda bildklerimizi paylaşıoz

 192. fatih diyor ki:

  çok bilmişlik fazla iyi değil mal

 193. anestezist diyor ki:

  1 ben çoq bilmişlik yaptıımı sanmıorum 2sanane battımı 3 doru konuş adam ol

 194. fatih diyor ki:

  BANA BATAN SENİ HOPLATTI MI

 195. fatih diyor ki:

  BU LAFIM ERKEKSEN SANA GELDİN AMA KIZSAN SANA DEĞİL MERAK ETME

 196. anestezist diyor ki:

  kızım ben doğru konuş burasının neresi olduunu unutma amacına qore davran buraya bana laf yetiştrmek içinmi qeldin sen…

 197. anestezist diyor ki:

  kızım ben. doğru konuş burasının neresi olduunu unutma. amacına qore davran .buraya bana laf yetiştrmek içinmi qeldin sen…

 198. eda diyor ki:

  anesteziste katılıorum durduk yere ne saldırıon kıza derdin ne senin

 199. VoLkAn diyor ki:

  vay be neler oluor burda kım bu fatıh yaa ne biçim konuşuosun sen burayı ne sandın sen anestezist boşver karşılık verme sen

 200. eda diyor ki:

  sinir edio ama derdi neyse

 201. anestezist diyor ki:

  evet edacım ya boşver seviyesini belli edio işte

 202. fatih diyor ki:

  hooop benm seviyem sizden yüksek seviyeme yükselmeye çalışın biraz

 203. anestezist diyor ki:

  hadi ya konuşmalarından coq belli oluo

 204. VoLkAn diyor ki:

  kocum burdaki kımse senin seviyene yükselemez senin gibi davranarak düşebilir ancak

 205. fatih diyor ki:

  ya bu volkan malı da nerden çıktı şimdi kımsın olum sen

 206. anestezist diyor ki:

  ooo burdaki herkez mal bi tek sen akıllısın dimi. bide sen anestezi teknisyeni felansan düşer bayılırım mesleimden utanırım be senin qibi biri bu meslein içinde die

 207. VoLkAn diyor ki:

  şimdi de bana taktı arkadaşlar şuan cvp vermeyelim ne derse desin ayrıca benm yaptıım mallıksa senn yaptıın daha fena bişeydir cvp vermeyelim ne derse desin defolup gider nasıl olsa YA ADMİN GÖRMÜYOMUSUN ŞUNUN YORUMLARINI ATAR MISIN ŞUNU SİTEDEN

 208. fatih diyor ki:

  bende sizin gibi seviyesizlerle aynı meslği paylaştığım için utanıorum

 209. anestezist diyor ki:

  bencede bırakalım kendi kendine konuşsun

 210. VoLkAn diyor ki:

  evet boşver yaaa

 211. fatih diyor ki:

  benmde sizlerle işim olamaz byyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 212. fatih diyor ki:

  salaklar orda mısınız

 213. Ayse diyor ki:

  Ya anestezi bölümü say1 den mi say2 den mi alıyo puanı kaç biri lütfen cvplasınnn

 214. Ayşe diyor ki:

  Ya bui bölüm say1 den mi say2 den mi alıyo puanı kaç biri lütfen cvplasınnn

 215. anestezist diyor ki:

  say 1

 216. fatih diyor ki:

  anestezist benimde br sorum olacak?

 217. fatih diyor ki:

  Lan salak anestezist orda mısın

 218. hemşire asimelek diyor ki:

  çok tşk. ederim.ama çok ciddi bir meslek ben almıyım

 219. anestezist diyor ki:

  eet dikkat qerektirio ama önyarqılı davranmayın bence harika bi meslek

 220. veysel diyor ki:

  arkadaşlar bende sizin gibi sml istiyodum allaha şükür kazandım benimde kafam karışıktı ama araştırdım süper bişi nerden bulduysam nette olsun baska yerde olsun bu işi yapanlarla görüştüm olumlu cevplar aldım suan staja çıkacaz vee çok mutluyum iş imkanı çok fazla süper bişi bu meslek kendine güvenin varsa gel arkadaş. yok su kokuya dayanamam vb. gibi yapmayın kendinize güveniniz tam olsun.elbette bu işte hataya yer yok. HATAYI TOPRAK ÖRTER unutmayın.

 221. alimali diyor ki:

  aneztezi çok ciddi bi iş.insanların hayatı ellerinde.dozu fazla kaçırırsan.adam bidaha uyanamaz.

 222. ebru diyor ki:

  üniverstesi var mı anestezi teknisyenliğinin

 223. anestezist diyor ki:

  bidaha uyanamaz die biiş yoq arkadaşım zor uyanr:S eet üniverste var 2 yııllık teknikerlk 6yıl tıp sonra üstüne anestezi doktorluunu okrsan anestezi uzmanı oluosun

 224. bambi diyor ki:

  190 say2
  230 say1
  lisedenden 65 gelecek kız arkadaşım için araştırıyorum öss’de yaptığı puanlarmış…vee ben 2 yıllık..özel..tüzel :) okumasını istiyorum..kaç puanla giriliyor…ve hangi ünilerde var bu bölüm…teşekkürler

 225. bambi diyor ki:

  anstezi….sen bilirisn…”anestezi” okumasını istiyorum..bilgilendirirsen sevinirim

 226. anestezist diyor ki:

  ya kız arkadaşın hanqi liseden mezun??

 227. buse diyor ki:

  ben sayısal bölümündeyim düz lisede okuyorum 4.sınıfa gectim anestezi okumak istiyorum ne yapmam lazımm lütfen yardımcı olunn

 228. buse diyor ki:

  hem lise bittikden sonra ne yapacagım 2 yıllık yada 4 yıllık okuyabilir miyim anestezi bölümünde.ayrıca bu anestesi bölümüne nasıl gircemmm offf yaa kafam cok karısıkk yarımdıı olursanızz sevinirimm

 229. anestezist diyor ki:

  buse 2yıllıqa ilk başta sağlık meslek çıkışlılarını alıolar.eqer boş yer kalırsa bide puanın çoq yuksek olrsa küçük bi ihtimal qirebilirsin.ama anestezi uzmanlığına 6 yıl tıp okuyup onun üstüne anestezi doktorluğunu okursan anestezi uzmanı oluyorsun.anestezi bölümü say1 den alıo…

 230. buse diyor ki:

  ama ben tıp okumak istemiyorum.sadece anestezi teknisyeni olarak bi hastanede yada saglık kurulusunda calısmak istiyorum kısa yoldan iş hayatına atılim diorum ölee yanii bunun içinde bi iki yıllık bitirmem yeterli olur die düşünüyorumm öle dimi? zaten benm annemde hemşire öle işe girmem falan zor olmazz

 231. anestezist diyor ki:

  ya 2yıllıkta herkez bu işi öğrenmiş olarak oraya qitcek sonuçta sen oraya hiç bişey bilmeyerek qitceksin çoq zorlanırsın demesi dier arkadşlarının arasında en qeri sen olabilirsin boylece atanmanda coq zor olur benden demesi. ayrıca bu işin annenin hemşire olduuğuyla felan alakası olucanı sanmıyorum

 232. buse diyor ki:

  yani benm anestezi falan okumam baya zor :( :(:(:(

 233. buse diyor ki:

  kiss_of_life@example.com eklerseniz sewinirim acık olduqunuzda sorularımı msn den de sorabilirim

 234. Özqür diyor ki:

  ben endüstri meslek lisesi mezunuyum bu sene mezun oldum öss den kaç puan getirmeliyim anestezi bölümene gitmem için say- 1 sorumlusu acil cvp bekkliyorum ( sensizim_47_34@hotmail.com )

 235. VoLkAn diyor ki:

  anestezistin de dediği gibi ilk olarak sml mezunlarını alıo üniversite ama sizin de girme şansınız var belli bir puan yok onu rehber hocanla görüşebilirin ama mesleği seçtiğine pişman olmucaksın bunu bil kötü yanı çok dikkat isteyen meslek bn şu anda yaz stajımı yapıo-rum ve ilk gittiğimde çok zorlandım sonraları alışıyorsunuz BAŞARILAR

 236. feyzullah diyor ki:

  Ben düz lise mezunuyum.Bu yıl öss sınavına girdim.EA bölümüm.Say 1 260 civarı gelecek geçen yıl bir üniversiteye yerleştiğim için 72 olan AOBP den yaklaşık 11 puan geliyor.Çünkü 0,3 ün yarısı ile çarpılıyormuş.Yani toplam 271 Say 1 puanı alıyorum.Sizce yerleşme şansım var mı?

 237. m.can diyor ki:

  ANESTEZİ İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI(MAAŞLARI-ÜNİVERSİTELERİ-PUANLARI)HEPSİNİ YANITLIYORUM bunları okumadan anesteziyi tercih etmeyin.anestezi iki yıllık m.y.o.larında mevcut bir bölümdür ülkemizde 20 ye yakın üniversitede bulunan bi bölümdür. BUNLARIN 4′Ü ÖZEL ÜNİVERSİTEDEDİR VE YILLIK EĞİTİM ÜCRETİ 9 MİLYARDAN BAŞLAMAKTADIR.DİĞER MASRAFLARLA YILDA 15 MİLYARI BULUR O YÜZDEN KESİNLİKLE ÖZEL TERCİH ETMEYİN AYRICA TERCİH EDİP DE TUTTURUR VE KAYIT YAPTIRMAZSANIZ İLK PEŞİNET MECBURİ OLARAK ALINIR. 2’si istanbulda 2’si ankarada bulunur bu özel üniversiteler.geriye kalan 16 tane devlet üniversitesi çeşitli illerdedir.devlet üniversitelerinde sınavsız geçişten boş kalan kontejenlerde puanı 300 ile 330 arasında değişir ve asla puanlarda azalma olmaz YETERLİ PUANI ALAMAYAN DÜZ LİSE MEZUNLARI tercih edip tercih haklarını boşa harcamasınlar ayrıca özel üniversiteleri tercih etmesinler çünkü sadece eğitim ücretleri 9,000 tl’den başlıyo ve tüm masraflarla yıllık 15,000tlyi buluyo 2yılda 30 milyarı vermeyi göze alan tercih etsin adı üstünde özel üniversitede ayrıca bazı özel üniversitelerde tercih yapıp da tutarsa kayıt yaptırmasan bile ilk peşinetı verme zorunluluğu vardır

 238. mehmetelazığ diyor ki:

  arkadaşlar zor falan demeyin bende düz lise mezunuyum geçen sene kazandım bu sene okul bitti şimdide memlekette staj yapacam çok iyi bölüm.düz lise olupta bu bölümle ilgili her türlü soruları cevaplar yardımcı olurum.msn adresim
  sefik-ceto@hotmail.com

 239. anngell diyor ki:

  ben bu yıl anestezi bölümünden mezun oldum.. ilk 2 yıl derslerde çok zorluyorlar hep kültür dersleri hem alan dersleri bir arada oluyor..ilk 2 yıl böyle 3.ve 4.sınıfta haftada 3 gün staja çıkmaya başlıyorsunuz 3. ve 4. sınıf çok kolay geçiyor tek sorununuz işten ewe yorgun gelmeniz oluyor..bu yıl 2 yıllık geçiş hakkı son sınavla ver geçiş hakkı bundan sonra meslek liselerinde ki össdeki puan sistemini eşitlediler artık normal lise mezunu gibi puanlar eşit daha önceden normal lise mezununun puanı 7 ile çarpılıyorsa meslek lisesi için her soru 3 puan ile çarpılıyordu aradaki farkı düşünün izmirdeki 2 üniversitede bu bölüm var size tavsiye edebileceğim bir meslek iş garantisi kesinlikle var devlet memurluğuna geçerseniz maaşınız dönersemaye falan 1600lirayı geçiyor özelde ise 700-800 lira arasında değişiyor..bana ulaşmak isterseniz mail adresim anngell_35@hotmail.com yardımcı olmaya çalışırım bildiğim kadarıyla..Hayatta başarılar dilerim..

 240. ceren diyor ki:

  merhaba arkadaşlar. ben meslek lise çıkışlı değilim.anadolu lisesi çıkışlıyım. sayısalcıydım. arastırdığım kadarıyla anestezi bölümüne alınacaklarda öncelik meslek lisesi çıkışlılardaymış. peki bizim üniversiteye yerleşme ihtimalimiz kaç? tercihlerime koymayı düşünüyorum. mesleği de istiyorum ama ya yerleşemezsem diyorum.. yardımcı olursanız sevinirim…

 241. volkan diyor ki:

  Arkadaşlar birşey sorabilir miyim? ya ben ankara da sağlık meslek lisesinden mezunum.Kpss ye girdim 87 puan aldım.Sizce bu puanla Haydarpaşa numune hasatenesine atanabilrmiyim acil cevap atar mısınız?

 242. zeynep hande diyor ki:

  arkadaşlar çok merak ettigim soru var aklımda lütfen bana yardımcı olun sorum şu ben düzlede okuyorum bu anestezi bölümüne puan kırılmadan gidebilirmiyim

 243. burak diyor ki:

  ya lütfen hemen cevap verin benim için çok önemli ben bu yıl 9.sınıfa geçtim sbs de tercih yapmam lazım s.m.l.nin anestezi bölümünü istiyorum iyi bbir bölümmü ne kadar maaş alıosunlütfen bilgi verinnn!!!!!!!!!!!!

 244. cemil diyor ki:

  arkadaşlar ben sayısal öğrencisiyim ben radyoloji ye girmem için okul puanım kaçla çarpılıyor

 245. kızıltepeliii diyor ki:

  arkdşlar anestezistlerin ömrü kısa olurmuş… şu narkozun etkisinden… sonra demedi demeyin… benimde puan tutuyo ama gitmem..

 246. begüm diyor ki:

  slm bn 8.sınıfı bitirtim tercih yapıcam şişli sağlık ve ümraniyede anestezi var hangisini ilk tercihime yapsam şişliyi 1 puanla kaçırıom ama eğitimi hangisinin ii acaba bn biraz endişeliyim o kadar sorumluluk taşıbilecek miyim ama kendime güvenmeye çalışıyorum alışırsın ameliyat ortamına diyorlar sizce üsküdar mı şişli mi ii bilen yardımcı olabilir mi bu eğitim hastanelerine nsl girilio acaba msn verim isteyen eklesin begumgur@hotmail.com

 247. begüm diyor ki:

  çalışma saatleri nasıl çok mu yorucu kariyer konusunda sıkıntı var mı ? yardımcı olacağınız için şimdiden thanks..

 248. begüm diyor ki:

  ama kesin sağlık ve anestezi yapıcam latince kesin zorlar bni ama isteklerime ulaşmam için kararlı olmam gerektiğini biliyorum çok istiyorum bu mesleği ama neden olduğunu bende bilmiyorum bu mesleği nerden duyduğumu bile bilmeden çok enteresan inş girerim çookk istiyorum lütfen cvp…

 249. mehmetelazığ diyor ki:

  düz lise çıkışlıyım ve 1. sınıf anestezi bitti.herkese yardımıc olurum.msn em sefik-ceto@hotmail.com

 250. caglaa diyor ki:

  yaa arkadaslar bugun ogrendm oss puanımı ozel bi lisede okudum hepp hayalım tıp fakultesiydi ama olmadıı gelmezz puanım fakat anestezi bolumunun hepsi gelioo hocalarımın hepsi 1 yıl daha bekle tıp gelir dio lar sizce bir yıl daha beklemelimiyim yoksa tercih etmelimiyimm yardımcı olun plsssss

 251. çiğdem diyor ki:

  slm. ben bu sene 8.snıfı bitirdim. kafam çok karışık. sağlık meslek lisesinde anestezi bölümü veya labaratuar bölümünü seçmeyi düşünüorum ama liseyi bitrdiktn sonra eğer 4 yıllık üniversite kazanırsm ve okursam uzmanı olabiliyormuyum.. yada 4 yıllık üniversitesi vrmı.. birde 2 yıllığı kaltmı eğer klktıysa nasl üviversite okuyacağız..
  lüfen yrdımcı olun.. tercihler için az zamanım vr ve kafam çok karıştı..

 252. eray diyor ki:

  çiğdem 4 yıllığı kazanırsan anestezi teknikeri olursun 2 yıllık kalkmadı 2 yıllık yüksek okulunu okursan kazanırsan anestezi teknisyenliğini okuyabişiyosun

 253. fatih diyor ki:

  selam arkadaşlar..ben süper lise mezunuyum.anestezi bölümünü tercih etcem.sayısal çıkışlıyım.acaba okul puanın 0,3 le mi çarpılacak yoksa 0,8 le mi

 254. fatih diyor ki:

  bu konuda kesin fikri olan bi arkadaştan rica etsem yardımcı olabilirmi acaba

 255. ŞEYMA diyor ki:

  slm arkadaşlar.ben 8.sınıfı bitirdim.lise 1′e geçtim.benim puanıma göre kayseri sağlık geliyo (anestezi bölümü)bu liseyi seçersem ‘illa’tekniker mi olcaz?yani sağlık meslekte say.var orda mimar,cerrah felan olamıyoruz mu?????

 256. gamze diyor ki:

  slm arkadaşlar ben süper lise çıkışlıyım ve say1 puanım 0.3le çarpılmış halı 260 acaba anestezi gelirmi yani şansım varmı yardımcı olursanız sewinirim.teşekkürler

 257. kübra diyor ki:

  ya arkadaşlar şimdi ben sağlık mesleğe gidicem de meslek liselerinde diploma notunamı bakıolar lütfen cevap yazınnn lütfennnnnnnnnn

 258. anngell diyor ki:

  –arkadaşlar lise bitince teknisyen oluyorsunuz üniversiteyi okuyuncada tekniker oluyorsunuz bu bölümden başka bölüm sansınız küçük cerrah mimar vs. malesef olunmuyor. ama bu yıl katsayıları eşitlediklerini söylüyorlar en yakın sağlık meslek lisesine gidip bilgi almanız sizin için en hayırlısı..
  –bir diğer arkadaşım hayır artık diploma notu diye bir şey yok sağlık mesleklerde 5 yıldan beri puanla öğrenci alıyor..
  –narkoz etkisi vb. böyle bir şey yok kulaktan dolma bilgilerini buraya yansıtma arkadaşım.
  –çalışma saatleri yoğun tabi sürekli dikkat içinde olman lazım masada yatanın hayatı bi nevi senin elinde tansiyon, nabız ve ameliyat sırasındaki hastanın tüm durumunu sürekli takip etmen gerekiyor ama sabahtan akşama kdar hasta başında olmuyorsun devlet memuruysan bir arkadaşınla saat başı değişiyorsunuz..ortalama 4.5 saat hasta başında oluyorsun.
  –maaş özellerde 800 TL devlet memurların da döner sermaya vs. 1600 TL yi buluyor.
  –üniversite 2yıllık kalkmadı sadece geçiş hakkı kalktı üniversiteye girişler bundan sonra sınavla..
  SEVGİLER..

 259. chen diyor ki:

  ben anadolu lisesi mezunuyum SAY1 den 328 puan yaptım anestezi bölümüne gitmek istiyorum.. acaba anadolu liseleri sağlık meslek yüksek okulunda okuyabilirler mi illa meslek lisesi çıkışlı mı olmak gerekiyor…

 260. yağmur diyor ki:

  Arkadaşlar ben ankarada oturuyorum ve ankara’nın lise puanları dieğr illere göre çok yüksek … ben baktım sağlık meslek lisesindeki en yüksek bölüm bu yani anestezi teknisyenliği…
  ayrıca da bir anadolu lisesinden daha fazla puan istiyo , ingilizce ve fen dersinin çok iyi olması gerkiyo.. biizm komsşumuz geçen sene 385 puanla bu bölüme müracat etti fakat giremedi , çünkü sadec epunaın adeğil üsttede bahsettiğim gibi dersleriin başarısına da bakıyor . yani bu bölümü küçümseyenler amaan meslek liseis diyenler . bu bölüme giremeyecek bile …

 261. yağmur diyor ki:

  chen’e bişey söylemek istiyorum . tabiki de hayır . bu bölüm yani anestezi teknisyenliği sadece sağlık meslek liseleri için değil bütün liselere açıktır. sadece bu bölümü okuyanlar lisede üniveristede bu bölümü seçme konusunda biraz dfaha avantajlı o kadar . yoksa tabiki de girebilirsin …

 262. yağmur diyor ki:

  kübraya da bişey söylicem : hem diploma notuna hem de puanın ahatta belki başarı yüzdene bile bakabiliyolar . tabi ankaradaysan işler daha zor . dieğr illre göre biraz daha yüksek puna istiyo . snaırım diploma notunun 4 veye 5 olması gerkliyomuş …

 263. yağmur diyor ki:

  ayrıca şeymeye da bişey söylemk istiyorum . eğer bu anestezi teknisyenlğğini bitirisen . üniversitede tabviki d ebaşka bölümleri tercih edebiliyorsun . zaten 2 yıılık bir süresi var eğer o 2 yıl içerisinde başarı gösteririsen o 2 yıl 4 çıkıp doktor olabiliyomuşsun .. ama üniversitede de bu okuduğun bölümü seçersen senin için daha avantajlı olur çünkü sınavsız başvuru hahkın varmış

 264. yağmur diyor ki:

  cağlaya bişey söylemk istiyorum . eğrer henüz tercih yapmadıysan bişey olmaz ama tercih yapıpta gitmezsen bir sonraki seneye puanını düşürürler , bu sefr iyice hayal olur tıp , bence terchini yap yani baksana anestezi teknisyenliğği çok saygın bir meslek tıp olmasa da sen de ameliyatlara girip hastanede çalışabiliyosun . hem mesleğin de hazır olur çünkü ülkemizde bırakın doktoru . sağlık alanında işi olan herkze ihityaç var …ankara ya da tutuyo mu puanın çağla?

 265. yağmur diyor ki:

  begüm zaten orda anlatmış . ayaküstü duruyosun ve kimyasal ilaçlara alerjinin olmaması gerek …

 266. FEYZULLAH diyor ki:

  gamze GELMEZ SANA BENCE BENİM HAM PUAN 256 TOPLAM 267 0,15 Lİ OLARAK .PUANIM KIRILIYO ONDAN .YA MÜMKÜNSE HERKES PUANINI YAZABİLİR Mİ?

 267. rüm. diyor ki:

  yaa çok riskli bi meslek diyolar anestezi için. ama sonuçta bize bunu öğreticekler. nasıl yapılacağını falan. o yüzdn bi sorun çıkmaz heralde dime?

 268. yağmur diyor ki:

  işinin ehli olursan riskli olmaz

 269. emre diyor ki:

  peki kac puanla gırebılıorz ıı bır unı ye ve sanırım 2 senelık.

 270. scvscvds diyor ki:

  slm ben 8. sınıf öğrencisiydim tercih puanım 373 yüzdelik dilimim 21 antalya sml anestezi bölümünü seçtim okulun dilimi 19 girme şansım ne?

 271. bahar diyor ki:

  Ben düz lise sayısal bölümü mezunuyum okuduğum kadarıyla bu bölüme tercih yapabiliyorum ama önecelik sağlık meslek lisesi mezunlarında öss puanımın ortalama kaç puan olması gerekir yerleşebilmem için klavuzda ya okul puanı yazıyor yada puan yazmıyor o yüzden bilen biri cevap verirse sevinirim…

 272. yammy diyor ki:

  bn 8. sınıftan mezun oldum ver tercih yaptım anestezi bölümünü aşırı derecede çook istiorum.ama şu ana kadar okuudm yorumlar beni bi yandan daha da isteklendirdi bi yandan da korkuttu zorluk derecesi ve dikkat felan bn yapabileceğiime inanıorum ama yine de bazı sorularım olacak bana yardım edebilirmisinz.yağmur.ist

 273. yammy diyor ki:

  ya arkadaşlar bişi daha sorucam.sml.den mezun olduktan snra devlet hastanesinde çalışmak için illa kpss sınavına girmek zorundamıyızzlütfen yardım ediin.tercih sonuçları açıklanmak üzere..wisneliturty@hotmail.com

 274. densiz! diyor ki:

  anestezi teknikeri olmak isteyen saglık meslek çıkışlı olmayan insanlar. geçen sene sizin durumunuzla yerleşmiş biri olarak söylüyorum. 0.3 lü sıralamada 100 binin içinde olanların şansı yüksek. hatta kars için 120 binin içindekiler bile yerleşebilirrrr.

 275. özge diyor ki:

  gizem abla bana yardımcı olurmusun msn ozqemm@msn.com

 276. cihan diyor ki:

  arkadaşlar ben 355 puanla tercih ettim sizce yerleşe bilirmiyim okula

 277. cihan diyor ki:

  sınav puanım 355 sağlık meslek lisesi anestezi bölümünü ilk tercihim olarak kullandım sizce bu okula yerleşe bilirmiyim bana ulaşın lütfen msn cihan_patpat27@hotmail.com

 278. cihan diyor ki:

  2 senelik garanti giriyosun eğer öss de başarılı olursan 4 sene okuyosun

 279. nihalll diyor ki:

  yhaa ben say 1 o.3 lü puanla 232 küsür aldım yha girebilirmiyim anestezi bölümüne çok çok çokkk zor herhalde:(pufffffffffffff bi cvp yazn ltfnn
  bi umut vardır blkii…:(

 280. cihan diyor ki:

  biraz zor girersin

 281. bahtsız diyor ki:

  slm arkadaslar allah rızası ıcın bırı benı aydınlatsın ya lutfen ben meslek lısesı mezunuyum ama sağlık değil anestezi bölumunu cok ıstıyorum dırke gecıs hakımı orda kullana bılırmıyım bolumum pc ama ben anestesı ıstıyorum dırek pc yerıne anesttesı bolumune gırebılrımıyım dikey gecıs hakıımı orda kullanabılrımıyım dıploma notum ıyı lütfen cvp beklıyorumm

 282. hayat diyor ki:

  ltfn yardımcı olur musunuz.anestezi bölümünü secmek istiyorum fakat tam bi bilgim yoq.iş imkanı nası ve ücreti.2yıllık olması beni tedirgin edio sadece.iş bulabilrmiyim…

 283. anestezist diyor ki:

  o senin okldaki başarına yane diploma notuna bağlı çoq düşük bi puanla mezun olrsan biraz zor iş bulman özelede felan ama kpss var tabi dewlt memuru olmak için qecer bi puan alman lazım maaşta dewleette 1500-2000 arası özelde 600-1500 arası bazı ozel hastanelerde qittikçe artıyo maaşın

 284. anestezist diyor ki:

  bahtsız arkadaşım senn lise sml deilse nası dikey qeçiş hakkıyla oraya qecmeyi düşünüon bn anlamadım nası alsınlarki seni össde kazanrsan qidersin

 285. SERKAN diyor ki:

  MRB BENDE BU SENE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÜNİVERSİTEYE.ANESTEZİ BÖLÜMÜ TERCİHİNDE KATSAYI OLARAK 0.3 LE Mİ YOKSA 0.8 Lİ OLAN BAŞARI SIRASIYLA MI ALIYOR?SAYISAL ÇIKIŞLIYIM LİSEDEN O.3 LÜ BAŞARI SIRAM 66957 O.8 Lİ İSE 78370 BU BAŞARI SIRASIYLA GİDEBİLİR MİYİM?CVP YAZAN OLURSA SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 286. asalet diyor ki:

  slm arkadaşlar…yorumlarınızın genelini okudum ama anlamadığım bişey var şimdi ben düz lise mezunuyum ve anestezi bölümünü istiyorum say 1 den 238 puan aldım acaba gidebilir miyim…????

 287. asalet diyor ki:

  hemen cevap verirseniz sevinirim
  tercih formunu aldım çünkü

 288. cihan diyor ki:

  slm anestezist ben 8. sınıftan mezunum biz sbs ye 7. ve 8. sınıfta girdiğimiz için benim puanım 355(7. ve 8. sınıfta aldığım puanların ortalaması)(anesteziyi çok istiyorum) sence girebilirmiyim

 289. hayat diyor ki:

  yha ben anadolu lisesi mezunuyum.kc puan almam lazım gireblmem için.

 290. hayat diyor ki:

  öss sınavından say 1de 292 aldım girme ihtimalim var mı ve hangi üniversiteler yardımcı olur musunzzzz

 291. PıNaR diyor ki:

  8. sınıfı bitirdim bu sene o.ö.y puanım 362 anesteziyi tercih ettim büyük ihtimalle de tutar ama tercihim ilk sıralarda değil daha önceki tercihim tutarsa ve buna girmek istersem yine de girebilirmiyim

 292. Leyla diyor ki:

  arkadaşlar puanım 341 sizce girebilirmiyim anestesizi bölümüne lütfen cvp yazın anestezişt bu konuda bilgin varmı

 293. Leyla diyor ki:

  neyse zaten yarn belli oluyor sonuçlar inşallah herkes dilediği yeri kazanır. herkese ii şanşlar

 294. Leyla diyor ki:

  arkadaşlar yukarıdaki yorumları okudumda fatih die bi çocuk herkese mal dio ama düşünmüyoki herkes kendini anlatır…arkadaşım burası anestezilerin yorumları içeren bi yer hayvanat bahçesinden kaçmış olanların deil anladınmı. kusura bakmayın arkadaşlar dayanamadım bu çocuğun yazdıklarına herkesten özür amaç seviye düşürmek deil

 295. elif diyor ki:

  arkdşlar merhaba,ben de anestezi tercih etcem ama düz lise mezunuyum..say1 puanım 271 sizce yerleşme olasılığm var mıdr???he bide radyoloji nasl bi bölüm bi bilgisi olan var mı?

 296. elif diyor ki:

  leyle yarın ne sonuşları belli oluyr???

 297. Leyla diyor ki:

  elifçim sen büyüksün biz 8. sınıfı mezunuyuz yani senin gibi düz liseyi bitirmedik daha:) anladınmı cnm yerleştirme sonuçlarını diyorum. hıı bide bnm adım leyla yanlış yazma cnm koskoca lise mezenusun ben sana elek diyormuyum hyr öyleyse düzgün konuş cnm

 298. elif diyor ki:

  leylacım a harfi yerine e harfine basmışm bukdr büyütck bşey yok k. bkma yani…

 299. Leyla diyor ki:

  tmm cnm bende özür dilerim büyüttüğüm için

 300. elif diyor ki:

  anlaştk ozmn leylacm…sna başarılar dilyrm
  inş. istğn bölüme girersn

 301. Leyla diyor ki:

  tşk cnm

 302. Leyla diyor ki:

  umarım herkes dilediği bölüm veya okula gider herkese başarılar arkadşlr

 303. leyla diyor ki:

  bende sayısalcıyım sıralamam 180 binli bi şey bana gelir mi iki yıllığı

 304. deniz diyor ki:

  arkadaşlar düz lise mezunuyum say1 puanım 284 girebilir miyim parası falan çokta mühim değil
  sağlıkla ilgili olması yeter ama ya puanım yetmezse

 305. Leyla diyor ki:

  arkadaşlar galiba iki leyla var küçük harfle başlayanlar bn deilim

 306. anestezist diyor ki:

  cihan hanqi ilde olduuna ve o ilin kaç puanla aldııına bağlı bilemem

 307. ...... diyor ki:

  anezteziye kaç puanla girebilirim

 308. ayşe taşkın diyor ki:

  mehaba arkdadaşlar benim o.öy. puanım 396 diploma puanım 93.22 sizce girebilirmiyim birde ben aydında oturuyorum ama aydın ve ilçelerinde anestezi bölümü olmadığı için antalya merkezde oturan amcamlarda okuycam fakat sağlık meslek lisesinin merkeze olan uzaklığı ordada tam 1 saat hiç yurt gibi bir yerde kalma imkanım yok mu okulun civarlarında yardımcı olursanız çok sevinirim

 309. Leyla diyor ki:

  yrn belli oluyo oyp inşlh herks dildği okulu kazanmıştır…

 310. ayşe taşkın diyor ki:

  inş ama benim için çok zor olucak aileden uzak kalmak yani

 311. ayşe taşkın diyor ki:

  kazandım!!! antalya serik sağlık meslek lisesini kazandım ama formasını beğenmedim:S

 312. Leyla diyor ki:

  allah kahretsin kazanamadım arkadaşlar ayşe kaç puan senin oyp

 313. Leyla diyor ki:

  tmm ayşe 390larda seninki ok

 314. tuba diyor ki:

  yaa ben 401 puan aldım yüzdelik dilimim 13,26 şişli sağlık meslek lisesine gire bilirmiyim yardımcı olur musunuz?

 315. faika diyor ki:

  meraba arkiler nasıl gidiyor ekleyin beni fan_sanane@

 316. seren diyor ki:

  slm millet kazandınızmı

 317. tuba diyor ki:

  yaa lütfen yazın birinci tercihim tutmadı ondan merak ediyorum lütfen

 318. aslıı diyor ki:

  mrb arkadaslar bende anestezı okumak ıstıyorum ama ben duzlıse ogrencısıyım benım kaç puan almam gerekıo yada sansım nekadar lutfebn bılgınız varsa cvp beklıomm

 319. roseface diyor ki:

  selam arkadaslar yaaa ben meslek lisesi okuyorum. bılgısayar bolumu ama ıstemıyorum o bolumu tercıh etmıcem anastezi tercıh etmek ıstıorum. mat 1 den kac puanla alıor bır bılgınız varmı ? yardımcı olursanız sevınırım…

 320. BUKET diyor ki:

  SLM ARKADASLAR BEN SIZLERIN YAZILARINI OKUDUM AMA KENDIME GORE BSE BULAMADIM BEN DUZ LISE MEZUNUYUM WE TERCIHLERIMDE ANESTEZI YAZDIM AMA BENIM BU BOLUM WE SONUÇLARI HAKKINDA BIR BILGIM YOK ANLICANIZ KARAMBOLE YAZDIM LUTFEN BENI ACIL BILGILENDIRIN RICA EDIORUM:d

 321. burak aras diyor ki:

  ANESTEZİ İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI(MAAŞLARI-ÜNİVERSİTELERİ-PUANLARI)HEPSİNİ YANITLIYORUM bunları okumadan anesteziyi tercih etmeyin.anestezi iki yıllık m.y.o.larında mevcut bir bölümdür ülkemizde 20 ye yakın üniversitede bulunan bi bölümdür. BUNLARIN 4′Ü ÖZEL ÜNİVERSİTEDEDİR VE YILLIK EĞİTİM ÜCRETİ 9 MİLYARDAN BAŞLAMAKTADIR.DİĞER MASRAFLARLA YILDA 15 MİLYARI BULUR O YÜZDEN KESİNLİKLE ÖZEL TERCİH ETMEYİN AYRICA TERCİH EDİP DE TUTTURUR VE KAYIT YAPTIRMAZSANIZ İLK PEŞİNET MECBURİ OLARAK ALINIR. 2’si istanbulda 2’si ankarada bulunur bu özel üniversiteler.geriye kalan 16 tane devlet üniversitesi çeşitli illerdedir.devlet üniversitelerinde sınavsız geçişten boş kalan kontejenlerde puanı 300 ile 330 arasında değişir ve asla puanlarda azalma olmaz YETERLİ PUANI ALAMAYAN DÜZ LİSE MEZUNLARI tercih edip tercih haklarını boşa harcamasınlar ayrıca özel üniversiteleri tercih etmesinler çünkü sadece eğitim ücretleri 9,000 tl’den başlıyo ve tüm masraflarla yıllık 15,000tlyi buluyo 2yılda 30 milyarı vermeyi göze alan tercih etsin adı üstünde özel üniversitede ayrıca bazı özel üniversitelerde tercih yapıp da tutarsa kayıt yaptırmasan bile ilk peşinetı verme zorunluluğu vardır

 322. Anestezi Teknikeri diyor ki:

  Sayın Burak Aras ;
  Vakıf üniversitelerini kazanan arkadaşlar kayıt yaptırmazlarsa herhangi bir ücret ödemek durumunda değildir. Ücret ödemeyen bir öğrencinin de ders kaydı yapılmaması dışında bir problemi olmayacaktır. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyiniz. Fiyatlar konusunda haklı olabilirsiniz , ancak maddi durumu yeterli adaylar için de başka bölümlerde okuyup işsiz kalmaktansa anestezi gibi ayrıcalıklı bir bölümü , iş garantisi de elde edildiğinden dolayı okumak en mantıklısıdır. Ve vakıf üniversitelerinde alınan eğitimin kalitesi de ortadadır. Tüm adaylara başarılar dilerim.

  Başkent Üniversitesi
  Anestezi Bölümü Öğrencisi

 323. ahmet çorapçı diyor ki:

  sayın başkent üniversite öğrencisi sizin üniversitenin ne olduğu ortada asıl sen maddi kaynak amacıyla yanlış yönlendirme yapma işiniz gücünüz para bunu bütün dar gelirli adaylar biliyo siz sadece zengin kesime hitap ediyosunuz arkadaşlar aman diyim özel yazmayın başınız çık ağırır

 324. gözlemci diyor ki:

  sayın ahmet çorapçıya katılıyorm.. özel üniversiteye gitmek için zengin olmak gerekir..babası memur ya da işçi olanalar özel ünide okuyamaz.. ordaki öğrenciler helekopter le gelirken siz at arabasıyla gidersiniz.

 325. gözde diyor ki:

  slm arakadaşlar ben düz lise 4, sınıf öqrencisiyim.. bu bölüm aklımın ucunda bile yoktu birden kafama qirdiler ve hiç bise bilmiorum bana yardımcı olurmusnuz hanqi üniversitelrde war birde kaç puanla qirilior yardımcı olursanız cok sewınırm ..

 326. EZGi diyor ki:

  Arkadaşlar maleseff sağlık meslek liselerinin puanları tavan yaptı:( hepsii nerdeysee 400lerdee
  özellikle şişli sml ve diğerlerii..
  Bişey sormak istiorum mesela bu yere puanımız tutmadı eğer boş kontenjan varsa girebilir miyiz?
  Bilgilendirirseniz sevinirimm :) )

 327. ayşe diyor ki:

  başkent ünversitesi anestezide okuyan arkadaşım bana yardımcı olursanız sevinirim bende yazdım başkent anesteziyi özellerdeki anestezilerin tümünü yazdım düz lise mezunuyum çünkü bu bölümü çok istiyorum..sizin okula puanım yetiyo okul masrafın maksimum nekadar?bide derslerden rahat geçebiliyomusun?kimisi diyor özeller sadece para topluyor öğrenci yetiştirmiyor doğruluk payı varmı acaba hiçbişey bilmeden gidiyoruz…

 328. anestezist diyor ki:

  ezgi arkadaşım ikinci tercihler yapılacaksa eğer taban puanı tekrardan belirlenir ve ona göre tercih yapmaya hak kazanırsın… gerçekten güzel bi meslek..ben önceden çok korkardım ..acaba yapabilecek miyim?bu sorumluluğu kaldırabilecek miyim?diye..şimdi ise alıştım ve herşey benim için basit geliyo.. hiçbir işin kolayı yoktur emin olun..sorularınız varsa cevaplayabilirim.

 329. Anestezi öğrencisi diyor ki:

  Arkadaslar neden tek pencereden bakıyorsunuz?? Başkent üniversitesi için yapılan eleştirisel yorumlara katılmıyorum.Baskent üniv sağlık alanında bir cok basarıya imza atmış bir ünivdir.Tamam haklı olabilirsiniz dar gelirlilerin okuması cok güc ama sunuda hesaba katın derim;

  Ankarada ikamet edipde atıyorum samsun’a okumaya giden bir öğrencinin yurt parası yemesi içmesi bide diğer hesapta olmayan ihtiyacları nerdeyse 600 ytl buluyo aylık..Özelde okursunuz 300 ytl fazla verirsiniz en azından kafanız rahat ailenizin yanında yerinizi yadırgamadan bu zor bölüme adapte olursunuz.Baskent üniversitesiyle hiç bi bağlantım yoktur,reklam olarak algılanmasın sadece fikrimi söylemek istedim.

 330. ?)(? diyor ki:

  parası olup devletede puanı yetmeyen tabiki okusun başkentte. tabi anesteziyi istiyosa. en azından sonunuz garanti elinizde bi mesleginiz olur.

 331. anngell diyor ki:

  İzmir dokuz eylül üniversitesi anestezi bölümünde okuyan veya mezun olan varmı ???

 332. emre diyor ki:

  arkadaşlar bana kars kafkas üiversitesi anestezi bölümü geldi çok kararsızım gidip okuyayım mı diye yardımcı olursanız sevinirim

 333. emre diyor ki:

  anlayacağınız hiç sevemeyeceğim bir bölüm

 334. Anestezist Aday Adayı diyor ki:

  Merhabalar. Ben Ufuk Üniversitesi, Anestezi (Burslu) bölümünü kazandım. Yalnız ben Genel Lise mezunu olduğumdan dolayı, Sağlık Meslek Lisesi çıkışlı arkadaşlar kadar; hatta herhangi bir kasap kadar bile tecrübe diye tabir edebileceğim bir bilgim yok. Bunun yanısıra, sağlık elemanlarıyla olan muhabbetlerimde; iyi bir meslek olduğu, yorucu ve pratik gerektien bir sağlık dalı olduğu söyleniyor. Maaş ve ya rahalık umrumda değil. Yata yata para kazanılmıyor. Benim merak ettiğim konu; kendimi “Devlet Güvencesi”ne atabilir miyim? Yani KPSS’den yeterli puanı alıp ve “Sağlık Memuru” unvanını alırsam başarılı olabilir miyim? Ve kendimi nasıl yetişirebilirim? Şu anda kafamdaki soru işaretleri bunlarla sınırlı. İlgi gösterenlere şimdiden teşekkür ederim…

 335. dilan diyor ki:

  arkadaşlar ben sayısal düz lise mezunuyum lütfen össde kaç puan almam gerekıo yerleşebilmem için yazarsanız sevınırım.bıde sağlık meslek liselerine öncelik tanınıyor.yani bizim yerleşebilmemiz çokmu zor.benım bunu mutlaka kazanmam lazım.ne olur yardım edin.

 336. by obi diyor ki:

  arkadaslar ben anestezi teknıkerıyım.alanımız zor ama bı o kdrda zevklı oldgunu dusunuorum.tabı kısıden kıseıye degısır.bakış açınız cok onemlı zorularınız olursa ahmetcirdakli@hotmail.com ekleyın sorun.tşk ederim

 337. Anestezist Aday Adayı diyor ki:

  “dilan diyor ki:
  14 Ağustos 2009, 6:05 pm tarihinde

  arkadaşlar ben sayısal düz lise mezunuyum lütfen össde kaç puan almam gerekıo yerleşebilmem için yazarsanız sevınırım.bıde sağlık meslek liselerine öncelik tanınıyor.yani bizim yerleşebilmemiz çokmu zor.benım bunu mutlaka kazanmam lazım.ne olur yardım edin.”

  Merhaba… Ben de sayısal mezunu bir genel liseliydim. Ve yerleşebildim. O kadar zor değil.

 338. ANESTEZİİ diyor ki:

  kpss’ye giren devlete atanan yokmu yaaaa.Özellikle düz lise mezunu olan biri.Bende devlette çalışmanın özellerden daha iyi olduğunu duydum… DÜZ LİSE mezunuyum ve bu yıl anesteziyi kazandım yardımcı olursanız sevinirim…

 339. aysen diyor ki:

  bişi sorabilirmiyim.kaç puanla hngi ünv kazndın?bide say1 puanında 0.3 mü 0.8 e mi bakılıo?

 340. Anestezi Öğrencisi diyor ki:

  Vakıf üniversitelerinde okuyanlar hakkında abuk subuk yorumlar yazıldığını görünce cevap vermeden duramadım. Yok helikopterle geliyorlarmış , yok zengin çocuklarıymış. Başkent Üniversitesi’nde okuyorum , dereceyle sınıfımı geçtim. Zengin çocuğu da değilim ve emekli işçi babanın oğluyum. Sınıf arkadaşlarımın da arasında pek babası ya da yakını milyarder olan yok. Bu önyargı bilip bilmeden yazmak neden ? Kişiler istediği üniversitenin istediği bölümünü okumakta özgürdür. Kazandıysa ÖSYM yerleştirir ve o kişi de okur. Gerisi de hiç kimseyi ilgilendirmez. Başkent Üniversitesi’ne gelince … Türkiye’de alınabilecek en iyi anestezi eğitimi veren üniversitelerden birisidir. Bir defa öğretim kadrosu farklıdır. Prof.Dr.Zeynep Kayhan , Prof.Dr.Gülnaz Arslan gibi hocalardan ders alma şansını herkes yakalayamaz. Bu kadar kritik vakalı bir hastanede staj yapma fırsatı herkesin karşısına çıkmaz. O sebeple bilip bilmeden , abuk subuk yorumlar yapmak yerine ; Başkent Üniversitesi farkının ne olduğunu öğrenip öyle yorum yazılmasını tavsiye ederim. Kimse gidip eğitim almadığı üniversite hakkında abuk subuk yorum yapmasın. Saygısızlıktan öte bir yere gitmeyecektir. Hayatınızda başarılar , inşallah herkes istediği üniversitenin istediği bölümünde okur.

 341. m.harun diyor ki:

  ben anestezi okuyorum lise 4 e geçtim çok cesaret gerektiren bi meslek narkoz vermek filan çok zor maaşı çok az

 342. m.harun diyor ki:

  yani o kadar çalışıosun 1.500 maaşın var bu devirde bu yetermi

 343. pınar diyor ki:

  arkadaşlar tanımların çoğu yanlış larengoskop anestezi cihazı deildir! entübasyon tüpü içine gaz konulan şey deildir! ameliyathane kimyasal gazların gazların yoğun olarak koktuğu bi yer hiç deildir!!! bunları kim yazdıysa anesteziyle uzaktan yakından alakası yok benceee!!!!

 344. yalçın diyor ki:

  ben anestezilerin 4 yıllık üniversitelerin oldugunu ögrenmek işstiyorum var mı

 345. melek diyor ki:

  benim alanım sözel girebilirmiyim bu bölüme acaba? bilgilenmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanz sevinirim .. melekkilic91@hotmail.com

 346. d.baskan! diyor ki:

  yeni sistemde gelecek yıl anestezi bölümü ygs-2 puan türünden alım yapacak. bu puan türünden yeterli puanı alırsan bölümün fark etmez girersin.

 347. kadir diyor ki:

  arkadaşlar kesinlikle bu bölümü tavsiye etme 18 yıldır bu mesleği yağıyorum hangi hastanede olursanız olun hele özel hastanelerdeyseniz o kadar cok eziliyorsunuz ki anlatamam yaptığımız iş o kadar agır ve zorki bilemezsiniz bunun üzeerine bi memurdan daha az maaş alıyorsunuzz memur olsam belki geçinirdim 2 cocuğumla ama bu işle geçinmeniz mümkün değill….

 348. kadir diyor ki:

  4 yıllığıda yok bu bölümün kimseye tavsiye etmem arkadaslar bi abi sözü bn ve 18 yıl önceki sınıf arkadaslarım yandı siz bari yanmayın bu meslekte

 349. başak diyor ki:

  bende ilkokulda anestezi teknisyenliğini kazandım ama gitmedim ve çççççççooooookkkk pişmanım

 350. mima diyor ki:

  ben bu yıl gürsu sağlık meslek lisesi anestezi bölümüne kaydoldm.. bu mesleğin iş bulma imkanları nasıl öğrenmek isdiorm..

 351. ANESTEZİİ diyor ki:

  mrb arkadaşlar ya benim merak ettiğim birşey var anestezi teknikerlerinin devlete atanması nasıl oluyor kpssde puanı? 4/b 4/a bunlar neyle ilgili acaba teknisyen ve tekniker aynı maaşımı olıyor

 352. zeynep diyor ki:

  ben de bu sene gürsu anestezi bölümünü kazandım kayıt oldum ama mesleğimin ne zorlukları olucak merak edi yorum pişman olurmuyum

 353. bn doktorum diyor ki:

  bn doktorum ıstedıgınız konuda sıze yardım edde bılırım msn adresım tavsan_ela@hotmail.com

 354. kaya diyor ki:

  burası çok amele kaynıyor. arkadaşlık si,tresimi sandınız yawrum bu
  rasını

 355. kübraa diyor ki:

  arkadaşlarrrr !!! yardımınıza ihtiyacım var ya ark. bu sene sağlık lisesi olmadı bnm bi tane de yatay geçiş hakkım var bu nasıl olcak bide sml diploma puanı kaçla alıo lütfen çok acil cevappp

 356. damla diyor ki:

  arkdslar ben tml big.promramcılıgı 2007 mezunuyum sayısalcıyım bu sene öss grcem ama anesteziyi secebılırmıyımmm ??? Ltfff cvppppp

 357. kadir diyor ki:

  YGS İYİ PUAN ALSAM VE LYS SINAVLARİNA GİRMESEM 2YILLIK ANESTEZİ BOLUMU OKUYA BİLİRMİYİM bilenler yorum yazıp bana yardımcı olurlarsa sevinirim

 358. betül diyor ki:

  ıyı gunler bu sene kat sayı problemi kalktı ben 2 yıllık muhasebe bölümü bitirdim acaba bı daha öss ye gırsem anastezi böl okyabılme ıhtımalım varmı bıde 2 yıllık puanı ne kadar bılgısı olan yazsın lütfen betusum_28@hotmail.com

 359. ecemm diyor ki:

  slm ben eşit ağrlık öğrencisiyim EA2 puanım 261.978 bu puanla yerleşemedm 2 tercihlerimi yaptm we say1 puanımla anestezi yazdım gelse çok mutlu olucam ama gelme ihtimali çok düşük:((((( say1 0,3çarpılmş hali 199.987 marmarada 2 yıllk yeni açılmiş 40 kontenjanı war gelme ihtimalı nedir???bilgilendrrseniz çok sewinirm..

 360. esma diyor ki:

  slm ben kıbrısta düz lıse okuyorm bu sene so n sınıfım ve sayısalcıyım anestezi teknikerligi okumak istiyorum lutfen bırı bana bu konuda yardımcı olabılırmı acıılennnnnnn

 361. esma diyor ki:

  bırı banada yardımcı olabılırmı acccccccıllllllllllllllllll

 362. esma diyor ki:

  ya bırı cewap versın artık lutfennnnnnn

 363. levent diyor ki:

  arkadaslar anestezi teknisyeni olarak calısıyorum.Eğer onunuzde ımkanınız varsa secmenızı tavsıye etmem cunku ısın bedenen yorulmasını bır kenara bırakın beynen resmen bıtıyorsunuz.sadece hasta kısmı ıle degıl beraber calısacagınız teknısyen arkadaslarınız ve ozellıkler ans. uzman doktorunuz cok onemlı kı genelde bana pek ıyı denk gelmedı ınsallah sızlere gelır.cok cıddıyet gerektıren bı ıs en ufak dalgınlıgınız hastayı bıtırır.elınızdekı baska bır ınsanın hayatı olunca ısın boyutu daha da cok degısıyor.bu arada yapılan arastırmada anestezı teknısyenlerının olum sebebı genelde akcıger kanserı ımıs.
  kısacası elınızde ımkan ve olanak varsa baska bolumlere yonelın anestezı yapan ve memnun olan kımse ıle karsılasmadım.
  bu arada esma kardes bıldıgım kadarıyla anestezı tercıh edebılıyorsun anestezı sayısal zaten kı zaten katsayı olayı kalktı.tercıh etmem ımkanın var yanı
  yınede kafasında soru ısaretı olan olursa anestezı ıle alakalı anestezist3458@hotmail.com mail atabılır elımden geldıgı kadar cevap vermeye calısırım

 364. yeliz diyor ki:

  merhabalar bende şuan bi devlet hastanesinde anestezi teknisyenlini olarak staj yapıyorum bu bölüm harika çok seviyorum ben ayrıca anst uzmanı ve diğer teknisyenlerde mesleğini çok seviyolar çokda donanımlıdırlar ya zaten eğer bölümünüzü seviyosanız hiç durmayın derim ben

 365. ifdobjektif diyor ki:

  arkadaşlar bende bu sene tekniker olarak mezun oluyorum inşallah ama kazancımız tam olarak nedir net bi cevap ama 2 yıldır bulmadım byunun cevabını.teknisyenin maaşı döneri, teknikerin maaşı döneri, özelde nasıl ,devlette nasıl .+ gelirleri olurmu bilen varsa yazsın

 366. esma diyor ki:

  ifdobjektif turkıye ıcın sorarsan bılmem ama kıbrıs ıcın yardımcı olabılırımmmmmmmmmmmmmmm
  eger ogrenmek ıstersen not bırak

 367. ifdobjektif diyor ki:

  bi zahmet

 368. esma diyor ki:

  ifdobjektif banamı dedın bı zahmet dıye

 369. yasin diyor ki:

  ben daha orta okul öğrencisiyim fakat bu mesleğe ilgim büyük inş kazana bilirim

 370. ifdobjektif diyor ki:

  evet esma

 371. emellisa diyor ki:

  slm arkadaslar bende bu bölümü istiyorum buyil hazirlaniyorum sayisaldan ama ea mezunuyum diploma puanim iyi anesteziye girebilme sansim armi cok seviyorum bu melegi bana yardimci olun

 372. burak diyor ki:

  arkadaşlar ben anestezi teknisyeniyim.gerekli tüm sorularınız için cvplamaya hazırım. diastol001@hotmail.com

 373. kübra diyor ki:

  mrb ark. bu sene sml olmadı ama lise 2 de yatay geçiş yapmayı düşünüorum sağlığa bana bu konuda bilgi verirmisiniz puanları fln kaçla alır sağlık lütfen bu konuda yardım edin

 374. meliss diyor ki:

  slm anestezi hakkında bilgisi olan herkese:D..ben düz liseden bu sene mezun oldum..ea bölümüm.tercih yapmadan tekrar dersaneye gittim..anestezi okumaya karar verdim güzel meslek..işin hazır gibi bişey..sağlık sektörüne karşı hep bi zaafım vardır zaten..çok ii bilen biri bana cvp verirse çok sevinirim..şu ygs sınavından çalışma hayatına kadar olan aşamaları biri bana anlatabilir mi??

 375. VoLkAn diyor ki:

  Arkadaşım bende sml anestezi öğrencisiyim.Üniversite de 2 yıllık anestezi tekniskerliği bölümüne sayısal bölümden sınava girerek başvurabilirsin.Ama bildiğim kadarıyla üniversitelerde öncelik sağlık meslek lisesi mezunlarına veriliyor.Bu seni yanıltmasın.Girme şansın yok demiyorum.Eğer düşünüyorsan gerccekten iyi bir meslek.Anestezi teknisyenleri sadece ameliyathane de değil yoğun bakımda,serviste,acil de de çalışabilmekte.İnşallah herşey istediğin gibi olur.

 376. meliss diyor ki:

  yaa ama sınav sistemi deişti..hem sayısaldan yüksek puan yaparım ben..artı meslek liselerine öncelik tanımıcaklarmış..herkes her meslekte eşit..puana öncelik sağlıcaklar..bence sen daha kapsamlı bi şekilde öğren..yanlış biliosun

 377. meliss diyor ki:

  ya bide kaç puan arası alıo bilgilendirirseniz sevinirimm

 378. ysn diyor ki:

  arkdasım ben anadolu teknıs lise cıkıslıyım ve suanda devlete bağlı bir hastanede uyku teknısyenlıgı yapıyorum sözleşmeli olarak çalısıyorum ayrca bilgisayar teknolojisi ve programlama 1.sınıf oğrencisiyim ama okuduğum bölümden memnun olmadıgım için anestezi okumak istiyorum dersanye gidiyorum ve önceden şu vardı sınav sistemi değişmeden önce sağlık meslek lisesi çıkışlılara öncelık veriliyordu şimdi sistem değiştiği için öncelik kalktı yani değişmeden once sınavsz geç yapan oğrencilerden hariç boş kalan kontenjanlara sınavda ii bir puan olan oğrenci arkadaslar yerleşiyordu ama sistem değiştiği için bu oncelık kalktı şimdi durum say-1 den 280-290 puan alan birisi okul puanı ile birlikte bu bölüme yerleşmeye hak kazanıyor ben bu bilgiyi dersanede ki rehber hocasından öğrendim inş işine yarar bu bilgi senin için ama kesin bi puan yok çunku yök daha taban ve tavan puanları acıklamadı

 379. ysn diyor ki:

  volkan arkadasm o oncelık kalktı artık sende sağlık meslek yüksek okulunda okumak istersen liseden sonra sende sınava tabi tutulacaksın ama senın bir avantajın var kendı bolumun oldugu için kendi bölümünü secersen sana okul puanı hariç sana ek bir + 15 puan vererecek yök yani okul puanı 70 ise 70+15 olacak kendi bolumunu secersen ve ayrı bir avantajın da şu + 15 puan geldıgı için sen sınavdan 185 alırsın ben 200 ham puan alırım ama senin kendi bölümün oldugu için benimle senin aldığın ham puan aynı olur.Yanlış bilgi ednmişin biraz araştır bence yani şu kısacası aneztesi okumak isteyen arkadaşlar yeni sınav sistemine gore ygs1 (say1) puan türünden toplamda 280 290 toplamda alması lazım

 380. ysn diyor ki:

  ve şunuda belirtmek te fayda var bazı arkdaş cevremden edindiğim bilgilerde bölüm dışı tercih yaparsanız okul puanı yarıya iner gibisnden bilgiler edindim ama bu bilgide yanlış bir bilgi okul puanında yarıya inme söz konusu değil örnek veriyorum benim okulumdan gelen puan 70 inş ygs 1 den de 210 filan alırsam allah kısmet ederde istedğim bölüme yerleşirim bunlar dersanedeki rehber hocasından edindiğim bilgiler yani kendım ve sağdan soldan duydugum kulaktan dolma bilgiler değildir arkadaslar inş yardımcı olur sizleri aydınlatr Allah herkesin gönlüne göre versin başarılar arkadaslar

 381. ysn diyor ki:

  sorusu olan arkaşlar bana mail atabilir cevap verebilirm.yasinn_yilmazz@hotmail.com

 382. kübra diyor ki:

  ya offf bi yatay geçişi soriyim dedim kimse cvp vermedi ya

 383. VoLkAn diyor ki:

  Arkadaşım bu işin içindeyim neyi yanlış bilicem.Sağlık meslek lisesi mezunları ek puan alıyor.Ama benim söylediklerimden emin değilsen bir rehberlik hocana danış derim.Onlar bu konuda daha bilgililer.

 384. VoLkAn diyor ki:

  Evet Yasin tam olarak açıklamış zaten sağlık meslek mezunları ek puan alıyor,üniversiteye geçişte.Teşekürler Yasin açıklamaların için.

 385. ysn diyor ki:

  melis senın soruna gelınce sen eşit ağırlık öğrencisin ve anestezi okumak istiyosan say1 (ygs1) yapman gerek ve volkan arkadasım işin en püf noktası cunku bu bolumun ogrencisi ama bende bu sektorun içinde calısıyorum sonucta ama aneztesi okumuyorum orası ayrı senin tek farkın saglık meslek lisesi cıkıslı olmaman yani şöyle söyleyim ben sana senın kısacası anadolu meslek anadolu teknk duz lise vs vs vs saglık meslek lisesi dısında hiç bir farkın yok sadece saglık okuyan arkadasın senden farkı su egerki lisede aneztesi okuyan bir arkdas saglık meslek yüksek okulundada aneztesi okumak istersen sadece arkdasa +15 puan verilecek yök tarafından ama tabiki okumak isteyen herkes sınava tabi tutulacak belki de saglık meslek lisesinde okuyan lar barajı gecemeyecek bu sadece bizim elimizde olan birşey 1 sene öncesine kadar girilebilıdu ama acıkcası zordu ama artık o zorluk kalktı sadece butun iş sınava bakar sen sınavdan yuksek bir puan alırsan sen yerleşirsin örnek veriyorum sen sınavdan toplamda 300 aldın varsayalım saglık meslek cıkıslı birisi öss puanı+okul puanı+15 puan toplamda 290 diyelim ve aynı yüksek okulu terch ettiğini varsayalım sen yerleşirsin diğer arkadas acıkta kalır yani okumana mani bir durum yok :)

 386. ysn diyor ki:

  yani dahada acık konusmak gerekirse dikey geçiş(sınavsız geçiş) kaltıgı için herkes mecbur sınava girecek saglık meslek lisesi okuyanların tek avantajı lisede ne bolum okuduysa (tbs,aneztesi vs) yüksek okulda o bolumu secerse sınava girecek ve sadece okul puanı dısında + 15 puan alacak bu bütün olay yani kısacası

 387. zNr diyor ki:

  ya bende sağlık meslekten mezun olcam seneye gircem bize sağlıkla ilgili bölüm okuyacağmz için bize yük sek bi ek puan weriyolar

 388. nurşah diyor ki:

  ya yasin bna yardm edrmsn bn anestezi istiyrm ama çevereden duyduğuma göre anestezistler hemşirelern yanında ezik aklıyor diyorlar lütfn bna yardm edrmsn msn seker_doktor15@hotmail.com

 389. ysn diyor ki:

  sorunu anlasam yardım ederdim egerki bilgim varsa o konuda ama sorunu anlamadım kusura bakma…:S

 390. Nark0z tayFa !!.. diyor ki:

  Arkadaşlar bu mesleği seçecekseniz sadece parası için deqil qerçktende sevdiqiniz için seçin.Elbette parası önemli fakat sevmeden olmaz !! Ayrca maaşı belli deqil çünkü o sizin üniversite durumunuza göre deqişir.İlk olarak asgari ücretin 2 katı yani bu da yaklaşık 1200TL.den başlar.Ama eqer uzman olacaksanız bu miktar daha da artar…Biz qerçekten sevdiqmiz için bu işteyiz sizede bunu tavsiye ederiz.Ve ayrıca size bir tavsiye çok duyqusalsanız sakın bu mesleqe qirmeyin çok zor..qerçekten çok zor..Okuması da çalışma ortamıda..Mezun olmak üzereyseniz Ebelerle,kadın doqum uzmanlarıyla vs sıkı arkadaş olmaya bakın :) Çünkü qünde 2-3 tane hamile bayan qelse ve bunlardan 2si sezeryan olsa hasta başına da 150TL düşse aylık qeliriz qerçekten de yükselir..Hepinize başarılar :) )) Kolay qelsin meslektaşlarım

 391. nurşah diyor ki:

  MSNMİ EKLRSEN SEVİNİRM :d:D ORDAN SORARIM

 392. VoLkAn diyor ki:

  Anestezistler hemşirelerin yanında kesinlikle ezik kalmıyor.Çünkü anestezi teknisyeni hemşirelik de yapabiliyor.Fakat bi hemşire anestezi uygulaması yapamaz.

 393. ysn diyor ki:

  saglık meslek lisesi okumayn arkdaslar size kotu bir haberm war 25.11.2009 tarihinde alınan karar gereği istabul barosunun yaptıgı itiraz sonucu danıştan katsayı farklı uygulamasınn kaldırılmasına dair alınan kararı durdurmuştur yani ben ve benm gibi olan onbinlerce oğrecinin hakkı gasp edilmiştir bugun bize yazık gunah değil mi bizim emeğimiz yok mu bizim okumaya hakkımız yok mu acaba sayın danıstayda durdrmaya oy kullanan saygı değer kişler bu dünydada hakkımızı elimizden alan cok sayın kişiler okuma hakkımı elimden aldnız siz benm we benm gibi binlerce kişinin en azından ben hakkımı helal etmıyorum size…

 394. kübra diyor ki:

  ark. yatay geçiş yapmak istiorum sml bana anlatırmısınız nasıl olcağını lütfeenn !!

 395. gülten diyor ki:

  merhaba ben bu sene düz liseden mezun oldum öss den 178 puan aldım sayısalcı olarak anestezi bölümünü çok istiyorum bu senede ygs ye giricem ygs den kaç puan almak gerekiyo bilen varsa lütfen yardımcı olsun…..

 396. emre diyor ki:

  ben düz lise TM bölümündeyım sınavda 200 puan alırsam anestezi bölümüne girebilirmiim veya önerdiginiz girmesi kolay olan başka bi bölüm var mı? cvplarınızı vekliyorum lütfennn bana yardımcı olunnn…

 397. özqe diyor ki:

  merhaba. ben de bu yıl orta sondayım. seneye saglık meslek anestezi bölümünü istiyorum. bana bu konuda yardımcı olabilr misnz ne yapmam gerekiyor nasıl meslek lütfen…

 398. eliiif diyor ki:

  gerçekten hoş bi meslek fakat bn anadolu lisesinde okuyorum ve anestezi doktoru olmak istiyorum peki bu şekilde napmalıyım:)

 399. eLiF diyor ki:

  ben düz lisede fen bölumunde 10. sınıfta okuyorum.. bu bölümü secmek ıstıyorum.. secebılır mıyım peki…

 400. VoLkAn diyor ki:

  Anestezi doktoru olabilmek için öncelikle tıp fakültesi okuman daha sonra Tus yani Tıpta uzmanlık sınavına girip anestezi bölümünü kazanman gerekiyor. Daha sonra 4 yıl asistanlık yaptıktan sonra uzman olabilirsin.

 401. kısılötesi diyor ki:

  eett arkdaşlar ben sml okuorum okumak gerçekten çokk zor bu katsayı mevzusuna gelınce kalkmasa dhaa ei bizce çunku kaldırıyolar ama derslerımızı koymuolar oss ye hangi bilgiyle giricezde bu bolmu kazancaz…ben laboratuvar teknısyenlği okuorum şuan 3,sınıfım hastande staj yapıorum ve bu bolmu okuduğum için bikez daha pişman olmadığımı gördüm okumak istıosanız ama gerçekten sağlık dalını istıosanız bu lıseleri tercih eedın ileride fikriniz deişirse kazanmanız çok zorlaşıor….

 402. hahah diyor ki:

  senden bi bok olmaz zaten mal:D:D

 403. VoLkAn diyor ki:

  Doğru konuş arkadaşım ayıp oluyor ama..

 404. hahah diyor ki:

  sanane lan mal

 405. hiLaL diyor ki:

  arkadaşlar son sınıf öqrencisiyim.mesleqimden çok çok memnunum ama çok büyük sorumluluk qerektire bi iş.lütfe maaşı için bu bölümü tercih etmeyi düşünmeyin insanlar size kendini emanet edicek.yukarıda yazdıqı qibi qaz kokusuyla falan karşılaşılması nadir bi durum.özellikle son dönemlerde ameliyathane donanımı yapan hastanelerde özel gaz çıkış merkezleri wardır.size samsunu kesinlikle önerebilirim.bu bölümü tercih eden herkes ileride iyiki bu meslekteyim diyor.çünkü hasta yakınlarıyla hiç bir alakanız yok.hemşireler qibi onlara sürekli açıklama yapmak qibi bi çaba sarfetmiyosunuzçok rahat bir meslek.sadece biraz sorumluluk…

 406. ysn diyor ki:

  Arkadaşlar Yök’ün aldığı yeni karara göre sınav sisteminde değişklık şu şekilde olacak örnek veriyorum meslek lisesi okuyan bir öğrenci kendi bölümünü seçerse 0.15 bölüm dışı tercih yaparsa 0.13 katsayı uygulamasyla karşılasacak yani düz liseli ve meslek liseli arasında ki fark sadece 10 puan ve bu 10 puanda 2 3 ya 3 net daha fazla yaparak kapatılacak bir farktır yök’ ün aldıgı bir diğer karar meslek liseli bir öğrenci kendı bölümünü secerse + bir puan alacak bu konuda tam net bi acıklama var mı bilmıyorum ygs sınavı 11 nisan 2010 da yapılacaktır lys sınavı ise 19 haziran 2010 da yapılacaktır ortada tam net bir şey yok eğer danıştay bu kararı yine durdurursa sınav sisteminde 1 aya yakın bi aksama olacakmış Yök başkanı kendi ağzıyla söyledi Sağlık meslek lisesi dışında bir öğrenci atıyorum anadolu lisesi meslek lisesi düz lise öğrencisi kendi bölümü olmayan bir bölüm anestezi secmek isterse 0.13 katsayyla karşılasacak tır yani eski sisteme göre olsaydı okuldan gelen orta öğretim başarı puanı 100 olan bir öğrencinin bölüm dısı terchten puanı %50 oluyodu yarı yarıo ama bu sisteme tabi olan öğrenciler de bu durum farklı yani 100 orta ogretm puanlı bir oğrenci meslk lisesi okuyup düz lise okuyp bu bolumu secmek isterse puanı 90 olacaktır umarım açklayıcı olmuştr :) :)

 407. chatlakkısss diyor ki:

  bi sürü yorum war hepsini okumaya dayanamadım yaa kafam çok karıştı bi kaç sorum war lütfen lütfeeen bilenler cevaplasın… ilk olarak anestezi bölümü 4 yıllık demi_??? 2 yıllıklar sadece sağlıktan geçenler için önemli oluyor galiba öyleydi?????eğer anestezi 4 yıllıksa hangi üniversitelerde war ve puanlar nasıl cevaplarsanız çook sevinirim…

 408. narkozcu diyor ki:

  Arkadaşlar süper bi meslek ben anestezi okuyan birisiyim.Gerçekten Türkiye şartlarında yapıabilecek parmakla gösterilen meslek gruplarından biridir anestezi maaşı 2 yıllık yüksekokuL okuyanlar 1900 lise mezunu oLanlar 1500 alıyorlar.Ama özel hastanelerde tabiki değişebilir benim bu verdiğim rakamlar devlet için geçerli.

 409. narkozcu diyor ki:

  chatlakkısss isimli arkadaşım soruna yanıt olarak diyebilirm ki : ilkokuldan sonra lise de 4 yıllık anestezi bölümleri var daha sonra geçişle 2yıllık yüksekokuluna geçebiliyosun.Düz liseden mezun olduysan öss ile puan alarak geçebiliosun.Anestezi bölümünün üvi’leri : 19 Mayıs üniversitesi,dicle,9 eylül,atatürk,cumhuriyet,uludağ,hacettepe,trakya aklıma gelen bunlar.İnş dilediğin yere gidersin başarılar ;)

 410. ebrar diyor ki:

  merhaba arkadaşlar bende anestezi okumak istiyorum düz lise son sınıf öğrencisiyim kılavuzlara baktıysanız sınavsız geçiş kalkmamış bu durumda bizim anestezi bölümüne girme olanağımız azaldımı ? birde düz liseden anestzi bölümüne gitmek istersn ege üni 9 eylül gibi üni tercih edbilirmiyiz cvaplarnız içn çok teşekkür edrm:)

 411. hahah diyor ki:

  yarrak girersin sen mal:D

 412. chatlakkısss diyor ki:

  açıklama için teşekkürler :) ya ama ben anestezi bölümünü 4 yıl diye biliyodum siz eminmisiniz ayrıca kaç puan mesela izmir_??

 413. erdem diyor ki:

  arkadaşlar sağlık meslek lisesi 4. sınıftayım. bende anestezi okuduğuma bin pişmanım keşke radyoloji labaratuar hemşirlik okusaydım. tavsiye etmiyorum.

 414. erdem diyor ki:

  anestezi teknisyenliğine maaşı için girmiştim ben ayrıca ama gördümki yeni başlayanların hep önü kpalı ve tek 1300 tekn 1500 maaş alıyor.çok diz döver ve pişman olursunuz. arkadaşlar en iyisi labaratuar teknısyenliği…

 415. oktay diyor ki:

  arkadaslar anestezi teknisyeni olarak calısıyorum.Eğer onunuzde ımkanınız varsa secmenızı tavsıye etmem cunku ısın bedenen yorulmasını bır kenara bırakın beynen resmen bıtıyorsunuz.sadece hasta kısmı ıle degıl beraber calısacagınız teknısyen arkadaslarınız ve ozellıkler ans. uzman doktorunuz cok onemlı kı genelde bana pek ıyı denk gelmedı ınsallah sızlere gelır.cok cıddıyet gerektıren bı ıs en ufak dalgınlıgınız hastayı bıtırır.elınızdekı baska bır ınsanın hayatı olunca ısın boyutu daha da cok degısıyor.bu arada yapılan arastırmada anestezı teknısyenlerının olum sebebı genelde akcıger kanserı ımıs.
  kısacası elınızde ımkan ve olanak varsa baska bolumlere yonelın anestezı yapan ve memnun olan kımse ıle karsılasmadım.(levente) burada katılıyorum. hepsi doğrudur. bende 5 yıllık anestezi teknikeriyim. ayrıca bız hep eziliyoruz. özellikle hemşireler tarafından. erdem kardeşimizede katılıyorum. maaş gerçekten eskisi gibi tatmin edici değil dostlar.. ama laborantlık hemşirlik güzel meslek. doktor yarısısın. hele birde AMELİYAT HEMŞİRESİYSEN. saygılar…

 416. hasan yılmaz diyor ki:

  arkadaşlar şevkinizi kırmış olmayım ama anestezi teknisyenliği sanıldığı gibi iyi bir meslek sayılmaz. ben izmir alsancak devlet hastanesinde çalışıyorum. oktay kardeş sen hangi hastanede çalışıyorsun.

 417. parshan diyor ki:

  walla bnde anestezi tek. olarak çalışıorm tawsie etmem fazla makinelerin radrasyonları ordaki gazlar flan insanı yıpratıyor…

 418. oktay diyor ki:

  ankarada kardeş uzağız yani :D

 419. Murat diyor ki:

  arkadaslar bende saglk meslek lisesi anestezi bolumu okuyorum.staj gordugum ıcın anestezinin zorlugunu bılıyorum.baska hangı mesleklere gecebılırım.yardım ltfn.

 420. hasan yılmaz diyor ki:

  kardeşim sana labaratuvar teknısyenlığını onerebılırım. unıversıte tercıhte bıraz puanını kırarlar ama sende çalışır telafi edersin. tamammı koçum.

 421. Murat diyor ki:

  eywallah saolun.peki att hakkında bılgınız varmı cok fazla calısmıyolar dıye duydum…

 422. erdem diyor ki:

  evet haklısın parshan. bızım hastanede bı anestezist kansere yakalanmıştı. ayrıca gerçekten ınsan erken yaşlanıyor ya.

 423. hasan yılmaz diyor ki:

  evet aynen hiç çalışmıyorlar. yatarak para kazanıyor adamlar. birde inkar ediyorlar bu hep böyledir kardeş. bir tutturdunmu orayı üfff tamamdır.

 424. Kemal Aksoy diyor ki:

  ben att olarka calısıyorum.konya devlet hastanesi 112 bolumu.haftada 2 gun calısıyoruz.5 gun ızın ama o 2 gun baya yoruluyoruz.att olmak ısteyen arkadaslar sıze bol bol vakıt var .maasıda cok uygun.

 425. veli diyor ki:

  kemal ağbey. men labaratuar bçlümüne nası giderim. lise 2deyim ağbey.bunca şeyden sonra vazgeçtim anestezi sevdasından. zaten menim çevremde hep derdi radyasyon çok. ayrıca işin arka yüzünü bilmiyorsun diye.

 426. veli diyor ki:

  pardon ağbey att demek istemiştim

 427. Kemal Aksoy diyor ki:

  benım bıldıgım kadarıyla radyasyon kanser kısırlık yorgunluk iştahsızlık erken bunama…vs gıbı zararlar meydana getirir veli. çevren doğru söylemiş.:D

 428. veli diyor ki:

  sağoool ağbey senin gibi abileimiz var ne mutlu Türk milleti kemal ağbey.eksik olmayın hayatımdan. milleti herkes yanlış yönlendiriyo başlarını yakmak istiyo. kemal ağbey ve hasan ağbey doğru demiş mardinliyim ağbey.

 429. VoLkAn diyor ki:

  Arkadaşlar neden meslekten soğutuyorsunuz ki böyle konuşarak.Anestezi gerçekten çok iyi bir meslek.Yav zaten uzman sayısı az teknisyeni de engelliyorsunuz:S Yapmayın böyle.İşinizi doğru yaptıktan sonra kendinize güvendikten sonra ne sorun olacak ki. Demek ki siz kendinize fazla güvenmiyorsunuz
  Zamanında staj döneminde anesteziyi tam anlamayanlar şimdi uygulamayı tam olarak bilmedikleri icin korkuyor olabilirler.Meslekten soğumayın arkadaşlar.Elinizden geldiğince anestezi hakkında bilgi toplayın gerekirse hastaneler gidin anestezi teknisyenleriyle konuşun.Meslek hakkında bilgi alın.

 430. hasan yılmaz diyor ki:

  dostum senin aklın sarmıyo. biz insanlara sadece doğruları söylüyoruz. önemli olan dediğin gibi anestezi azlığı falan filan değil önemli olan bu milletin iyiliği. doğrusu bunlar. öyle anestezi açığını bıraz fazla gösterip bu milleti anesteziye teşfik ettirmeyle olmaz bu işler. sonra o adam meslekten soğuyunca ne olacak. kim verecek bunun hesabını. tabi maksat bilinçsiz gençleri kullanmak değilmi? buradaki adamlar zaten ya stajer yada teknisyen. bırde hastaneye gidin demişsin. yapmayın böyle ya. gençlerin hayatlarıyla oynamayın. niye doktorluk avukatlık diplomat diyetisyen veteriner hekim bürokrat değilde anestezi. ne var bu anestezide anlamıyorum. hem neden hedeflerimiz bukadar küçük. neden bizlerden bir bürokrat çıkmasın. işte biz düştük bir hataya. ama onlar gençler düşmesin. hedefleri yüksek olsun. büyük olsun. olmasa bile anestezi teknisyenliğinden başka meslekmi yok.

 431. yusuf tahir diyor ki:

  hasan bey ellerinize sağlık güzel açıklığa kavuşturmuşsunuz gençlerimizi. bir anestezist olarak size katılıyorum.

 432. erdal diyor ki:

  hasan abi dediklerini düşündüm biraz ve sana gönülden katılıyorum abi ufkumu actın cok saol. nası tesekkür edeceemi bilmiyam.abi ayıp olmazsa telefon numaranı werebilirmisin.seninle bu konuyu ayrıntılı olarak konuşmak isterim.bu att we lab. tek. de cok para warmış doorumu abi. cvp bekliorum…saygılar

 433. VoLkAn diyor ki:

  Sen bilinçsiz bir anestezi teknisyenisin sen mesleğinin incilerinin farkında değilsin ya özelde çalışıyorsundur ya da ameliyathanede dışındaki bunları söyleyebiliyorsun ben insanları anesteziye teşvik etmiyorum ama sen onların beynini yıkayarak anesteziyi küçümseyerek onlarda anestezi hakkında kötü izlemimler bırakyorsun zamanında anestezinin detayını iyi öğrenebilmiş bir anestezi teknisyeni olsaydın şimdi bunları söylemezdin.Ayrıca her meslekten belli bir zaman sonra insan sıkılır.İşimi çok seviyorum diyen biri bile zaman içerisinde sıkılabiliyor.Belli ki sende sıkılmışsın ama her dakika meslek değiştiremiyorsun dimi?İnsanları anesteziden soğutmak için gerekeni yapmışsın zaten ne diyeyim ki:)

 434. leman diyor ki:

  eh.güzel sayılır ama gerekli şeyler yok aradığımı bulamadım abiyaaaaaaaaaaaa

 435. elif diyor ki:

  yha benim sbs 6. sınıf puanım 367 7. sımıf 334 8. sınıfta 525 almam gerekio bu okula grebilmem için b, umut gremez miyim acaba…çok istiyorum.üçüncü tercihlerde faln germe ihtimalim var mı?okul zaten 24 kişi alıyomuş…geçen sene en az 416 puanla öğrenci almış…

 436. VoLkAn diyor ki:

  Hangi okul elif? Okuldan okula göre değişebiliyor.

 437. MeLeq diyor ki:

  Yhaa ßen saqLık MesLeq LiseSinden ßu Yıl Mezun oLucam we Anestezi ßöLümünü ÜniveRsitede SeçeßiLiRim demi çünkü AçıkLamLaRda AnezteZi ßöLümünden Mezun oLanLaR DiYodu

 438. semih diyor ki:

  slm ben düz lise mezunuyum ve anestezı okumakıstıyrum bu mümkün mü? sımdıden tskr edrm

 439. eskinarkozcu diyor ki:

  SEMİH kardeşim senin iş biraz zor. bu narkoz işinede fazla heveslenmeyin derim. MELEK sende eğer anestezi okuduysan sağlık meslek lisesinde seçebilirsin. ELİF sadece narkoz bölümüyle kısıtlı kalma, labaratuar yukarıda demiş şahıslar, ATT radyoloji…. biri olmazsa bırı olur canım.

 440. mehtap diyor ki:

  ben ygs de sayısaldan 173 aldım, düz lise mezunuyum 30 da okuldan gelirse 200 civarında oluyor puanım. Özel üniversiteye anestezi teknikerliği bölümüne girme şansım varmı? cevap yazın çok rica ediyorum..

 441. mehtap diyor ki:

  Aslında paramedik okumak istiyorum ama paramedik için üniversiteyle öğrenci alınmıyormuş, sadece sağlık lisesi mezunları paramedik okuyabiliyormuş, bu doğrumu?

 442. hatice diyor ki:

  ya lütfen bana da yardımcı olur musunuz ben EA öğrencisiyim 2 yıllık anestezi okumak istiyorum kaç puan almam gerekiyor lütfen cevap yazın hatice_ince_kara@hot.com

 443. Gizem diyor ki:

  Arkadaşlar bişey sorabilirmiyim Bursada yaşıyorum 6.sınıf sbsden 402,7.sınıf sbs puanım 398 bu senede 400lerde alacağımı düşünüyorum.Sağlık meslek lisesinin anestezi bölümünü tercih edicem.Bu puanlarla anestezi bölümü tutarmı eğer olmazsa başka hangi bölümleri önerirsiniz?
  Tercih sıralamamı neye göre yapmalıyım ?

 444. VoLkAn diyor ki:

  Gizem puanın gayet iyi düşürmemeye çalış. İstanbuldaki okullar geçen dönem en düşün 408 ile aldılar o yüzden sakın puanlarını düşürme.:)))

 445. AHMET ÇELİK diyor ki:

  bn düz lise okuyorum nasil girecegim acaba yardim ci olabilecek var mi? :D

 446. arzu diyor ki:

  yaa arkadaşlar ben düz lise mezunuyum acaba en az kaç puan olması gerekiyo anestezi bölümüne yerleşmek için :( ((((((((

 447. VoLkAn diyor ki:

  Anestezi teknisyenlerinin maaşları:
  -Asgari ücretin iki katı
  -Yaklaşık 650*2=1300 TL
  -Döner sermaye:500-600Tl
  -Toplam: 1800-1900 TL eder.
  Teknikerler ile arasında sadece 100-150 TL farkeder.

 448. CANSU diyor ki:

  Ben bu yıl Sağlık Meslek’te 2. sınıftayım ve anestezi bölümündeyim..Bence dersler kolay ama çok latince kelimeler var ve hepsini ezberlemek zorundayız.Biraz zorluk çekecek olsamda mesleğimi elime aldığımda kendimle gurur duyacağımdan eminim…Anestezi Teknikleri unvanıyla çalışmak istiyorum,ama kısmet.Kontenjana girebilmemin mutluluğu ve heyecanı 2 yıl geçmesine rağmen içimde hiç bitmedi,çok mutluyum..

 449. Emre diyor ki:

  arkadaslar bende sml 1. sınıf öğrencisiyim 401.574 puanla zor girdim onun icin puanlarınızı yüksek tutun

 450. cihan diyor ki:

  pardon bişey sorcam 3 sbsde de kaç alısam iyi liseye giderim

 451. ikra diyor ki:

  bn saqlık meslek anestazi mezunuyum..bazı illern sadec puanı yazıo mesela 286 bi ilin puanı..ama diploma notuyla alıo diploma notu yazmıo…bu puan kaç diploma notuna denk qelr nasıl hsaplanacaqı knusunda bilqisi olan arkadaş yardmcı olsn..

 452. mehmet hanifi diyor ki:

  arkdaşlar ben düz lisedem mezunüm anestezi bölümüne gitmeyi düşünüyorun acaba geçen yıl Türkiyede en son kaçıncı kişi yerleşmiş bu bölüme

 453. mehmet hanifi diyor ki:

  arkdaşlar ben düz lisedem mezunüm anestezi bölümüne gitmeyi düşünüyorun acaba geçen yıl Türkiyede en son kaçıncı kişi yerleşmiş bu bölüme cevabı facebook göndere bilirsiniz tşkler.

 454. Kaan diyor ki:

  Arkadaslar öncelkle merhaba bn Meslek lisesi teknk blgsyar bölmnde okuyorum.. ama üniversitede bn anestezi bölümü okumak istiyorum baslayım
  1.Anestezi bölümünn 4 seneliği warmı
  2.tknikerlik yni sistemde ygs 2 ile alıyor. peki uzmnlık hangi sınavla alıyor ?
  cevap verrsenz cok teşkkr ederm

 455. bekir diyor ki:

  SLM ARKADSLAR BENİM Bİ SORUM OLACAK.şimdi ben anadolu lisesinden bu sene mezun oluyorum.bölümümde eşit agırlık.sanırım duyduğuma göre diploma notuyla alıyolarmıs saglık yüksek okuluna.bu mesleğide yapabileceğime inanıyorum acaba benim saglık meslek yüksek okulunda anestesi uzmanlığı bölümünü okumam mümkün mü şimdiden saolun

 456. can diyor ki:

  slm arkadaşlar ben meslek lisesi bilişim bölümünden önüzmüzdeki yıl mezun oluyorum benim sağlık meslek yüksek okulunda anestezi uzmanlığı okumam mümkün mü cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tesekkürler…

 457. büşra diyor ki:

  arkadaşlar bn bu sene 8. sınıfı bitirdim aneştezi bölümünü çoook istiyorm 6.sınıf:340 7.sınıf:370 8.sınıfta ise 440 bekliom tokatın sağlık meslek taban puanı 408 giremeyeceğim bilyorm ilçelerde taban puanı 380 olan bi sml var oraya girebilirmiyim lütfen cvp yazın çoook istiyorm anesteziyi işllah olurr

 458. büşra diyor ki:

  volkan abi lütfen cvp yazz

 459. VoLkAn diyor ki:

  Büşra puan konusunda birşey diyemeyeceğim çünkü puanlar okullara göre farkediyor ve tercihlere göre.Örneğin,450 puan yapanlar sağlık meslek tercih ederlerse önce onlar yerleşir ama senin puanların da iyi

 460. VoLkAn diyor ki:

  Can ygs de aldığın puana göre yerleşme imkanın var puanlarını yüksek tut :) )

 461. VoLkAn diyor ki:

  Arkadaslar uzman olabilmeniz için üniversitede tıp fakültesini okuyup doktor olmanız daha sonra yapılan tıpta uzmanlık sınavını kazanıp anestezi aistanı olmanız gerekiyor.4 yıllık asistanlık sonrası uzman olabilirsinziz

 462. VoLkAn diyor ki:

  Ayrıca sağlık meslek liseleri ve sağlık yüksek okulları diploma notuyla almıyo

 463. yoks diyor ki:

  sıktır go please

 464. onur gündoğdu diyor ki:

  arkadaslar anestezi teknisyeniliğinin puan durumunu bilen çok açil yaza bilirmi

 465. ESRA diyor ki:

  arkadaşLar anestezi 1. sınıf okuyorum.. derslerimiz çok aqır anotomi dersi çok zorluo.. Fakat benm sorucaqım soru şu şuanda bazı doktorlar anestezi okuyan öqrencilerin atanmasının zor oLduqunu we çok yüksek bi puanla ataNdıqını söLüyor doqru mu? (anKara üniw. anestezi bölümüde 315 ciwarı bi puan arkadaşlar soranlara söLeyim..)

 466. ESRA diyor ki:

  onur o okuldan okula deqişir şuanda sakaryadaki smlde 405 ten başlıo anestezi puanı

 467. onur gündoğdu diyor ki:

  peki tesekkrler ama ben adana içi istemistm

 468. bekir diyor ki:

  slm volkan kardes ben gecende yazmıstım ben eşit ağırlık bölümünden mezunum.benim anestesi uzmanlğını kazanma sansım warmı?varsa neler yapmam lazım yardımcı olursan çok sevinirim saol ;)

 469. VoLkAn diyor ki:

  Anestezi uzmanlığı değil teknikerliği var üniversitede.Ygs deki puanın iyi olursa tercih yapabilir girebilirsin anestezi bölümüne.Uzmanlık konusuna gelince daha önceden de dediğim gibi önce 6 yıllık tıp fakültesi okumak ve üstüne 4yıllık anestezi asistanlığı yapmak gerekiyor.

 470. neslihan diyor ki:

  lütfen yardııımmm.! :S
  ailem beni zorla sağlık meslek lisesine yollucak bu sene. gitmek istemiorm ama zorundayım ve gidicem. ama PSİKOLOOG olmak istiyorum. üniversite sınavına girip çok yüksek bi puan alırsam psikologluk okuyabilirmiyiiimm.?? lütfen yardım edin. şuan başkalarının görüşlerne o kadar çok ihtiyacım warkii..??? :S

 471. tolga diyor ki:

  ben ygs 2 den 310 puan aldım diplomayla beraber 362 puan oluyor anestezi bölümüne girebilir miyim acaba bilen varsa cevap versin lüğtfen tşk volkan senden cevap bekliyorum

 472. VoLkAn diyor ki:

  neslihan tabi ki okuyabilirsin sevmediğin bi meslekte başarılı olamazsın zaten.yazılmak istemiyorsan senin bilebileceğin birşey bu ailenin karar vermesi çok yanlış.ama sağlık meslek lisesine de gitsen üniveristede yüksek puan alıp psikoloji yazabilirsin bizim lisede öyle yapan bi hocamız vardı :) Tolga puanlar konusunda birşey diyemicem yeni puan sistemini bilmiyorum ama inş. girersin

 473. boti diyor ki:

  ben ygs 2den alan dışı 423 aldım siralama69117 anestezi gelirmi

 474. boti diyor ki:

  iş bulmak çok kolay mis
  ne diyorsunuz

 475. büşra diyor ki:

  teşekkürler colkan abi saol

 476. büşra diyor ki:

  pardon volkan abi yazacktm

 477. VoLkAn diyor ki:

  Rica ederim. Evet Boti iş bulma imkanımız çok kolay ayrıca devlet hastanesine girmek icin Kpss ye girmek gerekiyor.Devlet hastanesine yerleştikten sonra işin çok kolay haftada 4.5 gün çalşıyorsun(cuma günler yarım gün)bütün resmi günler tatil acil dışında.Mesleğin bu yanı çok iyi bence.

 478. boti diyor ki:

  volkan abi çok sağol birde girebilir miyim ygs2 alan dışı 69117 sıralamam

 479. boti diyor ki:

  puanımda 423volkan abi

 480. boti diyor ki:

  abi seni hangi saatlerde bulabiliri burda

 481. VoLkAn diyor ki:

  Ygs puanlarınız konusunda bi bilgi veremiyorum kusura bakmayın :(

 482. gönül diyor ki:

  ya lys nin bu bölüme bi katkısı war mı

 483. didem diyor ki:

  mrb ben 8. sınıfı bitirdim ve sml anestezi bölümünü okumayı düşünüyorum.biz tam olarak hangi ddersleri gözücez? ve duyduğuma göre anestezide 3. ve 4. sınıfta staj parası werilmio bunun hakkında bilgi verebilirmisniz?
  ve eğer sml de anestezi bölümünü bitirisek 4 yıllık ünversite okuyabilcekmiyiz?
  lütfen bana yardımcı olun..

 484. VoLkAn diyor ki:

  Didem 1.sınıftan itibaren meslek dersleri göreceksin ayrıca kültür dersleri 3.sınıfta da ücret alacaksın 4 yıllık üniversite de okuyabilirsin

 485. didem diyor ki:

  saolun

 486. boti diyor ki:

  abi çok sağol şeyi soracağim bana hemşirelik fakülte geliyor anesteziye mi gideyimvolkan abi

 487. VoLkAn diyor ki:

  O senin bileceğin birşey hemşireliğin puanları üniversitede gercekten çok yüksek o kadar yüksek puan aldıysan ona göre tercih yap derim.

 488. sevda diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben sml mezunuyum da iki yıllık direk geçiş kullanmak istiyorum hangi üniversteler iyi anestezi için biliyorsanız rica etsem söyler misiniz

 489. didem diyor ki:

  peki biz üniversiteye geçtiğmizde(4 yıllık)
  bize ek puan geelcekmii? eğer gelcekse kaç puan gelecek?

 490. VoLkAn diyor ki:

  Sevda Marmara ege cumhuriyet iyi üniversiteler.Didem o konu hakkında birşey bilmiyorum:/

 491. zeynep bilge kaya diyor ki:

  selam.kız kardeşim sağlık meslek lisesini çok istiyor.yerleştime puanı çok düşük.279 falan.8. sınıfı bitirdi.anesteziye nasıl gidebilir???

 492. zeynep bilge kaya diyor ki:

  didem ewet ek puaan meslek lisesi olduğunuz için gelecek.eklenmişli puanınıza artı olarak 0,6 ile çarpılmış ek puan eklenir..:)

 493. VoLkAn diyor ki:

  Zeynep puanı gerçekten düşük keşke yüksek olsaydı girmesi zor bunu üzülerek söylüyorum kusura bakma en düşük 390-400 olması lazımdı.Çünkü yeni sisteme göre kolay sorular olunca puanlar da yükseliyo

 494. büşra diyor ki:

  volkan abi bn sağlık anaestezi bölümünü istiyorm tam olark hangi dersler görülüyo duyduğuma göre dersler çook ağırmış latince falan öğretiyolarmş doğrumu bana bu konuda yardımcı olurmusun lütfen

 495. enis diyor ki:

  arkadaşlar bu bölümün iş imkanı nasıl tşk ederm..

 496. damla diyor ki:

  slm hocam bizede yardmcı olun bu yıl saglık meslek liselernden ziyade düz liselerde gireblr die duydm ben e.a ögrencsym ama bu bölümü istiorm girme şansm düşük mü hep istedgm bölümdü yardmcı olun ltfn:(

 497. damla diyor ki:

  vede bu bölüm 2 yıllık ünide ben umutluym dua edin gidelm bizde :)

 498. Mislina diyor ki:

  Slm arkdaşlar anadolu lisesi mezunuyum ygs2 puanımda iyi 386 geldi ama bu bölüme sadece sağlık meslek liselerinin ders ortalamalarıyla direk geçiş yapıyolar diye duydum böyle birşey varmı _ ? yorumlarıda okudum hiçbirşey anlamadım özeliikle orta okula gidenler bağırmış çığırmışlar falan sizin onunuzde daha 4 yıl var yawrucum bunları düşünmeyin şimdiden :P

 499. hılal diyor ki:

  ya 35 aldım saglıga 2 tercıh yada kontenjandan gırebılrmıyımm ..

 500. hılal diyor ki:

  355 aldım yha olurmu acaba 2 tercıh yda kontenjann ?????

 501. VoLkAn diyor ki:

  Büşra derslerden örnek vermek gerekirse; anatomi,fizyoloji,hatsalıklar bilgisi,enfeksiyon hastalıkları,farmakoloji,anestezi,anestezi özel bakım ve uygulama,ilkyardım,genel beslenme,sağlık hizmetlerinde iletişim,sağlık işlerinde yönetim,tıbbi etik,mikrobiyoloji.Aklıma gelenler bunlar ama şimdi daha farklı dersler çıkmış.Anestezi farmakolojisi,Monitörizasyon vs…
  Mislina bence önlerindeki 4 yıl içinde değil kararlarını şuanda vermeliler.Sende ygs puanınla terih yapabilirsin.Hilal puanlar okuldan okula çok farkeder.Puanları sizin tercihleriniz belirler.

 502. esma diyor ki:

  şu 1 ay içerisinde haytımın kararını vereceğim. anesteziyi kazandım. sizce iyi bir meslekmi? ben işimi severek yapmak istiyorum. benim için en önemli şey bu.. sizce sevilebilecek bir meslekmi? iş ortamının çok radyosyonlu olduğu söyleniyor? sağlığımızı mahvedecek kadar radyosyon alıyormuyuz?

 503. okan diyor ki:

  slm.ben sağlık meslek lisesinde lise 4. sınıfım bolumum acil tıp teknisyenligi fakat ben anestezi teknisyenligini istiyorum.bunun için ygs ye girip iyi bi puan alıp anestezi teknisyenligine geçebiliyor muyum? geçersem çok zorlanır mıyım ?bana yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkur ederim şimdiden.

 504. didem diyor ki:

  mrb. bana sağlık meslekde hemşirelik ile ilgili bilgi verebilrimisin?
  hemşirelik mesleği zormu? üniversitede önü açıkmı? eğitim süreci nasıl olacakk ve bunun gibi gereken bilgiler…

  eğer biliyorsanız lütfen yardımcı olunn..

 505. VoLkAn diyor ki:

  Esma anestezide aldığın radyoloji yok denecek kadar az.Radyoloji bölümü daha çok alıyor.Okan kusura bakma o konuda gerçekten bitşey bilmiyorum:( inş. istediğin gibi olur.Didem sağlık meslek liselerinde hemşirelik bölümünü bitirince hemşire ünvaını alıyorsun.Hemşirelik de gerçekten çok güzel bir meslek.Önü de kesinlikle açık bir meslek.Hemşireliğin de bölümleri var.Yoğun bakım,ameliyathane,bebek hemşiresi,servis hemşiresi,acil hemşiresi,triyaj hemşiresi vs. Sorumlu hemşire olma konusuna gelince genelde eğitim düzeyi yüksek olanlar sorumlu olabiliyo.Üniversitede hemşirelik okuyan kişiler daha kolay sorumlu oluyor.Eğer lisede hemşirelik okursan üniversitede de devam etmeni tavsiye ederim.Çünkü hemşire ihtiyacı gerçekten cok fazla.Hiç bir zaman iş konusunda açıkta kalacağın bir meslek değil.

 506. Ali Can diyor ki:

  Slm Arkadaşlar Ben Şuan Düz Lise 3. Sınıfa Gidiyorum Anestezi Bölümünü Çok İstedim Ama Sağlık Meslek Lisesine Gidemedim Acaba Üniversite de Anestezi Okuyabilirmiyim Acil Bilgi Edinmem Lazım Eğer Anestezi Okuyabilirsem Ne Yapmam Gerekir Bilgilendirirseniz Sevinirim

 507. Hasret diyor ki:

  Merhabalar.Volkan abicim bana ancak sen yardımcı olursun.
  Şimdi benim okulum bir devlet okulu ve semtimiz de hiç iyi bir yer değil.Eğitim de kötü.Tabi buna rağmen 423 oyp puanımla anesteziye gitmek istiyorum.Puanım tutuyor ancak okuldaki hocalar okulun başarısı düşmesin diye bana zorla anadolu yazdırdılar.

  -2. Yerleştirme de SML anestezi yazayım mı?

  -Üniversiteye sınavsız geçiş hala var mı?

  Yardımcı olursan çok sevinirim.

  Saygılar…

 508. VoLkAn diyor ki:

  Ali Can Ygs ye iyi çalış ve iyi puan alarak anesteziyi tercih et.:) Hasret anadolu lisesi yazarsan üniversitede cok iyi bir bölüm kazanma olasılığın daha fazla.Sağlık meslek yazarsan mezun olduğunda direk memur olarak çalışma imkanın var.Geciş hakkı konusu hala kesin değil.Şu an kalktı diyolar.Senin zamanına kadar ne olur bilemem.Eğer sağlık meslek lisesine de gidersen üniversite sınavlarına iyi çalışıp 4 yıllık bir bölüm kazan derim.Anadolu lisesine gidersen istersen yine anestezi yazabilirsin.Bunu senin ailenle birlikte karar vermen daha doğru olur.Öncelikle kendine bir hedef belirle ona göre tercih yap.

 509. AYŞE diyor ki:

  slm ben düz lise mezunuyum ygs 2 puanım alan dışı 267 bu puanla 2 yıllık anestezi gelirmi ya lütfen yardımcı olun

 510. AYŞE diyor ki:

  yardım edin ya ne olur

 511. selda diyor ki:

  slm arkadaşlar
  üniversitelerin 2 yıllık anestezi bölümlerinde eğitimi veren hocaların akademik kariyerleri nedir ? doktorlar mı giriyor derse yoksa anestezi teknikerleri mi ?
  teşekkürler

 512. AyNuR diyor ki:

  slm ben bu sene 2 senelik anestezii teknikerligı okumak istıyorum.bu meslegi çok istıyorum ama teknikerler iğne yapıyolarmı bi bilgisi olan varmıı??çünkü birine iğne yapabilecegimi sanmıyorum..

 513. zuhal diyor ki:

  slm arkadaşlar ben bu yıl ygs ve lys ye girdim. anesteziyi ve radyoterapiyi kazandım. sizce hangisi daha ii olur. bi akıl verirseniz çoq memnun olurum..

 514. yağmur diyor ki:

  sağlık meslekte okuyan biri inv sınavını kazanıp tıp bölümüne grip ordan doktor olabliyor mu ? ?

 515. Hasret diyor ki:

  Çok teşekkür ettim Volkan abicim.

  Yağmur valla amcam anlattı SML mezunu bi kız çok çalışıp bi kaç sınava girmiş ve dr kazanmış.

 516. fatma diyor ki:

  ben meslek lisesi mezunuyum bilgisayar bölümü ama sağlık tercih etmek istiyorum anestezi olabilir oda sayısal1 den alıyor normalde benim alanımda sayısal 1 den alıyor sizce bir sakıncası varmı ltfen cvp bekliyorum.

 517. canan diyor ki:

  merhaba ben anestezi bölümünü tercih ettim ama şöyle bi sorunum var benim sağ göz yüzde 20 görüyo sol göz de bi sorun yok ama..bu mesleği yapmakta sorun yaşarmıyım bilgisi olan varsa lütfen cvp bekliyorum…

 518. Ahmet diyor ki:

  Bugün üniversite sınavı açıklandı ve anesteziyi kazandım.
  Düz lise mezunuyum ve tm çıkışlıyım.
  Meslek hakkında ayrıntılı bir bilgiye de sahip değilim…Bakalım ne olacak kazandık…Gidip okuyacağız…

 519. can diyor ki:

  slm ben end. meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümündeyim üniversitede anestezi bölümüne gidebilirmiyim ygs’den ortalama kaç puan almalıyım ve anestezi teknikerliği için kaç yıl okunuyor şimdiden açıklamalarınız için teşekkürler…

 520. kübra diyor ki:

  meraba ben düz lise mezunuyum bu sene sınava giricem . meslek liselilerin direk geçişleri bu sene olmıycak diye biliyorm ve ben 2 yıllık hemşirelik veya anesteslk okumak istiyorm nasıl olucak ? bilglndirn lütfen !!

 521. hazal diyor ki:

  bn lise 4. sınıfım ve düz lisede okuyorm. sayısal bölümdeyim. anestezi seçmek istiyorum hemde çok.fakat arkadaslarımla bunu paylastıqımda 4 yıllık okuyabilecek zeka olduqunu söyluyorlar ve bunu hor qöruyorlar. bnce br bayan için ii br meslek. tıp okuyacak kapasiteyi qörmuyorm kendımde ama bunu istiyorum. iş bulma olanaqı maaşı qıbı konularda yardımcı olur musunuz ?

 522. mert diyor ki:

  merhaba arkaşlar ben düz lise 4.sınıf öğrencisiyim malum ülke şartları ygs kpss cart curt bir sürü sınav var önümüzde ben anestezi teknikerliği istiyorum 2 yıllık acaba bu bölümün 4 yıllığı var mı ? varsa arada ne gibi farklar oluyor.parası ve iş imkanı nasıl bide labaratuar teknisyenliği ve Att nedir acaba bu konular hakkın da bilgilendirirseniz sevinirim :) teşekkürler

 523. sarp diyor ki:

  ya bırakın kardeşim bende kazandım ama gitmicem bukadar da yüceltmeyin en yüksek olan sml 425 sanki fen lisesi gibi bırakın yav ama yinede seçmiş olanlara hayırlı olmus bu okulada istemeden gidenlere geçmiş olsun :D

 524. Alastar diyor ki:

  Ben Bu Sene Liseye Yeni Başlayacağım.SML Anestezi Bölümündeyim Nasıl Bir Meslek Kaç TL Maaş Alınıyor Bilgi Verir Misiniz?

 525. buket diyor ki:

  arkadaşlar ben tıbbi sekreter bölümü son sınıfım anesteziyi istiyorum ama ne yamam gerek bana yardım edin liselim_dj@hotmail.com

 526. hakkı diyor ki:

  ben anadolu lisesi son sınıftayım anestezi bölümünü tercih ederken sağlık meslek liselilerin bizden ne gibi farkları oluyor yada olmuyor mu hakzen@mynet.com

 527. büşra diyor ki:

  bn bu yıl lise 1 e başlıcm anadolu lisesindeym ilerde anestezi okumak istiorm üniverstede puanı kç düşükmü lütfen biri cvp yazsın..

 528. tuğba diyor ki:

  slm ben bu sene ygs lys sınavına girdim ilk tercihlerde yerleşemedim doğuyu yazmadığım için 2.tercihlerde yazıcam hemşirelik istiyorum benim puanım bi çoğundan yüksek ama yinede açıkta kalmaktan korkuyorum sizce anestezi yazmalımıyım ailem istiyo maaşları nasıl.4 yıllık okunabiliyomu yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 529. by HARİKA diyor ki:

  bu yorumum bu iş para için deil dienlere amk para almıyacıkda nie çalışıok malmıyık biz götüne koduklarım ilk sıradaki yorumun sahibi canan seni bi bayıltırım bi da ayıkaman

 530. qwerty diyor ki:

  büşra hele bi liseyi oku amk o derde mi düştün senden bu kafayla bi sik olmaz

 531. ingrasare diyor ki:

  I have beeing looking the google for this info and just wanted to say thanks to you for the post. By the way, just off topic, how can i get a version of this theme? – Thank you

 532. damla diyor ki:

  ben bu yıl 8.sınıftayım seneye lisee başlıcam bursadaki gürsu sml gitmek istiyorum 6.sınıf 354 7.sınıf ise 371 sizce 8.sınıfta kaç alırsam anestezi bölümüne girebilirim yardımcı olurmusunuz.

 533. SEL diyor ki:

  sağlık meslek lisesinde aneztezi bölümünü okuduktan sonra yani kpss iş sınavına girip çalışılabiliyor mu lütfen cevap yazınnnnn

 534. burcu diyor ki:

  ben su an meslek lisesinde cocuk gelişimi okuyorum fakat üniversite için anestezi bölümü okumak istiyorum bunun için ne yapmam lazım anestezi hangi üniversitelerde ne bölümü olarak gecio ve kac puan hangi puan türünde ???

 535. yarenn diyor ki:

  selam.ben ve iki arkadasım daha tekirdağ anadlu sml de okumak istiyoruz anestezi bölümü çok agır bı bolum mu biri bilgi versin lutfen.

 536. nergis diyor ki:

  merhaba ben sağlık meslek lisesi anestezi okumak istiytorum. en büyük hayalim bu.anestezi uzmanı olduğun zaman naylık kA. TL maaş alıyoruz ?

 537. dolunay güven diyor ki:

  merhaba ben meslek lisesi tekstil bölümü son sınıfta okuyorum anestezi bölümü okuyabilirmym

 538. öyküsu diyor ki:

  ben8.sınıftayım.sağlık meslek lisesine gideceğim.fakat emin değilim.güzel bir bölümmü?

 539. zeynep diyor ki:

  ben düz lise son sınıf öğrencisiyim anestezi okumak istiyorum kaç phuan almalıyım ve şansım ne

 540. soner diyor ki:

  selam öncelikle
  Ben düz lise sayısal ögrencisiyim acaba SML lerden daha yuksek puan alırsak oncelik bizemi tanınıyor yoksa yine onlara mı ? cevap verirseniz cok sevinirim..

 541. rabia diyor ki:

  ben düz lise 1.sınıf öğrencisiyim . lise 2de sağlık olkumak istiyorum geçiş varmı bi bilginiz varmı?

 542. tuğçe diyor ki:

  mrb arkdaşlar bn lise 2 öğrnciym düz lisedym ve anstezi teknisyeni olmak istiyorm anestezi teknisynliği hakknda bilgilerinizi bkliyorm

 543. derya diyor ki:

  ben polis olmak istiyrum ama sbs puanı bok gibiiiiiiiiiiii

 544. gny! diyor ki:

  arkadşlar size brşy sorbilrmiym bn dha 10. sınfım ama şimdiden meslk araştrmaya başladm.anestezi bölümü içn önceden onunla ilgili liseyi okumak zorndamyım.ben şu anda kıbrıs’da fen lisesinde okuyorum

 545. sercan diyor ki:

  arkadaşlar bende sml son sınıfım hemşirelik bölümünde okuyorum heyecanlı bir iş arıyorum anestezi veya paramedik olabilir sizce hangisini seçmeliyim

 546. emrah diyor ki:

  arkadaşlar ben lise son sınıfım anestezi bolümüne gitmek istiyorum ygs 2 puanim yaklasık 230 gibi gelecek acaba gidebilir miyim? yrd edin lütfen…

 547. yalçın diyor ki:

  selam ben sağlık meslek lisesini istiyorum hangi bölüm daha iyi ben anestezi istiyorum

  6. sınıf puanı 368
  7. sınıf puanı 333
  8. tada 400 e yakın alsam hangi bölüme giderim yardımcı olursanız sevinirim… msn den yardımcı olunnn yamco_x@hotmail.com

 548. Emre diyor ki:

  Arkadaşlar ben 1999 Ankara da bir sağlık meslek lisesinin anestezi bölümünden mezun oldum.Staja başladığım ilk günden beri doktor olmak istiyordum. Fakat bu kat sayı mevzusu vs hep engel gibi görünüyordu. 4. sınıfta dersaneye yazıldım, ilk girdiğim sınavda başarısız oldum ama emin olun ki gerçekten kazanacakmış gibi çalıştım. Ya 1 sene daha çalışmayı göze alıp istediğim mesleği okuyacaktım ya da anestezi teknisyenliği yapacaktım ömrüm boyunca.. Anestezi güzeldi,fakat bana göre değildi ben doktor olmak istiyordum. İlk atamam İzmir e çıktı ve gittim. Ailem ben devlet hastanesinde memur olarak çalışıyor sanıyorken ben özelde nöbet tutup dersane paramı çıkarmaya çalışıyordum.1 sene daha hazırlandım dersane paramı çıkardıktan sonra atanan arkadaşımın evinde kaldım. Ben sadece tıp fakültesine girmek istiyordum. Belki size abartı gelebilecek ama yemeği bile ders çalışırken yerdim hiç pes etmedim. Haziran ayı geldi ve ben son denemelerimi yaptım. Kazanacak gibiydim güveniyordum kendime.. Sınava girdim ertesi gün ne gazetelere ne televizyona bakmadım sonuçlar için.. Yaklaşık 1 ay sonra sonuclar açıklandı hersey istediğim gibiydi tek sorun katsayıydı yanıtladığım sayısal sorulardan sadece 6 yanlışım çıkmıştı düz lise için bu cerrahpaşa tıp fakültesine yeterken ben Çukurova tıp fakültesine girdim. 6 yıl okudum 2006 da zorunlu hizmet için Van a gittim 6 ay hizmet verdikten sonra Tus a girdim ve özellikle Anestezi seçtim. Şuan tez hazırlıyorum ve Allah nasip kısmet ederse temmuzda uzman olacağım.. Arkadaşlar bunu niye anlattın diyeceksiniz biliyorum .. Benim demek istediğim şey hangi liseye giderseniz gidin istediğiniz bişey için pes etmeyin..

 549. yiğit diyor ki:

  slm ben yiğit şanlıurfa karaköprü a.s.m.lisesine gidiyorum lise 1 rim şu an sağlık ta okumak ayrıcalık tır olan lar değerini bilsin okumak istiyenler tercih etsin bizin okul puanı yuksek çalışıp anesreziye gitmenizi tavsiye ederim çalışan herşeyi başarır benim 6. sınıf sbs 387 7. sınıf 366 8. sbs 450

 550. gul diyor ki:

  ben istanbulda oturuyorm 8e gıdıyorum 6. sınıfta 375,7. sınıfta 399 aldım bu sene bı 410 alırım anestezi çok mu zor lıseden sonra hngı mesleklerı yapabılırsn??

 551. seda diyor ki:

  arkadaşlar ben anadlu lisesi 3. sınıfım fakat kafaya koydum anestezi bolumune gtmek istiyorum fakat saglık meslek yuksek okulu oldugu içn gereklı puanı alsam da gitmeme gibi bi durumum var mı yardımcı olabilr msinz

 552. seda diyor ki:

  arkadaşlar ben anadlu lisesi 3. sınıfım fakat kafaya koydum anestezi bolumune gtmek istiyorum fakat saglık meslek yuksek okulu oldugu içn gereklı puanı alsam da gitmeme gibi bi durumum var mı yardımcı olabilr msinz ?

 553. emine diyor ki:

  6. sınıf 354 7. sınıf 361 8 de kaç alırsam giderim ??? birde bazı sitelerde anestezi puanları çok düüşük bazı sitelerde aynı liselrin puanları çok yüksek hangisi dogru benim aklım karıştı bir yerdımm

 554. gönül diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum anestezi okumak istiyorum meslek liselerine oranla şansım nedir

 555. derenn diyor ki:

  ya ben bilişim teknolojileri meslek lisesi mezunuyum anestezi bölümünü çok istiyorum ygs 1 ve 2 düşük geldi (216) bu sene girme şansım var mı yada kaç puanla nasıl girebilirim yardımcı olabilir misiniz? lütfen.. cevaplarınızı bekliyorum??????????

 556. deren diyor ki:

  ya ben bilişim teknolojileri meslek lisesi mezunuyum anestezi bölümünü çok istiyorum ygs 1 ve 2 düşük geldi (216) bu sene girme şansım var mı yada kaç puanla nasıl girebilirim yardımcı olabilir misiniz? lütfen.. cevaplarınızı bekliyorum

 557. bade nehir diyor ki:

  bütün yorumları okudum benimde bi kaç sorum var bu sene össye girdim düzliseye gidiyorum eşitagırlıkcıyım ama kendi bölümüm mesleklerini okumak istemiyorumm saglık okumak istiyorum devlette gidemem çünkü puanım kırılcak onun için özel bi ünüversitede anestezi okumak istiyorum galiba bu meslegi gercekten istiyorum insalara yardım etmeyi seviyorum ama bölüm hakkındab ilgi almak istiyorum dersleri ağıtmı zormuu lütfen bana bilgi verin

 558. Ali diyor ki:

  Arkadaşlar ümitlerinizi kırmayın çok istiyorsanız 1 sene sıkı çalışıp tıp kazanın anestezi uzmanı olun ilerde. Bakın Emre abiye.

 559. ayse diyor ki:

  mrb düz lise cıkıslıyım benım de ygs 2 puanım 217 gıdebılırmıyım anesteziye cok ıstıyorum bu bölümü rüyama giriyo valla:D cevap beklıyorum

 560. VoLkAn diyor ki:

  VAKIF ÜNİVERSİTELERİ / Puanla sınavsız geçişten kontenjanı kalıp alan bölümler kalınlaştırılmıştır : Başkent Adana Tam Burslu : 396 Başkent Adana %25 Burslu : 287 Başkent Ankara Tam Burslu : Sınavsız geçişle almıştır. Başkent Ankara %25 Burslu : 279 Uf…uk : 302 Ufuk Tam Burslu : Sınavsız geçişle almıştır. Acıbadem : 292 Acıbadem Tam Burslu : Sınavsız geçişle almıştır. İstanbul Bilim : 308 İstanbul Bilim Tam Burslu : Sınavsız geçişle almıştır. Yeniyüzyıl : 297 Yeniyüzyıl Tam Burslu : Sınavsız geçişle almıştır. Yeniyüzyıl %50 Burslu : 343 Üniversite Adaylarına Önemli Duyuru : Vakıf üniversitelerinin puanları, minimum anestezi puanları demektir. Çünkü ücretli oldukları için herkes tarafından tercih edilmeyip, sınavsız geçişten geriye de en fazla kontanjanı kalan okullar vakıf üniversiteleridir. Yukarıdaki puanlardan daha düşük taban puana sahip devlet üniversitesi görerek, puanı düşük yanılgısına girmeyiniz. Örneğin bir devlet üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi’nin puanı 255 gibi görünmektedir. Bu puan birçok ücretli vakıf üniversitesinden düşüktür. Halbuki bu puan, bir sağlık meslek lisesi mezununa aittir ve onlar primer geçebildiği için otomatik olarak yerleştirilmektedir. Yukarıda Türkiye koşullarında anestezi okuyabilmek için sahip olmanız gereken minimum puanlar yer almaktadır. Bunları incelersek yıllık eğitim ücreti 12.000 TL olan (bursla 9.000 TL oluyor) ; Başkent Üniversitesi Ankara, Anestezi programı %25 Burslu : 279 Yani minimum puan 279′dur ! Vakıf üniversitelerinin 2010 yılında puanları bu şekildeydi. Devlet üniversiteleri için ise sağlık lisesi çıkışlıların puanları gözüktüğünden yanıltıcı bilgiler ortaya çıkmaktadır. Minimum 410 civarlarında bir puan ise devlet üniversitelerindeki birkaç kontenjan için 2010′da yeterli olmuştur. Tüm adaylara başarılar !

 561. kısmet diyor ki:

  ben de sağlık meslek lisesinde anestezi okumak istiyorum ama bir arkadaş yukarıda hemşireler laborantlar doktor yarısı gibiler biz anesteziciler eziliyoruz demiş neden acaba?bildiğim kadarıyla anestezi teknisyenleri hemşirelerden de yüksek maaş alıyor.üniversiteyi 2 yıl okusukları için mi?hemşirelerin üniversitesi 4 yıllık.o yüzden mi?

 562. Serap diyor ki:

  Arkadaşım yeni atandı 1.800 alıyor üni. bitince 2.000 alacak her kademe 100 TL demek sonunda 2.500 TL alacak :) atananlar için maaş daha fazla…

 563. fatma diyor ki:

  en güzel bölüm hemşirelik bence.lisans tamamlama hakkı bir tek onlara veriliyor.maaşları da dolgun .

 564. fatma diyor ki:

  bence en güzel bölüm hemşirelik .hem lisans tamamlama hakları var hem de maaşları dolgun.

 565. emre diyor ki:

  ya ben düz lise öğrencisiyim bu sene sınava girdim 305 sayısal puanı aldım anestezi bölümüne gitme şansımın olup olmadığını bilmiyorum eğer bileniniz varsa beni bu konuda aydınlatırsa çok sevinirim çok rica ediyprum lütfennnnnnnnn

 566. aysenur dursun diyor ki:

  benim puanım da 245 we ben nestezi bölümünü istiyorum nasıl olacak bilmiyorum düz liselerin hiç mi şansı yok :( (

 567. fatma diyor ki:

  hemşirelik veya ebelik bölümü okuyanlara öğretmenlik hakkı da veriliyormuş bu konuda bilgisi olan var mı?

 568. kısmet diyor ki:

  aslında hemşirelik de çok cazip iş bulma olasılıkları daha fazla. anesteziden vazgeçip hemşirelik mi yazsam acaba.of of şu sbs den iyi bir puan almam gerek.babam da acil tıp bölümünü yaz diyor.

 569. UMUT diyor ki:

  MRB ARKADAŞLAR YGS2 PUANIM 260 ANESTEZİYE YERLEŞİRMİYİM. DÜZ LİSE MEZUNUYUM.

 570. VoLkAn diyor ki:

  Evet Fatma.Üniversitede hemşirelik okuyanlara sağlık meslek liselerinde veya üniversitelerde öğretmenlik yapma olanağı veriliyor.Bunun için normal derslerden başka bir kaç ders daha okuman gerekiyor.

 571. simge diyor ki:

  arkadaşlar ben lise son öğrencisiyim.anadolu lisesindeyim.ygs2 den 360 aldım.okuldan en az 70 puan gelir.yani 430 puanım olacak ve sıralama olarak 66bininciyim.anestezi teknikerliği hakkında anadolu liseleri puanla girebiliyo mu.yoksa her şekilde öncelik sağlık liselerine mi.bir de ortamda sürekli kapalı olacak.hastane felan ilaç kokacağız.bi süre sonra aynı işleri yapmak bizi sıkacak mıdır.yıllar alacak sonuçta geleceğimizi belirliyoruz tercihlerim arasında bulunacak okuyan arkadaşlar biraz eğlenceli yönlerini tanıtabilirler mi güzel yanları neler.nasıl zevkli olduğunu felan sevmezsem yapamaz mışım gbi geliyo.ama sağlık sektörü sonuçta sevmek istiyorum.bir de dikey geçiş ile geçilebilecek alanlr çok mu az.anestezi teknikerliği nden kendimizi geliştirebiliyo muyuz.geliştrsek ne kadar ilerleyebiliriz anestezi uzmanı olabilir mıyız mesela.ya da yurt dışında yüksek lisans yapsak.bi de üniverste puanları arasında çok uçurum var biri 290la alırken biri 480 le alıyo.2yıllık ya da 4 yıllık olması ile mi ilgili bu neyi değiştirir.bu mesleği dün duydum ondan uzun sürdü biraz ama tüm bunları cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler:)

 572. gizem diyor ki:

  bu meslek tek gayem.

 573. cansu diyor ki:

  ben sekizinci sınıf öğrencisiyim ve sağlıkçı olmayı özellikle de anestezi bölümünü çok istiyorum fakat akrabalarım sağlık meslek lisesine gidince üniversiteyi kazanmamın çok zor olduğunu söylüyorlar bu konuda kafam çok karışık sbs ye bile bu piskolojiyle hazırlanamıyorum acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

 574. cansu diyor ki:

  kısmet puanlarını sorabilir miyim acaba

 575. VoLkAn diyor ki:

  Simge senin yerinde olsam lys de daha sıkı çalışır yada o 430 puanla özellerde yüzde 50 bursla falan fizik tedavi ya da diyetisyenlik yazarım

 576. kısmet diyor ki:

  cansu o konu benim de kafamı karıştırmıyor değil.benim puanlarım 420 ve 432. hemşireliğe de girebiliyorum aslında.bir de hemşirelik bölümü okuyanlar öğretmen de olabiliyorlarmış bu bana çok cazip geldi.babam da acil tıp veya hemşirelik diyor.daha kolay atanıyorlarmış.of ya ne olmak istediğime karar vermem gerek.

 577. esma diyor ki:

  ben anadolu lisesi okuyorum. ünv.de anestezi okumayı düşünüyorum.. ünv bu bölümü seçebilme şansım var mı ?

 578. özkan diyor ki:

  bn adnan menderes üniversitesi menkul kıymetler bölümü 2 yıllık okuyorum fakat sevmiyorum bu mesleği parası çok ii olmasına rağmen.. anestezi teknisyeni olmak istiyorum ve özel üniversiteye gitmek istiyorum liseden finans borsa hizmetleri dalından çıkşlıyım anestezi teknisyeni olabilirmiyim biri bana yardım eerse sevinirim..

 579. Tuğçe diyor ki:

  ben 8. sınıfım bu bölümü istiyorum nasıl bir meslek yardımcı olur musunuz bnm fenim hiç iyi değil acaba bunun yan etkisi olur mu .s maaşı falan ne kadar bilen arkadaşlarım bana ulaşabilrise çok memnun olurum ..

 580. Tuğçe diyor ki:

  altıncı sınıfta 430 yedinci sınıfta 424 aldım 8.sınıftada daha grmedik umarım iyi alırımm ..mavi_yosun_555@hotmail.com anestezi teknisyenliği hakkında bilgi verirseniz sevinirim :)

 581. merve diyor ki:

  slm arkadaslar hala daha saglık meslek cıkıslı olamayanların puanları 0.3 le mi çarpılıyo lütfen bilgi verebilirmisiniz?

 582. nilgün diyor ki:

  slm ben düz lise çıkışlıyım.biyoloji 2. sınıfım şuan ama bölümümden memnun değilim.kazanıo gitmek için yazdım ve pişman oldum.seneye tekrar sınava girip anestezi yazacağım.öncelikle sml alıyorlar bizden kaç kişi alıyorlar?yüksek puan almam yeterli mi tutması için?bilgilerndirirseniz sevirim.teşekkürler..

 583. melek diyor ki:

  merhabalar ben düz lise mezunuyum eklemeli puanım 260 yapıyor anestezi bölümünü özel üiversiteden okumak istiyorum acaba bu puanla kazanabilirmiyim?aobp puanı nasıl hesaplanıyor 0.12 ile mi 0.15 ile mi hesaplama yapılıyor????

 584. nilgün diyor ki:

  siteyle pek ilgelenilmiyor sanırım.cevaplar çok geç geliyor.

 585. Ayşenur diyor ki:

  Merhaba
  Ben Anadolu lisesi öğrencisiyim fakat hep sağlık meslek anestezi bölümü istedim.Evime mesafesi çok uzak olduğu ve puanımın bir anadolu lisesine yettiği için anadolu lisesine gittim ama hala anestezi okumak istiyorum. Bölüm olarak sayısal seçmesem dahi b bölümde okuyabilir miyim?Benim bu bölümü okumam nasıl mümkün olur? Lütfen bu sorumu cevaplayın.

 586. VoLkAn diyor ki:

  Ayşenur olur tabi ama bence tıp kazanıp anestezi uzmanı ol.Çünkü anadolu lisesinde olman bi avantaj

 587. Ayşenur diyor ki:

  Haklısın aslında bende o niyetle anadolu lisesine gittim ama Tm bölümü okumak zorundayım.Fizik ve biyoloji baya zorluyor eğer mf seçersem başarısız olmam sınıfta kalmam olası.

 588. VoLkAn diyor ki:

  Bir şeyin kaç kere üstüne gittin de olmadı? Kaç kere üzerine çok çalıştın da emeğinin karşılığını alamadın? Bence otur çalış tıp kazan

 589. Ayşenur diyor ki:

  öyle demekle olmuyor işte anlamadın mı anlamıyorsun. fizikten hiç anlamıyorum zerre kadar.Tıpı kazanmam için zaten fizik tamamen doğru olmalı kötü bir lise hayatındansa hem iyi bir lise hayatı hem iyi bir üniversiteyi tercih ederim.Tm iyidir ama asıl soru
  Nereden okuyacağım?Sağlık Meslek Yüksek Okullarından mı ?

 590. kısmet diyor ki:

  arkadaşlar ben vazgeçtim sağlık lisesinden.anadolu lisesine gitmeye karar verdim.kendimi neden sağlıkla sınırlandırayım?ya ilerde fikrimi değiştirip başka bir mesleğe ilgi duyarsam ..sağlık lisesinde matematik, fen,türkçe. sosyal gibi derslere hiç önem verilmiyormuş, meslek derslerine önem veriliyormuş.eeee üniversite sınavında ne yaparım o zaman?istediğim bölüme giremem.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 591. aslı diyor ki:

  8. sınıf öğrencisiyim ve sml anestezi bölümüne gitmek istiyorum sbs puanlarım 366 ve 398 3. ise 410 larda olacak kırkkale sml anestezi bölümüne girebilir miyim?

 592. aslı diyor ki:

  yaa lütfenn yardım edin çok istiyorum sml ne gitmeyi birisi bana yardımcı olsun lütfen

 593. caner diyor ki:

  arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevınırım Çorumdan… denqeSiz_caner19@hotmail.com

 594. Elif diyor ki:

  Arkadaşlar benimde bi konuda yardıma ihtiyacım var lise 2. sınf öğrencisiyim anadolu lisesind eokuyorum notlarım çok iyi ortalamalarım yüksek şu 2 seneyide iyi değerlendireceğim hedefim çok yüksekti fakat daha sonra bi an önce iş imkanına sahip olmak istediğimin farkına vardım ygsden tercih yapıp anestezi bölümüne gitmek istiyorum 2 yıllık bi bölüm zaten kişiliğime uygun bi meslek olduğunu düşünüyorum yapacağımada eminim zaten üniv konusunda sıkıntım yok çok başarılı olacağıma da eminim fakat şöyle bi problemle karşılaştım ben ygsden ne kadar yüksek alırsam alayım sanırım sağlık meslek çıkışlılar sınavsız alınıyormuş bu bölümlere ? eğer öyle olursa yüksek almma rağmen kontenjan sıkıntısı çeker miyim ? şimdiden karar vermeliyim ki ona göre bi çalışma planı uygulayacağım mail adresim ulaşırsanız çok sevinirim elif-_-yagmur@hotmail.com facebooktan yazarsanız sevinirim

 595. esrA diyor ki:

  arkadaşlar bakın ben 8.sınıf öğrencsym ve son anda ne olduysa oldu doktorluğa sağlıklıcılağa merak saldım ki bu merakda şu doktorlar dizisinin rolü çok ama çok fazla ben doktor olmayı çok istiyorum kadın sağlığı ve doğum doktoru çoğu insan bana anadoludan yada fen lisesinden olunduğunu söylüyor fakat bu söyleyiş yanlış mantıklı düşünürsek puanın 500 bile olsa sağlık meslek lisesi her yönden avantajlı e başarılı olan insan öss de neden yapamsın ki olur ya tuturamasın kı allah korusun elnde bir mesleğn var ginede o meslekde uzman olursun hem sayflardan gördüğüm kadryla sağlık meslek liseleri üviversite sınavında ek puan veryrmuş benmle bu konuda konuşmak danışmak isteyenler varsa facebook sayfasından bana ulaşablirler asi_kiz_14_06@hotmail.com bunu face de kullanıyorum adımda EsRaa ÖzCa’nn
  bu şeklde yardımcı olablrm

 596. aylın diyor ki:

  ben düz lisede okuorum.busene ygs girdim 336 puan aldım ilk doksanbir bindeyim.okul bana en az 65 verir yanı puanım yaklaşık 400 olucak sizce aneztesi yazsam gelir mi bana yazrdımcı olursanız sevinirim..

 597. gökhan diyor ki:

  bildiğim kadarıyla 1000-1500 arası maaş +döner sermaye en fazla 500 ek(nöbet)200-300 1500 2000 arası maaş alıor benım abem anestezist batman mdcalparkta çalışıor

 598. damla diyor ki:

  başkent adana sağlık hizmetleri yüksek okuluna anestezi bölümüne gitmeyi düsünüyorum acaba orayı bitiridiğimde iş bulma olanağım yüksek midir?

 599. yağmur diyor ki:

  yaa arkadaşlar ben hemşire olmak istiyorum ama puanım sağlığa yetmio hangi liseye gider ve üniversitede sağlığı kazanıp hemşire ola bilirimm lütefn yardım edinn

 600. seda diyor ki:

  ben ticaret meslek lisesi mezunu olacam bu sene bilişim bülümü web tasarım alanı ama bu mesleği isteyerek yapmıyorum lisede babam sağlığa göndermemişti kazandığımız halde şimdi üniversitede gönderecek gidebilirmiyim acaba biraz bilgi verirseniz lütfen sevinirim şimdiden teşekür ederim

 601. maviş diyor ki:

  mrb.bn lise son ögrencisiym,düz lisesi sayısal bölümündeym.ailem bnm tıp okumamı istiyor ama bn pek hoşlanmıyorum.ama ortak bir yol olarak anestezi bölümünü seçmeyi düşünüyorum.bu bölüme gitmek için hangi dersler iyi olmalı ,üniv.hangi dersler veriliyor, dersler agır mı,,mesleki koşulları nasıl ögrenmek istiyorum..daha dogrusu bu meslekle ilgili çok fazla bilgi edinmek istiyorum sonuçta gelecegimiz içn çok önemli..ilgilenirseniz çok sevinirim ..teşekürlerr:))

 602. mehmet diyor ki:

  s.a ben düz lise mezunuyum arkadaslar ygs 2 okul puanıyla falan 245 geliyor ama tm ciyim anesteziyi istiyorum puanlara bakıyorum düşük biliyorum meslek liselerine öncelk tanınıyor ama bu düz liseden tercih yapacak benim gibi arkadaslara gelebilirmi ???

 603. gizem diyor ki:

  mrb aneztesı bolumunu btrdıkten sonra anztezı tekri oluruz meslekte teknıkerlıkten yukselme warmı cvpnızı beklıyorum lutfen yardımcı olrmusunuz e-mail adresım gizemli3358@hotmail.com

 604. pink diyor ki:

  arkadaslar düz lise mezunuym. bu sene özel ünilere terch vericem anestezi yazıcam. kabul ederlermi bilgsi olan varmı acil cvp!!!

 605. pink diyor ki:

  ygs 2 puanm 199 okulla 250yi buluyo. ltfen cvp!

 606. aslı diyor ki:

  düz lise mezunuyum anestezi kabul edilirmi yazsam cvp

 607. makbule diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum ygs den 225 aldım okul puabıyla bereaber 278 oluyo anestezi istiyorum lütfen cervap yazar mısın volkan abi

 608. tekkeli1907 diyor ki:

  arkadaşlar bilenler: ben ygs 2 puanım ham puanım 310 seneye bir daha sınava girmek istemiyorum anadolu lisesi öğrencisiyim bu puanla anestezi teknikerliği okuyabilirmiyim ?

 609. makbule diyor ki:

  volkan abi lütfen benim soruma da cevap yaz çogu insana soruyorum olmaz diyo sml olmadıgım için bide puanım düşer mi.illa özel üniversite mi yazmalıyım tercihte devlet yazamazmıyım lütfen cevap yazın düz lise mezunuyum sayısalcıyım ve anesteziyi çok istiyorumm…..

 610. hülya diyor ki:

  bn anestezi bölümünü istiyorum ama istanbuldaki anestezi puanları yüksek düşük olanlarda çook uzak kalıo sizce dışarıyı yazmalımıyım…

 611. hülya diyor ki:

  yoksa burda eğitimi iyi olan bir düz lise seneye anadoluda olcak orayamı gitmeliyim yardımcı olursanır sevinirim bide sağlık meslek liselerinden hangi okulları tarcih etmeliyim …

 612. hatice diyor ki:

  anestezide yatay geçiş var mı ?

 613. kübra diyor ki:

  istanbul dışındaki bir anestezi bölümünü yazıp notlatımı yüksek tuttarsam istanbuldaki bize yakın olan bir meslek lisesinin anestezi bölümüne geçiş yapabilir miyim geçiş şartları nedir ?

 614. tekkeli1907 diyor ki:

  arkadaşlar bilenler: ben ygs 2 puanım ham puanım 310 seneye bir daha sınava girmek istemiyorum anadolu lisesi öğrencisiyim bu puanla anestezi teknikerliği okuyabilirmiyim ? (cvp please)

 615. KÜBRA diyor ki:

  ben düz lise mezunyum anestezi istiyorum ygs puanm 221 lütfencvp yazın

 616. ayşe diyor ki:

  ben 8.sınıfı bitirdim yarın sınav sonuçları açıklanacak..tercih yapıcaz.ben aneteziyi istemiyorum ..ama annem illaki yaz diyor.bana anestezi bölümü ile ilgili bilgi verbilir misiniz ?lise 3 te gerçekten maaşa bağlanıyor mu bağlanıyorsa ne kadar?hem liseyi bitirince direk atanıyor musun yoksa üniversite okumak zorunda mısın?yardımcı olur musunuz?

 617. sermın diyor ki:

  mrb bu kadar korkmayın meslekten ben anestezı bolumunde 3. sınıfım ve 4 e gectım.meslek acaıp rahat para kazanmak bollu bollu.hem calısıp hem harclıgını cıkartıosun stajerken.yazın 1 ay staj yapıp cuzı mıktrda para kazanıosun tatıl bedawaya gelıo.meslegmız cok super hem temız ve garantı bır ıs lutfen puanınızı sacma sapan lıselerde oldurmeyın mumkunse duz lıse tercıh etmeyın .mutlaka saglıga kapak atmaya calısın pısman olmassınız.basarılar

 618. esin diyor ki:

  yha arkadaşlar bn 6.sınıfta 364,747 puan aldım 7.sınıfta 301,723 8. sınıfta 333,144 puan aldım diploma norum 87,87 acaba sağlık meslek lisesine gidebilimiyim yada sizce hangi bölümü seçsem anestezi mi ? hemşirelik mi? lütfen yardımcı olunn anesteziçok zor ilaçkokusu felan ama bn anestezibölümünü çok istiyorum :(

 619. seçil diyor ki:

  ya ben düz lisdeyim ve anestezi bölümünü cok istyrm,öncelik saglık meslek lisesinemi? onlrda yoksa bizim gbi sınav puanıylamı giriyorlar ortalama kac net yapmam gerek ygs’denmi anesteziye girebiliyrz yoqsa lysdenmi?

 620. fatma diyor ki:

  ben meslek lisesi mezunuyum. anesteziyi okumak istiyorum. puanımda kırılma olurmu aceba

 621. gül diyor ki:

  ben öğretmen lisesi mezunuyum ancak anestezi teknikeri olmak tercihlerm arasnda.bu mümkün mü

 622. harun diyor ki:

  bn düz lise mezunuyum anestezi yi tercih etmeyi düşünüyorm . sağlık mezunu dısında öğrenci alıyo mu anestezi bölümüne ?tercih yapabilir miyim yani

 623. Abdulgafur diyor ki:

  Bende bu yıl sağlık lisesi anestezi bölümüne tercih yaptım inşallah gelir.bu mesleği çok istiyorum.

 624. Ece diyor ki:

  Düz lisedeki arkadaşlar…
  Kusura bakmayın ama dikey geçişin kalkması size yaradığı gibi smllilere de yaramayacak.
  Madem anestezi gibi bir yer istiyordunuz neden kendinizi biraz sıkıya verip de sml’ye zorlamadınız hani deseniz ki anadoludan falan geçebilir miyiz anlayacağım ama düz lise yani ya el insaf!

 625. halil(totti) diyor ki:

  mrhaba gençlik ben lise 1 e geçtim anestezi bölümünü seçtim çok şey bekliyorum (tatil)

 626. halil(totti) diyor ki:

  arda turan,messi,ronaldo,sizce ben kimim toooooooootti

 627. alpaslan diyor ki:

  özel anestezi ünv hakkında bilqisi olan varmı?

 628. black diyor ki:

  ben bilgisayar bölümü mezunuyum benim ygs 2 puanım ham 275 daha okl puanı eklencek:) pc öğrt. olmassa benden kaçmaz bu bölüm okul1.lide var:)

 629. DUYGU diyor ki:

  arkadaşlar kardeşim sbs sınavından 395 puan aldı ve sml anestezi bölümü yazmayı düşünüyoruz gelme ihtimali var mı

 630. reyhan diyor ki:

  yha bşy sorucam liselere girerken tercihte yüzdelk dilimn de bi önemi varmı yoksa sadece puanmı önemli_?

 631. mehmet haşim diyor ki:

  ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAH ARKADAŞLAR BEN AÇIK ÖĞR LİSESİ TM BÖLÜMÜNDE OKUYRM LİSEDEN MEZUN OLABİLMEM İÇİN EKSİK OLAN 28 KREDİYİ ALMAM GEREKİYOR ŞU ANDA, VE BU AY İÇİNDE SINAV VAR SENE SONUNA KADAR İNŞ DİPLOMA ALIRIM VE ANESTEZİ BÖLÜMÜ KAFAMA TAKILMIŞ ŞİMDİ ARAŞTIRIYRM BENİM ANESTEZİYE GEÇME İMKANIM VARMI NE YAPMAM GEREK BİLGİSİ OLAN VARSA CEVABINI BEKLERİM ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN

 632. meLis Gün diyor ki:

  Sadece YGS iLe mi aLınıyor yoksa LYS iLe de tercih yapıLabiLiyor mu ?

 633. hilal diyor ki:

  4 yıllık anestezi bölümü kaç la alıyo taban puanları kaçtadır bi türlü bulamadımm yardımcı olursanız sevinirimm ve ygs den mi alıyor sadece yoksa lys den de girebiliyormuyuz ve hangi ünüversite kaç puanla alacakk bildikleriniz varsa yardımcı olursanız çok çok sevinirim

 634. murat diyor ki:

  salm arkadaşlar anesteziden 2 yıl sonra mezun olduktan hemen sonra iş bulmak kolay olur mu üniversite mezunuyum ama okuduğum bölümün iş olanakları pek yok daha doğrusu istemeyerek okuduğum bir bmlüm olduğu için pek yapmakta içimden gelmiyor eğer bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim pek internete girme imkanım yok numara ve msn mi bırakmak daha sağlıklı olacak yardımcı olursanız sevinirim murat8118@hotmail.com 05434825900

 635. melisa diyor ki:

  benım ygs 2 puanım 245 anestezı ıstıyorum ama sunu soylemek ıstıyorum oncelık meslek lıselerıne mı ben duz lıse mezunuyum soylersenız cok sevınırım

 636. ipek diyor ki:

  slm arkadaşlar ben kız meslek lisesinde okuyorum acaba anestezi bölümünü tercih edebilir miyim çok istiyorum o bölümü……..

 637. gamze öz diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben kml de okuyorum acaba 245 puanla anesteziye yerleşebilir miyim çok istiyorum da

 638. elif diyor ki:

  slm arkadaşlar anestezi için meslek lisesi çıkışlı olmak şartmı? söylerseniz çok sevinirimmm.en büyük hayalim anesteziydi olur inş.çünkü ben düz lise çıkışlıyım…:(

 639. büşra diyor ki:

  arkadaslar bende bu yıl anestezı onlısans programını yazmak ıstıyorum fakat aklımı kurcalayan bırsey var.9 eylul unıversıtesı 466 puan ıken dıcle neden 126 puan? arada az buz degıl 340 puan fark var.unıversıteler bu bolume ogrencı alırken herhangıbır sartmı kosuyorlarda bu kadar fark var.ben sozel cıkıslıyım ygs2 puanım 245.dıcle fırat ve ınonuyu yazmayı duunuyorum..bu konuda bılgısı olan varmı?

 640. abdullah diyor ki:

  öncelik meslek liselerinin arkadşlar daha sonra yer kalırsa düz liseleri alıyolar

 641. yunus diyor ki:

  Selam, ben teknik lise Bilgisayar bölümü öğrencisiyim fakat tercihimi alan dışı yapıcam ve Anestezi bölümünü istiyorum ygs2 puanım 275 tutma ihtimali var mı acaba genelde anestezi puanları 240 260 sizce ne olur? Teşekkürler.

 642. umahan diyor ki:

  bende düz lise sayısal okuyorum. son sınıfa geçtim.anestezi bölümünü begndim.saglık istiyodum ama tıp cok zor oldugu için bu bölüm aklıma yattı. koşulları bna göre iyi zorlncagımı düsünmüyorum. bakalım puanıma göre ege üni. ne gitmeyi cok istiyorumm…

 643. umahan diyor ki:

  eger geciş kalktıysa bizimde gitme şansımız vardır elbet. ille saglık meslek ögrencisi olmak gerkmiyodur umarım.

 644. Osman diyor ki:

  öncelik meslek lisesi kaparlar her kontenjanını

 645. zeynep diyor ki:

  bn 8. sınıf öğrencisiyimm tercihlerimdee başa acil tıp teknisyenliğini yazmıştım o çıktı ama bu meslek hakkında pek bişiy bilmiyorum anestezi mi iyi yoksa acil tıp teknisyenliği mi bi cevap verir misiniz

 646. Elif diyor ki:

  Arkadaşlar ben düz lise sayısal çıkışlıyım ve 325 aldım anestezi bölümü okumak istiyorum girme ihtimalim nedir?

 647. mustafa diyor ki:

  slm arkadaşlar ben fen edebiyat matematik bölümü mezunuyum bu yıl össye gırdım anestezı okumayı dusunuyorum ucretlerı nasıl degermı dedıklerı gıbı ozelde 2500 alabılıyormuyuz yoksa bunlar sallama atıyorlarmı yardımcı olursanız sevınırım

 648. büşra diyor ki:

  mustafa anesitezi de iyi para var ama pra içn yapma bana göre devlet hast. ortalama 1200 felan alınıyor özelde fazla çalişip nöbetlere kalırsan 2500 tl veriyolar (anestezi teknisyeni ablm var ordn biliyorm ) :)
  bnde lisede anestezi okucm insllh zor gelmez bna ..

 649. neşe_33 diyor ki:

  mrb ben düz lisede okuyrm ygs 2 puanm 292 anestezi bölümüne gitmek istiym ama smllilerin öncelği var biliyrm ama benm gtme şansım ne kadar tercih zamanının süresi dolmadan ögrenmek istiyorm lütfen acilen yardımcı olurmusunz şimdiden thak you:)

 650. neşe_33 diyor ki:

  sağlık alanında çalışmayı çok istiyorm ne kadar zor olda bbu alanı istiyrm

 651. serap diyor ki:

  düz liseler boşuna tercih yapmayın umutlanmayın girme ihtimaliniz hiç yok. sağlıklara öncelikk geçiş hakkımız var kontejanlar doluyo zaten sizi üzmek istemezdim ama zman varken başka alanlardan bölüm araştırın.

 652. gülsüm diyor ki:

  arkadaşlar ben düz lise mezunuyum puanım çok iyi anestezi bölümünü istiyorum amacım başka bi bölümdü ama gidemicem için araştırdım bu bölümü iyi buldum…ama sağlık meslek lisesi mezunlarından başka lise mezunları alınmıyor mu bu bölüme??

 653. HARUN diyor ki:

  MRB. BEN DÜZ LİSE MEZUNUYUM PUANIM 306 HERHANGİ Bİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ANESTEZİ BÖLÜMÜNE GİREBİLİRMİYİM?

 654. vuslat diyor ki:

  arkadaşlar sağlık meslek lisesinde okuyanlar para filan almıyor.ancak çok ihtiyaç olması şartıyla çok az kişiye cüzzi miktarda para veriliyor.bir de anestezi veya hemşire maaşı öyle söylenildiği gibi değil.hemşireler 1300 anesteziciler 1400 civarında alıyor.döner sermayeden de aldıkları ortalama 150-200 tl civarı.üstelik işleri çok zor..hele anesteziciler ilaç kokularına maruz kalıp anestezik ilaçları teneffüs ediyorlar hiç önermem yani.

 655. gamze diyor ki:

  mrb ben düz lise mezunuyum 390 aldım anesteziye yerleşme imkanım nedir merak ettim kafam çok karışık yardımcı olurmusunuz.

 656. Burak diyor ki:

  Lan arkadaş yorumları okuyorum da 2006-2011 yılları arası yorum yapılmış herkez kendi derdinde 5 yıldır vura vur yorum yapmişlar gene de hiç bi gelişme yok okumayın lannn buraya ilk yorumu yapan adam tıp okusa bitiyodu zaten hayat da böyle geçer kasmaya ve milyonlarca yorum yazmaya gerek yok alt tarafi ıkı narkoz vercen abi yaa ne bu…

 657. rosa diyor ki:

  lan ben bu sml cilerin varya……………lan bizede acıyın be ne olacak

 658. brçk diyor ki:

  ya ben düz liseye gidicem ama anestezi okumk istiyorm üniversitede kaç yıl eğitim gerekio bilgi verirmsnz ?

 659. bülent diyor ki:

  ya kardeşim bırakın şu anesteziyi yaw daha güzel meslekler var.sınıf öğretmeni veya anaokul öğretmeni olun kpss leri ne kadar dşük hiç gördünüz mü.anestezi den atanmak için en az 80 gerekiyor..biraz ileriyi görün çalışma şartlarını filan kıyaslayın. maaşları kıyaslayın. bugün yeni mezun bir öğretmen ek ders ücretleriyle beraber 2000 tl alıyor.mis gibi tatilleri var üstelik..tutturmuşsunuz bi anestezi anestezi diye.

 660. yaqmur diyor ki:

  arkadaslar ben bu sene düz lisedn mezun oldum tıbbı labaratuvar bölümünü istyrum we terchlerme yazdm afyonu denzlyi ıspartayı ble yazdm blyrm meslek lseleri öncelikli ama benimde grme olaslgm ndr blgsi olanlardan cwp beklyrm.

 661. DMLA diyor ki:

  ben düz lise bilgisayar mezunuyum… 2 yıllık anestezi puanları oldukça düşük… gidebilme ihtimalim nedir acil yardımnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 662. kibar diyor ki:

  ya ben tm cyım anestezıyı tercıh yapabılırmıyım ouanım duser mı merak edıyorumda bılgı verırsenız sevınırım acıllll…

 663. Şule diyor ki:

  Ya arkadaşlar ben anadolu lisesi 10.sınıf öğrencisiyim hedefim ya ege üniversitesinden yada eskişehir meslek lisesinden optisyen olmak ama sağlık mesleğe gtsem daha mı avantajlı olur üniversite sınavlarıda zor yoksa anadolu lisesinden sağlık meslek yüksekokula girilebilirmi anadolu olduğu için daha mı cok puan verir?
  Cevaplarınızı bekliyorum.

 664. Şule diyor ki:

  Ya arkadaşlar ben anadolu lisesi 10.sınıf öğrencisiyim hedefim ya ege üniversitesinden yada eskişehir meslek yüksekokulundan optisyen olmak ama sağlık mesleğe gtsem daha mı avantajlı olur üniversite sınavlarıda zor yoksa anadolu lisesinden sağlık meslek yüksekokula girilebilirmi anadolu olduğu için daha mı cok puan verir?
  Cevaplarınızı bekliyorum.

 665. gülsüm diyor ki:

  mrb ben sağlık meslek lisesinde hemşirelık okuyorum acaba sınavsız geçiş hakkım var mı??

 666. gülsüm diyor ki:

  lütfen bi cevap hayatımı belirleyecek bu cevap.

 667. yasin diyor ki:

  slm ben düz lise mezunuyum puanım 310 ben anestezi tercih ettim bana gelirmi yoksa sadece meslek liselilerini mi seçiyorlar

 668. alev diyor ki:

  arkadaşlar üstadlar ben DÜZ LİSE SOSYAL -2- DEN TERK OLUP AÇIKÖĞRETİM LİSESİNE DEWAM EDİYORUM !!! AÇIKÖĞRTM LİSESİNİ BİTİRİNCE ANESTEZİ TEKNİSYENLİĞİNİ OKUYABİLİRMİYİM DİREK GEÇİŞ HAKIIM OLUCAKMI??? PUANIMIN NE OLMASI LAZIM DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM LÜTFEN ACİL CEWAP BEKLİYORUM FAZLA ZAMANIM KALMADI ÇÜNKÜ;
  YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM !İŞTE MSN ADRESİM AYNI ŞEKİLDE FACEBOOK’UN ARMA MOTORUNA E-MAİL ADRESİMİ KOPYALAYIPBUTANA BASTIGINIZDA SEVCAN ALEV KUMRU OLARAK KARIŞINIZA ÇIKACAPIMDIR ORDAN DA MESAJ VEATARAK DÜRTEREK VEYA ARKDAŞ İSTEĞİ GÖNDEREK BENİ EKLERMİSİNİZ BİLGİLERİNİZE VE DENEYİMLERİNİZE İHTİYAÇIM VAR MESLE GÖRSEL OLARAK HOŞUMA GİDİYOR!! ALEV1988ALEV@hotmail. comALEV1988ALEV@hotmail.com ALEV1988ALEV@hotmail.com

 669. gülsüm diyor ki:

  alev yasin sesimizi duyan yok galiba:((

 670. bülent diyor ki:

  herhangi bir liseden sağlık meslek lisesine geçiş asla olmaz.br de sağlık meslek lisesi mezunlarının sınavsız geçişle geçebildiği bölümlere başka bir lise mezununun girebilmesi çok zor yani imkansız gibi bir şey.. üniversite sınavından aldığı puan çok yüksek olsa bile ancak kontenjanda açık varsa olur o da kontenjanda açık olması çok az bir ihtimal..

 671. duygu diyor ki:

  slm arkaslar ben kız meslek lisesinde okuyrm sayısal bolumum bu anestezi bölümünü istyrm sadece 2 yıllık mı üniversitesi var ayrıca bu bölümü kazanırsam okuyp iş bulabilme imkanım nasıl

 672. anestezist diyor ki:

  arkadaşlar,anestezi teknikerliğinin öğrenim süresi 2 yıldır. üniversitelerde bu bölüme yerleşmeniz için puanınınızın yüksek olmasıda gerekli. iş bulma konusuna gelince hem devlette hem özelde iş imkanınız fazla. devlette ücretler tatminkar, özelde ise deneyime göre değişebiliyor.

 673. anestezist diyor ki:

  yanlız unutmayalım.. işimiz insan sağlığı severek ve isteyerek yapmamız lazım. para tek gayemiz olmamalı..

 674. ensari diyor ki:

  420 puanla sml. anestezi ve reanimasyon bölümünü kazandım, Ama tereddütlrim var. Acaba anadolu lisesine mi gitsem, yoksa buradamı kalsam yardımcı olabilirmisiniz. ne yapacağımı tam bilemiyorum

 675. ensari diyor ki:

  Arkadaşlar yeniden merhaba, Anetezi ve Reanimasyon bölümünü oldukça tercih etmek isteyenler var, ama hala iş imkanları varmı, mesela benim kayıt yaptırdığım okulda, 454 le giren öğrenciler dahi var, yani çok iyi bir anadolu lisesine girilebilecek puanlar bunlar, bende 421 civarı bir puan aldım, acaba ileride anadolu lisesi okumadm diye pişman olurmuyum, lütfen anestezi mezunu olan veya bu mesleği bilen birileri bana yardımcı olsun.

 676. anestezist diyor ki:

  ensari,sen önce ne olmak istiyorum die kendine bir sor bakalım :) sonra ben sana anestezi hakkında bilg. veririm.

 677. nagihan diyor ki:

  mrb bn kimya okuyorum ama ünide bu bölümü okmk istyrm ve anestezi uzmanı nasıl olabilirim anestezinin 4 yıllığı yokmu bna yrdmcı olurmusunuz? şimdiden teşekkürler

 678. rosa diyor ki:

  burası türkiye nede olsa bizden kaç puan düsük alan yerlesti biz kaldık bu haksızlık yaaa:(ama ek tercihlerde mutlaka yerleseceğimi düsünüyorm benim durumumdakilre allah sabır versin

 679. ensari diyor ki:

  anestezist diyor ki:
  20 Ağustos 2011, 9:30 am tarihinde
  ensari,sen önce ne olmak istiyorum die kendine bir sor bakalım sonra ben sana anestezi hakkında bilg. veririm.

  sevgili anestezist abiciğim dedimya anestezi bölümünü şuan kazandım ve kaydımı yaptırdım, ama yedeklerden de gelen anadolu liseleri var ve benim bu konuda karar verebilmem için birkaç günüm kaldı. Elbette anestezi bölümünü istemeseydim yazmazdım, babamın da rolü yok diyemem bu konuda, fakat ne kadar da olsa bu mesleği yapan ve tanıyanlar kadar bilemem, 4 yıl anadolu lisesi okuyup sonrasında üniversite sınavlarına hazırlanıp üniversite okuyup işsiz kalabilme ihtimali yada hazır kazanmışken anestezi ve sonrasında 2 yıllık yüksek okul okuyup tekniker olmak mı, bu yaşta her ne kadarda olsa ilerisini görme şansı biraz zor, iş imkanı ve aylık kazanç açısından bilgilendirirseniz sevinirim, saygılar.

 680. ganimet diyor ki:

  ben sağlık meslek att bölümü kazandım üniversitede anestezi seçme ihtimalim varmı acabaa….

 681. ahmet can diyor ki:

  merabalar ilk öncelikle ben bu mesleği olmayı çok istiyordm ama bi türlü imkanlarıım olmadı benim halen şansım varmı aceba bi bilgi veren olurmu süper lise mezunuyum yaş 24 aceba hazılansam falan össye anestezi olma ihtimalim ne bi de boşuna hayal kurmayalım şansım varmı yokmu onu öğrenmek istiyorm

 682. meLan_dogu diyor ki:

  Mrb Ben Şuan Açık Öğretimden devam EDiyom Ve Anestezi Teknisyeni olmak istiyorum ne yapmam Lazım ? Edndiğim bilgiye göre sağlık meslek lisesi isteniliyo peki açık öğretimden geçiş yapabilirmiyim ?

 683. EMİNE DNZ diyor ki:

  slm.lar ben lisedeyim 4.sınıfa geçtim hemşirelik anestezi gibi bölümlerin sağlık meslekne öncelik varmış düz lise olarak kaç puan almam gerek,KPSS ,maaşı hakkında falan bilgilendirir misiniz????? :)

 684. EMİNE DNZ diyor ki:

  slm.lar ben lisedeyim 4.sınıfa geçtim hemşirelik anestezi gibi bölümlerin sağlık meslekne öncelik varmış düz lise olarak kaç puan almam gerek,KPSS ,maaşı hakkında falan bilgilendirir misiniz LÜTFEN????? :)

 685. defne diyor ki:

  mrb arkadaslar ben sağlık meslek lısesı att bölümündeyim , üniversıte okumayı herşeydn cok istıyorm fakat yeterli blgye sahp dıglım , anestezı teknkerı olablmek ıcın sadece ygs puanı yeterlı olurmu yada onereblecegnz daha guzel bolumler varmı yardmcı olablrsenız benı cok mutlu etms olursunuz simdıdn tesekkrler . . .

 686. öslem diyor ki:

  ya ben düz lise son sözel sınıf ögrencisiyim anesteziyi çok istiyorum kişi 2yıllık diyo kimi 4 yıllık diyo hç bişe anlamadım artı anestezi ünv.lerine baktım niye ünv.re göre puanları degişiyo cevap bekliyomm:d

 687. öslem diyor ki:

  hhhg

 688. öslem diyor ki:

  ya ben düz lise sözel bölümü son sınıf ögrencisiyim anesteziyi çok istiyorumm ama kimi 2yılık kimi 4 yıllık diyoo ben bişe anlamadım artı ünv.lere baktım ünv.lere göre puanlar niye degişiyooo cevap bekliyomm:-((((

 689. salih diyor ki:

  slm arkadağşlar ben busene sınava girecem.(düz lise)anestezi teknikerliği seçmek istiyorum ne yapmam lazım.düz lise olduğum için kazan ma ğşansıö varmı.lütfen yardım cı olurmusunuz

 690. Burcu diyor ki:

  merhaba ben anestezi okumak istiyorum ama düz liseye kayıt oldum düzden mesleğe geçip anestezi okuyabilirmiyim şimdiden teşekkürler..

 691. elmas diyor ki:

  arkadaşlar ben ticaret meslek lisesi muhasebe bölümündeyim ama ben anestezi istiyorum meslek lisesinden anesteziyi şeçsem nasıl olur sınava girip puanımda çok düşer degil miu
  ebunun için ne yapmam lazım .. teşekkürler

 692. mehmet caan şahin diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben lise menzunuyum bana aneztesi özel üni.leri hakkında bilgi verir misiniz? ve ben 2 yıllık düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tşkler…

 693. ensari diyor ki:

  herkes birtakım yazılar yazıyor, birilerinden yardım istiyor, ne yardım eden var, ne de yazılarına cevap verilmediğinden ötürü yazı yazan, bende yardım istedim, adminden yardım istedim, fakat siteyi kuran büyüklerimiz (bizden yaşça büyük olmaları mümkündür) cevap verme lütfunda bulunmuyorlar. Bence artık kimse yazmasın, nasıl olsa ilgilenilmiyor.

 694. selin diyor ki:

  Arkadaşlar ben anestezi lise son sınıfım.ben lise 1. sınıftayken sınavsız geçiş hakkımızın kalktığı söylendi fakat böyle birşey olmadı..Eğer sınavsız geçiş hakkı kalkarsada katsayı problemini ortadan kaldıracaklar..Ayrıca anestezinini ikii yıllık meslk yüksek okulu var 4 yıllık yokk..Kpssyi kazanırsanız hem çalışıp hem okuyabilirsiniz.

 695. selin diyor ki:

  ayrıca düz lise söze okuyanlar..anestezi mf puanıyla alıyor,istiyorum demekle olmuyor biraz araştırın ya.

 696. mehmet caan şahin diyor ki:

  selin arkadaşım tşk ederim we özel üni.leri kaç puanla alıyorlar bir bilgin var mı ? ve üni.si yıllık ne kadar ücret aldığından ?

 697. mert diyor ki:

  arkadaşlar ben düz lise mezunuyum bu yıl anestezi tercih etmek istiyorum acaba saglık mesleklere karşı şans oranımız nekadar??

 698. haci ali gülten diyor ki:

  merhaba arkadşlar bir sürü yorum var ancak ben epeyce araştıdım ve edindiğim bilgileri söyleyeyim normalde önceden geçiş hakkı varken sağlıktan düz liselilere yer kalmıordu fakat şimdi bu hak ve kat sayı kalkınca düz liselilerinde sağlık liseliler gibi şansı var..ayrıca sayısaldan alıo die de bişe yok ygs 2 puan türü üzerinden alıo 2.yıl sonunda kpps giriliyo ve en son kpps puanı 76 idi 76 ve üzeri alanlar atanıyor maaşına gelincede asgari ücretin 2 katı maaş alırlar ve ayrıca da döner sermayesi vardır…

 699. RUKİYE diyor ki:

  Ben acil tıp teknisyeni olmak istiyorum yada Anestezi teknikeri bütün bölümleri degerlendirdim kafamda ve bu bölümler bana daha yakın olduğunu düşünüyorum . Bu bölümdende hemşireliğe geçiş yapmak için bu bölümü seçtim sizce Anestezi bölümünden mi ? yoksa acil tıp t. bölümünden mi daha çok hemşire olabilme şansım var ??? Bilen birinden beni tatmin edecek bir cevap alabilirsem çok sevinirim . Bu arada ben 18 yasındayım ve bu sene açık öğretimden lise 1 okumaya baslayacağım, okula ara vermem dolayısıyla lise 1′den başlamak durumundayım . (AÇIK ÖĞRETİMDEN SAĞLIK MESLEK LİSESİNE GİDİCEM BUNUDA EKLEYEYİM)

 700. RUKİYE diyor ki:

  cevap bekliyorum ….

 701. ensari diyor ki:

  Rukiye kardeşim, neden hemşireliğe geçmek için anestezi veya ATT seçmeye çalışıyorsun, hemşireliğin puanı anesteziten birkere çok çok düşük ATT den de düşük olduğunu düşünüyorum. Git direkt hemşireliği seç, ya da ebe hemşireliği seç

 702. ensari diyor ki:

  ayrıca açık öğretimden sağlık meslek lisesine nasıl geçiceksin, sen 18 yaşındaymışsın, lisedeki çocuklar yani okuyacağın çocuklardan 4 yaş büyüksün, 2 yıllık okumak istiyorsan da ona bayağı bir puan gerekli.

 703. gülsüm diyor ki:

  bnm panik atağım var heycanlanınca elm titriyo ama bu mesleği çok istyrum szce ne yapmalym?

 704. gülsüm diyor ki:

  cvp verinnnnnnnnnnnn

 705. demet diyor ki:

  ben 8. sınıf öğrencisiyim bu sıralar aklımda anestesi okumak var ama doktorlukla pek farkı yok sanırım anestesi doktoru ameliyatta yapıyor mu ?

 706. Aleyna diyor ki:

  ben anadolu sağlık mesleğe gitmeyi planlıyorum .liseyi bitirip ünüversite sınavlarına girip doktor olabilme şansım varmı lütfen yardım edin çok önemli

 707. gizem diyor ki:

  yha bn duz lıse sn sınıf orencısıyım anestezi istıyorum derslerımde ıyı 350 puan falan net yaparım merak ettiğim konu su kı sızce bu bolme gırebılmem ıcın bı olasılık var mı gercekten parası ıcın veya havası ıcın deıl gercekten ıstedıgım ıcın ıstyorum bu meslegı _? yardımcı olursanız sevınırım :) sımdıden teskkurler

 708. suna diyor ki:

  ben düz lise çıkışlıyım. anestezi bölümünde okumak istiyorm. bunun için meslek lisesi okumuş olmak gerekio mu? yardmcı olursanz sewinirim =)

 709. meLa_-Dogu diyor ki:

  Neden SoruLan soruLara Cevap VerileMiyo ? Anestezi Tek.kaç Puan Lazım Tavanmı önemLi TabanMı Biraz Yardımcı oLsanız Sevinirim pLs..

 710. emre tirek diyor ki:

  ben düz lise mezunuyum 2 yıllık aneztezi bölümüne puanım yetiyor gitme şansım var mı ek yerleştirmelerde gitmek istiyorum bilgisi ulan olan lütfen bildirsin crayzboy_emre@hotmail.com

 711. siverek diyor ki:

  selam arkadaşlar ben endüstri meslek lisesi çıkışlıyım 2007 mezunuyum anestezi okumak istiyorum özel veya devlet bu bölüme başvurmam mümkünmü veya ne gerekiyo yazarsanız sevinirim….ne yapmam lazımm yardımcı olurmusunuz……

 712. habip_yesiller@hotmail.com diyor ki:

  arkdaslar ben bu bolume gıtmek ıstıyorum ama iş ımkanı ve kpss den kaç puan alınca atanıyoruz acıl lutfen sımdıden tesekkurler msn m habip_yesiller@hotmail.com

 713. büşra diyor ki:

  ben de düz lise okuyorum lise 2 deyim ama saglık meslek lisesine lise 2 den geçiş olmuyormus çünkü onlar lise 1 de gormeye baslıyorlarmıs ygs de güzel bir puan alırsam saglık meslek yuksek okuluna girebilirmiyim tercihlerimin arasına koyarsam o okulu yanı? ama bir saglık meslek lisesi okuyanla duz lise okuyan kişi aynı puanı alsa ilk o saglık meslek yuksek okuluna saglık meslek lisesi okuyanı alırlar diye biliyorum yanı bölüme göre :/ peki ben duz liseyi bitirip ygsde guzel bir puan alıp saglık meslek yuksek okuluna girersem 4 yıllık okucam deme 2 yıllık okumak istemem sahsen :/

 714. figen diyor ki:

  ben açıköğretim lisesi 4.sınıf öğrencisiyim üniversteye gitme imkanım var mı lütfen gülşen abla yardımmmmmmmmmmmmmm

 715. ahmet diyor ki:

  şimdi ben 12. sınıf öğrencisiyim sağlık meslek lisesindeyim anjestezi ye gitmek istiyorum yardımcı olabilcek birilerini arıyorum tecrübelii :) :))))

 716. yasemin diyor ki:

  merhabalar ben anadolu denizcilik meslek lisesinde okumaktayım, bu sene sınava gireceğim lakin alanım dışı bir meslek istiyorum, geçme imkanım olur fakat ne kadar zor nasıl yapmalıyım sizce? ne kadar puanım kırılır? anestezi yada anestezi teknikerliğini istiyorum, yardımcı olursanız çok sevineceğim teşekkürler

 717. müge diyor ki:

  merhaba arkadaşlar bende günlerdir bu bölümü araştırıyorum ve buradaki tüm yorumları okudum vet bazıları gerçekten çok açıklayıcı olmuş ama kesinleşmeyen bilgiler var hala kafamds sorsam birileri bana yardımcı olur mu sorabilirmiyim ?? gerçekten başım agrıyor artık bu bölümle ilgili araştırma yapmaktan ve ne yazıkki detaylı yardımcı olan yok anlatan bilen filan !! :)

 718. buse diyor ki:

  arkadaşlar size yeni öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım da ondan sonra karar verin anestezi okuyup okumayacağınıza.ben şahsen vazgeçtim ve sizleri de uyarmak istedim.bu bilgiyi birebir sağlık meslek lisesi anestezi hocasından öğrendim.bana dediğini aynen aktarıyorum ister kulak verin ister vermeyin.bana kesinlikle anesteziyi önermediğini çünkü yıllar içinde böbrek ve karaciğer hastalıklarına hatta kansere yakalandıklarını çünkü anestezi esnasında hastaya kullandıkları gazlardan hatta iğneyle uyutsalar dahi bu atık gazların bi şekide soluyarak veya başka türlü anestezi teknisyenlerinin vücutlarına girdiğini ve bundan kaçış olmadığını söyledi.belli zaman içinde karaciğer pert oluyor dedi.ben de internette arştırma yaptım ve gerçekten de bunları okudum.anestezi işinde çalışanların yakalandıkları meslek hastalıkları yazarsanız siz de öğrenirsiniz arkadaşlar.ben sadece sizleri bilgilendirmek istedim hem de birebir anestezi öğretmeninden duydum.gerisi size kalmış..

 719. esen diyor ki:

  arkadaşlar ben endüstri meslek lisesi öğrencisiyim mezun oldum anestezi okumak istiyorum bana yardımcı olrmusunuz napmam gerekli …

 720. müge diyor ki:

  ama herkez mi yakalanır o hastalıga yani bütün anestezistler hasta olur diye bişey mi varmış ? eminim önlem alma yöntemleri vardır.sonuçta birilerinin saglıgı için var olucaksın sende bu işin bi parçası olucaksın saglık için ugraşıp saglıgını kaybetmek pek mantıklı degil mutlaka önlem alma yöntemleri vardır. ama uyarın için sagol yinede :)

 721. tugba diyor ki:

  Birşey sormk istiyorum. anestezi teknisyeni olmak için illa sağlık meslekten mezun olmak mı gerekiyo ?

 722. kerim diyor ki:

  ben ticaret mesleklisesine gidiyorum ama üniversitede anestezi istiyorum benim merak ettiğim sağlık meslek lisesi mezunu olmayanlar bu mesleği yapamıyomu?

 723. müge diyor ki:

  arkadaşlar yeni sınav sistemiyle olabiliyosunuz tabiki ben baya araştırdım bnde bu bölümü okucam alandışı tercih olucak benim için oyüzden bende baya araştırdım ama okuya biliyoruz.. :)

 724. bıldırcın diyor ki:

  arkadaşlr hangi bölüm daa avantajlı hemşirelik mi anestezi mi radyolojimi yada bunların haricinde hangi bölüm istihdam açıından daha avantajlı.
  buraı türkiye bi bakmışsn öğretmenler gibi ağlıkçılar da boş kalır. onun için hangi bölüm daha avantajlı

 725. bıldırcın diyor ki:

  5 yıl odtü de öğretmenlik okucanıza 4 yıl sml okyn ama ii araştırın 4 yıl sonra zart diye boşta kalırnz, ayrıca mezuniyeti seçim dönemine getirin kein atanırınız

 726. bıldırcın diyor ki:

  haaa birde muhalefetteki meclis grubundaki m.vekillerine mail atın deyinki, sml mezunları atanmaın üniverte mezunları atann deyin hükümette gıcıklık oln die sml leri atamaya devam eder. naıl ama

 727. bıldırcın diyor ki:

  son olarak şunu syliim yatırımı toprak üstüne yapın, yapın zolurrrrrr

 728. bıldırcın diyor ki:

  biri sormuş anetezi teknisyeni olmak için illa sml mezunu olmak mı gerekior demiş
  ev ekonomisi okuyanlarda anetezi tektnyeni olacakmış, haaa birde tıpçılarda boşta kalıra anetezi teknyeni olacakmı atanana kadar

 729. bıldırcın diyor ki:

  kesin bu saçma apan muhabbetleri, ürekli beyninizi yormayın, gidin gezin abd ye gidin yeil kartı olanlar abd ye sınavız geçi yapıormş
  ,

 730. bıldırcın diyor ki:

  ben yıllardır ml okmk itiyrm yaşım 25 beni alırlarmı ml ye
  hani okumanını yaşı yokya
  belki alırlar beni,

 731. kar perisi diyor ki:

  arkadaşlar slm ben yazmıştım ama gelmemiş ben 8. sınıfa gidiyorum

  6.SINIFTA:393

  7. SINIFTA:374

  8. sınıfta ise dersaneye gidecem 400 üstü hedefliyorum sizce şu liselerden birine gidebilir miyim:

  liseler:sağlık meslek lisesi,Anadolu sağlık m. lisesi,askeri lise,anadolu lise sizce?

 732. gamze diyor ki:

  arkadaşlar bende şuan lise 3 teyim ve düz lisede okuyorum. benim gibi bi çok arkadaş var fakat sorunun cevabını tam olarak alamıyoruz. anestezi bölümünü çok istiyorum. düz liseden geçiş yapılabiliyomu ve en az kaç puan gerekli. düz liselilere yönelik cevap verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler…

 733. sümeyye diyor ki:

  anestezi harika bir bölüm sğlık lisesinde okuyorum bunun tek kötü tarafı anatomi ama çalışırsak üstünden geliriz…..

 734. kral diyor ki:

  aslında güzel meslek …bide şu kokular olmasa

 735. özcan diyor ki:

  anestezi ….
  çoook güzel bir meslek. Bu mesleği okuma fırsatı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

 736. ahmet-9091 diyor ki:

  selam arkadaşlar buradaki yorumların çoğunu okudum.sorunları kısaca ne olduğunu anladım… ister sağlık m.l. mezunu olsun ister düz lise mezunu, istersenizde diğer meslek lisesi mezunları, herkes lgs ve lys sınavlarına girip sağlık alanındaki herhangi bir bölümü tercih edebilirler. yanlız bu bölümleri okumak isteyenler. ygs ve lys ye girdikten sonra öncelikli olarak sağlık meslek liseleri mezunları > düz lise mezunları (sayısalcılar) > ve düz lise sözel ve eşit ağırlık mezunlar. ve daha önce tercih yapmış olan kişiler olarak sıralayabiliriz. evet görüyorum ki bazı arkadaşlar meslekten şıkayettçi oldukları belli, kimisi meslekte kullanılan gazlar ve ilaçların sağlıklarına verecek zararlardan. kimisi de mesleğin zor olduğunu düşünenler var tabii. haklısınız. ama her şeyin bir bedeli var bunu da unutmamak gerekiyor. bir meslek seçimi yapacağınız durumunda, tabiki size uygun olan koşulları ile birlikte size uygun uymayan bir takım koşullar da olabilir. ve en doğru kararı siz vereceksiniz. başarılı olmak güzel bir duygudur. ama zoru başarmanın keyfi anlatılmaz. bizzat yaşamak gerekir. bazı meslekler zor ve riskli olsa bile. hayat şartları orta da bunu da gör ardı edemeyiz. bir şeylerden fedakarlık yapmamız gerekiyor.
  sağlığın her alanındaki meslekleri size tavsiye ediyorum. hiçbirşey sizi korkutmasın. herşey olacağına varır. şimdiden hepinize başarılar diliyorum.

 737. Cihan Yılmaz diyor ki:

  Ben şahsen Anestezi mesleğini çok severim İnş anestezi mesleini kazanırım…

 738. hasan diyor ki:

  ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim bu bölümü çok istiyorum. bu bölüme gidebilmem için ygs2′den kaç puan almam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

 739. anestezistttt diyor ki:

  arkadaşlar ben bu sene sml de okumaya başladım ve bölümüm anestezi teknisyenliği korkmanıza gerek yok dersler

 740. gamzsemm diyor ki:

  tşkler tüm sorunu yanıtını aldım..

 741. gamzsemm diyor ki:

  anestezi okumayı düşünüorum kpss ile kolay atanıyomu bu meslek smdi hazlanıyorum üniye ama iştediğim bölüm bu sizce ideal br meslk mi yardımcı olumusunuz

 742. dilan diyor ki:

  bncede

 743. esin diyor ki:

  ya sn kiz sn sedamısın nesin bn de sikişmek istiyorum çk doğru sölemişsiniz bu hayatta ya bırak meslek liselerini gidin erkeklerin gönlünü eğlendirin onlar olmassa genç kızlarda yok olur genç kızlar bni dinleyin erkeklerin altına girin sikişin sedaya katılıyorum kızlar ekeklerin onları sikmesi için vadır bu genç kızlara bı nasiyet beni dinleyin hey erkeklerede genç kızlar istemezsse sıkin fatma gül gibi yapın yani kızlar bunuhakediyo

 744. ali diyor ki:

  gel yavrum bn seni sikeyim porna yapıyorum şu anda ama seni seviyorum sn yapıyım sikim çk kalındır

 745. esa diyor ki:

  ya bni biri acelen siksin çk sikişmeye ihtiyacım vr ya of duamıom yerimde

 746. hakan diyor ki:

  esaaaaa ekle beni seni sikeyimmmmmm

 747. hakan diyor ki:

  esaa seni sikeyim ekle hadiiii sessiz_man@hotmail.com

 748. merve diyor ki:

  ben düz lisedeyim tercih yapamazmıyııııımm :( lütfen biri yardımcı olsunnn

 749. canan diyor ki:

  ben anadolu meslek lisesi bilişim teknoloji bölümü son sınf öğrencsiyim. anestezi bölümü okumak istiyorm. kaç puan almam gerekiyo ve gitmem zor mu olur. acil cvp. teşekkrler.

 750. Melıke diyor ki:

  Arkadaslar bende bu sene anestezı okuyorum bıraz zor olsada zevklı ve heyecanlı bır bolum.Iyıkı secmısım.Hıc pısman degılım.Canan eger unı.de anestezı bolumu secmek ıstıyorsan puanın baya duser bu kadarını bılıyorum. :)

 751. ahmet diyor ki:

  peki arkadşlar bende bu sene tercih yapmayı düşünüyorum acaba 2 yıllık anestezi mezunlarının ortolama maaş ları ne kadar dır bilen veya fikri olan var mı.
  bir de iş bulma imkanı nasıl…

 752. ahmet diyor ki:

  birde ve en önemlisi ben meslek lisesi okuyorum lelktirik bölümü üniversitde anestezi tercih etmek istiyorum acaba geçebilir miyim.veya ne kadar puan gerekir çünkü saglık mes. mezunlarının bildigim kadarıyla yatay geçiş hakları var.bizede yer kalır mı.

 753. Volkan diyor ki:

  ben anestezi okumak istiyorum ve bu bölüm 4 yıllık mı yoksa 2 yıllık mı bilmiyorum ve birde ticaret meslek lisesi öğrencisiyim eğer 2 yıllıksa ben bu bölüme dikey geçiş yapabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim ii günler :)

 754. elif diyor ki:

  almanyada anestezi asistanligi okuduktan sonra türkiyede yüksek okulda anestezi okuyabilmem mümkünmü ?

 755. zeynep diyor ki:

  yaa ben aöf den okumak istiyorum ama aöf den şansımın olmayacağı söyleyeniyor iş konusunda bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acabaa??

 756. liseli diyor ki:

  ben 12. sınıf bilgisayar okuyorum ygs ye de hazırlanıyorum elimden geldiği kadar anestezi bölümüne gidebilirmiyim acaba ;)

 757. eda diyor ki:

  sakın bu bölümü secmeyın bn cok pısmanım atanamıyorsunuz cok yuksek br puan alamayınca tabı artı yönlerı cok ama atanıp da ısı yapamadıktan sonra ne anladık biz bu isten ….

 758. yasemin diyor ki:

  nasıl ya bu mesleklerde baya bi açık old için 2 yıllık üniversiteyi okuyunca rahatlıkla iş bulabiliyor muşsun .

 759. yasemin diyor ki:

  zaten hiç bir insana sewmedigi bir işi yaptıramazsın wede yapmaz … olmak istemiyen varsa hangi meslegi istiyosa onu okusun boşuna kontenjanları doldurup başka insanların o bölüme girmelerine engel olmasın.. biraz duyarlı olunursa bu konuda sewinirim.

 760. dilek diyor ki:

  biri su puanları söyleyebir mi düz liseden bide hangi üniversiteler kac puandan alıyo o sekilde ayrıntılı olarak … :( ( acillll

 761. Only_girl diyor ki:

  slm akadaslar ben kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunuyum, geçen sene ek puanla birlikte 323 puan almıstım turizm otel işletmeciliği yazmıstım gelmişti fakat ailem göndermedi bu sene tekrar ygs ye hazırlanıyorum , kendi bölümümü istemiyorum çünkü sizlerde açıp bakarsanız benim bölümün puanı çok yüksek ebelik hemşirelik en çokta anestezi teknikerliği istiyorum sayısaldan kaç soru yaparsam kazanma sansım olur ve bu bölüm hakkında bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim :)

 762. esra diyor ki:

  ben lıse son ögrencısıyım anestezı okumak ıstıyorum puanlarıyla ilgili yardım edermsnz

 763. sümeyye diyor ki:

  ben anestezi okumayı çok istiyorum:)bu sene lise 3. sınıf okuyorum inş. seneye anesteziye giricem ama bi sorunum var ben kaldıramıyorum herşeyi ya bi hastagörünce direk kusuyorum bunu atlatabilir miyim?

 764. neriman diyor ki:

  slm ben düz lise mezunuyum anestezi bölümünü çok istiyorum en az kaç puan almam gerekiyor.bu sene benim puanımdan düşük olan yerleri yazdım ama hiç biri gelmedi.Bilen biri cvp verebilir mi lütfen…

 765. azimli diyor ki:

  aneztesi bölümüne kaç puanla girilioooooo

 766. azimli diyor ki:

  yaa anesteziii uzmanııı olamk için o liseye kaç puanla girmek gerekirr ne olur söleyinnnn

 767. anestezi diyor ki:

  arkadaşlar kendinizi kandırrmayın iş bulma çok zor devlet zaten çok az alıyo çok anestezi mezunu var özeldede kontenjan doluyo hemen ya acilde yada yoğun bakımda çalışıyosun bazı özel hastanelerde servste ble gce nbetçi olduğunda acili ve yoğun bakımdakileri yemeğe sen çıkartıyosun enjeksiyonları sen yapıyosun bu arada anestezinin kıymetni anlıyosun anestezi herşeyi yapar ama kmseye yaranamaz uzmn olmak da çok zor sğlık meslekte matematk falan grmüyosun 1. sınıftan sora dersaneye gtmen şart

 768. alpaslan diyor ki:

  brodrej@hotmail.de
  gençler gelin yardımcı olayım SİZE
  AH GENÇLİK AHHH

 769. alpaslan diyor ki:

  ANESTESİ BOLUMU 320 PUANLA KAZANIYORSUNUZ.

 770. ilknur diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben sağlık meslek lisesi ebelik bölümü mezunuyum anestezi bölümüne sınavsız geçiş hakkımız var mı?varsa başvurular ne zaman başlıyor?bu benim için çok önemli lütfen yardımcı olur musunuz?

 771. cihan diyor ki:

  inönü üniversitesi sağlık meslek yüksekokulu anestezi bölümünü istiyorum bunun için kaç puan almalıyım

 772. Kemal diyor ki:

  Arkadaşlar ben düz lise ögrencisiyim özel ünüversteye gitmek istiyorum yıllık ücretler ve ünüvrsteler hakkında bilgsi olan var mı Bana facedn ulaşrsanz sevinrm susqun-_-prens-63@hotmail.com

 773. DuhanÖzcan diyor ki:

  peki anestezi uzmanlığı mesleğini yapmak için hangilise ve üniversite bölümünü okuycaz

 774. büşra diyor ki:

  ben çocuk gelişimi bölümü son sınıf öğrencisiyim ama bölümümü sevmiyorum isteyerekte seçmedim zaten ben anestezi bölümünü istiyorum ama seçme şansım yokmuş galiba herkes birşeyler söylüyor kime inanacağımı da bilmiyorum berbat bi sınav psikolojisi içerisindeyim yardımcı olursanız sevinirim

 775. eLif meRve diyor ki:

  ben meslek lisesinde okuyorum 9. sınıf öğrencisiyim hasta ve yaşlı bakımını seçicem.o bölümü seçince anastezi uzmanı olabiliyomuşum

 776. merve diyor ki:

  mrb ben meslek lısesı cıkıslıyım.
  suanda ygs2 den marmara unıversıtesı anestezı tercıh etmek ıstıyorum.alan dısı tercıhh alıyor mu.alıyorsa gırebıle ımkanım nedır?
  tesekkurler.

 777. gülsüm diyor ki:

  marmaraya genelde anestezi mezunu giriyo meslek

 778. gülsüm diyor ki:

  bende anestezi düşünüyrm ama düz lise çıkışlıyım

 779. gülsüm diyor ki:

  yada radyoloji

 780. özge diyor ki:

  anestezi uzmanı olmak için eşit ağırlık okumak yeterli mi?

 781. neslihan diyor ki:

  mrb arkadaşlar ben 2009 düz lise mezunuyum.Bir kere öss na girdim yerleşemedim.bu sene girmek istiyorum ve de anestezi bölümünü okumak istiyorum fakat eşit ağırlık mezunuyum sizce bu bölüme yerleşirmiyim öncelik meslek lise mezunlarının mı aydınlatırsanız sevinirim.

 782. Fatma diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben veri tabanı programcılığı okuyorum ama bu sene anesteziye geçmeyi düşünüyorum bize yer kalır mı acaba??

 783. gülsüm diyor ki:

  bende TM bölümndeyim anestezi düşünüyorm .
  anestezi sağlık çıkışlı alıyo sadece 4-5 üniversite var normal lise çıkışlı alan o yüzden 390-400 gbi bi puana sahp olmak lazım girebilmek için yada özel üniye gidiceksin çok istiyosan kısacası baya zor anesteziye düz lise veya anadolu lisesi çıkışlı girebilmek ben bu yüzden bi yandan da radyoloji(tıbbi görüntüleme teknikleri) ye girmeyi düşünüyorm onda daha yüksek girebilme imkanı .Umarım herkes istediği bölüme girer.

 784. bahadır diyor ki:

  abla siz ne kadar maaş alıonuz

 785. gülsüm diyor ki:

  kime soruyosun ?

 786. neslihan diyor ki:

  iyi ama bu puanla farklı iyi bölümlerede gidebiliriz işimiz yine zorlaştı demek ki bide bu meslegin 2 yıllık puanımı yoksa 4 yıllıklar için mi geçerli

 787. gülsüm diyor ki:

  anestezi 2 yıllık bi bölüm 4yıllığı yok

 788. rabia diyor ki:

  yaaa sadece sağlık lisesi mezunlarımı anesteziz oluo ?

 789. gülsüm diyor ki:

  hayır ygs 2 den baya yüksek yapman lazım ama girebilmen için puanlarına bakmşsındır.

 790. eminee diyor ki:

  düz meslek çıkışlılar yada kimya lise cıkışlılar bu bölümü okuyabilirlermi? teşekkür ederim.

 791. gülsüm diyor ki:

  isteyen herkes okuur yeterli puanı aldığı sürece .

 792. ÖMER diyor ki:

  BENDE DÜZ LİSEYİM DİYELİM SAĞLIK MESLEK 200 ALDI BEN 201 ALDIM BEN Mİ GİDİYOM YOKSA O MU ?

 793. gülsüm diyor ki:

  tabiki sağlık meslek girer diyelim tercih yaptığın üniversitenin kontenjanı 50 meslek liseliler yerleşiyo eğer kontenjan kalırsa sen yerleşiyosun

 794. sistemgöz diyor ki:

  Pendikteki göz hastanemizde part time, full time çalışacak anestezi teknisyeni aramatayız.
  02163549696 dan Ali beyle görüşebilirler.

 795. Süleyman diyor ki:

  Merhaba ben anadolu lisesi son sınıfta okuyorum. Anestezi okumak istiyorum. Bu bölümde alan birsürü ünüversite var ama sağlık meslek lisesi öncelikliymiş sanırım. Bazı yerlerde bu önceliğin kalktığı yazıyor bu doğrumu ?

  Bu sene okul puanları 60 a düştü sanırım anestezi tercih edebilmem için en az kaç puan almam gerekir yardımcı olurmusunuz..??

 796. gülsüm diyor ki:

  en az 390 fln alman lazım özel üni yada diyarbakır van kars burdaki üniler düz anadolu gibi liselerdn de alıyo

 797. Süleyman diyor ki:

  yani 400 ü bulursam rahatlıkla yerleşebilirim değilmi ?

 798. gülsüm diyor ki:

  evet yerleşirsin

 799. Süleyman diyor ki:

  Bilgilendirme için çok tşk ederim saolunn..

 800. gülsüm diyor ki:

  rica ederim…

 801. Emir diyor ki:

  İyi akşamlar ben özel başknt üni. sag. mes. yük. okulndan mezun olacagm suan lise sondaym bitirdktn snra sınavına gireceğim ygs2 sayısal dn 310 puanla yerleştirme yapılıyormuş.
  Size 2 tane sorun olacak

  1-) 310 puan almak için kaç net bırakmam lazım (20türkçe,30mat,40fen,10sosyal soruluyor eşit agırlıkcı oldugm için fen e hiç dokunmadan 310 almam gerek )

  2-) Devlette çalışan bir anestezi teknisyeni ne kadar maaş almaktadır ?

  Cevaplarınız için teşekkür ederim.Saygılar.

 802. gülsüm diyor ki:

  puan hesaplamak için kendinde yapabilirsin bunu ygs puan hesaplama yaz netten yaparsın 2,soruna gelince üni okumaz teknisyen olursan en fazla 1200-1400 gibi ama tekniker olursan 2000 ni buluyo dönerle brlikte tabi…

 803. veysi diyor ki:

  slm arkadaslar 2 yıllık anestezi bölümüne girmek için sağlık meslek lisesi mezunu olmak mı gerekir cevap veren bırı olursa cok ıı olur

 804. hayel diyor ki:

  slm arkadaşlar ben sml hemşirelikde son sınıf öğrencisiyim ama anestezi bölümünüde tercih etmek istiyorum sizce hangi meslekde ilerlemeliyim çok kararsız kaldım

 805. gülsüm diyor ki:

  veysi genelde salık meslek lise çıkışlı alıyolar ama yüksek puan yaptıkta sonra okursun

 806. gülsüm diyor ki:

  senin ne istediğin önemli bence hayel hangisini istiyosan ona gitmelisin ama bence ANESTEZİ…

 807. hayel diyor ki:

  teşekkür ederim gülsüm ama ben 2 yıllık okuldan sonra bunun üstüne kendimi geliştirmem için okuyabiliyormuyum

 808. ayşeqül serin diyor ki:

  ßen saqLık meslekte okumadım fakat anestezi bölümünü istiyorum.. olaßilir mi acaßa onu s0rcaktım ..

 809. ayşeqül serin diyor ki:

  ???

 810. gülsüm diyor ki:

  hayel 2 seneliğe kendini geliştirmen pek mümkün olmaz ama hemşireliğe göre daha iyi bence

 811. gülsüm diyor ki:

  ayşegül sağlık m.l de okumamış olabilirsin bu anesteziye gitmicen anlamına gelmiyo yüksek yaptıktan sonra gidersin

 812. sinem diyor ki:

  ben düz lise okuyorum ama anestezi istiyorum meslek liselerinin kazanma olasılığı çok yüksekmiş yani benim için hiç mi umut yok :( biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi ?

 813. gülsüm diyor ki:

  umutsuz olma imkansız değil sonuçta çalışmakla olck bişey ne kdr yüksek puan yaparsn okdr anesteziye girme şansın çoğalır…

 814. Birgül diyor ki:

  ben bilişim mezunuyum.2 yıllık anestezi kazanma şansım nedir.

 815. emre diyor ki:

  mrb hemşirelik bölümündeyken anestezi bölümüne geçe bilirmiyiz lisede ?

 816. Nergin diyor ki:

  emre diyor ki:
  14 Şubat 2012, 8:16 am tarihinde
  mrb hemşirelik bölümündeyken anestezi bölümüne geçe bilirmiyiz lisede ?

  Geçemezsiniz.

  http://www.kastamonuasml.com/dosyalarim/sml_gecisleri.pdf

 817. emre diyor ki:

  hmm peki lisede anadolu lisesinde okuyup üniversitede att bölümüne veya anestezi bölümüne geçiş yapılabilirmi ???

 818. gülsüm diyor ki:

  emre att ye geçemezsin çünkü hepsiini meslekler dolduruyo ama anesteziye baya yüksek puan yapman lazım imkansız değil tabiki gideblrsn

 819. ışıl melis diyor ki:

  ben kız meslek lisesi 9.sınff öğrencisiyimm acaba ünv. sınavnda kaç puan alırsa anestezi bölümünü yerleşebilirmm. ve ünv.ler hangi illerde? yardımci olurmusunz

 820. emre diyor ki:

  hm tamam teşekkür ederim gülsüm

 821. gülsüm diyor ki:

  ışıl melis eğer düşük puan yaparsan 290 320 gibi özel ünilere gitmek zorunda kalabilirsn ama anestezi devlet ünilerinde sadece kars diyarbakır ve van gibi illerde sağlk meslek çıkışlılarn yanındaa der lise türlerinden de alıyo bu gibi yerlere gidebilirsin sadece puanlara gelince en az 390 yapman lazım yerleşeblmen için

 822. gülsüm diyor ki:

  rica ederim emre…

 823. gizemm diyor ki:

  meraba ben 8. sınıf öğrenciyim ve anestei okumak istiyorum 6 sınıfta 345 7.sınıfta 362 aldım 8 sınıfta çok çalışıyorum kaç puan alırsam anadolu sğğlık meslek liselerine girmem mümkün ya da şimdiden girmem imkansızmı bir de liselerde hemşirelik alanına girsem üniverstede anestezi bölümüne girmem mümkünmü yardım ederseniz sevinirimm.

 824. DLARA diyor ki:

  YA BEN düzlse okuyorum.ama diyelimki 390 aldm.anestezi için üni olarak sadece van.kars.diyarbakır ımı seçmem lazım.cevap..?

 825. DLARA diyor ki:

  gülçn .d..?

 826. gülsüm diyor ki:

  genelde oralarda boş kontenjan kalıyo diğer illeri sağlık meslekler dolduruyo o yüzden şansın çok çok az ama van kars diyarbakıra genel liselerde giriyo

 827. gizemm diyor ki:

  meraba ben 8. sınıf öğrenciyim ve anestei okumak istiyorum 6 sınıfta 345 7.sınıfta 362 aldım 8 sınıfta çok çalışıyorum kaç puan alırsam anadolu sğğlık meslek liselerine girmem mümkün ya da şimdiden girmem imkansızmı bir de liselerde hemşirelik alanına girsem üniverstede anestezi bölümüne girmem mümkünmü yardım ederseniz sevinirimm.

 828. gülsüm diyor ki:

  gizemcim anestezi okumak istiyosan onun için çalış bu sınavda yüksek yaparsın giremezsin diye bişey ama hemşireliğe gidip sonra anestezi okumak gibi bişy yapma bence yada anestezi yada hemşirelik oku lisede hemşirelk okuyup ünide anesteziye geçicen garantisini kimse veremez o yüzden çok çalış gerçektn neyi istiyosan onu oku sonradan deiştrmekle olmaz zorlanırsn

 829. zeynep diyor ki:

  meraba ben 8. sınıftayım puanlarım 6. sınıf 405 7. sınıf 422 acaba sağlık lisesine mi gitsem yoksa anadolu lisesine mi gitsem bu yılda iyi bir puan alırım çok kararsızım başarılı bir öğrenciyim ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bana yardımcı olun birde anestezi teknisyenliğinin riskleri neler kimyasal kokular varmı lütfen bilgi verin

 830. gülsüm diyor ki:

  kimyasal kokular tabiki var ama önlemini alıyolar tabiki bence sağlık okumalısın

 831. özlem diyor ki:

  biriniz bana yardım edin ne olur :( bunu düşünmekten bu sene gireceğim ygs ye bile hazırlanmak gelmiyor içimden :( ben oks ye girdiğimde bayağı yüksek puan almıştım ve çok istediğim sağlık mesleği kazanmıştım fakat babamın rahatsızlıgı nedenyle annem kayt ettiremedi beni,o kadar ağladım ki evimizin yakınlarında bi düz liseye verdi burdanda kazanırsın ağlama ddi herkese soruyorum sml oncelikli şansın cok az diye.az once birisinin yorumunu okudum van diyarbakır falan yazmıs ben anestezi için her yere giderim ama ailemin maddi durumu olmadığı için gönderemez çok üzülüyorum bu duruma :( istanulda hiç mi yok

 832. gülsüm diyor ki:

  istanbulda imkansız diyebilirm özlem kars van diyarbakır adana bu gibi yerlere gitmen gerek

 833. özlem diyor ki:

  oralar kesin oluyor mu yani gülsüm :S eminsin değilmi :S bide peki kaç puan yapmalıyım

 834. ayşenur diyor ki:

  Anestezi teknisyenlerinin maaş ortalaması kaç acaba ? Birde bir sorum daha olacak. acaba iyi bir anadolu lisesinden doktor çıkmak mı iyidir yoksa sağlık meslek liselerinden anestezzi teknisyeni mi?

 835. ayşenur diyor ki:

  puanım 465 filan geliyor ama çevrem kısa yoldan meslek ve ücretide güzel olduğu için vede üstesinden geleceğimi söylediği için karasız kaldım

 836. zeynep diyor ki:

  gülsüm abla anadolu lisesine gitmediğim için pişman olurmuyum sağlık önümü kapatırmı anestezi teknisyenliği zormu ben yapabilirmiyim lütfen bana bir yol gösterin

 837. gülsüm diyor ki:

  özlem hersene değişiyo puanlar ama 400 altında yapmaman lazım kendine güveniyosan terch et ama yok ben yapamam okadar diyosan kendini kandırma boşuna bence

 838. gülsüm diyor ki:

  ayşenur doktor çıkmak daha iyidir tabiki ama anestezi teknisyeni lise mezunu düşük maaş alır ama tekniker 300 tl daha fazla alır ondan dönerler hariç yani teknisyen 1200-1300 tekniker 1500 1600 gibi yerine göre değşşiyo tabi dönerler hariç bunlarda

 839. gülsüm diyor ki:

  zeynep derslerin iyisi fenin falan anadolu lisesine git kendine güveniyosan ben üni sınavında çalışır yüksek yaparım diyosan anadoluya git ama yok o zaman bilemem diyosan sağlık meslee git direk geçiş yapabiliyolar bundan daha iyi ne olsun ben bin pişman oldum sağlığa gitmediğime bu sene üni sınavına hazırlanıyorm bende pişman olma derim eğer anesteziyi çok istiyosan sğlığa gitt derim….

 840. ayhan diyor ki:

  ben ünv hazırlanıyorum anestezi bölümü yazsamı diye düşünüyorum meslek lisesi bitrdim diploma notu 84.65 girebilirmiyim ben

 841. gülsüm diyor ki:

  meslekte bölümün anestezimiydi değilse baya yüksek yapman lazım ygs de

 842. ayşenur diyor ki:

  anladım teşekkür ederim.

 843. prm ayla diyor ki:

  paramediklik okuyun derim.

 844. prm ayla diyor ki:

  paramediklik çok zevkli

 845. gülsüm diyor ki:

  yalnız o bölüme sadece s.m.liseleri girebiliyo

 846. zeynep diyor ki:

  gülsüm abla ben sağlık lisesine gitmeye karar verdim fakat hangi bölümü seçeceğimi bilmiyorum acaba hemşirelikmi seçsem yoksa anestezi mi

 847. zeynep diyor ki:

  gülsüm abla ben sağlık lisesine gitmeye karar verdim fakat hangi bölümü seçeceğimi bilmiyorum acaba hemşirelikmi seçsem yoksa anestezi mi

 848. ABDULLAH diyor ki:

  mrblar bir sorum olacaktı ben düz lise 4 sınıfa gidiyorum bu sene sınava girecem anestezi düşünüyorum ygs 2 puanım 270 filan taban puanlara baktıgımda 270 altında bile unuversite paunı varbu puanla girebilirmiyim çabucak cevap verilseniz sevinirim şimdiden tşkler

 849. gülsüm diyor ki:

  zeynep bence anesteziye git pişman olmazsın. hemşirelik zor biraz yani zor derken daha yorucu çalışma saatleri daha fazla anestezi bence daha iyi eğer puanın yeterse hiç düşünme anesteziye git derim..

 850. gülsüm diyor ki:

  abdullah 270 250 300 340 gibi puanlar meslek liselerinin doldurduğu yerler düşük puan yazan yerlere sakın aldanma meslek çıkışlı olduğu için öyle yazıyo dkket et anestezinin en düşük puanı 380

 851. gülsüm diyor ki:

  abdullah geçen seneki taban puanlara bak eer bölümün öncelikleri diye bi kısım var orda eğer 94D2012 gibi rakamlar varsa mesleklerin girdii yerler eğer …….. şeklindeyse genel liselerinde girebildiği yerler anlamına geliyo .

 852. nahfuzyasa diyor ki:

  merhaba ben lise son sınıfta yım hedef olarak anestezı yı ıstıyorum ama duz liselerın yerleşme olanagı yuksek mı saglık liselerı oncelık mış acaba tercıh yapsam gelme ıhtımalı var mı yardımcı olsanız bana tşkler

 853. gülsüm diyor ki:

  ne kadar yüksek puan yaparsan okadar şansın fazla olur mesela 400 gibi bi puan yap daha fazla hatta yrleşmen %80 ama dediğim gibi yüksek yapman lazım

 854. mahfuzyasa diyor ki:

  pekı bu puanla batı ilerinı tercıh yapsam gelır mı

 855. gülsüm diyor ki:

  işte o imkansız diyebilirm sadece adana van kars diyarbakır bu iller gelir eer batıda okumak istiyosan radyolojiye(tıbbi görüntüleme) gdebilirsin anestez gelmez.

 856. mahfuzyasa diyor ki:

  pekı radyojı de o puanla duz lıselırın yerleşme ımkanı yuksek mı bır de tavsuye edermısınız radyolojı bolumunu

 857. gülsüm diyor ki:

  radyolojiye ygs 1 den alıyo 340 350 yapsanda rahat yerleşirsin oda güzel bi bölüm ama sen istemenle lgili bişey braz araştır derim ona göre seçimini yap.

 858. mahfuzyasa diyor ki:

  kusura bakmayın sızı yıne rahtsız edecegım son bır sorum olacak sıze bırde fızyoterapı olsun dıyetısyen olsun bunlarda yıne saglık meslek oncelık herhalde eger oyle ıse yıne dogu ılerı nı tercıh yaparsam gelme şansım yuksek olur mu bu konuda da bana bılgı versenız

 859. gülsüm diyor ki:

  yok onlara rahat girebilirsin ama çok yüksek puanları bakmışsındır anesteziden baya fazla

 860. mahfuzyasa diyor ki:

  onemlı olan puan degıl sadece rahat yerleşe bılır mıyım dıye sordum çok teşekkur ederım verdıgınız bılgıler için

 861. gülsüm diyor ki:

  rahat yerleşirsin o zaman . rica ederim.

 862. mervee diyor ki:

  ya liseyii okuduk ama üniversitede napıcaz yani ne ttür üniversiteye gitmem gerekicek sora tıp fakülteside okuyabilirmiyimm yardım ederseniz seviniirim.

 863. elif diyor ki:

  8.sınıfa gidiom anesteziye girmem için kaç puan almam lazım? tşk.

 864. elif diyor ki:

  anestezi için sml. şrtmı?

 865. gülsüm diyor ki:

  lisede anestezi okuduysan sağlık meslek yüksek okuluna gidiceksn tekniker olcaksın tıp fakültesinde okuyamazsın

 866. gülsüm diyor ki:

  elif en az 400 alman lazım

 867. elif diyor ki:

  verdiğin bilgi için teş.

 868. elif diyor ki:

  manisa sağlık meslek lisesi anestezi bölümüne giden var mı? eğitimi ii mi? beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

 869. elif diyor ki:

  benim kafam çok karışık anestezi bölümünün her şeyini anlatcak bir anestezi uzmanı yda bu konuda bilgi sahibi birine ihtiyacım var bana bu konuda yardım edin anesteziyle ilgili sorcak sorularım çok şim. teş.

 870. gülsüm diyor ki:

  elif ben bu sene mezun olucam üni de anestezi düşünüyorm lisede anestezi okumadm keşke okusaydm diyyorm şuan bence pişman olmazsın okumalısın eer gitmzsen ilerde pişman olursn bence

 871. gülsüm diyor ki:

  anestezi hakkındada o bölüme gidenlerden daha çok bilgim var çok araştırıyrm

 872. elif diyor ki:

  gülsüm abla ben izmirde yaşıyorum ve izmirde sadece 1 lisde anstezi bölümü var izmire yakın başka anestezi bölümü manisada var bu iki liseyede giremessem napıcam? ayrıca anestezi uzmanlığımı rahat ail tıp teknisyenliğimi bu ikisi arasında gidip geliyorum
  ve izmir dışında bir yerde okumak istemiyorum bukonuda bana yardımcı olur musun?
  ben hep 20.00 da sitede oluyorum o saatte müsaitsen girer misin

 873. gülsüm diyor ki:

  elifcim şunuda söylemek isterimki anestezi uzmanı için tıp okuman gerekir acil tıptansa anesteziye gt neyap ne et yani bence ailen açısından sorun olmassa dışardada okuyabilirsin bence pişman olacaın bi bölüm değil anestezi . deneme sınavlarnda yüksek yapıyomsn

 874. elif diyor ki:

  denemelerdeki puanım anesteziye yetiyo eğer anestezi uzmanı olduğumda hasta ameliyatın ortasında uanırsa bu tür şeyden korkuyom açıkçası

 875. gülsüm diyor ki:

  elifcim sağlık mesleğe gidip uzman olamazsın sadece teknisyen olursun 2 senede üni okursan tekniker olursan uzman olamıyosun

 876. gülsüm diyor ki:

  korkmana gerek yok işini iyi yapptıktan sonra sorun yok

 877. elif diyor ki:

  haklısın. peki teknisyenle tekniker arasındaki fark ne aynı şeyler değil mi?

 878. gülsüm diyor ki:

  teknisyen lise mezunu oluyo tekniker üni mezunu oluyo arasında 400-500 yakın maaş farkı oluyo tekniker daha fazla alır zaten lisede direk geçiş yapıyosun üni için skıntı olmaz yani bence puanın yetiyosa seç

 879. merve diyor ki:

  düz lisede okuyorum seneye mezun olcağım. acaba sadece sağlık meslek liselerinemi anestezi bolumu hakkı tanınıyor yoksa bnde rahatlıkla secebilirmıyım? Ve maas durumunu bilen varsa soylemenızı rica edıyorum teskkurler..

 880. gülsüm diyor ki:

  bende düz lisedeym merve bu sene mezun olcm anestezi seçmeyi düşünüyrm imkansız deil ama doğuya gideblrsn sadece oda 400 gibi puan yapman lazım maaşa gelince dönerlerle birlkte 2000 fln bu konuda çok araştırıyorm bende bu bölümü istediğim için

 881. SÜLEYMAN diyor ki:

  GÜLSÜM Bİ SORUM DAHA OLACAKTI KUSURA BAKMA RAHATSIZ EDİYORUM AMA..

  BU SENE OKUL PUANLARI 75 TEN 60 A DÜŞTÜ YA ÜNÜVERSİTE PUANLARI DA GEÇEN SENEKİ PUANLARA GÖRE 10-15 PUAN FLN DÜŞECEK DEĞİLMİ ?

 882. gülsüm diyor ki:

  üni puanları zaten bu sene baya düştü o yüzden sınav kolay olur puanlar yükselir yani onda hiç bi değşme olmaz katsayının kalkmasıyla ilgisi yok onun.

 883. şeyda diyor ki:

  merhaba ben bu sene ygs-lys sınavına girceğim anestezi bölümü okumayı düşünüyorum. avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verirmisiniz.

 884. şeyda diyor ki:

  puanlar yükseldi.sınav kolay olacak galiba ilk önce sağlık meslek liselerini alırlar inş. düz liselerede yer kalır.

 885. gülsüm diyor ki:

  bende giricem bu sene ygsye şeyma evet puanlar bu sene yükselcek düz liselere sadece kars diyarbakır van elazığda kontenjan kalıyo bu senede öyle olur onların haricnde kalmaz . bence en güzel mesleklerden biri diyebilirm inş kazanırz…

 886. okan diyor ki:

  Slmm arkdşlar.. vakıflarla ilgli bşy sorcm,sağlıkçlrn devlerdede önceliği varda özeldede byle bşy sz konsmu ? özel terch edecm gnede tedrgnm öncelk onlra mı die
  tşkler..

 887. şeyda diyor ki:

  puanlar yükseldi zaten . yeni taban puanlara baktım baya yükselmiş. ben doğu istemiyorum inş gitmem doğuya.bu arada şeyma değil şeyda gülsüm.

 888. gülsüm diyor ki:

  şeyda eğer sağlık çıkışlı değilsen dou haricinde gidemezsin buda aklında olsun özel üni hariç

 889. gülsüm diyor ki:

  okan tam burslulara %50 burslulara sağlıklar giriyo burssuz gireblirsin ama

 890. faruk diyor ki:

  Ya ben anadolu teknik lisesi bilgisayar bölümü bitirdim 2 yıllık anestezi bölümüne gidebiliyormuyum.?

 891. gülsüm diyor ki:

  gidebilrsin tabi neden olmasın yeterli puanı yaptıktan sonra

 892. SÜLEYMAN diyor ki:

  Yani 380-390 ı aşarsak rahatlıkla yerleşebiliriz değilmi ?

 893. gülsüm diyor ki:

  doğuda evet

 894. okan diyor ki:

  Çk saol Gülsüm

 895. okan diyor ki:

  bende baktım taban puanlarada önceliklerinede burslularda alıyo doğru ama burssuzda öncelik yazmıyo,geçen sene arkdş istanbulda yazmıştı 330 puana gelmedi dedi bana o kafamı karıştırdı

 896. gülsüm diyor ki:

  her sene değişiyo ama bi sene sağlık meslekler girebiliyo bi dahaki sene genel lise giriyo o biraz şansa balı bu sene nolur bilemem ama çoğu özel üni de burssuzlara genel liseler griyo

 897. okan diyor ki:

  ımmm anldm..

 898. Ece Ceren Yeşilyurt diyor ki:

  merhaba.ben bu sene 9.sınıftayım düz lisedeyim sağlık meslek lisesine geçme şansım var mı acaba??

 899. gülsüm diyor ki:

  onu bilmiyorum

 900. kadir dündar diyor ki:

  meraba arkadaşlar;
  sizlere bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.ben düz lise mezunuyum sağlıkçı olmadığım için özel üni. anestesi okumak istiyorum.okuduktan sonra devlette çalışmak için yine sağlıkçıların önceliğimi var ??
  ve devlette çalışmak için KPSS puanı yüksekmi?

  şimdiden teşekkür ederim :)

 901. kadir dündar diyor ki:

  ve özel üni. kazanmak için kaç puan yapmak gerekiyor ben eşit ağırlıkçıyım ygs 2 den okul puanıyla birlikte 220 yapıyorum anestesi geelirmi burssuz ??

 902. gülsüm diyor ki:

  bende düz lise eşit ağırlık bölümündeyim kadir ünide okursan bitirdkten sonra sağlıkçı önceliği fln yok sonuçta sende okumş oluyosn o bölümü herneyse kpss ye gelince 75 80 gibi bi puanı var bende bu sene denicem olmazsa seneye tekrar hazırlanmyı düşünüyrm hayırlısı olsn hepimz için..

 903. Naz diyor ki:

  Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümündeyim bu yıl mezun olacağım. Radyoloji için ygsye girecektim fakat meslek sorunlarından dolayı anesteziye yöneldim. Özel ünide okumayı düşünüyorum,derslerden mezun olamamaktan korkuyorum açıkçası.. Anestezi dışında maaşı ve çalışma saatleri iyi olan sağlık bölümü daha var mı? Laborantlık bölümünde açık olduğunu düşünmüyorum,bu yüzden eledim.

 904. kadir dündar diyor ki:

  tşk ederim gülsüm ama bi sorum daha olacak özel ünide okumak için 220 puan almam yeterlimi ??

 905. gülsüm diyor ki:

  yok kadir en az 290 300 alman gerek

 906. gülsüm diyor ki:

  naz bence anesteziyi istiyosan dersleri dert etme çalışmakla olan bişey sonuçta başka bölümede gitsen çalışman gerek

 907. derya diyor ki:

  ya bn 6. sınıfım türkce öğrtmnim bir ödev verdi olacagimız mesleği secip onla ilgili bilgi toplucam yardım eder misiniz?????

 908. derya diyor ki:

  en kısa zamanda yardımınızı bekliyorum

 909. derya diyor ki:

  gülsüm okan naz bu bölumun puannı kactı

 910. gülsüm diyor ki:

  en düşük bu sene 380 derya

 911. Emircan diyor ki:

  ben tıbbi sekreterlik universtesine gidipte ilk donem bittiginde dikey gecis hakkımı kullanıp att liğe geçebilirmiyim .

 912. beyza diyor ki:

  bişey sorucam bende imamhatipe gidiyorum ve benim matematiğim çok çok iyi değil ortalarda bişey kafam sözle daha yatkın ama anestezi bölümü istiyorum bende bunun için ygs den 2 yıllık geçiş hkkı var diye biliyorum acaba yanlışmı biliyorum

 913. beyza diyor ki:

  ve lise 2 ye geçtim bu bölümde ısrarcıyım lütfen bana yardımcı olurmusunuz kesinlikle bu bölümü istiyorum çalıştıktan sonra zaten olur herşey ama gerçekten dediğiniz kadar zormu?:(

 914. Yakisikli diyor ki:

  Saglik meslek lisesi mezunuyum sayisalim iyi oldugu halde 267 aldim ygs2 den okul puaniyla 311 yapti yerlesemedim.Anestezi atamalari az oluyor tavsiye etmem

 915. Suzan diyor ki:

  Ben çok programlı Anadolu lisesinden bu yıl mezun olucam ve anestezi teknikeri olmak istiyorum olabilir miyim sağlık meslek lisesinden mezun değilim bu konuda bilgi verebilir misiniz

 916. Suzan diyor ki:

  Ayrıca sayisalim ve matematiğim biyolojim ve kimyam iyi

Yorum Yapın

Meslek Rehberi Kategorileri (Büyük yazılılar daha çok yazı içermektedir)


Arama Motoru Optimizasyonu -------> Gültekin Çetiner